Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE
loading...BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

įstatymaiįvairiųApskaitosArchitektūraBiografijaBiologijaBotanikaChemija
EkologijaEkonomikaElektraFinansaiFizinisGeografijaIstorijaKarjeros
KompiuteriaiKultūraLiteratūraMatematikaMedicinaPolitikaPrekybaPsichologija
ReceptusSociologijaTechnikaTeisėTurizmasValdymasšvietimas

Reziumė Gintaro kompiuteriai - ĮMONĖS VEIKLOS ANALIZĖ

kompiuteriai

+ Font mai mare | - Font mai mic
DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Reziumė
Gintaro kompiuteriai

Lietuvoje dideliu tempu plečiasi komunikacijos.Tai viena perspektyviausių rinkos šakų. Kurioje vis daugiau žmonių pradeda domėtis šia sritimi, kuri padės taupyti laiką, pinigus. Todėl ir buvo pradėtas kurti šis verslo planas.

Mūsų firmos produkcija bus gabenama iš keleto pasaulio šalių: Vokietijos, Tailando. Tai yra produkcija , kuri atitinka visus reikalaujamus standartus. Klientui suteiksime visas garantijas, kuriomis galės naudotis tam tikrą laikotarpį.

UAB “Gintaro kompiuteriai” registruoti Vilniaus rajono savivaldybėje. Firma įsikūrusi centre, Vokiečių gatvėje, labai patogioje prekybai vietoje Čia – geri sandeliai produkcijos laikymui.

Pati verslo idėja- įsitvirtinti rinkoje, tiekti vartotojui kuo geresne įrangą, taip pat steigti atstovybes kituose miestuose. Lėšos bus gaunamos iš banko, pateikus šį verslo planą. Mūsų apskaičiavimu reikalingas 70 000Lt. kreditas, 4 metų laikotarpiui.

Klientai produkciją ir paslaugas gaus įvairiais būdais: patys pasiims produkciją, arba firma pristatys į namus. Taip pat 'Gintaro kompiuteriai' firmos sėkmė priklauso nuo partnerių, kurie tiekia sutartyje numatytą produkciją.

Pas mus dirba keturi darbuotojai-šios srities specialistai. Jų metinis atlyginimas 38 400, kuris firmos klestėjimo laikotarpyje augs.

ĮMONĖS VEIKLOS ANALIZĖ

1.Verslo srities aprašymas

UAB “ Gintaro kompiuteriai “ įregistruota kovo12 d. Vilniaus miesto savivaldybėje. Firma užsiima didmenine ir mažmenine prekyba.Jos savininkai yra keturi asmenys, kurie investavo lėšas į savo verslą. Ši rinkos terpė greitai plečiasi. Prekyba šiomis prekėmis ir paslaugomis yra labai perspektyvus ir naudingas verslas. Tačiau čia negalima apsieiti ir be partnerių: 

Vokietijos firma “Inter aktiv”.

Tailando firma “Electronic industrial”.

Šių firmų teikiama produkcija, geriausiai atitinka Lietuvos vartotojų ekonominį lygį: tai pakankamai nebrangios ir patikimos prekės, geri specialistai, nauja įranga. Be abejo, atsižvelgiant į ekonominę Lietuvos padėtį, buvo ieškomi optimaliausi variantai ir vartotojui, ir prekybininkui. Jų 'bendradarbiavimas' tarpusavyje duos naudą abiejom pusėm. 'Gintaro kompiuteriai' taip pat atliks remonto darbus. Vartotojai seną įrangą galės keisti į naują, pastovūs klientai gaus nuolaidas, stengsis išlaikyti gerus ryšius su partneriai, steigti filialus didesniuose, bei mažesniuose miestuose, savo rėmėjui - bankui, atiduoti paskolą keturių metų laikotarpyje, dalyvauti parodose ir reklamuotis.

