Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Noteikumi par avansa izsniegšanu un norēķinašanas kartību

grāmatvedība

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Noteikumi par   avansa izsniegšanu un norēķinašanas kartību

Norēķini ar norēķinu personam tiek veikti atbilstoši  ar šiem noteikumiem, un ievērojot LR MK noteikumu “Noteikumi par gramatvedības kartošanu un organizaciju” prasības uz avansa atskaišu pamata, kuras apstiprinajis uzņēmuma vadītajs.Avansus norēķina izsniedz tikai tam personam, kuras strada uzņēmuma ar vadītaja rīkojumu un ir nozīmētas par avansu norēķinu personu.

Par avansa summam avansieri iesniedz gramatvedība avansa norēķinu, pievienojot izdevumu apliecinošus dokumentus, sanumurētus avansa norēķina ierakstīta secība.

Ja izsniegta avansa summa parsniedz izlietoto, tad neizlietota summa tiek atmaksata uzņēmuma kasē pēc uzņēmuma direktora pieprasījuma vai arī avansieris patur, paredzot to izlietot vēlak, ja izlietots vairak, tad partēriņa segšanai pēc avansa norēķina sastadīšanas un pēc ta apstiprinašanas izlietota summa tiek kompensēta.

1.       Saskaņa ar pastavošo likumdošanu par gramatvedības kartošanu uzņēmuma ir noteikta norēķinu kartība ar avansa norēķinu personam.

2.       Saimniecisko izdevumu veikšanai noteiktiem uzņēmuma darbiniekiem izsniedz avansus šados veidos:

2.1.    skaidra nauda no uzņēmuma kases

2.2.    bezskaidra nauda izsniedzot uzņēmuma bankas norēķinu konta karti vai parskaitot no uzņēmuma bankas norēķinu konta uz avansa norēķinu personas bankas norēķinu kontu.

3.        Visam avansa norēķinu personam, kas noteiktas uzņēmuma ka avansa norēķina personas obligati ir jaatskaitas gramatvedība par naudas līdzekļu izlietošanu.

4.       Par avansa norēķinu personai izsniegtajam naudas summam uzņēmuma darbinieks sagatavo avansa parskatu (avansa norēķins) par naudas līdzekļu izlietošanu un šim parskatam pievieno attaisnojuma dokumentus, kas apliecina naudas izlietošanas faktu.

5.       Visas summas, kas nav apstiprinatas gramatvedība ar attaisnojuma dokumentiem un netiek atzītas par izdevumiem saistītiem ar uzņēmuma saimniecisko darbību uzskatamas par darbinieka paradu uzņēmumam.

6.       Avansa norēķina iesniegšanas gramatvedība termiņš ir parskata mēneša pēdējas darba dienas datums, bet ne vēlak ka nakoša mēneša 10.datums.
7.       Norēķinus ar avansa norēķinu personam uzņēmuma uzskaita konta 2380. Norēķini par prasībam pret personalu katrai avansu norēķinu personai atverot atsevišķu analītiskas uzskaites kontu 2381; 2382 utt. Konta debeta atsevišķi pa katru norēķinu personu izdara ierakstus uz naudas izmaksas dokumenta (kases izdevumu ordera vai bankas izraksta) pamata. Par naudas līdzekļu izlietošanu konta kredīta izdara ierakstus no avansa norēķiniem un klat pievienotajiem dokumentiem.

8.       Atbilstoši šim nolikumam izsniegt skaidru naudu vai parskaitīt avansa norēķinu personas bankas konta saimnieciskas darbības nodrošinašanai bez īpaša rīkojuma pēc nepieciešamības, neparsniedzot 3000 Ls mēnesī. Par summam, kas parsniedz 3000 Ls nepieciešams īpašs rīkojums, ko izdod uzņēmuma vadība.

9.       Saņemto avansu skaidra nauda no uzņēmuma kases, no bankas norēķinu konta vai ar norēķinu karti noņemtas naudas summas no norēķinu konta avansa norēķinu personai gramato:

D 238X Norēķini par prasībam pret personalu

K 2610 uzņēmuma kase vai 262X norēķinu konts banka

10.   Pēc attaisnojuma dokumentiem tiek iegramatots avansa norēķinu summas izlietojums:

                                 D 7XXX izmaksu grupas konti vai attiecīgie bilances konti

                                 D 5721 norēķini par pievienotas vērtības nodokli

                                 K 238X norēķini par prasībam pret personalu.

11.   Saskaņa ar MK noteikumiem Nr. 585 „Noradījumu par to, kura gramatvedības konta kredīta un kura konta debeta ierakstama saimnieciska darījuma summa (iegramatojums), izdara rak­stiski uz attaisnojuma dokumenta vai viendabīgu dokumentu kopsavilkuma vai nodrošina šī iegramatojuma atšifrējumu, ja iegramatojumu veic elektroniski, un atbilstoši šim iegramatojumam izdara ierakstus attiecīgajos kontos” uz avansa norēķinam pievienotajiem attaisnojuma dokumentiem tiek piešķirts kartas numurs no taksacijas mēneša avansa norēķina, kura tiek uzradīts gramatojuma atšifrējums par katru attaisnojuma dokumentu attiecīgaja rindiņa.
Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 3797
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site