Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE
loading...BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

įstatymaiįvairiųApskaitosArchitektūraBiografijaBiologijaBotanikaChemija
EkologijaEkonomikaElektraFinansaiFizinisGeografijaIstorijaKarjeros
KompiuteriaiKultūraLiteratūraMatematikaMedicinaPolitikaPrekybaPsichologija
ReceptusSociologijaTechnikaTeisėTurizmasValdymasšvietimas

Naujos kaimo sodybos projektas

ekonomika

+ Font mai mare | - Font mai mic
DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

UAB “ŠPERBERMATUS”

Priekulės II kaimas, Klaip dos rajonas
NAUJOS KAIMO SODYBOS PROJEKTAS

Verslo planas tik bankui ir akcininkams

SIŪLOMO PROJEKTO ESMĖ

Šio projekto esmė – Įsteigti senovišku interjeru pasižyminčią kaimo turizmo sodybą: “ŠperberMatus”. Sodybai įrengti pasirinkta labai patogi vieta Priekulės II kaime prie Minijos upės ir netoliese esančio greitkelio Klaipėda – Šilutė. Tai buvusio dvaro spiritinės rūsiai. Šiuo metu pastatas yra nenaudojamas. Jam reikalingi pamatų sutvirtinimo darbai.

Pagrindinė idėja – sukurti kaimo, provincijos stiliaus su pramogomis, nakvyne ir pietumis kiekvienam sodybą. Aplinka – planuojama gražiai apželdinti greta esančius plotus, pastatyti senovinių detalių, senų vežimų ratų, numatyta įrengti 6-8 laužavietes ir pavėsines, manoma skirti vietos palapinėms statyti. Interjeras – 1-2 rūsiuose bus įrengta virtuvė, tualetai, rūbinė, kavinė- baras su autentiškomis sienomis ir arkomis, ant sienų bus eksponuojami dailininkų darbai, taip pat daiktai rasti kasinėjant rūsius. Salė – 1 aukšte planuojama įrengti salę, kuri talpintų apie 50 žmonių, būtų skirta konferencijoms, įvairiems vakarams. Kambariai – planuojama įrengti 8 kambarius pasilikti nakčiai.

SANTRAUKA

Šis verslo planas yra apie UAB “ŠperberMatus”. “ŠperberMatus” – tai nauja kaimo turizmo sodyba su autentiškais XIXa. bravoro rūsiais.

Šio verslo plano tikslas – iš banko gauti 500 000 litų (su 6%metinių palųkanų) paskolą. UAB “ŠperberMatus” akcininkai yra surinkę 500 000litų kapitalą, tačiau šiam projektui įgyvendinti reikia 1000 000litų. Kaimo turizmo sodyba “ŠperberMatus” bus steigiama Priekulės II kaime – buvusioje dvarvietės teritorijoje. Tai strategiškai labai palanki vieta steigti tokią sodybą. Priekulė yra urbanistinis paminklas. Priekulė 20 km nutolusi nuo Klaipėdos ir Šilutės, iki Ventės rago…km, iki…….. sodybos vieta prie pat Minijos upės, netoli nuo greitkelio ir miestelio centro. Tikimasi pritraukti daug klientų dėl autentiškų patalpų, didelio vokiečių turistų susidomėjimo, įvairių pramogų gamtoje. Sodyba dirbs ištisus metus. Numatyta įrengti 8 svečių kambarius. Pastato rūsiuose planuojama įrengti kavinės – baro patalpas, kurias bus galima išnuomoti. Taip pat žadama įrengti pirteles, baseiną, kubilus – tai šiuo metu labai populiaru. Tikimasi, kad sodyba “ŠperberMatus” bus pelninga ir rentabili įmonė, duodanti nemažą pelną. Bankui paskolą tikimasi grąžinti per 30-40 metų.

VERSLO ŠAKOS ANALIZĖ

Potencialūs konkurentai: tai kavinė esanti Priekulės centre, ji galėtų tapti potencialia mūsų kavinės konkurente, nes taip pat yra geroje vietoje, tačiau mūsų kaimo sodyba bus labiau orientuota į ne į trumpa kliento apsilankymą, o į pusdienio praleidimą su įvairiomis pramogomis (pirtimis, kelionėmis plaustais, maistu ant laužo, piknikais) tai naujas projektas šioje vietoje. Šalia yra žirgynas, kurio paslaugomis susidomėtų ne vienas poilsiautojas.

