Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

БудівництвоЕлектроннийМедицинаОсвітаФінансигеографіяекономіказаконодавство
косметикамаркетингматематикаполітикаправопсихологіярізнийсоціологія
технікауправлінняфізичнийхарчуванняінформаціюісторія

ДОСЛІДЖЕННЯ СИНХРОНІЗОВАНОГО АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДА

Електронний

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

ДОСЛІДЖЕННЯ СИНХРОНІЗОВАНОГО АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДАМЕТА РОБОТИ вивчення схеми автоматичного пуску та дослідження енергетичних характеристик асинхронного двигуна з фазний ротором.

ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

Асинхронні двигуни з фазним ротором можуть працювати в режимі подвійного живлення, коли електроенергія від мережі підводиться як до статорних, так і до роторних обмоток. При цьому на статорні обмотки подається напруга U1, постійної амплітуди і частоти f1, а на роторні обмотки - напруга, регульована по амплітуді і частоті у відповідному відношенні

При цьому обертальні магнітні поля статора і ротора можуть обертатися в одному або протилежних напрямках. В першому випадку швидкість регулюється вниз від основної збільшенням напруги і частоти, а в другому випадку швидкість регулюється вгору від основної. Якщо магнітні поля статора і ротора обертаються в одному напрямку, то при зменшенні частоти f2 швидкість ротора зростає і при f2=0, що відповідає живленню обмоток ротора постійним струмом, вона досягає швидкості обертального магнітного поля статора.

Асинхронний двигун починає працювати в режимі синхронного двигуна. При певному значенні постійного струму збудження в обмотці ротора двигун працює з cosφ= 1, тобто не споживає з мережі реактивної потужності, а при подальшому його збільшенні працює з випереджаючим cosφ, тобто генерує в мережу реактивну потужність. Важливо зазначити, що струми статора і ротора при цьому не повинні перевищувати номінальних значень.

Застосування синхронізованого асинхронного двигуна для генерації реактивної потужності має переваги над конденсаторними батареями, тому що дозволяє її плавне регулювання. Але втрати потужності на генерацію реактивної енергії для двигуна більші, ніж для конденсаторних батарей. Тому синхронний режим двигуна доцільно застосувати у механізмах з тривалим режимом роботи, нечастими пусками і потужністю більше 200 кВг.

ПРОГРАМА РОБОТИ

І.Вивчити принципову схему керування синхронізованим асинхронним двигуном.

2.Провести експеримент по вимірюванню струму статора і коефіцієнта потужності при зміні струму збудження в обмотці ротора.

3.Розрахувати складові повної потужності двигуна і втрати потужності на генерацію реактивної енергії.

4.Побудувати в одній системі координат графіки залежності струму статора, активної і реактивної потужностей двигуна, коефіцієнта потужності і втрат потужності на генерацію реактивної енергії від струму збудження в обмотці ротора.

ОПИС ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ УСТАНОВКИ

Схема експериментальної установки зображена на рис.7.1 і рис.7.2.Силова схема установки /див.рис.7.1/ містить в собі автоматичні вимикачі QF1, QF2 вимірювальні прилади: фазометр Рφ1 і амперметр РА1 ввімкнуті у вторинну обмотку трансформатора струму ТА1 ,асинхронний двигун М1, в коло ротора якого ввімкнуті додаткові активні опори R1, R2 і котушка реле ковзання КТ3, керований випрямляч UZ1 до виходу якого ввімкнуті амперметр РА2, котушка реле струму КА1 і згладжуючий дросель L1. Схема керування двигуном /див.рис .7.2/ вмикається в мережу через автоматичний вимикач QF2 і рубильник Q1 і містить в собі сукупність магнітних пускачем, реле напруги і часу.

Пуск двигуна відбувається після вмикання вимикачів QF1, QF2, та рубильника Q натисканням на кнопку SB1 'Пуск'. Після чого спрацьовує магнітний пускач КМ1 і своїми силовими контактами КМ1.1 з'єднує статор двигуна з мережею. Його блок-контакт КМ1.2 подає напругу на котушки реле часу КТ1 і реле напруги КV1 ,а блок-контакт КМІ.3 розмикає коло котушки реле часу КТ2. Спрацьовує реле напруги КV1 і своїм контактом К1.1 шунтує контакт кнопки SB1.

