Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE





BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

AdministracjaBajkiBotanikaBudynekChemiaEdukacjaElektronikaFinanse
FizycznyGeografiaGospodarkaGramatykaHistoriaKomputerówKsiążekKultura
LiteraturaMarketinguMatematykaMedycynaOdżywianiePolitykaPrawaPrzepisy kulinarne
PsychologiaRóżnychRozrywkaSportowychTechnikaZarządzanie

Konspekt zajęć zintegrowanych dla dzieci przedszkolnych w grupie integracyjnej

edukacja

+ Font mai mare | - Font mai mic







DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Konspekt zajęć zintegrowanych dla dzieci przedszkolnych w grupie integracyjnej.

 

Nazwa programu nauczania: ,,Świat Przedszkolaka'.



Ośrodek tematyczny : ,, W poszukiwaniu wiosny.'' ( 5 zajęć).

Cele ogólne ośrodka : -

-  przezwyciężenie obaw przed nową sytuacją,

                       - ośmielenie i zwiększenie otwartości        

    - odkrywanie własnych możliwości ruchowych,                

                 - rozwijanie wszechstronnej stymulacji dziecka (połączenie        

               wrażeń dotykowych, wzrokowych, słuchowych i ruchowych

                    - rozwijanie inwencji twóczej dziecka.

                    - rozbudzanie u dziecka postawy szacunku dla świata

                      przyrody,

                    - odkrywanie postawy badawczej,

                    - rozbudzanie umiejętności aktywnej obserwacji na

                      na podstawie własnych doświadczeń dziecka,

                    - twórcze przyjmowanie postawy badawczej przez

                    - dziecko.

Cele operacyjne (dziecko):

                    P - jest otwarte na propozycje zabaw proponowanych

                       przez nauczyciela,

                    T - potrafi poruszać się przy muzyce,

                     T- potrafi posługiwać się pędzlem,

                     W- doprowasza rozpoczętą pracę do końca.     

                     K- rozpozvaje charakterystyczne cechy poszczególnych

                       pór roku i kojarzy je z nazwą,

                      P- zna nazwy wiosennych kwiatów, określa ich wygląd,

                      P- rozumie znaczenie słów: przedwiośnie, marzanna,

                         przysłowie.

                     T - tworzy twórczą improwizację ruchową do muzyki

                        relaksacyjnej.

(cele - terapeutyczne - T; poznawcze -P; wychowawcze - W;

kształcące - K )

·                   Metody pracy:  m. waloryzacyjne ( ekspresja muzyczna i słowna i ruchowa m. R.R.Weroniki Sherbron,

·                   impresyjna - malowanie techniką mokre w mokrym.'

·                   m. problemowa - elementy ,,burzy mózgów'',

·                   ćwiczeniowa - układanie wyrazów,

·                   m. podająca - wersz, pokaz.

 

Forma pracy; grupowa - wieopoziomowa cicha

                                      - indywidualna

                                      - zbiorowa

Środki dydaktyczne: magnetofon, płyta CD z muzyką relaksacyjną, pędzle. farby plakatowe. podkładki i fartuszki ochronne. blok rysunkowy, symbole i sylwety, kartoniki z literami, wiersz z podręcznika ,,Wesoła szkoła'', parasol.

                          PRZEBIEG  ZAJEĆ:

 

Słuchanie wiersza pt: .Żegnaj zimo.''

                        ,,- Śniegu z lodem już nie chcemy!

                          - Nie, nie chcemy!

                          - Mrozu też, bo wciąż marzniemy,

                          - Oj, marzniemy!

                          - Więc, schowajmy łyżwy, sanki

                          - Na strych sanki!

                          - Pożegnajmy też bałwanki

                          - Cześć bałwanki !




                          - Już tej zimy mamy dosyć!

                          - Mamy dosyć!

                          - Może wiosnę czas zaprosić!

                           - Tak, zaprosić!

                          - Lecz, czy ona przybyć zechce?

                          - Pewnie zechce!

                          - Ale zima odejść nie chce?

                          - Jak to, nie chce?

                          - Wciąż tu siedzi wstrętna panna

                          - Jaka panna ?

                          - Nazywają ją Marzanna

                          - Ach! Marzanna,

                          - Mamy dość bogini zimy!

                          - Co zrobimy?

                          - Hen, za morze wypędzimy!

                          - Utopimy!

                          - Niech więc kukłę porwie rzeka

                          - Bystra rzeka

                          - Wiosna tylko na to czeka!''

3. Omówienie wiersza - Co by było gdybyzima nas nie opuściła?

4. Przedwisenne zagadki - ( z gazetki przedszkolnej)

5. ,, Pierwsze kwiaty'' - pokaz wyglądu i omówienie  nazw i charakterystycznych cech pierwszych wiosennych kwiatów.

                                                                                                        

6. Improwizacja ruchowa do muzyki relaksacyjnej pt: ,,Kwiaty rosną

7.Wykonanie ćwiczeń ruchowych ( wybrane elementy) metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbo pt: Budzenie się wiosny -

inspirowane opowieścią twórczą nauczyciela.

a) ćwiczenia do poznania własnego ciała

- wyczuwanie brzucha, pleców i pośladków,

- nóg i rąk,

- twarzy,

- całego ciała

b) ćwiczenia ,, z'' w parach (partner aktywny i partner bierny)

- opieranie się o partnera

- kołysanie                     ',,walka zimy z wiosną

- prowadzenie ślepca

c) ćwiczenia ,,przeciwko''

- paczka

d) ćwiczenia ,,razem''

- wstanie z siadu prostego opierając się o partnera

- kołyska

e) ćwiczenia ,,razem'' w grupie

- tworzyy słoneczko - ,,słonko wita wiosnę,

f) ćwiczenia twórcze do muzyki relaksacyjnej

wg pomysłowości dzieci.

8. Układanie z liter nazw wiosennych kwiatów - 6 latki

     dzieci młodsze oraz dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych - rysowanie na dużym arkuszu papieru wiosennych kwiatów.

9. Osłuchanie sięi nauka w/w wiersza - wg zainteresowania dzieci

- powtarzamy wszyscy razem,

- utrwalanie treści w formie dialogu: chłopcy - dziewczynki,

- w parach.

10. Zabawa ruchowa z szybką reakcją na sygnał dżwiękowy pt: ,,Budzi się świat'

11. Wykonanie pracy plastycznej - lepienie z plasteliny wiosennych kwiatów.

- pokaz pracy,

- omówienie sposobu jej wykonania,

- rozdanie materiałów i przystąpienie do pracy - zachęty i pochwały nauczyciela,

- prace higieniczno-porządkowe w sali po pracy plastycznej,

- wykonanie wystawki dla rodziców,

- samoocena wykonanych prac. 

 

 








Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 733
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site