Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

įstatymaiįvairiųApskaitosArchitektūraBiografijaBiologijaBotanikaChemija
EkologijaEkonomikaElektraFinansaiFizinisGeografijaIstorijaKarjeros
KompiuteriaiKultūraLiteratūraMatematikaMedicinaPolitikaPrekybaPsichologija
ReceptusSociologijaTechnikaTeisėTurizmasValdymasšvietimas

Naujos kaimo sodybos projektas

ekonomika

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

UAB “ŠPERBERMATUS”

Priekulės II kaimas, Klaipėdos rajonasNAUJOS KAIMO SODYBOS PROJEKTAS

Verslo planas tik bankui ir akcininkams

SIŪLOMO PROJEKTO ESMĖ

            Šio projekto esmė – Įsteigti senovišku interjeru pasižyminčią kaimo turizmo sodybą: “ŠperberMatus”. Sodybai įrengti pasirinkta labai patogi vieta Priekulės II kaime prie Minijos upės ir netoliese esančio greitkelio Klaipėda – Šilutė. Tai buvusio dvaro spiritinės rūsiai. Šiuo metu pastatas yra nenaudojamas. Jam reikalingi pamatų sutvirtinimo darbai.

            Pagrindinė idėja – sukurti kaimo, provincijos stiliaus su pramogomis, nakvyne ir pietumis kiekvienam sodybą. Aplinka – planuojama gražiai apželdinti greta esančius plotus, pastatyti senovinių detalių, senų vežimų ratų, numatyta įrengti 6-8 laužavietes ir pavėsines, manoma skirti vietos palapinėms statyti. Interjeras – 1-2 rūsiuose bus įrengta virtuvė, tualetai, rūbinė, kavinė- baras su autentiškomis sienomis ir arkomis, ant sienų bus eksponuojami dailininkų darbai, taip pat daiktai rasti kasinėjant rūsius. Salė – 1 aukšte planuojama  įrengti salę, kuri talpintų apie 50 žmonių, būtų skirta konferencijoms, įvairiems vakarams. Kambariai – planuojama įrengti 8 kambarius pasilikti nakčiai.

SANTRAUKA

            Šis verslo planas yra apie UAB “ŠperberMatus”. “ŠperberMatus” – tai nauja kaimo turizmo sodyba su autentiškais XIXa. bravoro rūsiais.

            Šio verslo plano tikslas – iš banko gauti 500 000 litų (su 6%metinių palųkanų) paskolą. UAB “ŠperberMatus”  akcininkai yra surinkę 500 000litų kapitalą, tačiau šiam projektui įgyvendinti reikia 1000 000litų. Kaimo turizmo sodyba “ŠperberMatus” bus steigiama Priekulės II kaime – buvusioje dvarvietės teritorijoje. Tai strategiškai labai palanki vieta steigti tokią sodybą. Priekulė yra urbanistinis paminklas. Priekulė 20 km nutolusi nuo Klaipėdos ir Šilutės, iki Ventės rago…km, iki…….. sodybos vieta prie pat Minijos upės, netoli nuo greitkelio ir miestelio centro. Tikimasi pritraukti daug klientų dėl autentiškų patalpų, didelio vokiečių turistų susidomėjimo, įvairių pramogų gamtoje. Sodyba dirbs ištisus metus. Numatyta įrengti 8 svečių kambarius. Pastato rūsiuose planuojama įrengti kavinės – baro patalpas, kurias bus galima išnuomoti. Taip pat žadama įrengti pirteles, baseiną, kubilus – tai šiuo metu labai populiaru. Tikimasi, kad sodyba “ŠperberMatus” bus pelninga ir rentabili įmonė, duodanti nemažą pelną. Bankui paskolą tikimasi grąžinti per 30-40 metų.

VERSLO ŠAKOS ANALIZĖ

            Potencialūs konkurentai: tai kavinė esanti Priekulės centre, ji galėtų tapti potencialia mūsų kavinės konkurente, nes taip pat yra geroje vietoje, tačiau mūsų kaimo sodyba bus labiau orientuota į ne į trumpa kliento apsilankymą, o į pusdienio praleidimą su įvairiomis pramogomis (pirtimis, kelionėmis plaustais, maistu ant laužo, piknikais) tai naujas projektas šioje vietoje. Šalia yra žirgynas, kurio paslaugomis susidomėtų ne vienas poilsiautojas.

