Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE
loading...BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

įstatymaiįvairiųApskaitosArchitektūraBiografijaBiologijaBotanikaChemija
EkologijaEkonomikaElektraFinansaiFizinisGeografijaIstorijaKarjeros
KompiuteriaiKultūraLiteratūraMatematikaMedicinaPolitikaPrekybaPsichologija
ReceptusSociologijaTechnikaTeisėTurizmasValdymasšvietimas

Diagnozė: bulimija

medicina

+ Font mai mare | - Font mai mic
DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Diagnozė: bulimija

Nusprendei numesti kelis nereikalingus ( tavo manymu ) kilogramus ir pradėjai mažiau valgyti. Tačiau po kelių PASNINKO dienų taip užsinorėjai torto, kad iškart susikimšai du didžiulius gabalus. Po akimirkos susigriebei ir vos neapsiverkei – visos tavo pastangos nuėjo perniek. O GAL NE ? – žybtelėjo mintis ir tualete susigrūdai pirštus į gerklź Bet ar tai geriausia išeitis?.. Po kelių mėnesių tokio liekninimosi gali išgirsti bais¹ diagnozź ; bulimija
Kas tai?

Kaip ir anoreksija, bulimija – dar viena liga, dėl kurios galima apkaltinti šių laikų grožio standartų propaguotojus. Vargu ar būtų tiek ja sergančių merginų ir moterų, jei kiekvien¹ minutź į akis nekristų nesveikai lieknos ( tačiau, daugumos nuomone, gražios ) būtybės, besišypsančios iš nuotraukų ir televizorių ekranų.

Bulimija – tai liga, kuriai būdingi persivalgymo ir visiško nevalgymo periodai. ( Tuo ji skiriasi nuo anoreksijos. Anoreksikai nepersivalgo – jie linkź maist¹ išmesti nesuvalgyt¹. ) Kadangi valgyti malonu, žvėrišk¹ alkį žmogus numalšina kartkartėmis persivalgydamas be saiko. O praėjus valgymo priepuoliui, jį apima gėda, kad nesusivaldė, jis pasijunta kaltas ir ima sau priekaištauti. Išvada – reikia save nubausti : visk¹, k¹ neseniai taip skaniai suvalgė, žmogus su pasibjaurėjimu išvemia.

Štai taip – jei tau kartojasi gausaus valgymo priepuoliai ir per juos nejauti saiko, jei nuolat bėgi išsivemti ar vartoji vidurius laisvinančius vaistus, laikaisi griežtos dietos, intensyviai sportuoji, kad tik nepriaugtum svorio, ir jei visa tai vyksta jau kokius tris mėnesius, sušuk iš visų jėgų : „SOS!“ Tau reikia pagalbos – pati vargu ar išsikapstysi.

Tikra ir pamokanti istorija

LINA ( vardas pakeistas ) : „Sėdėjau vonioje ir žiūrėjau į vėmalus. Kvapas buvo šlykštus, tačiau nekreipiau į tai dėmesio. Džiaugiausi, kad išsivėmiau ir nenutuksiu nuo ledų, kuriuos k¹ tik suvalgiau.

Viskas prasidėjo tada, kai man buvo keturiolika. Gyvenau tik su mama, nes prieš dvejus metus tėvai išsiskyrė. Ilgėjausi ir norėjau dažniau su juo matytis, bet deja, su juo praleisdavau tik kelias dienas per mėnesį. Maždaug tuo metu pradėjau truputi apvalėti ir pirm¹ kart gyvenime pasijaučiau esanti stora. Draugės negalėjo sulaukti, kada joms užaugs krūtys, tačiau aš to nenorėjau. Žinojau, kad būsiu laiminga tik tada, jei sublogsiu kokia dešimčia kilogramų. Pradėjau vaikščioti į sporto salź, bėgioti. Po kurio laiko lioviausi valgyti mės¹, o galiausiai griebiausi liesinančiųjų piliulių. Laiko ilsėtis nebeliko, tad aš nuolat jaučiausi pavargusi. Nieko nuostabaus – juk beveik nieko nevalgiau. Tačiau man vis tiek atrodė, kad aš per stora. Todėl ir toliau intensyviai skaičiavau kalorijas bei tikrinau riebalų kiekį vartojamuose produktuose. O kart¹ per televizij¹ pamačiau film¹ apie bulimij¹. Ne, aš neišsigandau. Priešingai – jis mane sudomino. Vien¹ naktį nuėjau į voni¹ ir įsikišau piršt¹ giliai į gerklź. Iš pradžių pasidarė negera ir apėmė jausmas, kad dūstu, tačiau po akimirkos išsivėmiau ir pasijutau laiminga. Pagaliau suradau būd¹, kaip atsikratyti „nereikalingų“ kalorijų. Dabar galėjau valgyti visk¹, k¹ norėjau. netrukus vėmimas man tapo įprastu dalyku, kaip dantų valymas ar rytinis dušas.