Produkcijos paslaugų aprašymas. Pagrindinė produkcija yra kompiuteriai ir jų dalys:

1. Atminti DIMM 64 - 128 MB SDRAM PC - 100, PC - 133.

2. 15 'SONY', 17 'SAMPO', 1280*1024

3. VIDEO adapteriai PCI Voodoo II 12MB ir k.t.

4. Programinė įranga Windows 98 OEM arba Milenium ir k.t.

5. CPU - procesoriai INTEL PENTIUM III 500 100 SLOT 1 ir k.t.

6. HDD 15GB 'QUANTUM' 7200 RPM ir k.t.

7. P. Plokštė FCPGA ATX BX+PROMISE 66-100-133 BUS UDMA 33.

8. Garso plokštė ISA 'VIBRA-16' ir k.t.

9. CD ROM 50 * 'DELTA'

10. FDD 1,44MB 'MITSUMI','NEC'.

Tai maža dalis produkcijos kurią gali pasiųlyti 'Gintaro kompiuteriai'. Dar vartotojai galės atskiroje patalpoje naudotis Internetu, bei kitomis kompiuterio pagalba teikiamomis paslaugomis.

MARKETINGO PLANAS

1.Rinkos analizė.

UAB “Gintaro kompiuteriai” pagrindiniai produkcijos vartotojai yra:

firmos kurios naudojasi šia įranga, bei individualūs pirkėjai.

Didmeninės prekybos pirkėjai yra valstybinės ir privatinės įmonės. Atsižvelgiant į įmonių, bei atskirų vartotojų poreikius bus tiekiama jiems geriausia įranga, su garantijomis, taip pat su klientais sudarysime sutartis, priiminėsime užsakymus.Kadangi ši rinka tik dabar įgauna pagreitį, mūsų firma stengsis patraukti visus potencialius vartotojus, savo įranga, bei paslaugomis.

2.RINKOS SEGMENTAVIMAS.

Norint pelningai veikti , kiekvienai firmai reikalingas segmentavimas. Šis procesas savitikslis. Jo paskirtis suskaidyti rinką į segmentus, tam, kad būtų galima žinoti į ką

konkrečiai orientuotis. Be to segmentai turi būti išskirti taip, kad būtų kuo mažesnė tikimybė, jog šioje rinkos dalyje veikia daug konkurentų. Žinoma, segmentavimas yra kūrybinis procesas, tačiau turi tenkinti tam tikrus reikalavimus.

1. Segmentavimas turi atsipirkti.

2. Segmentuoti galima tai, kad apie išskirtus segmentus būtų nesunku surinkti informaciją.

3. Segmentai tarpusavyje turi kuo mažiau susilieti.

4. Išskirta rinka turi būti pakankamai patogi marketingo veiksmų atžvilgiu.

'Gintaro kompiuteriai' firma išskiria šiuos segmentus: demografinį, bei pagal vartotojų prisitaikymo prie prekės greitį.

1. Demografinio segmentavimo kriterijai yra amžius, lytis, pajamų lygis.

2. Segmentavimas pagal vartotojų prisitaikymo greitį remiasi skirtingu vartotojų požiūriu į naujas ir įprastas prekes.

Pirmą segmentą sudaro vartotojai - supernovatoriai, kurie labai domisi naujovėmis.

Antrą sudaro novatoriai. Jie linkę naujas prekes, jei šios pasižymi juos dominančiomis savybėmis.

Trečiajį segmentą sudaro, vidutiniškai reaguojantys į naujoves. Šiems pirkėjams prekės naujumas nėra svarbus požymis.

Ketvirtajį sudaro konservatoriai. Jie linkę vartoti prekes, prie kurių jau yra įpratę.

Sunkiausiai keičia įpročius penktajam segmentui priskiriami vartotojai - super konservatoriai. Šiems pirkėjams prekės naujumas - nepageidautinas ir netgi gali būti neigiamas požymis.

UAB 'Gintaro kompiuteriai' ruošiasi užimti apie esamos rinkos.