            Potencialūs klientai: žinant, kad kaimo turizmas sparčiai populiarėja, manome, kad ir mūsų sodyba “ŠperberMatus” sulauks pasisekimo ne tik tarp šio regiono gyventojų, bet ir tarp bet ir tarp kitų Lietuvos regionų gyventojų. Taip pat tikimasi sulaukti nemažai turistų iš užsienio šalių (Priekulėje dažnai lankosi Vokietijos turistai, tačiau neranda viešbučių, poilsio namų, kur galėtų apsistoti nakčiai). Sodyba orientuota į labai įvairaus amžiaus žmones. Tikimasi, kad kiekvienas svečias ras sau patinkantį užsiėmimą. Tikimasi įjungti ir Priekulės jaunimą, rengti: muzikos, poezijos vakarus, eksponuoti dailės darbus. Vasarą rengti sporto varžybas ir taip pritraukti daugiau žmonių.

            Dabartinė situacija ir šakos plėtros tendencijos: įvairios kaimo sodybos, poilsis kaime, tai sparčiai populiarėjanti verslo šaka. Kasmet vis didėja tokių sodybų paklausa, kartu didėja ir pasiūla. Matomas spartus šios verslo šakos kilimas. Kalbant apie sodybą “ŠperberMatus” galėtume pasakyti, kad ištyrę dabartinę pasiūlą ir paklausą matome, kad šis projektas (kaimo turizmo sodyba) pasiteisins ir neš pelną.

FIRMOS STEIGĖJAI

            Kaimo turizmo sodyba “ŠperberMatus” bus įkurta UAB pagrindu. Pagrindiniai baro steigėjai bus:

          Gintarė Matusevičiūtė

Tauras Petrauskas

Ringaudas Petrauskas

Dominykas Jovaiša

Gabrielius Jankauskas

Saulė Liatukaitė

Įmonės akcinis kapitalas bus 500 000 litų. Bus išleista 500 akcijų. Vienos akcijos nominali vertė 1000 litų. Kaimo sodybos steigėjai akcijas pasidalins taip:

Gintarė Matusevičiūtė turės 100 akcijų ir valdys 20% sodybos akcijų paketo.

Kiti penki akcininkai turės po 80 akcijų ir valdys po 16% sodybos akcijų paketo.

Nei vienas iš baro akcininkų neturės sprendžiamojo balso dėl sodybos valdymo. Visi sprendimai bus priimami balsų dauguma, taigi, jie bus priimami tik tuo atveju, jei su tuo sutiks bent  keturi baro akcininkai. Tačiau visais baro valdymo klausimais bus siekiama sulaukti visų sodybos akcininkų pritarimo.

Vis dėlto surinkto akcijų kapitalo nepakaks įgyvendinti šiam projektui, todėl iš banko bus imama 500 000 litų paskola. Paskola bus imama  40 metų, su 6%metinėmis palūkanomis. Už paskolą bankui bus užstatyta 21a teritorija Priekulės II kaime su autentiškais bravoro rūsiais.

Baro steigėjai yra išsilavinę, vadovavimo bei finansų sferoje patirties turintys žmonės.

Gintarė Matusevičiūtė yra baigusi verslo administravimą-ekonomiką.

Tauras Petrauskas – architektūrą.

Ringaudas Petrauskas – verslą ir finansus.

Dominykas Jovaiša – inžineriją.

Gabrielius Jankauskas – verslo vadybą.

Saulė Liatukaitė – viešbučių administravimą.

TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

Per pastaruosius metus Lietuvoje, atsirado nemažai kaimo turizmo sodybų, tačiau didėjant pasiūlai didėja ir paklausa. Todėl manoma, kad UAB “ŠperberMatus” projektas pasiteisins, dėl puikios geografinės padėties, kokybiškų ir įvairių siūlomų paslaugų, nedidelės konkurencijos.

