Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

БудівництвоЕлектроннийМедицинаОсвітаФінансигеографіяекономіказаконодавство
косметикамаркетингматематикаполітикаправопсихологіярізнийсоціологія
технікауправлінняфізичнийхарчуванняінформаціюісторія

ОХОРОНА ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТзОВ 'ПРОДУКТІВ СВІТ'

харчування

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

ОХОРОНА ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТзОВ 'ПРОДУКТІВ СВІТ'

Матеріальний відділ бухгалтерії приватного підприємстварозміщений на першому поверсі окремо стоячої двоповерхової поверхової цегляної побудови офіс фірми.В офісі три кімнати, одна з яких відведена під відділ бухгалтерії.

Загальна площа матеріального відділу складає 60 м2, висота 3,0 м, обєм 180 м3.У відділі працює 5 чоловік, тому на одного працюючого приходиться 12 м2 площі приміщення, і 36,0 м3 його обєму.

Значення площі та обєму, що приходиться на одного працюючого, відповідає санітарним нормам (площа не менше 6 м2 і обємне менше 19,5 м3).

Прианалізі санітарно гігієнічниххарактеристик можна відмітити:

Температура повітря в приміщення бухгалтерії складає:

влітку+20˚С - + 22˚С,

взимку+18˚С - +20˚С

В приміщенні відділу бухгалтерії використовується штучне та природне освітлення. Робочі місця бухгалтерів знаходяться біля вікон, загальна площа яких складає 15 м2.

Коефіцієнт природного освітлення, який визначається як відношення площі вікна 15 м2 до площі підлоги (60 м2), складає 0,25. Даний показник не відповідає нормі. відповідно, природне освітлення в приміщенні недостатньо. Для природного освітлення матеріального бюро використовуються люмінесцентні лампи потужністю 100 Вт кожна. Всього встановлено 4 таких лампи, тобто загальнапотужність складає 400 Вт.

Відповідність метеорологічних умов нормам в приміщенні досягнуті шляхом застосування систем вентиляції і кондиціювання. В приміщенні встановленийкондиціонер фірми LG з високою продуктивністю.

В приміщенні встановлені вікна з подвійним склом з деревяними переплітами. В оформленніприміщення враховані вимоги естетики. Стіни бухгалтерії оштукатурені і пофарбовані масляною фарбою. Деревяна світло коричнева Мемель гармонує зі стінами. На підлозі паркет по деревяній основі. В приміщенні знаходяться три письмових стола, поверхня якихпокрита лаком, шафи для одягу і документів, дві тумби і декілька невисоких стільців з високими спинками.

Таблиця 4.1

Санітарно гігієнічні умови праці в робочій зоні

Параметри

Фактичне значення

Держстандарт України

відповідність параметру стандарту

1. Шум, дБ

50

50-60

відповідає

2. Освітлення, Лк

300

300

відповідає

Значення КЕО

0,25

0,9-1

не відповідає

4.Температура повітря, ˚С

- взимку

- влітку

18-20

20-22

17-22

до28

відповідає

відповідає

5. Відносна волога повітря, %

50

до 75

відповідає

6. Швидкість руху повітря, м/с

0,2

0,3

відповідає

Для опалення приміщення використовується система центрального водного опалення. В матеріальному відділі бухгалтерії розміщена вісьмисекційна батарея.

Матеріальний відділ відноситься до приміщень без підвищеної електронебезпеки. Все обладнання працює від електричної мережі напругою 220 В, захист від ураження електрострумом здійснюється шляхом занулення, яке передбачено конструктивними особливостями обладнання. Додаткових засобів захисту людей від ураження в приміщенні немає. Електропровід відповідає правилам і нормам установки електропроводок в приміщенні.

Для забезпечення безпеки персоналу проводиться інструктаж по техніці безпеки при прийманні на роботу, а також на робочому місці.

виходячи із вище написаного, можна зробити висновок про те, що санітарно гігієнічні умови праці задовільні, техніка безпеки находиться в хорошому стані і відповідаєвсім правилам.

Для попередження нагромадження документації, виділене окреме приміщення для збереження архівів бухгалтерських розрахункових документів, тому в приміщенні бухгалтерії зберігається лише поточна документація.

Для попередження травматизму персоналу щомісячно проводяться інструктажі по правилах і мірах безпеки при виконанні роботи і пересуванню по території підприємства. Нещасних випадків за досліджений період на підприємстві не було.

На фірмі проводяться такі види пожежної безпеки:

організаційні (навчання працівників правилам пожежної безпеки);

експлуатаційні (правила експлуатації систем опалення, вентиляції та ін.);

режимні (заборонні, забороняючи куріння в суспільних місцях, проведення робіт з відкритим вогнем та ін.).

