Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

įstatymaiįvairiųApskaitosArchitektūraBiografijaBiologijaBotanikaChemija
EkologijaEkonomikaElektraFinansaiFizinisGeografijaIstorijaKarjeros
KompiuteriaiKultūraLiteratūraMatematikaMedicinaPolitikaPrekybaPsichologija
ReceptusSociologijaTechnikaTeisėTurizmasValdymasšvietimas

Reklamos būtinumo pagrindimas sprendžiant saugaus eismo problemas Lietuvos keliuose - Marketingo sprendimo pagrindimas

prekyba

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

ŠIAULIŲ UNIVERSITETASSOCIALINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS

Viešojo administravimo KATEDRA

Asta RIBAKOVAITĖ, Oksana SEMIONOVA,

Dovilė MARKEVIČIENĖ

VVA – 6 grupės studentės

Reklamos būtinumo pagrindimas sprendžiant saugaus eismo problemas Lietuvos keliuose

Marketingo sprendimo pagrindimas

Apie akciją „Stop karui keliuose“

Akcijos pasekmės

Perskaičius šį straipsnį galima teigti, kad socialinės reklamos kampanija nepavyko. Gal būt tai sudaro prielaidą, jog šiurpiai nupasakojanti reklama kas nutinka avarijos metu nėra pakankamai veiksminga. O tai reiškia, kad reikia imtis agresyvesnių reklamų per pagrindinius televizijos kanalus žiūrimiausiu paros laiku. Ir ypač šiuo metų laiku yra būtinos agresyvios „Stop karui keliuose“ reklamos, kadangi atšilus oram yra dažniau vartojami alkoholiniai gėrimai, todėl svarbu įbauginti reklamos pagalba išgėrusius žmones, kad šie nesėstų už vairo ir nesukeltų avarijų. Taip pat artėja mokiniams atostogos todėl tai dar viena būtinybė į aktyvia „Stop karui keliuose“ akcijos agitaciją, kadangi vairuotojai turi būti atidesni ne tik tamsiu paros metu, bet ir dieną.

Statistikos duomenys

Statistikos duomenys rodo, kad Lietuva pirmauja tarp Europos Sąjungos šalių, kai kalbame apie žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičių milijonui gyventojų arba šimtui tūkstančių automobilių. Didžiuma žuvusiųjų, apie 55 %, sudaro lengvųjų automobilių vairuotojai ir keleiviai. [3]

Tai įrodo, kad Lietuvoje socialinės akcijos „ Stop karui keliuose“ reklamos yra būtinos, kad priverstu vairuotojus ir pėsčiuosius susimąstyti apie saugumą keliuose.

Kova su girtais vairuotojais

Karo keliuose politika: kodėl vengiama kovoti su girtais vairuotojais?

Visuomenės dėmesys

Bent man neteko girdėti kaip ši akcija paveikė visuomenę, bet kad dėka šios akcijos Seime ėmė sparčiau skintis kelią įstatymų pataisos, griežtinančios vairuotojų atsakomybę – faktas. Ir kitos žiniasklaidos priemonės ėmė labiau diskutuoti, analizuoti ir viešinti problemas, susijusias su avarijomis, jų užkardymu ir pan. Žiniasklaidos dėka, apie problemas imta kalbėti ir daugiau, ir giliau. Įtraukta visuomenė, kuriama nepakantumo atmosfera tiems, kurie nepaiso nustatytų normų (Aleksandrijos atvejis). Tad galima sakyti, ir be tyrimų, kad eismo saugumas keliuose tapo viena prioritetinių įvairių socialinių sluoksnių ir valdžios atstovų tema.”

Tomas Kavaliauskas, LRT žurnalistas

Tai leidžia daryti tokią išvadą, kad socialinės akcijos „Stop karui keliuose“ reklamos yra būtinos, kad labiau atkreiptų visuomenės dėmesį į avaringumą Lietuvos keliuose ir priverstų kiekvieną susimąstyti prieš sėdant už vairo išgėrus, viršijant leistiną greitį ar neužsisegant saugos diržą.

Reklama

Taigi socialinės akcijos „Stop karui keliuose“ reklamos turi būti ne tik per televizija žiūrimiausiu paros metu, akcijos logotipą reikia panaudoti ir laikraščiuose po nelaimingų įvykių keliuose skiltimis, taip pat dalinti lipdukus ir skrajutes katik išsilaikiusiems teises vairuotojams ir taip ugdyti jų požiūri i saugu vairavimą. Akcijos skrajučių turi būti ir kiekvienoje degalinėje, kad vairuotojai išsipylę degalų galėtu pasiimti pasksikaityti. Skrajutėse turėtų būti nurodomi statistiniai duomenys kiek keliuose žūsta žmonių nuo išgėrusių vairuotojų sukeltų avarijų, kiek žmonių, kurie nesisega saugos diržų, žūva avarijų metuir panašiai. Tokia bauginanti informacija turi priversti žmones susimąstyti apie saugų vairavimą.

Literatūra

1. Akcijos „Stop karui keliuose“ portalas. Apie akciją. [Internete]. [žiūrėta 2009-05-10]. Prieiga per internetą:

<http://www.lrt.lt/stop/static.php?strid=1020 >;

2. Delfi naujienų portalas. „Stop karui keliuose' nedavė lauktų rezultatų. [Internete]. [žiūrėta 2009-05-10]. Prieiga per internetą:

<http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=13873038> ;

3. Šmigelskas M., Virkūnas R. (2007). Lietuvoje eksploatuojamų automobilių būklė ir avaringumas. Mokslas – Lietuvos ateitis. TRANSPORTAS. Dešimtoji Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija, 2007, p. 362;

4. Žinių radijo portalas. Penktadienio „Raktas“: karo keliuose politika: kodėl vengiama kovoti su girtais vairuotojais? [Internete]. [žiūrėta 2009-05-10]. Prieiga per internetą:

<http://www.ziniur.lt/apie/pranesimai?item=1416>;

5. Gražulevičiūtė G., Jagminaitė V., Jokubauskaitė S. ir kt. (2007). “Karas keliuose”: visuomenės ir valdžios institucijų reakcija. Kriminologinis tyrimas. Mykolo Romerio Universitetas p. 9.
Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1166
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site