Pagrindiniai kavinės tikslai:

1.      Sukurti senoviško, kaimiško stiliaus interjerą.

2.      Formuoti tarp žmonių gerą sodybos įvaizdį.

3.      Sodyboje sukurti aukštą aptarnavimo kultūrą,

4.      Maksimaliai patenkinti kiekvieno kliento poreikius.

Kavinės ekonominiai tikslai:

1.      Užtikrinti, kad sodyba veiktų pelningai.

2.      Stengtis laiku vykdyti visus įsipareigojimus, laiku grąžinti bankui paskolą bei siekti kuo greitesnio projekto atsipirkimo.

3.      ieškoti netradicinių idėjų ir pasitvirtinus šiam projektui plėtoti savo verslą toliau.

Kavinės socialiniai tikslai:

1.      Darbuotojams užtikrinti ir garantuoti saugias darbo sąlygas.

2.      Interesuoti darbuotojus didinti pelną.

3.      Teisingai atlyginti darbuotojams už atliktą darbą.

4.       Stengtis palaikyti gerus santykius tarp darbuotojų, nes tik gerai sutariantis kolektyvas gali siekti pelningesnių rezultatų.

5.     

VALDYMAS IR ORGANIZACINĖ STRUKTŪRA

Kaimo sodybai “ŠperberMatus” vadovaus valdyba, kurią sudarys sodybos steigėjai:

                   Gintarė Matusevičiūtė

Tauras Petrauskas

Ringaudas Petrauskas

Dominykas Jovaiša

Gabrielius Jankauskas

Saulė Liatukaitė

Gintarė Matusevičiūtė taip pat bus kaimo turizmo sodybos vadybininkė. Ji mėgins Įgyvendinti visus valdybos priimtus sprendimus. Baro organizacinė struktūra atrodys taip :


   VYRIAUSIAS                                VIRĖJAS 

 

     BUHALTERIS

 
           

  VADYBININKAS

 

    VIRTUVĖS    DARBUOTOJAI

 


PERSONALAS

Visą kaimo turizmo sodybos personalą sudarys 9 žmonės.

Ketinami įdarbinti darbuotojai

Darbuotojų kiekis

Buhalteris

1

Vyr. Virėjas

1

Virtuvės darbuotojai

2

Administratorius

1

Padavėjos

2

Valytojos

2

Darbo metu  kavinėje visada dirbs: 1 vyr. virėjas, 2 virtuvės darbuotojai ir 2 padavėjos. 1 administratorius dirbs ir kavinėje ir  aptarnaus atvykusius nakvynei klientus. Buhalterinę apskaitą tvarkys ateinantis buhalteris, kuris bus priimtas į antraeiles pareigas ir neprivalės visą laiką būti kavinėje bei poilsio zonoje.Atlyginimas jam bus mokamas už tvarkingai atliktą buhalterinę apskaitą, nepriklausomai nuo to kiek laiko tai jam užims. Valytojos į darbą ateis apie 10val. Ir išvalys baro, bei poilsio kambarių patalpas.

DARBO UŽMOKESTIS

Kaimo turizmo sodyboje “ŠperberMatus” pirmaisiais darbo metais palnuojama mokėti tokius atlyginimus:

Darbuotojas

Pareiginis atlyginimas (lt)

Buhalteris (1)

1000

Vyr. Virėjas(1)

1000

Virtuvės darbuotojai(2)

700

Administratorius(1)

1500

Padavėjos(2)

750

Valytojos (2)

600

Kaimo turizmo sodybos “ŠperberMatus” personalo algos per mėnesį reikės 7400lt. Tai sudarys apie 88800lt per metus. Algas planuojama kelti tik 5-6 darbo metais, atsižvelgiant į darbuotojų rodomus darbo rezultatus, bei į verslo pelningumą. Esant prastai ekonominei sodybos padėčiai arba darbuotojams nerodant iniciatyvos atlyginimai nebus keliami.

Gaminat produktus bei skaičiuojant jų savikainą padavėjų, vyr. Virėjo, bei virtuvės darbuotojų atlyginimai bus priskiriami prie gamybos išlaidų, nes šie darbuotojai tiesiogiai prisideda prie produktų pagaminimo. Jų atlyginimai sudarys 3900lt per mėnesį ir 46800lt per metus.