Potencialūs klientai: žinant, kad kaimo turizmas sparčiai populiarėja, manome, kad ir mūsų sodyba “ŠperberMatus” sulauks pasisekimo ne tik tarp šio regiono gyventojų, bet ir tarp bet ir tarp kitų Lietuvos regionų gyventojų. Taip pat tikimasi sulaukti nemažai turistų iš užsienio šalių (Priekulėje dažnai lankosi Vokietijos turistai, tačiau neranda viešbučių, poilsio namų, kur galėtų apsistoti nakčiai). Sodyba orientuota į labai įvairaus amžiaus žmones. Tikimasi, kad kiekvienas svečias ras sau patinkantį užsiėmimą. Tikimasi įjungti ir Priekulės jaunimą, rengti: muzikos, poezijos vakarus, eksponuoti dailės darbus. Vasarą rengti sporto varžybas ir taip pritraukti daugiau žmonių.

Dabartinė situacija ir šakos plėtros tendencijos: įvairios kaimo sodybos, poilsis kaime, tai sparčiai populiarėjanti verslo šaka. Kasmet vis didėja tokių sodybų paklausa, kartu didėja ir pasiūla. Matomas spartus šios verslo šakos kilimas. Kalbant apie sodybą “ŠperberMatus” galėtume pasakyti, kad ištyrę dabartinę pasiūlą ir paklausą matome, kad šis projektas (kaimo turizmo sodyba) pasiteisins ir neš pelną.

FIRMOS STEIGĖJAI

Kaimo turizmo sodyba “ŠperberMatus” bus įkurta UAB pagrindu. Pagrindiniai baro steigėjai bus:

Gintarė Matusevičiūtė

Tauras Petrauskas

Ringaudas Petrauskas

Dominykas Jovaiša

Gabrielius Jankauskas

Saulė Liatukaitė

Įmonės akcinis kapitalas bus 500 000 litų. Bus išleista 500 akcijų. Vienos akcijos nominali vertė 1000 litų. Kaimo sodybos steigėjai akcijas pasidalins taip:

Gintarė Matusevičiūtė turės 100 akcijų ir valdys 20% sodybos akcijų paketo.

Kiti penki akcininkai turės po 80 akcijų ir valdys po 16% sodybos akcijų paketo.

Nei vienas iš baro akcininkų neturės sprendžiamojo balso dėl sodybos valdymo. Visi sprendimai bus priimami balsų dauguma, taigi, jie bus priimami tik tuo atveju, jei su tuo sutiks bent keturi baro akcininkai. Tačiau visais baro valdymo klausimais bus siekiama sulaukti visų sodybos akcininkų pritarimo.

Vis dėlto surinkto akcijų kapitalo nepakaks įgyvendinti šiam projektui, todėl iš banko bus imama 500 000 litų paskola. Paskola bus imama 40 metų, su 6%metinėmis palūkanomis. Už paskolą bankui bus užstatyta 21a teritorija Priekulės II kaime su autentiškais bravoro rūsiais.

Baro steigėjai yra išsilavinę, vadovavimo bei finansų sferoje patirties turintys žmonės.

Gintarė Matusevičiūtė yra baigusi verslo administravimą-ekonomiką.

Tauras Petrauskas – architektūrą.

Ringaudas Petrauskas – verslą ir finansus.

Dominykas Jovaiša – inžineriją.

Gabrielius Jankauskas – verslo vadybą.

Saulė Liatukaitė – viešbučių administravimą.

TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

Per pastaruosius metus Lietuvoje, atsirado nemažai kaimo turizmo sodybų, tačiau didėjant pasiūlai didėja ir paklausa. Todėl manoma, kad UAB “ŠperberMatus” projektas pasiteisins, dėl puikios geografinės padėties, kokybiškų ir įvairių siūlomų paslaugų, nedidelės konkurencijos.

Pagrindiniai kavinės tikslai:

Sukurti senoviško, kaimiško stiliaus interjerą.

Formuoti tarp žmonių gerą sodybos įvaizdį.

Sodyboje sukurti aukštą aptarnavimo kultūrą,

Maksimaliai patenkinti kiekvieno kliento poreikius.

Kavinės ekonominiai tikslai:

Užtikrinti, kad sodyba veiktų pelningai.

Stengtis laiku vykdyti visus įsipareigojimus, laiku grąžinti bankui paskolą bei siekti kuo greitesnio projekto atsipirkimo.

ieškoti netradicinių idėjų ir pasitvirtinus šiam projektui plėtoti savo verslą toliau.

Kavinės socialiniai tikslai:

Darbuotojams užtikrinti ir garantuoti saugias darbo sąlygas.

Interesuoti darbuotojus didinti pelną.

Teisingai atlyginti darbuotojams už atliktą darbą.

Stengtis palaikyti gerus santykius tarp darbuotojų, nes tik gerai sutariantis kolektyvas gali siekti pelningesnių rezultatų.

