Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

BiologieBudovaChemieEkologieEkonomieElektĝinaFinanceFyzikální
GramatikaHistorieHudbaJídloKnihyKomunikaceKosmetikaLékaĝství
LiteraturaManagementMarketingMatematikaObchodPoèítaèùPolitikaPrávo
PsychologieRùznéReceptySociologieSportSprávaTechnikaúèetní
VzdìláníZemìdìlstvíZemìpisžurnalistika

Dekma ic151 havalandirma kontrol cİhazi

technika

+ Font mai mare | - Font mai mic


DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

TERMENI importanti pentru acest document

DEKMA IC151 HAVALANDIRMA KONTROL CİHAZI
Dekma IC151 en son ihtiyaçlar ve beklentiler yönünde tasarlanmıstır ve kümes içersindeki hava değisiminin hayvanlar üzerindeki olumsuz etkisini azaltması hedeflenerek tasarlanmıstır.

Dekma IC151, fark sıcaklık özelliği kullanarak tasarlanmıstır. Bu sayede değistirilecek tek bir değerle beraber diğer tüm sıcaklık ayarları da değismektedir. Bu özellik hayvanın gelisme devresinde kullanıcının tüm ayarları tek tek elden geçirme zahmetini ortadan kaldırmakta ve hata ihtimalini azaltmaktadır.

Tünel havalandırma çalısma mantığı:

Mevcut sürücü kontrollü panolar 1 veya 2 fanı sürücü kontrollü çalıstırır, daha sonra da ek fanları sırayla devreye alırlar. İçerdeki hava akımı söyle olur:

Fakat IC151 sürücü kontrollü panolarımızda içerdeki hava akımı daima yumusak bir sekilde artar. Böylece hayvanlar üzerindeki stres azaltılmıs olur. Sürücü kontrolü kademesiz gerçeklestiği için kusursuz debi değisimi yakalanmıs olur.

Minimum havalandırma özelliği:

Zamana bağlı minimum havalandırma özelliği ayrı bir menü olarak tasarlandığından dolayı, kullanıcı hiçbir zorluk çekmeden istediği ayarları yapabilmektedir. Zamana bağlı minimum havalandırma için herhangi bir hız tanımlaması yapıldığı andan itibaren bu özellik aktif hale gelir.

Hız tanımlaması yapılırken istenirse sadece sürücü çıkısı belirlenecek hızda aktif olabileceği gibi herhangi bir fan grubu da belirlenen sürücü hızıyla beraber çalısabilir. Bu sayede hayvanın yasına en uygun havalandırma hızı seçilmis olur. Çalısma ve durma süreleri saniye olarak istenen hassasiyette ayarlanabilir. Eğer kullanıcı minimum havalandırma için küçük fanlara sahipse, bu menüden küçük fanlar için ayrılmıs olan çıkıs aktif hale getirilebilir.

Havalandırma özelliği:

Tünel havalandırma için gerekli ayarların yapıldığı menüdür. Burada tünel havalandırmanın baslayacağı sıcaklık, minimum ve maksimum fan hızları tanımlanabilir. Sürücü için de minimum ve maksimum hız tanımlamaları buradan yapılabilir.

Isıtma ve Soğutma özelliği:

Isıtma ve soğutma özellikleri için iki farkı menü tanımlanarak kullanıcının ayarlama asamasında yasayacağı zorluklar giderilmistir. Fonksiyon seçilerek devreye girmeleri istenen sıcaklıklar tanımlanabilir. Diğer cihazlardan faklı olarak sıcaklık tanımları havalandırma menüsünde belirtilen tünel havalandırma sıcaklığına göre fark tanımlaması seklinde yapılır. Böylece kullanıcının tek bir sıcaklık tanımlamasıyla diğer değerler otomatik olarak ayarlanmıs olur. Örneklersek;

Tünel havalandırma baslangıç sıcaklığı:

25.0°C

Isıtma baslangıç fark sıcaklığı:

2.0°C

Soğutma baslangıç fark sıcaklığı:

3.0°C

23°C’nin altındaki ortam sıcaklığında ısıtma sistemi çalısacak, 28.0°C’nin üstündeki ortam sıcaklığında ise soğutma sistemi çalısmaya baslayacaktır. Kullanıcının tek bir değeri değistirmesiyle bu aralık da değisecektir.