Buhalterio, administratoriaus, bei valytojų atlyginimai bus priskirti valdymo išlaidoms ir sudarys 3700lt per mėnesį ir  44400lt per metus.

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO GRAFIKAS

Darbo pavadinimas

2004

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

Paruošiamieji darbai

Statybų darbai

Įrangos įsigijimas

Montavimo darbai

Personalo komlektavimas

Produktų ir atsargų pirkimasDarbo pradžia

Projekto įgyvendinimo darbai pradėti 2004 metais. Paruošiamieji darbai kuriuos būtina atlikti prieš statybas ir jų pradžioje vyks 2004-2007metais. 2007 metų  pradžioje

sodybos akcininkai tikisi gauti 500 000lt paskolą  iš banko, sutvarkyti visus įmonės steigimo dokumentus, samdyti darbuotojus statybos darbams atlikti. 2007 metū pavasarį tikimasi pradėti statybas, t.y. sutvirtinti pastato pamatus, kelti sienas, įdiegti elektrą, įvesti vandentiekį, kanalizaciją. 2009-2011 metais bus perkama ir montuojama kavinės bei poilsio kambarių įranga.2012 metais ketinama baigti visus remonto darbus ir pradėti komlektuoti personalą. Kaimo turizmo sodybos “ŠperberMatus” planuojamas 2013metų gegužės mėnesį.

SODYBOS ĮRANGA

            Pastato statyboms bei rekonstrukcijai skirsima – 500 000lt.

            Virtuvės įrangai skirsime – 8600lt.

            Stalo įrankiams bei indams skirsime – 5000lt.

Pastato rekonstrukciją atliks UAB”Statyba” su ja bus pasirašyta sutartis.

Sudarius sutartį su “Avitela” bus perkama virtuvės įranga.

Pagal sutartį indus bei stalo reikmenis pagamins UAB “Indauja”

           

Planuojama įsigyti virtuvės įranga

Pavadinimas

Kiekis

Tarnavimo laikas (metais)

Kaina (vnt/litais)

Dujinė viryklė

2

20

699

Garų surinktuvas

1

20

700

Šaldytuvas

1

20

1199

Virtuvės kombainas

1

20

449

Bauer puodų rinkinys

1

20

2500

Virtuvės baldų komplektas

1

20

800

Kavos virimo aparatas

1

20

759

Mikrobangų krosnelė

1

20

229

Kiti virtuvės įrankiai

20

500

Viso

8600

Planuojami įsigyti kavinės baldai

Pavadinimas

Kiekis

Tarnavimo laikas (metais)

Kaina (vnt/litais)

Kavinės staliukai

20

20

150

Kėdės prie staliukų

60

20

50

Viso

3300

Planuojami įsigyti poilsio kambarių įranga

Pavadinimas

Kiekis

Tarnavimo laikas (metais)

Kaina (vnt/litais)

Dvigulė lova

8

20

900

Spinta

8

20

400

Stalas su kėdėmis

8

20

400

Vonios kambario įranga

6

20

1500

Viso

23400

Visa ši aukščiau išvardinta įranga priklausys ilgalaikiui turtui. Tikimasi kad ši įranga tarnaus apie 20metų, todėl skaičiuojant įrangos nusidėvėjimą, kiekvienais metais bus atimamas dvidešimtadalis įrangos vertės.

            Visa kavinės įrangos, virtuvės įrangos, kavinės bei poilsio kambarių baldų vertė bus 35 300 lt. Todėl kiekvienais metais amortizacija sudarys 1 765 lt. Taip pat amortizacija bus skaičiuojama ir kavinėje bei poilsio kambariuose atliktiems statybų bei remonto darbams,kurių kaina sieks 600 000 lt. Kiekvienais metais statybos ir remonto darbų amortizacija sudarys 30 000 lt. Taigi iš viso per metus nusidėvėjimas sudarys 31 765 lt.

TIEKĖJAI

Prekybos centų tinklas “Norfa”. Su parduotuve “Norfa”bus pasirašyta sutartis del maisto produktų tikimo. “Norfa” prekybos centras – praktiškiems žmonėms. Turint nuolaidų korteles galima įsigyti maisto produktų, prekių su 4-8% nuolaida.