VALDYMAS IR ORGANIZACINĖ STRUKTŪRA

Kaimo sodybai “ŠperberMatus” vadovaus valdyba, kurią sudarys sodybos steigėjai:

Gintarė Matusevičiūtė

Tauras Petrauskas

Ringaudas Petrauskas

Dominykas Jovaiša

Gabrielius Jankauskas

Saulė Liatukaitė

Gintarė Matusevičiūtė taip pat bus kaimo turizmo sodybos vadybininkė. Ji mėgins Įgyvendinti visus valdybos priimtus sprendimus. Baro organizacinė struktūra atrodys taip :


VYRIAUSIAS VIRĖJAS

  BUHALTERIS

 

VADYBININKAS

  VIRTUVĖS DARBUOTOJAI

 


PERSONALAS

Visą kaimo turizmo sodybos personalą sudarys 9 žmonės.

Ketinami įdarbinti darbuotojai

Darbuotojų kiekis

Buhalteris

Vyr. Virėjas

Virtuvės darbuotojai

Administratorius

Padavėjos

Valytojos

Darbo metu  kavinėje visada dirbs: 1 vyr. virėjas, 2 virtuvės darbuotojai ir 2 padavėjos. 1 administratorius dirbs ir kavinėje ir aptarnaus atvykusius nakvynei klientus. Buhalterinę apskaitą tvarkys ateinantis buhalteris, kuris bus priimtas į antraeiles pareigas ir neprivalės visą laiką būti kavinėje bei poilsio zonoje.Atlyginimas jam bus mokamas už tvarkingai atliktą buhalterinę apskaitą, nepriklausomai nuo to kiek laiko tai jam užims. Valytojos į darbą ateis apie 10val. Ir išvalys baro, bei poilsio kambarių patalpas.

DARBO UŽMOKESTIS

Kaimo turizmo sodyboje “ŠperberMatus” pirmaisiais darbo metais palnuojama mokėti tokius atlyginimus:

Darbuotojas

Pareiginis atlyginimas (lt)

Buhalteris (1)

Vyr. Virėjas(1)

Virtuvės darbuotojai(2)

Administratorius(1)

Padavėjos(2)

Valytojos (2)

Kaimo turizmo sodybos “ŠperberMatus” personalo algos per mėnesį reikės 7400lt. Tai sudarys apie 88800lt per metus. Algas planuojama kelti tik 5-6 darbo metais, atsižvelgiant į darbuotojų rodomus darbo rezultatus, bei į verslo pelningumą. Esant prastai ekonominei sodybos padėčiai arba darbuotojams nerodant iniciatyvos atlyginimai nebus keliami.

Gaminat produktus bei skaičiuojant jų savikainą padavėjų, vyr. Virėjo, bei virtuvės darbuotojų atlyginimai bus priskiriami prie gamybos išlaidų, nes šie darbuotojai tiesiogiai prisideda prie produktų pagaminimo. Jų atlyginimai sudarys 3900lt per mėnesį ir 46800lt per metus.

Buhalterio, administratoriaus, bei valytojų atlyginimai bus priskirti valdymo išlaidoms ir sudarys 3700lt per mėnesį ir 44400lt per metus.

PROJEKTO ĮGYVENDINIMO GRAFIKAS

Darbo pavadinimas

Paruošiamieji darbai

Statybų darbai

Įrangos įsigijimas

Montavimo darbai

Personalo komlektavimas

Produktų ir atsargų pirkimasDarbo pradžia

Projekto įgyvendinimo darbai pradėti 2004 metais. Paruošiamieji darbai kuriuos būtina atlikti prieš statybas ir jų pradžioje vyks 2004-2007metais. 2007 metų  pradžioje

sodybos akcininkai tikisi gauti 500 000lt paskolą iš banko, sutvarkyti visus įmonės steigimo dokumentus, samdyti darbuotojus statybos darbams atlikti. 2007 metū pavasarį tikimasi pradėti statybas, t.y. sutvirtinti pastato pamatus, kelti sienas, įdiegti elektrą, įvesti vandentiekį, kanalizaciją. 2009-2011 metais bus perkama ir montuojama kavinės bei poilsio kambarių įranga.2012 metais ketinama baigti visus remonto darbus ir pradėti komlektuoti personalą. Kaimo turizmo sodybos “ŠperberMatus” planuojamas 2013metų gegužės mėnesį.

SODYBOS ĮRANGA

Pastato statyboms bei rekonstrukcijai skirsima – 500 000lt.

Virtuvės įrangai skirsime – 8600lt.