Būsimų klientų reakcija. Jų veiksmai pasižymi tam tikru nuoseklumu, kuris apima iškilusios problemos sprendimo laikotarpį. Jame išskiriami tokie etapai.

1. Problemos ir galimybės ją išspręsti atsiradimas.

2. Geriausio sprendimo ieškojimas.

3. Galimų pirkimo rezultatų prognozavimas.

4. Sprendimas pirkti ir pirkimas.

5. Reakcija po pirkimo.1. Vartotojas pradeda suvokti problemą tada, kai atsiranda neatitikimas tarp esamos ir pageidaujamos situacijos. Esama situacija ima nebepatikti tada, kai atsiranda naujos prekės, paslaugos, dėl marketingo veiksmų rezultato ir t.t.

2. Šiame etape analizuojama turima informacija, ieškoma naujos. Dažniausiai išryškėja keletas galimų problemos sprendimo variantų, iš kurių pasirenkamas vienas, pats tinkamiausias.

3. Pasirinkta prekė derinama  prie situacijos, kurioje būtų vartojama. Jei neatitinka reikalavimų, ji atmetama ir ieškoma naujų variantų.

4. Jeigu pasirinktas problemos sprendimo variantas patenkina, daromas sprendimas pirkti. Tarp sprendimo pirkti ir paties pirkimo gali susidaryti tam tikras laiko tarpas. Kuo jis ilgesnis tuo didesnė tikimybė , kad jis bus atmestas.

5. Šio etapo metu įvertinama pasiekta situacija ir palyginama su pageidautina. Rezultatas gali būti geresnis, blogesnis arba maždaug toks, kokio tikėtasi. Jeigu vartotojas - nepatenkintas nauja prekė, tai reakcija į firmą, bei jos marketingo veiksmus būna neigiama. Kuo prekė brangesnė, tuo ji priekabiau vertinama. 'Gintaro kompiuteriai' firma stengsis suteikti tokią informaciją klientui apie siūlomą prekę ar paslaugą, kad pageidautina situacija būtų planuojama kuo realistiškiau.

Kas nesinaudos šiomis   prekėmis ir dėl kokių priežasčių ?

Dažniausiai pirkėjas stengiasi iš anksto numatyti su būsimu pirkiniu susijusią riziką:

Finansinė rizika susijusi su galimu prekių 'neatsipirkimu'.

Nors prekė savo funkcijas atlieka labai gerai, jos naudojimas gali būti nepatogus darbui, valdymo operacijoms, gali užimti daug vietos.

Darbo kokybės rizika susijusi su, aplinkos sąlygų pasikeitimu.

Rizika vartotojo sveikatai ar net gyvybei, nestabilumo ir t.t.

Yra prekių, kurių įsigijimas ir vartojimas gali sukelti neigiamą tam tikrų grupių reakciją.

Psichologinė rizika siejasi su galimybe, kad pasikeitus ( P V Z:.madai ) prekės vartojimas bus būtinas, bet nebemaloniu dalyku.

Del kokių priežasčių vartotojai ims naudoti prekes

Bėgant laikui vis daugiau žmonių gaus informacijos apie kompiuterius, internetą, liberalės požiūris į naujoves, paslaugas. To pasekoje atsiras daugiau klientų besidominčių šia rinkos dalimi, kurie pirks ir naudos mūsų prekes. Dėl to 'Gintaro kompiuteriai ' firma žvelgdama į ateitį pasirinko šį verslą.

Konkurencija.

Daug firmų susiduria su įvairiausiomis problemomis, kurios gali pakenkti ar netgi privesti firmą prie bankroto ribos. Taigi mūsų firma ištyrė esamų  konkurentų galimybes, kokius pritraukia vartotojus, kokiose vietose įsteigę savo firmas, kokios jų prekių, bei paslaugų kainos ir t.t.