            UAB Druskininkų “Rasa”. Su šia įmone bus pasirašyta dėl įvairių rūšių vaisvandenių, sulčių tiekimo kavinei. UAB Druskininkų “Rasa” asortimentas yra labai platus, galintis patenkinti kiekvieno kliento poreikius.

            AB “Švyturys”. Su “Švyturio” alaus darykla  bus sudaryta sutartis dėl alaus tiekimo kavinei. Kitokiu alumi kavinėje nebus prekiaujama, nes Klaipėdos regione ir visoje Vakarų Lietuvoje kitoks alus yra mažiau populiarus.

            “Anykščių vynas”. Ši įmonė gamina daug Lietuvoje jau pamėgto vyno rūšių. Lietuvoje lietuviški vynai yra populiarūs , dėl gero skonio. Taip pat “Anykščių vynas” siūlo palankias kainas, būtent dėl šių priežasčių pasirinkta ši firma.

Kavinė su daugeliu tiekėjų stengsis atsiskaityti per kelias dienas po prekių pristatymo, nes dauguma maisto produktų bus gan trumpo vartojimo laiko ir bus sunaudojami per kelias dienas. Tik su alkoholinių gėrimų  tiekėjais bus sudarytos sutarys, kuriose bus numatyti ilgesni apmokėjimo terminai. Tikimasi mokėjimo terminus nustatyti nuo 1 iki 3 mėnesių nuo prekių gavimo datos. Numatoma sandėlyje laikyti 10 000lt vertės gėrimų. Bus stebima kokių gėrimų paklausa didžiausia, nuo to priklausys kokių prekių reikia užsakyti daugiau, prekių kaina.

PROJEKTO KAINA IR FINANSAVIMO ŠALTINAI

Kaina

Litais

Finansavimo šaltiniai

Litais

1. Nekilnojamas turtas

Akcinis kapitalas

500 000

Virtuvės įranga

8 600

Banko paskola

500 000

Kavinės baldai

3 300

Iš viso

1 000 000

Poilsio kambarių baldai

23 400

Iš viso

2.Trumpalaikis turtas

Indai, stalo įrankai

5 000

Iš viso
3. Statybos ir montavimo darbai

600 000

4. Atidarymo išlaidos(reklama)

15 000

5. Kitos išlaidos

344 700

Iš viso

1000 000

REKLAMA

Kaimo turizmo sodybos “ŠperberMatus “ reklamos kampanija vyks keliais etapais:

1.      Likus mėnesiui iki sodybos atdarymo spaudoje, radijuje, bei per televiziją, pasirodys skelbimai apie naują kaimo turizmo sodybą. (Dienraštyje “Klaipėda”, per radijo stotį “Laluna”, per Vakarų Lietuvos Televiziją. (5 000lt)

2.      Į kaimo turizmo sodybos atdarymą bus kviečiami žmonės ne tik iš Priekulės, bet ir  Klaipėdos bei Šilutės žmonės. (5 000lt)

3.      Po sodybos atidarymo visą vasarą dar bus dalinamos skrajutės, reklamuojamasi stenduose.(5 000lt)

KAINOS

Visais laikais renkantis pramogų vieta žmogus pirma atsižvelgia į kainą.

Kavinė. Karštiems ir šaltiems patiekalams, užkandžiams bei nealkoholiniams gėrimams bus taikomas 30-40% antkainis. Alaus kaina svyruos nuo 4 iki 6lt. Kiti alkoholiniai gėrimai bus parduodami su 50-90% antkainiu.

Poilsio kambariai. Paprasti kambariai, kurių bus 6, kainuos 60lt parai. Apartamentai kainuos 160lt parai.

Pirtys. Viena valanda pirtyje kainuos 50lt.

Salė. Salės nuoma – 200lt už valandą.

PROGNOZUOJAMA PELNO (NUOSTOLIŲ) ATASKAITA

Straipsniai

2013m.

2014m.

2015m.

