Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

BiologieBudovaChemieEkologieEkonomieElektřinaFinanceFyzikální
GramatikaHistorieHudbaJídloKnihyKomunikaceKosmetikaLékařství
LiteraturaManagementMarketingMatematikaObchodPočítačůPolitikaPrávo
PsychologieRůznéReceptySociologieSportSprávaTechnikaúčetní
VzděláníZemědělstvíZeměpisžurnalistika

Návod na zprovoznění kalkulátoru ŽP

počítačů

+ Font mai mare | - Font mai mic


DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

TERMENI importanti pentru acest document


Warning: mysql(): Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO) in /home/svadan38/public_html/replace_diacritice.php on line 116

Warning: mysql(): A link to the server could not be established in /home/svadan38/public_html/replace_diacritice.php on line 116

Warning: mysqli_fetch_row() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/svadan38/public_html/replace_diacritice.php on line 117
:

Návod na zprovoznění kalkulátoru ŽP

1. Instalace kalkulátoru

DŮLEŽITÉ Před vlastní instalací se ujistěte, že nemáte nainstalovanou starší verzi kalkulačky. Pokud ano, odinstalujte ji přes nabídku Start – Programy – ČSOBP Kalkulátory – Odinstalovat.
A) Instalace z CD

Vložením CD do CD jednotky dojde k automatickému spuštění instalačního programu. Pokud se tak nestane, poklikáním spusťte z CD program CSOBPKalkBALxSetup.exe. Z CD vám bude nainstalováno prostředí Microsoft .NET Framework verze 2.0 (programy potřebné pro běh kalkulátoru) a vlastní aplikace kalkulátoru ŽP. Po ukončení instalace bude vytvořen zástupce ke spuštění kalkulátoru v nabídce Start – Programy – ČSOBP Kalkulátory.

B) Instalace z internetu

  1. Instalační soubory ke stažení najdete na internetové adrese, která bude ve tvaru https://app.csobpoj.cz//CSOBPKalk.ZIP.
  2. Kliknutím na odkaz zahájíte stahování souboru. Pokud budete dotázáni zda chcete soubor uložit nebo spustit, zvolte možnost ULOŽIT! Instalační soubor má velikost cca 7 MB, proto může stahování při pomalejším připojení k internetu trvat i několik minut.
  3. Instalaci spustíte rozbalením uloženého souboru a spuštěním instalátoru CSOBPKalkBALxSetup.exe.
  4. Kalkulátor ŽP ke své činnosti vyžaduje, aby bylo na vašem počítači nainstalováno prostředí Microsoft .NET Framework verze 2.0 (programy potřebné pro běh kalkulátoru). Pokud instalátor zjistí, že toto vybavení není součástí vašeho počítače, bude vám nabídnuto jeho stažení ze stránek společnosti Microsoft. Instalační soubor pro tuto část je velký cca 23 MB, proto je nutné počítat s několikaminutovým stahováním (doba stahování závisí na kvalitě vašeho připojení k internetu).
  5. Po stažení a nainstalování Microsoft .NET Framework proběhne instalace vlastní aplikace kalkulaček ŽP.
  6. Po ukončení instalace bude vytvořen zástupce ke spuštění kalkulátoru v nabídce Start – Programy – ČSOBP Kalkulátory.

2. Uživatelské příručky

Detailní popis instalace

Základní uživatelská příručka

3. Platnost dat kalkulátoru a aktualizace

S probíhajícím vývojem produktů nabízených ČSOB Pojišťovnou je nutné počítat s občasnými aktualizacemi dat v aplikaci kalkulátoru. Každá verze kalkulátoru má nastavenou dobu platnosti dat na 1 rok. Po vypršení této lhůty kalkulátor přestává fungovat. Měsíc před koncem platnosti dat začnete být pravidelně upozorňováni na nutnost aktualizace.Informaci o platnosti dat a nutnosti případné aktualizace najdete v aplikaci v menu Služby –
O aplikaci
. O nutnosti aktualizace z důvodu změny produktu, opravy chyby nebo zlepšení v aplikaci budete předem informováni

Aktualizace se spouští přímo z aplikace kalkulátoru (menu Služby – Aktualizace) a vyžaduje připojení k internetu (v krajních případech je možné řešit aktualizaci dat i jiným způsobem).

Níže uvedené poznámky jsou určeny pro osoby, které spravují počítač s nainstalovanou kalkulačkou.


Technická pozn.1: Používáte-li na svém počítači firewall (program, který chrání počítač proti nežádoucímu proniknutí z internetu, např. Kerio Personal Firewall, ZoneAlarm, Brána firewall v systému Windows XP apod.), je nutné mít jej nastaven tak, aby stažení aktualizací neblokoval (pro techniky: aktualizace využívá port 80). V naprosté většině případů nebude nutné cokoliv měnit, pokud však narazíte na problém při stahování aktualizací, jako první prověřte nastavení firewallu.

Technická pozn.2: V případě, že nefunguje výše popsaná možnost aktualizace (aplikace hlásí nedostupný server), zkontrolujte, prosím, adresu aktualizačního serveru v konfiguračním souboru. V adresáři, kde je na počítači nainstalována kalkulačka (nejspíše bude na C:APLIKACECSOBPKalk) otevřete soubor CSOBPKalkulatory.exe.config. V něm najděte položku UpdateURL (resp. FondInfoPath pro aktualizace informací o fondech) a zkontrolujte její obsah. Server s aktualizací modulů kalkulačky a informací o fondech má název app.csobpoj.cz.

4. Prohlížení PDF souborů

Kalkulátor umožňuje vytvořit přehled vývoje pojištění včetně tabulky a grafu s průběhy stavu kapitálové hodnoty nebo mimořádného pojistného. Takovýto přehled je možné uložit ve formátu PDF a například jej poslat dále klientovi (velikost souboru je ideální pro přílohu do e-mailu).

Pro otevření takto vytvořených souborů PDF je zapotřebí prohlížeč – Acrobat Reader verze 6 a novější. Ti z vás, kteří využívají aplikaci Balíčky, používají starší verzi Acrobat Readeru, ve které může být problémem tyto PDF soubory otevřít. Pro tyto případy obsahuje aplikace kalkulaček svůj prohlížeč PDF souborů, který spustíte z menu Služby – Zobrazení PDF souborů.

5. Kontakt na zprostředkovatele

Při tisku informací o pojistce (základní parametry, průběh pojištění, graf) je kromě jména klienta možné zobrazovat i kontakt na pojišťovacího zprostředkovatele (jméno, telefon a e-mail). Můžete jej zadat přes menu Služby – Podpis.


Politica de confidentialitateDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1251
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2021 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site