Alarm özelliği:

Minimum ve maksimum sıcaklık alarmlarının tanımlandığı ayrı bir menü mevcuttur. Kullanıcı rahatça ayarlamaları gerçeklestirebilir. Alarm menüsünde de fark sıcaklığı özelliği kullanılmıstır. Böylece herhangi bir dalgınlık sonucu hayvanın gelisme döneminde ayarlaması gereken sınırları unutma ihtimali kaldırılmıs olur.

Program özelliği:

Kullanıcılar gizlenen program menüsüne ancak belirli bir tus kombinasyonu ile girilebilir. Bu sayede kullanıcının temel ayarlara yapacağı yanlıs müdahaleler engellenmis olur. Bu menü altında cihazın temel çalısma parametreleri değistirilebilir.Min ve max sıcaklık kaydı özelliği:

Kontrol cihazımız ortam sıcaklığındaki minimum ve maksimum değerleri kaydeder. Kaydedilmis minimum sıcaklık değerini okumak için asağı_ok tusuna basılı tutulduğunda kaydedilmis değeri gösterir. Tusa basılı tutulduğu takdirde bu değer silinir. Aynı sekilde yukarı-ok tusuna basılı tutularak da kaydedilmis maksimum sıcaklık değeri okunabilir. Kullanıcı gece ve gündüz kaydedilmis tepe değerlere göre havalandırma değerlerinde değisikliğe gidebilir.

Genel özellikler:

Dekma IC151, 3 temel parçadan olusmaktadır; gösterge paneli, röle kutusu ve besleme trafosu. Röle kutusu alarm çıkısı barındırdığı gibi ayrıca gösterge panelinde de ek alarm çıkısı mevcuttur. Gösterge paneli ile röle kutusu arasında RS485 bağlantı kullanılmaktadır. Trafo üzerinde her iki bölüm için de ayrı 24V besleme çıkısı bulunmaktadır. İletisimde gerçeklesecek bir kopuklukta veya herhangi bir parçanın beslemesinde olusacak sorunda derhal alarm verilmektedir. Sensörde olusabilecek problemlerde de sistem alarm çıkısını aktif hale getirir. Röle kutusu üzerinde yer alan LED’ler sayesinde aktif çıkıslar takip edilebilir. Cihazların bağlantıları soketli olduğundan dolayı arıza anında değistirilmesi çok kolaydır. Renkli tuslar ve parametre isimleri telefon ile cihaz kullanımının tarifinde kolaylık olusturduğu gibi aynı zamanda kullanıcıya da cihaza alısma sürecinde kolaylık sağlar. Bağlantılar;

Röle Kartı

1 adet

Alarm çıkısı

1 adet

Isıtma kontrol röle çıkısı

1 adet

Soğutma kontrol röle çıkısı

1 adet

Minimum havalandırma fanı çıkısı

(Küçük fanlar için)

5 adet

Ek fan grubu çıkısı

(Tünel havalandırma için)

1 adet

AC24V besleme girisi

1 adet

RS485 bağlantısı

Gösterge Paneli

1 adet

Alarm çıkısı

1 adet

0-10V analog çıkıs

(sürücü kontrolü için)

1 adet

AC24V besleme girisi

1 adet

RS485 bağlantısı

1 adet

Sensör girisi

Trafo

1 adet

AC220V giris

1 adet

AC18V çıkıs

(Akü sarj sistemi için)

2 adet

AC24V çıkıs


Politica de confidentialitateDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 2248
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2021 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site