Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Noteikumi par skaidras naudas darījumu dokumentaciju

grāmatvedība

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Noteikumi par   skaidras naudas darījumu dokumentaciju

            Kases operaciju uzskaite veicama katru dienu vai tajas dienas, kad notiek saimnieciskie darījumi.            Kases operacijas noformēšana sakas ar kases ordera izrakstīšanu uzņēmuma gramatvedība. Atbildīgais gramatvedis aizpilda visus kases ordera rekvizītus, paraksta to un iereģistrē kases ieņēmumu un izdevumu orderu žurnala. Ieņēmumu un izdevumu orderim tiek veidota atsevišķa numeracija. Pēc tam kases orderi iesniedz kasiera pienakumus pildošajam darbiniekam darījuma izpildei. Kases ieņēmumu un izdevumu orderus aizpilda precīzi un skaidri. Orderos nav pieļaujami nekadi labojumi. Kļūdas gadījuma nepareizi sastadīto orderi anulē un izraksta jaunu.

·         Skaidras naudas saņemšana kasē tiek attaisnota ar kases ieņēmumu orderi.

            Kopa ar kases ieņēmumu orderi tiek sagatavota un naudas maksatajam izsniegta kases ieņēmumu ordera kvīts, kura satur visus tos pašus ieņēmumu ordera rekvizītus.

1.       Naudas izsniegšanu noformē ar kases izdevumu orderi.

Saņemot kases ieņēmumu un izdevumu orderus, kasieris parbauda vai tajos ir noradīti visi obligatie rekvizīti un vai ir pievienoti attaisnojuma dokumenti (darba algas maksajumu saraksts). Ja uz attaisnojuma dokumentiem, kas pievienoti kases izdevumu orderim, ir uzņēmuma vadītaja parakstīta atļauja izsniegt skaidru naudu, tad uzņēmuma vadītaja paraksts uz kases izdevuma ordera nav obligats.

Kasieris no kases naudu var izsniegt, pamatojoties uz izmaksu sarakstu. Šada saraksta sakuma ir uzņēmuma vadītaja un atbildīga gramatveža parakstīta atļauja naudu izmaksat. To papildina ar informaciju, kura norada izmaksajamo summu un termiņu.

Naudas saņēmējs parakstas kases izdevumu orderī vai saraksta tikai ar tintes vai lodīšu pildspalvam.

Pēc izmaksu saraksta noradīta naudas izmaksas termiņa beigam kasieris veic virkni darbību, lai pabeigtu izmaksu saraksta noformēšanu:

·         izmaksu saraksta pretī to personu uzvardam, kuras naudu nav saņēmušas, kasierim jaieraksta atzīme “Neizmaksats”;
·         Izmaksu saraksta kasieris uzraksta, cik liela ir neizmaksata summa un apliecina to ar parakstu;

·         Kases gramata kasieris ieraksta faktiski izmaksato summu.

Visas saņemtas un izsniegtas skaidras naudas summas reģistrē kases gramata. Ieraksti kases gramata par attiecīgo periodu jasak jauna lappusē, uzradot perioda datumus. Kases atlikumam perioda sakuma jabūt vienadam ar kases atlikumu iepriekšēja perioda beigas. Katrs attiecīga perioda ieņēmums vai maksajums skaidra nauda jaieraksta atsevišķi, noradot ieņēmumu vai izdevumu ordera numuru un apskatot maksajuma mērķi.

Kases gramata aizliegts izdarīt dzēsumus un neatrunatus labojumus. Labojumus ar parakstu apliecina uzņēmuma kasieris, ka arī atbildīgais gramatvedis. Kases gramata glabajas pie kasiera.

Ierakstus kases gramata kasieris izdara tūlīt pēc tam, kad pēc katra ordera ir saņemta vai izsniegta skaidra nauda. Katras darba dienas beigas kasieris saskaita dienas operaciju rezultatus, aprēķina naudas atlikumu kasē uz nakamo datumu, ieraksta to kases gramata un mēneša beigas nodod kases uzskaites dokumentus gramatvedība reģistru sastadīšanai.

Kases gramatu karto manuali, divos eksemplaros, no kuriem viens kopa ar ienakumu un izdevumu orderi tiek nodots gramatvedība, otrs tiek iešūts kases gramata. Minētie dokumenti jasastada uz nakamo datumu, tiem jaatspoguļo visi šo noteikumu noteiktie rekvizīti.

Kases gramatas lapu numeraciju veic pieaugoša kartība no gada sakuma. Kases gramata ik mēnesi ka pēdējais jaieraksta kopējais lapu skaits par katru mēnesi, bet par kalendaro gadu ka pēdējais – kases gramatas kopējais lapu skaits gada.

Kasierim aizliegts uzticēt viņam uzdota darba izpildi citam personam.

Uzņēmums sava kasē naudas līdzekļus var glabat bez daudzuma ierobežojuma.

Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1115
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site