При пожежній безпеці приміщення матеріального бюро бухгалтерії відносяться до категорії В, по ступеню вогнестійкості до 2 категорії.

Як можливу причину пожежі в приміщенні можна назвати само загоряння, як від короткого замкнення, так і від відкритого вогню. По цій причині в такому приміщенні категорично забороняється курити та зберігати папір поблизу електронагріваючих приладів.

Вматеріальному відділі, що розглядається, відсутня автоматична система пожежної сигналізації. Схематичні плани індивідуальної евакуації розміщені при вході у офіс з позначенням евакуаційних виходів и руху до них, місць розміщення засобів пожежегасіння, а також необхідний пояснюючий текст і памятка про дії у випадку виникнення пожежі.Евакуаційні шляхи і виходи із приміщення, де знаходиться бухгалтерія, залишаються вільними і нічим не загромаджені.

Схеми вентиляції і кондиціювання повітря відповідають протипожежним вимогам будівельних норм.Відстань від найбільш віддаленого робочого місця до найближчого евакуаційного шляху складають 9 метрів, що не перевищує нормативу. У випадку виникнення пожежі в приміщенні бухгалтерії працівники можуть покинути приміщення через двері, які ведуть в коридор шириною 2 метри.

Для навчання персоналу дії під час пожежі не рідше, ніж раз в рік проводяться інструктажі. Інструктажі проводяться на основі діючих правил, інструкцій та інших нормативних актів по питаннях пожежної безпеки особою, на яку наказом по підприємству покладено ці обовязки. Первинний протипожежний інструктаж проводиться на робочому місці безпосередньо перед початком трудової діяльності працівника. під час проведення первинного інструктажу осіб, які приймають на роботу ознайомлюють з:

наявністюпожежегасних засобів та їхзагальною характеристикою;

порядком куріння, застосування відкритого вогню;

можливими причинами пожежі і попереджуючими її мірами;

відповідальністю за порушення правил пожежної безпеки;

місцем розміщення обєктів пожежної охорони;

існуючим на підприємствіпорядком (системою) віщування людей про пожежу;

діями у випадку виникнення пожежі;

правилами користування первинними засобами пожежогасінння.

На основі проведеного аналізу. Можна зробити висновок про те, що стан протипожежної безпеки в матеріальному відділі бухгалтерії і в цілому на підприємстві задовільний, суттєвих недоліків не виявлено.

Захист людей у разі пожежі є найважливішим завданням всієї системи протипожежного захисту. Вирішенняцього завдання становить велику складність, оскільки має власну специфіку та здійснюється іншими шляхами, ніж захист будівельних конструкцій чи матеріальних цінностей.

Рятування являє собою вимушене переміщення людей назовні при впливові на них небезпечних факторів пожежі або при виникненні безпосередньої загрози цього впливу. Вимушений процес руху людей з метою рятування називається евакуацією. Евакуація людей із будівель та споруд здійснюється через евакуаційні виходи. Шляхом евакуації є безпечний для руху людей шлях, який веде до евакуаційного виходу.

Евакуаційний вихід це вихід з будинку (споруди) безпосередньо назовніабо вихід із приміщення, що веде до коридору чи сходової клітки безпосередньо або через суміжне приміщення.

Двері на шляху евакуації повинні відкриватися за напрямом виходу з приміщення. Улаштування розсувних та вїздних дверей на шляхах евакуації не допускається. Мінімальна ширина дверей на шляхах евакуаціїповинна бути 0,8 м.

Відділ бухгалтеріїзнаходиться на першому поверсі офісу фірми. Обємприміщення 180 м3

Максимальна відстань від найбільш віддаленогомісця у відділі до евакуаційного виходу складає 9 м, що відповідає встановленій нормі. Для розрахунку весь шлях руху потоку розділимо на 3 дільниці. Зведемо ці дані у таблицю 4.2.

Таблиця 4.2

Дані, необхідні для розрахунку часу евакуації на випадок пожежі

Дільниця руху людського потоку

Довжина, м

Ширина, м

1

Прохід між робочими місцями в приміщенні відділу

2

1

2

Дверний пройом

1

1,1

3.

Коридор хол

5

2

5.

Дверний пройом

1

1,5

9

5,6

Для того, щоб визначити час евакуації у випадку виникнення пожежі, необхідно розрахувати Д1 щільність людського потоку:

Д = Н * f L * g ,(4.1)

де Н число людей у відділі бухгалтерія, чол..;

f середня площа горизонтальної проекції людини, м2 (у зимовий час = 0,125 м2; у літній час = 0,1 м2);

L довжина першої дільниці шляху, м;

g ширина першої дільниці, м

Час руху людського потоку(Т):

Т = L V,(4.2)

де V швидкість руху людського потоку, м хв.