Realiausi mūsų konkurentai yra šie: 'A P M ', 'V I T' jie stengiasi pritraukti klientus, šiek tiek mažesnėmis kainomis. 'RALINGA' įsikūrusi geroje miesto dalyja, prie 'Lietuvos' kino teatro, tačiau jų produkcijos kainos yra šiek tiek didesnės. 'SONEX KO' taip pat turi panašių savybių į prieš tai minėtą firmą. Mūsų vadovai mano, kad mažiausi šios veiklos konkurentai yra 'PELĖ' kuri prekiauja dėvėta kompiuterine įranga. Žinoma jų produkcija yra pigesnė už mūsų, be to jie įsikūrę šalia Vokiečių g., kur - nemažas judėjimas. Tačiau jie negali klientui pasiūlyti naujos produkcijos, kuria prekiaujame mes ir suteikiame įvairias ilgalaikes garantijas.

Remiantis naujausias tyrimais, visos prieš tai minėtos firmos turi nemažai vartotojų, kurių pagalba sėkmingai veikia.

Mūsų verslas palyginus su konkurentais  - panašus. Vienas iš skirtumų tas, kad užimsime didesnę rinkos dalį, kur tikimės pritraukti didžiąją dalį vartotojų. Kiekvienam konkurentui tenka tam tikra rinkos dalis, kurią stengiasi kuo maksimaliau išnaudoti. Kol kas nė viena firma nėra įsikūrusi kituose miestuose, kur būtų galima plėstis. Bet nevisi atlaiko konkurencijos spaudimo ir tenka pasitraukti, užleidžiant vietą kitiems. Kurie ateina su didesnėmis investicijomis, geriau ištyrę rinką, todėl turi didesnį potencialą plėstis.

Marketingo strategija

Norėdami nustatyti savo klientus, bus vykdoma pirkėjų apklausa. Ji bus atliekama telefonu, paštu, tiesioginio interviu būdu. Bus užduodamas klausimas: ar pirkėjas ketina pirkti prekę prognozuojamu laikotarpiu. Siūloma pasirinkti vieną iš pateikiamų atsakymų,

kurių gali būti du (taip, ne) arba daugiau. Taip pat, prognozuojant, praeities tendencijos perkeliamos į ateitį. Ekstrapoliavimo variantų yra gana daug, ir tinkamai parinkti gali duoti neblogą rezultatą.

Kad vartotojas galėtų įsigyti pagamintas prekes, būtinas pateikimas. Paprasčiausias pateikimo variantas būna tada, kai gamintojas parduoda prekes tiesiai vartotojui. Bet kartais šiame procese dalyvauja ir tarpininkai. Jų yra daug, todėl susidaro daug galimų pateikimo kanalų: tai ir intensyvusis, ir atrankinis, bei išimtinis pateikimas.

Mūsų firma prekyba užsiims tik savoje šalyje. Kadangi norint eksportuoti reikalingos papildomos pajamos, ištirti jos rinką, bei kita. Kadangi mūsų firma neturi pakankamai lėšų skirti užsienio rinkos tyrimams ji apsiribos prekyba savo šalyje.

5. Reklama

UAB “Gintaro kompiuteriai” reklamai  skirs:

per pirmuosius 6 mėnesius Lt.

Pardavimą skatinsime reklama. Tai atliksime laikraščių 'Alio', 'Noriu' , įvairių žurnalų pagalba. Spaudoje reklama, palyginus su televizija kainuoja nedaug, todėl bus galima plačiai reklamuotis. Taip pat laikraščiai patogūs operatyvumu, pranešimo paprastumu, galima dažnai keisti jo formą. Nors žurnaluose reklaminis pranešimas yra brangesnis, tačiau leidžia geriau apipavidalinti patį skelbimą. Be reklamos laikraščiuose ir žurnaluose, mes informuosime klientus paštu. Ateityje reklamai bus skiriama daugiau lėšų.

Norint atkreipti dėmesį į savo prekę, planuojama dalyvauti rengiamose ' Info balt ' parodose.

