Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE

loading...

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Ar akūto sirds mazspēju saistīto slimību raksturojums

medicīna

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Ar akūto sirds mazspēju saistīto slimību raksturojums

Koronara sirds slimība

Visbiežakais iemesls, kas izsauc ASM ir koronara sirds slimība. Pacientiem ar AKS un ASM ir indicēta koronorografija.
Pie kardiogēna šoka ko izsaucis AKS, nepieciešama steidzama koronorografija un revaskularizacija. Īslaicīgu stabilizaciju var iegūt ar šķidruma pievadi, intraaortalo balona kontrapulsaciju, inotropam vielam, nitratiem un makslīgo ventilaciju. Akūtas plaušu tūskas terapiju ir javeic pēc visparējiem principiem. Parasti pacientiem ir saglabata sistoliska funkcija. Arstēšana ietver:

skabekļa terapiju, iespējams arī pozitīvu elpceļu spiedienu vai invazīvo mehanisko ventilaciju

intravenozo antihipertensīvo preparatu lietošanu

Aritmijas un akūta sirds mazspēja

Bradiaritmijas visbiežak ir pie miokarda infarkta ar labas koronaras artērijas oklūziju. Arstēšanu sak ar atropīnu, ko pēc vajadzības atkarto.

Visu tahiaritmiju gadījuma, ko pavada ASM ir indicēta elektriska kardioversija, nerunajot jau par kambaru fibrilaciju, bezpulsa kambaru tahikardiju, kambaru paroksizmalo tahikardiju.

Pie sīnusa vai supraventrikularas tahikardijas var mēģinat betablokatorus. Atriju mirgošanas un plandīšanas gadījuma, frekvences mazinašanai var lietot digoksīnu vai amiodaronu vai betablokatorus. Amiodaronu var izmantot šīs aritmijas kupēšanai. Pacients ir jaheparinizē. Šo aritmiju gadījuma labak izvairīties no verapamila un diltiazēma lietošanas.
Mehaniskas palīgierīces

Intraaortalas balona kontrapulsacija (IABKP) ir standarta arstēšanas paņēmiens pie kardiogēna šoka vai smagas akūtas kreisa kambara mazspējas, ja nepalīdz šķidruma aizvietošana, vazodilatatori un inotropas vielas.

Sinhronizēto IABKP veic uzpūšot un saplacinot 30-50ml balonu, kas ievadīts torakala aorta caur femoralo artēriju. Uzpūšot balonu diastolē palielinas diastoliskais spiediens aorta un koronara plūsma, bet saplacinot balonu, sistolē samazinas pēcslodze un atvieglojas kreisa kambara iztukšošanas.

Kambaru palīgierīces ir mehaniski sūkņi, kas daļēji aizvieto kambaru mehanisko darbu un uzlabo perifēro plūsmu. Dažas ierīces prasa veikt sternotomiju un lielu operaciju. Dažas no arterialas sistēmas atvilktas asinis pumpē atpakaļ arterialaja sistēma. Šīs sistēmas nelieto, ja nav iespējama ASM uzlabošanas vai turpmaka sirds transplantacija.

Sirds transplantacija indicēta pie smagas ASM, kad nav cerības uz labu iznakumu. Tas varētu būt pie smaga miokardīta vai pēcdzemdību KMP vai plaša miokarda infarkta. Transplantacija nav iespējama, ja pacients nav stabilizēts. Stabilizēšanai bieži izmanto mehaniskas palīgierīces un sūkņus.loading...Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 814
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site