Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

БудівництвоЕлектроннийМедицинаОсвітаФінансигеографіяекономіказаконодавство
косметикамаркетингматематикаполітикаправопсихологіярізнийсоціологія
технікауправлінняфізичнийхарчуванняінформаціюісторія

Культура Європи ХХ століття

історія



+ Font mai mare | - Font mai mic



DOCUMENTE SIMILARE



decadence

Наука й техніка

Нобелівських премій. Ці міжнародні премії з 1901 року відзначали видатні відкриття й досягнення в галузй фізики, хімії, медицини, фізіології, літературні твори. Пізніше була заснована премія За зміцнення миру між народами . Засновником цих премій став шведський інженер хімік А.Б. Нобель (1833 1896 рр.). Міжнародні премії в галузі науки і літератури свідчили про вступ цивілізації у глобальну фазу її існування, для якої характерна перевага загально людських цінностей.

успіхів. Відкриття англійським ученим Б. Томпсоном електрона (1897 р.) і створення ім однієї з перших моделей атома (1903 р.), встановлення залежності маси дрібної частки від швидкості її руху, відкриття французьким дослідником А. Беккерелєм природної радіоактивності солей урану (1896 р.) змусили по новому поглянути на первинні частки матерії атоми.

20 ст.

людської діяльності, передова техніка песла із собою і специфічні соціально-психологічні імперативи, і цілком визначені соціально-технологічні форми організації цієї діяльності, перебудовуючи її за зразками великої капіталістичної індустрії. Пасажирський транспорт, споживча торгівля, сфера послуг, щоденне дозвілля й розваги, туризм і навіть усілякі хоббі стали перетворюватися на відповідні галузі масового виробництва, націлені на прибуток і діючі за принципом строго раціоналізованого індустріального механізму. Цей процес захопив і сферу духовної культури.

ноосфера для позначення якісно нового стану біосфери інтелектуального, духовного.

Homo sapiens

ХХ ст. суттевий вплив на культурні процеси у Європі та поза межами мало переміщення значної кількості творчої та наукової інтелегенції, викликане різними причинами.

просто примусово витіснялися з країни.

США. Після аншлюсу Австрії велика гркпа інтелектуалів залишила і цю країну. Серед них було багато письменників. З університетів були звільнені всі лауреати Нобілевської премії. У Сполученні Штати виїхали фізики В.Ф. Гесс і Е. Шредінгер. До Англії відправився З. Фрейд.

Г. і Т. Маннів, Г. Гауптмана, завойовує передові позиції в США, де в ті роки реалісти найбільш відомі і впливові письменники. Справжній зліт переживає література скандинавських країн, насамперед, завдяки творчості письменників світового значення Г. Ібсена, А. Стріндберга, М. Андерсена Нексе. Справжньої зрілості досягає до кінця століття критичний реалізм у Бельгії, що висуває великого поета Е. Верхана.

А. Камю Чума запропонований надзвичайний за силою художньго впливу аналіз сприйняття людиною фашизму.

2007



Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare



DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 2224
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved