Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

БудівництвоЕлектроннийМедицинаОсвітаФінансигеографіяекономіказаконодавство
косметикамаркетингматематикаполітикаправопсихологіярізнийсоціологія
технікауправлінняфізичнийхарчуванняінформаціюісторія

ІНТЕГРОВАНЕ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ПРОБЛЕМАМИ У РОЗВИТКУ

Освіта

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Інтегроване навчання дітей з проблемами у розвитку

Демократичні перетворення в нашій країні суттєво відбилися і на структурі її освітньої системи. Певне віддзеркалення вони знайшли і в такій ланці, як спеціальна освіта.

Під спеціальною освітою сьогодні у світі розуміють навчання дітей з особливими потребами, а тому вона повинна бути, перш за все, індивідуальною, направленою на розвиток можливостей дитини з різною структурою дефекту.В радянський період спеціальна освіта сформувалась у вигляді розгалуженої диференційованої системи. Її основоположники (Л.С.Виготський, Р.М.Боскіс, М.С.Певзнер, Ф.Ф.Рау та інші) ще в ті часи стояли на шляху індивідуального підходу у навчанні дітей з психічними і фізичними порушеннями. Вони розглядали цей процес з позицій урахування комплексного їх розвитку.

Дитина з особливими потребами вимагає спеціальної підтримки, допомоги і навчання в залежності від її фізичного та психічного порушення. Все це повинно бути направлене на розкриття індивідуальних можливостей учня для досягнення соціальної адаптації, реабілітації та інтеграції їх у суспільство.

Політичні зміни в Україні створили кризову ситуацію в системі спеціальної освіти. Але вони дали й значний поштовх для перегляду системи навчання і виховання дітей з особливими потребами. За останнє десятиріччя вийшов цілий ряд нормативних документів щодо поліпшення навчально-виховного процесу у школі, в тому числі і спеціальної. Прийнято закон Про освіту, Концепція спеціальної освіти для дітей з психофізичними порушеннями, ратифіковано Декларацію ООН про права розумово відсталих дітей та інвалідів та інші.

Таким чином держава бере на себе піклування за аномальними дітьми гарантує їх права і надає їм можливість активно брати участь у житті суспільства і якомога повніше реалізувати свої індивідуальні можливості.

Але найменш захищеними в цей час стали діти з порушенням психічного розвитку. Дослідники відмічають що ця категорія дітей залишається у полоні інстинктивних потреб, потягів та навіювань, значно вразливіша, а ніж інші категорії дітей. Вони легко сприймають життя кримінального світу і вступають у конфлікт з законом. Головним чинником девіантної поведінки дітей з інтелектуальними порушеннями є не тільки психофізичні особливості дитини, а й соціальні умови. Формування особистості розумово відсталої дитини відбувається в умовах психічної депривації, яка не тільки формує цю особистість, але є й фактором, який веде до порушення психічного розвитку. Вона створює багато перешкод для осіб, які йдуть до інтеграції у суспільство ( Л.М.Шипіцина та інші ).

Більшість допоміжних шкіл школи інтернатного типу. Це призводить до ізоляції дитини від суспільства, утворення умов, направлених, в основному, на задоволення своїх особистісних потреб. В таких умовах формується особа, яка не готова до повноцінного самостійного життя після закінчення навчального закладу. Настало питання про модифікацію системи спеціальної освіти здійснення інтеграцій загальноосвітню структуру.Проблема інтеграції дітей з обмеженими можливостями здоровя в систему масової освіти дискусійна. Вона має як позитивні, так і негативні сторони. Добре те, що ця категорія дітей не буде ізольована від суспільства. В той же час можливості навчання їх в загальноосвітній масовій школі обмежені. Навряд чи цей навчальний заклад зможе найти кожній аномальній дитині допомогу, адекватну її дефекту, надати відповідну педагогічну, медичну, психологічну та соціальну підтримку.

Здійснення інтегрованого навчання в теперішній перехідний період ускладнюється також психологічною і моральною непідготовленістю масової школи до прийому дітей з проблемами у розвитку, недостатністю кадрів, які могли б проводити корекційну роботу з аномальними дітьми, не розробленістю педагогічних технологій інтегрованого навчання, проблемою психологічного несумісництва різних груп дітей,організацією умов для цілеспрямованої підготовки їх до життя.

Разом з тим не можна насильно заборонити диференціацію або упровадити інтеграцію. Перехідний період характеризує собою період від сегрегації і диференційованого навчання до інтеграції (Л.М. Шипіцина ).

На сьогодення навчання дітей з інтелектуальними вадами повинно йти двома шляхами:

-          подальше удосконалення спеціальних закладів для дітей і підлітків з відхиленням у розвитку з утворенням умов їх адекватного розвитку ;

-          одночасне розширення освітніх закладів з інтегрованими формами навчання.

Інтеграція у навчанні особливо ефективна у дошкільному та молодшому шкільному віці. Не отримуючи з раннього дитинства корекційної допомоги, такі діти стають не підготовленими до навчання, погано адаптуються у дитячому колективі. Тому, одним з аспектів успішної інтеграції дітей з потребами у навчальний процес є максимально раннє виявлення відхилень у розвитку, а звідси і раннє втручання і попередження факторів обтяження і ризику для профілактики і зменшення числа відхилень. Такий підхід до проблеми вимагає розробки нових медико-психолого-педагогічних методів діагностики різних видів відхилень у дітей а його розвязання допоможе усунути розрив між часом виявлення відхилення і початком корекційно-освітнього навчання.
На початковому етапі становлення дефектології дослідники ставили питання: навіщо вчити аномальну дитину ? чому ії вчити ? як вчити ? і прагнули визначити мету, зміст і методи навчання дітей. Основний акцент був звернений на те, чого не може дитина із-за порушеного розвитку.

Процес інтеграції висовує нові питання, такі як: хто вчиться? де вчитися? коли вчитися? як вчитися? хто вчить? Таким чином необхідно виявити, який контингент учнів з проблемами у навчанні можуть навчатися у масовій школі, яку форму навчання необхідно вибрати визначити термін початку інтегрованого навчання, зміст навчання і застосування його різних варіантів, а також підготовка педагогів загальноосвітніх шкіл до роботи з аномальними дітьми.

Складність модернізації спеціальної системи освіти на перехідний період з одного етапу розвитку на другий полягає в тому що необхідно діяти у двох напрямках, які не співпадають. З одного боку ми повинні підтримувати функціонування існуючої системи - диференційоване навчання, а з другого будувати паралельно нову систему - інтегроване навчання.

В той же час інтегроване навчання вимагає взаємодії цих двох систем навчання, коли учень, який має вади у розвитку розглядається як здібний успішно відвідувати уроки у масовій школі і якому надається спеціальна допомога спеціалістами дефектологами.

Весь процес інтеграції повинен бути направленим на надання допомоги людям з потребами у розвитку вести життя, максимально наближене до життя нормальних людей.
Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1450
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site