Stalo įrankiams bei indams skirsime – 5000lt.

Pastato rekonstrukciją atliks UAB”Statyba” su ja bus pasirašyta sutartis.

Sudarius sutartį su “Avitela” bus perkama virtuvės įranga.

Pagal sutartį indus bei stalo reikmenis pagamins UAB “Indauja”

Planuojama įsigyti virtuvės įranga

Pavadinimas

Kiekis

Tarnavimo laikas (metais)

Kaina (vnt/litais)

Dujinė viryklė

Garų surinktuvas

Šaldytuvas

Virtuvės kombainas

Bauer puodų rinkinys

Virtuvės baldų komplektas

Kavos virimo aparatas

Mikrobangų krosnelė

Kiti virtuvės įrankiai

Viso

Planuojami įsigyti kavinės baldai

Pavadinimas

Kiekis

Tarnavimo laikas (metais)

Kaina (vnt/litais)

Kavinės staliukai

Kėdės prie staliukų

Viso

Planuojami įsigyti poilsio kambarių įranga

Pavadinimas

Kiekis

Tarnavimo laikas (metais)

Kaina (vnt/litais)

Dvigulė lova

Spinta

Stalas su kėdėmis

Vonios kambario įranga

Viso

Visa ši aukščiau išvardinta įranga priklausys ilgalaikiui turtui. Tikimasi kad ši įranga tarnaus apie 20metų, todėl skaičiuojant įrangos nusidėvėjimą, kiekvienais metais bus atimamas dvidešimtadalis įrangos vertės.

Visa kavinės įrangos, virtuvės įrangos, kavinės bei poilsio kambarių baldų vertė bus 35 300 lt. Todėl kiekvienais metais amortizacija sudarys 1 765 lt. Taip pat amortizacija bus skaičiuojama ir kavinėje bei poilsio kambariuose atliktiems statybų bei remonto darbams,kurių kaina sieks 600 000 lt. Kiekvienais metais statybos ir remonto darbų amortizacija sudarys 30 000 lt. Taigi iš viso per metus nusidėvėjimas sudarys 31 765 lt.

TIEKĖJAI

Prekybos centų tinklas “Norfa”. Su parduotuve “Norfa”bus pasirašyta sutartis del maisto produktų tikimo. “Norfa” prekybos centras – praktiškiems žmonėms. Turint nuolaidų korteles galima įsigyti maisto produktų, prekių su 4-8% nuolaida.

UAB Druskininkų “Rasa”. Su šia įmone bus pasirašyta dėl įvairių rūšių vaisvandenių, sulčių tiekimo kavinei. UAB Druskininkų “Rasa” asortimentas yra labai platus, galintis patenkinti kiekvieno kliento poreikius.

AB “Švyturys”. Su “Švyturio” alaus darykla bus sudaryta sutartis dėl alaus tiekimo kavinei. Kitokiu alumi kavinėje nebus prekiaujama, nes Klaipėdos regione ir visoje Vakarų Lietuvoje kitoks alus yra mažiau populiarus.

“Anykščių vynas”. Ši įmonė gamina daug Lietuvoje jau pamėgto vyno rūšių. Lietuvoje lietuviški vynai yra populiarūs , dėl gero skonio. Taip pat “Anykščių vynas” siūlo palankias kainas, būtent dėl šių priežasčių pasirinkta ši firma.

Kavinė su daugeliu tiekėjų stengsis atsiskaityti per kelias dienas po prekių pristatymo, nes dauguma maisto produktų bus gan trumpo vartojimo laiko ir bus sunaudojami per kelias dienas. Tik su alkoholinių gėrimų tiekėjais bus sudarytos sutarys, kuriose bus numatyti ilgesni apmokėjimo terminai. Tikimasi mokėjimo terminus nustatyti nuo 1 iki 3 mėnesių nuo prekių gavimo datos. Numatoma sandėlyje laikyti 10 000lt vertės gėrimų. Bus stebima kokių gėrimų paklausa didžiausia, nuo to priklausys kokių prekių reikia užsakyti daugiau, prekių kaina.