1.Pajamos iš realizavimo

300 000

350 000

400 000

2.Gamybinės išlaidos

Panaudoti produktai

80 000

80 000

80 000

Darbo užmokestis

46 800

46 800

46 800

3.Savikaina (visi 2 punktai)

126 800

126 800

126 800

4.Bendras pelnas (1-2)

173 200

223 200

273 200

5.Valdymo (netiesioginės išlaidos)

Atlyginimai

44 400

44 400

44 400

Reklamos išlaidos

15 000

-

-

Komunalinės paslaugos

9 000

9 000

9 000

Amortizacija

31 465

31 465

31 465

6. Pelnas prieš palūkanas

65 335

130 335

180 335

7.Palūkanos

5 227

10 427

14 427

8.Neapmokestintas pelnas

60 108

119 908

165 908

9.Pelno mokestis

13 825

27 579

38 159

10. Grynasis pelnas

46 283

92 429

127 749

11.Gražintos skolos

16 725

16 725

16 725

12. Dividendai

20 000

60 000

100 000

12.Nepaskirstytas pelnas

9 558

15 704

11 024

SĄSKAITŲ BALANSO LENTELĖ

Straipsniai

2013m.

2014m.

2015m.

2016m.

1. Ilgalaikis turtas

Žemė su senovinais rūsiais

500 000

500 000

500 000

500 000

Virtuvės įranga

8 600

8 170

7 740

7 310

Kavinė

3 300

3 135

3 970

2 805

Kambariai

234 000

222 300

210 600

198 900

Pirtys

100 000

100 000

100 000

100 000

Salė

50 00050 000

50 000

50 000

2. Trumpalaikis turtas

Indai, stalo įrankiai

5 000

5 000

5 000

5 000

Reklama

15 000

15 000

15 000

15 000

Pinigai kasoje

-

12 000

25 000

35 000

Turtas iš viso

915 900

915 605

917 310

914 015

3. Ilgalaikiai įsipareigojimai

Banko paskola

652 275

635 550

618 825

602 100

4.Grynasis turtas

Akcinis kapitalas

263 625

280 055

298 485

311 915

Pelnas

Visi įsipareigojimai ir grynasis turtas

915 900

915 605

917 310

914 015

PROGNOZUOJAMA PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

Straipsniai

2013m.

2014m.

2015m.

PINIGŲ GAUTA

1.Pardavus produkciją

300 000

350 000

400 000

2.Paskola iš banko

500 000

-

-

IŠ VISO ĮPLAUKŲ

800 000

350 000

400 000

Pagrindinei veiklai

1. Apmokėti tiekėjams už produktus

80 000

80 000

80 000

2.Darbininkų atlyginimams

88 800

88 800

88 800

3.Kreditui grąžinti

16 725

16 725

16 725

4.Mokesčiams

19 052

28 006

52 586

5.Komunalinėms paslaugoms

9 000

9 000

9 000

6.Reklamai

15 000

-

-

Finansinei veiklai

1.Dividentams išmokėti

20 000

60 000

100 000

IŠ VISO IŠLAIDŲ

248 577

282 531

347 111

BALANSAS LAIKOTARPIO PRADŽIOJE

0

0

0

Pajamos

1 600 000

700 000

800 000

Išlaidos

248 577

282 531

347 111

BALANSAS LAIKOTARPIO PABAIGOJE

1351423

417469

452889

TURINYS

Santrauka. 1

Siūlomo projekto esmė.. 2

Firmos steigėjai. 3

Verslo šakos analizė 4

Tikslai ir uždaviniai. 5

Kainos 6

Reklama 7

Sodybos įranga. 8

Tiekėjai.. 10

Projekto įgyvendinimo grafikas 11

Valdymas ir organizacinė struktūra 12

Personalas 13

Darbo užmokestis 14

Projekto kaina ir finansavimo šaltinai 15

Prognozuojama pelno (nuostolių) ataskaita 16

Prognozuojama pinigų srautų ataskaita. 17

Sąskaitų balanso lentelė 18

Projekto atsipirkimo laikas.. 1

PROJEKTO ATSIPIRKIMO LAIKAS

            Kaip matome iš prognozuojamų finansinių ataskaitų, šis projektas iš tiesų žada būti pelningas.

Tačiau paskola bankui bus gražinta tik po 40 metų, todėl kasmet sodyba turės 16725lt išlaidų, gražinamų bankui. Todėl ir pats projektas atsipirks tik po 40metų, grąžinus visą paskolą.
Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 680
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site