Organizacinis planas.

Juridinė įmonės forma bei nuosavybės struktūra.

Mūsų įmonė yra uždara akcinė bendrovė. Savininkai yra fiziniai asmenys, kurie už bendrovės veiklą atsako investuotais pinigais. UAB “Gintaro kompiuteriai” valdo keturi akcininkai, kurie turi kontrolinį akcijų paketą.

Taip pat kiekvienam darbuotojui bus keliami reikalavimai, kuriuos būtinai turės atitikti:

* aukštasis, aukštesnysis išsilavinimas;

* anglų, vokiečių, kalbos;

* darbas kompiuteriu;

* darbo patirtis;

* geras bendravimas su klientais;

* organizuotumas;

* vairuotojo pa ymėjimas.

Darbo valandų ir kainų politika.

Darbo dienos trukmė 8val. pietų pertrauka 1val. Per savaitę bus dirbama šešias dienas. Šeštadienį darbo dienos trukmė 6val. Už viršvalandžius mokėsime nustatyto dydžio priedus. Kiekvienam darbuotojui priklauso 28 kalendorinės dienos kasmetinių atostogų. Visi darbuotojai dirba pagal darbo sutartis. Be to mūsų bendrovė darbuotojų skatinimui moka premijas, suteikia jiems geras darbo vietas bei darbo sąlygas.

Darbuotojų vidutinis mėnesio atlyginimas 800 + 10 nuo apyvartos.

Darbuotojai:

Vadovas - aukštesnysis elektromechaniko išsilavinimas, du metai darbo patirties, taip pat trys metai vadovaujamo darbo patirties.

Direktorius - aukštasis informatikos išsilavinimas, penkerių metų darbo kompiuteriais patirtis, taip pat pora metų vadovaujamo darbo patirties.

Vadybininkai - aukštasis techninis išsilavinimas.

Buhalteris - aukštasis ekonominis išsilavinimas.

1.Organizacinė struktūra

Įmonės administraciją sudaro:

SAVININKAI

VADOVAS

 

DARBUOTOJAI

DIREKTORIUS

 


BUHALTERIS
VADYBININKAS

FINANSINIS PLANAS

1.Apskaičiuosime 6 mėnesių finansinį planą

Planuojama:

Įplaukos nuo pardavimų 35000Lt.

Tiesioginės išlaidos nuo pardavimų apimties 17000Lt.

tarp jų:

Elektros energija  2100Lt.

Transporto išlaidos 4200 Lt.

Darbo uzmokestis 4800 Lt.

Kitos 5400 Lt.

Bendras pelnas: 35000-16500 18500 Lt.

2. Dabar apskaičiuosime bendrojo pelno maržą: 

(bendrasis pelnas/įplaukos iš realizacijos *100%=pelno marza).

3. Apskaičiuosime pridėtines išlaidas. Tai tos išlaidos, kurios egzistuoja nepriklausomai nuo realizacijos apimties. Prie jų priskiriamos ir tos, kurios dėl realizacijos apimties kitimo nors ir kinta, bet nežymiai, tarp jų yra ir pastovus darbo užmokestis (administratoriui, sargams).

Pridėtinės išlaidos: 

Patalpų nuomos mokestis  2250Lt.

Mokesčiai biudžetui 1650Lt.

Amortizacija 1270Lt.

Ryšiai 2950Lt.

Reklama 1800Lt. Kitos 1650Lt.

viso 11570Lt.

4.Lūžio taško skaičiavimas, t.y. apyvartos dydis pereinant iš nuostolių į pelną. Iki jo verslas yra nuostolingas, o persiritus per jį- pelningas.

Lūžio taškas būtų:

(11570/52,9%)*100%=21871,5Lt.

(pridėtinės išlaidos /pelno marža*100=lūžio taškas arba minimali nenuostolingos realizacijos apimtis). 