PROJEKTO KAINA IR FINANSAVIMO ŠALTINAI

Kaina

Litais

Finansavimo šaltiniai

Litais

1. Nekilnojamas turtas

Akcinis kapitalas

Virtuvės įranga

Banko paskola

Kavinės baldai

Iš viso

Poilsio kambarių baldai

Iš viso

2.Trumpalaikis turtas

Indai, stalo įrankai

Iš viso3. Statybos ir montavimo darbai

4. Atidarymo išlaidos(reklama)

5. Kitos išlaidos

Iš viso

REKLAMA

Kaimo turizmo sodybos “ŠperberMatus “ reklamos kampanija vyks keliais etapais:

Likus mėnesiui iki sodybos atdarymo spaudoje, radijuje, bei per televiziją, pasirodys skelbimai apie naują kaimo turizmo sodybą. (Dienraštyje “Klaipėda”, per radijo stotį “Laluna”, per Vakarų Lietuvos Televiziją. (5 000lt)

Į kaimo turizmo sodybos atdarymą bus kviečiami žmonės ne tik iš Priekulės, bet ir Klaipėdos bei Šilutės žmonės. (5 000lt)

Po sodybos atidarymo visą vasarą dar bus dalinamos skrajutės, reklamuojamasi stenduose.(5 000lt)

KAINOS

Visais laikais renkantis pramogų vieta žmogus pirma atsižvelgia į kainą.

Kavinė. Karštiems ir šaltiems patiekalams, užkandžiams bei nealkoholiniams gėrimams bus taikomas 30-40% antkainis. Alaus kaina svyruos nuo 4 iki 6lt. Kiti alkoholiniai gėrimai bus parduodami su 50-90% antkainiu.

Poilsio kambariai. Paprasti kambariai, kurių bus 6, kainuos 60lt parai. Apartamentai kainuos 160lt parai.

Pirtys. Viena valanda pirtyje kainuos 50lt.

Salė. Salės nuoma – 200lt už valandą.

PROGNOZUOJAMA PELNO (NUOSTOLIŲ) ATASKAITA

Straipsniai

2013m.

2014m.

2015m.

1.Pajamos iš realizavimo

2.Gamybinės išlaidos

Panaudoti produktai

Darbo užmokestis

3.Savikaina (visi 2 punktai)

4.Bendras pelnas (1-2)

5.Valdymo (netiesioginės išlaidos)

Atlyginimai

Reklamos išlaidos

Komunalinės paslaugos

Amortizacija

6. Pelnas prieš palūkanas

7.Palūkanos

8.Neapmokestintas pelnas

9.Pelno mokestis

10. Grynasis pelnas

11.Gražintos skolos

12. Dividendai

12.Nepaskirstytas pelnas

SĄSKAITŲ BALANSO LENTELĖ

Straipsniai

2013m.

2014m.

2015m.

2016m.

1. Ilgalaikis turtas

Žemė su senovinais rūsiais

Virtuvės įranga

Kavinė

Kambariai

Pirtys

Salė2. Trumpalaikis turtas

Indai, stalo įrankiai

Reklama

Pinigai kasoje

Turtas iš viso

3. Ilgalaikiai įsipareigojimai

Banko paskola

4.Grynasis turtas

Akcinis kapitalas

Pelnas

Visi įsipareigojimai ir grynasis turtas

PROGNOZUOJAMA PINIGŲ SRAUTŲ ATASKAITA

Straipsniai

2013m.

2014m.

2015m.

PINIGŲ GAUTA

1.Pardavus produkciją

2.Paskola iš banko

IŠ VISO ĮPLAUKŲ

Pagrindinei veiklai

1. Apmokėti tiekėjams už produktus

2.Darbininkų atlyginimams

3.Kreditui grąžinti

4.Mokesčiams

5.Komunalinėms paslaugoms

6.Reklamai

Finansinei veiklai

1.Dividentams išmokėti

IŠ VISO IŠLAIDŲ

BALANSAS LAIKOTARPIO PRADŽIOJE

Pajamos

Išlaidos

BALANSAS LAIKOTARPIO PABAIGOJE

TURINYS

Santrauka 1

Siūlomo projekto esmė  2

Firmos steigėjai  3

Verslo šakos analizė  4

Tikslai ir uždaviniai  5

Kainos 6

Reklama 7

Sodybos įranga 8

Tiekėjai 10

Projekto įgyvendinimo grafikas  11

Valdymas ir organizacinė struktūra 12

Personalas 13

Darbo užmokestis 14

Projekto kaina ir finansavimo šaltinai  15

Prognozuojama pelno (nuostolių) ataskaita 16

Prognozuojama pinigų srautų ataskaita 17

Sąskaitų balanso lentelė  18

Projekto atsipirkimo laikas  1

PROJEKTO ATSIPIRKIMO LAIKAS

Kaip matome iš prognozuojamų finansinių ataskaitų, šis projektas iš tiesų žada būti pelningas.

Tačiau paskola bankui bus gražinta tik po 40 metų, todėl kasmet sodyba turės 16725lt išlaidų, gražinamų bankui. Todėl ir pats projektas atsipirks tik po 40metų, grąžinus visą paskolą.loading...


Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 810
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2020 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site