Обмотка статора двигуна створює обертальне магнітне поле, яке індукує електрорушійну силу /ЕРС/ в обмотках ротора, спрацьовує реле ковзання КТЗ і своїм контактом КТ3.1 вмикає коло котушки магнітного пускача КМ4 під напругу, силові контакти КМ4.1 якого з'єднують обмотку ротора з додатковими опорами R1 і R2.З'являється крутний момент і ротор двигуна починає крутитися, збільшуючи кутову швидкість, відповідну до першої штучної механічної характеристики.


Рис. 7.1. - Силова схема експериментальної установки.

Рис. 7.2. - Схема управління двигуном.

З витримкою часу відпадає якір від осердя реле часу КТ2 і замикає свій контакт КТ2.1 в колі котушки магнітного пускача КМ3, після спрацювання якого контакти КМ3.1 шунтують додатковий опір R2 двигун продовжує розгін по другій штучній механічній характеристиці. При збільшенні швидкості ротора зменшується амплітуда і частота ЕРС обмотка ротора і при значенні швидкості 95% від синхронної якір реле ковзання КТ3 відпадає від осердя. При цьому замикається контакт КТ3.2 в колі котушки магнітного пускача КМ2 і розмикається контакт КТ3.1 в колі котушки магнітного пускача КМ4, силові контакти КМ4.1 якого вимикають опори R1, R2 з кола обмотки ротора, а блок-контакти КМ4.2 замикають коло живлення котушки магнітного пускача КМ2. Після спрацювання КМ2 його силові контакти КМ2.2 і КМ2.3 з'єднують обмотки ротора з виходом тиристорного випрямлячаVZ1, в колі ротора з'являється постійний струм і асинхронний двигун переходить в режим синхронного. Спрацьовує реле струму КА1 і своїм контактом КА1.1 шунтує контакти кнопки SB1. Далі з витримкою часу спрацьовує реле часу КТ1, розмикаючи свої контакти КТ1.1 в колі котушки реле напруги КV1, і його контакт КV1.1 розмикається. Якщо за час витримки реле КТ1 двигун не ввійде в режим синхронного, то він вимикається від напруги. Це так званий захист двигуна від затяжного пуску.ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ

Складові потужності двигуна розраховують по відомим формулам з урахуванням діючого значення лінійної напруги

U1 =220В:

де - струм фази статора.

Втрати потужності в обмотках статора двигуна від споживання і генерації реактивної потужності визначають по формулі

де R1 - активний опір фази статора, R1=0,45 Ом.

Результати вимірів та розрахунків звести в табл. 7.1

Таблиця 7.1

Виміри

Розрахунки

Струм

ротора

Струм

статора

Коефіцієнт

потужності

Активна

потужність

Реактивна

потужність

Повна

потужність

Втрата

Потужності

I2

I1

cos

P

Q

S

P

A
A

-

Bт

вар

ВА

Вт

І.Потенціометр RP1 встановити в початкове положення ' І поч', при якому забезпечується початкове значення струму в обмотці ротора, необхідне для входження двигуна в синхронний режим.

2.Ввімкнути вимикачі QF1, QF2, Q1, натиснути кнопку SB1

'Пуск'.

3.Після появи струму ротора по амперметру РА2,потенціометром RР1 встановити по фазометру Рφ1 коефіцієнт потужності соsφ=0,8 /індуктивний/ і записати значення струмів ротора і статора по амперметрам

4.Повторити дослід для інших значень коефіцієнтів потужності в послідовності 0,8; 0,9 /індуктивний/; 1,0; 0,9; 0,8 /ємнісний/.

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

І.Пояснити функціональне призначення в схемі керування двигуном реле ковзання.

2.Пояснити форму графіка залежності струму статора від струму ротора.

З.Які переваги і недоліки асинхронного двигуна перед конденсаторами при генерації реактивної потужності?

4.Чому при обривах в колі обмоток збудження двигун зупиняється?

5.Чому двигун не переходить в режим синхронного при подачі постійного струму в обмотки нерухомого ротора?

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1.              Ключев В.И., Терехов В.М. Электропривод и автоматизация

общепромышленных механизмов. М.: Энергия, 1980.

2.              Зимин Е.Н., Яковлев В.И. Автоматическое управление

электроприводами. М.: Высшая школа, 1979.

3.              Москаленко В.В. Автоматизированный электропривод. М.:

Энергоатомиздат, 1986.

4              Яуре А.Г., Певзнер Е.М. Крановое электрооборудование.

Справочник. - М.: Энергоатомиздат, 1989
Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 918
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site