Розрахунок щільності людського потоку на дільниці 1 (Д1):

Д1 = 3 * 0,125 2 * 1 = 0,19 люд. м2

По отриманому значенню Д1 (із додатку 1) визначаємо швидкість руху людського потоку V = 60 м хв.

Т1 = 3 60 = 0,05 хв.

Швидкість руху людського потоку на дільницях шляху, наступних після першого, приймаємо по таблиці 5.3 в залежності від інтенсивності руху людського потоку по кожній із дільниць шляху, яка визначається по формулі:

q = q i 1 * g i 1 g1,(4.3)

де q i 1- інтенсивність руху людського потоку, м хв.
g i 1, g1 ширини розглядую чого і ї і попереднього йому (і-1) ї дільниці шляху, м.

Таблиця 4.3

Розрахунки часу евакуації людей

№ дільниці

Інтенсивність руху q, м хв..

Швидкість руху, v, м хв.

Час руху,Т, хв.

1

12

60

0,05

2

10,9

70

0,01

3

6

93

0,05

4

8

83,8

0,01

Розраховуємо час евакуації для дільниці 2 :

q2 = 12 * 1 1,1 = 10,9 м хв.

Т2 = 1 70 = 0,01 хв.

Розраховуємо час евакуації для дільниці 3:

q3 = 10,9 * 1,1 2 = 6 м хв.

Т3 = 5 93 = 0,05 хв.

Розраховуємо час евакуаціїдля дільниці 4:

q4 = 6 * 2 1.5 = 8 м хв.

Т4 = 1 84 = 0,01 хв.

Т розрахункове = 0,05 + 0,01 + 0,05 + 0,01 = 0,12 хв.

Рис. 4.1 -Схема евакуації людей під час пожежі

Виходячи таблиць 4.4 та 4.5, розрахунковий час на евакуацію людей під час пожежі знаходиться у межах необхідного.

Таблиця 4.4

Розрахункові значення при евакуації людей

Щільність потоку

Горизонтальний шлях

Дверний пройом

(інтенсивність)

Швидкість

Інтенсивність

1

2

3

4

0,01

100

1

1

0,05

100

5

5

0,1

80

8

8,7

0,2

60

12

13,4

0,3

47

14,116,5

0,4

40

16

18,4

Закінчення табл. 4.4.

1

2

3

4

0,5

33

16,5

19,6

0,6

27

16,2

19

0,7

23

16,1

18,5

0,9

19

15,2

17,3

0,9 і більше

15

13,5

8,5

Таблиця 4.5

Нормативний час евакуації при пожежах

Категорія приміщення

необхідний час евакуації при обємі приміщення, тис. м3

до15

30

40

50

60 і більше

А, Б

0,5

0,75

1

1,5

1,75

В

1,25

2

2

2,5

3

Г,Д

не обмежується

Підприємство займається торговельною діяльністю, тому для навколишнього середовища, порівняно з виробничим підприємством, особливої небезпеки не складає, джерел викидів шкідливихречовин в атмосферу не має.

На очистку та озеленення виділено 1000 грн. В цю статтю витрат входять: прибирання території, полив та озеленення, очистка снігу, посипання доріжок піском, санітарна очистка території.

Таким чином, в цілому, стан охорони праці і захисту навколишнього середовища можна назвати задовільним.

Забезпечення здорових та безпечних умов праці у відповідності з вимогами Закону України Про охорону праці являється одним із основних обовязків керівництва фірми.

Для цього необхідно виконання наступних умов:

забезпечити своєчасну розробку комплексних заходів по виконанню нормативів безпеки, створенню безпечних та нешкідливих умов праці;

покращити умови праці жінок.

З метою покращення умов праці і підвищення його продуктивності необхідно провести наступні заходи по удосконаленню організації робочих місць:

придбати галогенні лампи для роботи у вечірній час;

обладнати бухгалтерію та плановий відділ новим компютерами з вищими технічними параметрами і рідко кришталевими моніторами, які менш шкідливо діють на організм людини;

придбати мякікрісла на колесищах із масажем і підігрівом;

створити кімнату психологічної розгрузки працівників, для чого придбати тренажери, магнітофон, мякі меблі;

покращити інтерєр і мікроклімат в робочих приміщеннях, для чого закупити декоративні та живі рослини.
Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 2908
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site