Zinodami minimalios realizacijos piniginę išraišką, galima apskaičiuoti , kiek prekių reikia parduoti ar suteikti paslaugų, kad pasiekti tokį lūžio tašką, ir spręsti ar tai mūsų jėgoms.

Mėnesinis lūžio taško nustatymas:

21871,5/6=3645,2Lt.

(periodo lūžio taškas/ mėnesių skaičius periode= mėnesinės minimalios įplaukos ( lūžio taškas)).

Vadinasi, pasiekus 3645,2Lt. mėnesinės realizacijos lygį, tolesnis realizacijos didėjimas pradeda duoti pelną, nes pridėtinės išlaidos baigiamos padengti lūžio taške.

Grynasis Pelnas= (35000-21871,5)/100*52,9%= 6945Lt.

(pardavimų įplaukos-lūžio taškas)/100*pelno marža.

Pelnas arba Grynasis Pelnas gali kisti dėl faktinio pardavimų įplaukų kitimo, pelno maržos kitimo arba pridėtinių išlaidų kitimo.

Atsipirkimo laiko skaičiavimas.

70000/18500= 4metai.

(Kreditas/Bendras Pelnas= atsipirkimo laikas).

Rizikos įvertinimas

Galimos problemos ir kliūtys.

Pagrindinės vidinės problemos, kurios gali kilti plečiant kompiuteriu verslą yra:

savininkų ar vadovo pasikeitimas;

konfliktai tarp darbuotojų;

lėšų stygius;

jei gamintojai nesilaikytų kontrakto sąlygų;

sumazėtų pardavimų apimtis;

Pagrindinės išorinės problemos, kurios gali kilti plečiant kompiuteriu verslą yra:

ekonominis pasikeitimas šalyje;

nesutarimai su konkurentais dėl kainų;

naujų firmų, kurios prekiaus kompiuterija susikūrimas;

Rizikos išvengimo veiksniai

Norėdama sumažinti riziką UAB “Gintaro kompiuteriai” yra numatę tokius sprendimo būdus:

mes įsteigsime rezervinį fondą;

ieškosime nauju rėmėjų

keičiantis keičentis žmoniu poreikiui importuosime mažesnį kiekį produkcijos;taikysime nuolaidas, esant dideliai konkurencijai;

Rizikos apskaičiavimas.

Prognozuojamos pajamos (P) 35000Lt.

Kintamų išlaidų lyginamasis svoris pajamose

=kintamos išlaidos/prognozuojamos pajamos *100%

Pastovios išlaidos 11570Lt.

1.Kritinė pardavimų apimtis (Pk)  Pk=11750/1-0.6=28925Lt.

2.Verslo rizikos koeficientas (K)

K= Pk/P=28925/35000*100%=83%.

Literatūros sąrašas:

1.Garškienė A., Klebanskaja N., Pelanienė N. Verslo planas.- Lietuvos Informacijos Institutas, 1995.

2.Jovaiša A. Kaip parengti verslo planą.-Vilnius,1997.

3.Urbonavičius S. Marketingo pagrindai.-Vilnius,1990.

4.Seilius A. Firmos kūrimas ir valdymas.-Kaunas,1994.

VILNIAUS AUKŠTESNIOJI TECHNIKOS MOKYKLA

ELEKTROTECHNIKOS IR AUTOMATIKOS

VERSLO PLANAS

Tikrino: R. Buciene

Atliko:G. Makauskas

Vilnius 2000

Planas

Reziumė 

ĮMONĖS VEIKLOS ANALIZĖ  Verslo srities aprašymas 

Įmonės tikslai, galimybės

Produkto aprašymas

MARKETINGO PLANAS

Rinkos analize

Rinkos segmentavimas

Kas nesinaudos prekemis

Konkurencija

Marketingo strategija

Reklama

ORGANIZACINIS PLANAS

Organizacinė struktūra

FINANSINIS PLANAS

Rizikos įvertinimas

Literatūros sąrašasloading...


Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 641
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2020 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site