Kart¹ parduotuvėje pamačiau graži¹ juod¹ suknelź, tačiau pasimatavus paaiškėjo, ji man per maža. Kaip manot, k¹ nusprendžiau daryti? Na, žinoma, dar labiau sulysti. Ir man pavyko – per Naujametį vakarėlį pasipuošiau būtent ta juoda suknele. Po kelių savaičių, pamačiusi vakarėlio nuotraukas, pagalvojau : „ Kaip storai atrodžiau“, ir pradėjau vemti dar dažniau, kartais net 10 kartų per dien¹. įsitikinusi, jog esu sveika, nes išsivemti bėgdavau tik po „nesveiko“ persivalgymo. Nedarydavau to suvalgiusi sumuštinį ar salotų. Tačiau vien¹ dien¹, suvalgiusi garuose virtų daržovių, pajutau nenuvaldom¹ nor¹ išsivemti. Nuo tos akimirkos ėmiau kitaip vertinti maist¹. Dabar jau „blogu“ pradėjau vadinti bet kokį. Vien¹ dien¹ sužinojau, kad mano draugė atsidūrė ligoninėje. Pasirodo, ji jau seniai badavo, o pažystami sakė, kad serga anoreksija. Tada su palengvėjimu pagalvojau, kad man tai negresia – juk aš nebadauju! Kart¹ mama rado mano liesinančias piliules. Ji labai išsigando ir privertė mane nueiti pas psichoterapeutź. Sutikau tik todėl, kad mama atstotų, ir per pokalbį vis¹ laik¹ linksėjau poniai psichologei, o grįžusi namo vėl išsivėmiau

Vis¹ laik¹ blogai jaučiausi, tačiau stengiausi nekreipti į tai dėmesio. Galiausiai man dingo mėnesinės. Tai mane išg¹sdino, tad nuėjau pas gydytoj¹. Ten sužinojau, kad besaikio liekninimosi pasekmė gali būti nevaisingumas.

Draugai ėmė nerimauti dėl mano sveikatos. Kart¹ vienas draugas pažvelgė į mane ir su siaubu ištarė : „ Mergaite, tu atrodai kaip pliauska!“ Liepiau jam „atsikabinti“, bet dar ilgai negalėjau pamiršti vaikino veido išraiškos. O kai suvalgiusi desert¹ nubėgau į tualet¹, viena draugė suprato, kas vyksta. Draugai pradėjo įkalbinėti gydytis, tačiau aš nuraminau juos žodžiais : „Man nieko nėra“, o pati pagalvojau : „Viešpatie aš negaliu sustoti“.

Po kurio laiko vien¹ dien¹ apalpau. Prisiminiau tik tai, kad buvau virtuvėje, o paskui vaizdas išnyko. Kai atsipeikėjau, pasijutau gulinti ant grindų. Labai išsigandau ir suvokiau, kad nekontroliuoju savo gyvenimo, kad man reikia pagalbos. Mama įkalbėjo nueiti pas specialist¹, gydantį bulimija sergančius žmones. Psichoterapeutė  buvo tikrai puiki ir greitai pelnė mano simpatij¹. Devynis mėnesius du kartus per savaitź vaikščiojau į terapijos seansus. Greitai prisipažinau sau, kad sergu, bet visk¹ pakeisti buvo sunku. Kiekvien¹ kart¹ turėdavau sau kartoti : „Suvalgyk tuos prakeiktus pietus ir nebėk iš karto į voni¹!“ Ne visada pavykdavo save suvaldyti. Bėgant laikui, pertraukos tarp vėmimų ilgėjo ir galų gale jų poreikis dingo.

Ateityje aš labai norėčiau profesionaliai padėti žmonėms, Sergantiems bulimija ar anoreksija, bei jų šeimomis. Man labai pasisekė, kad kovoti su liga padėjo mama. Dabar esu stipri, pasitikinti savimi ir myliu savo kūn¹ tokį, koks jis yra“.

DĖMESIO! AR TAVO DRAUGĖ NESERGA BULIMIJA ARBA ANOREKSIJA

Jei pastebėsi bent du žemiau išvardytus teiginius, tikriausiai tavo draugei reikia pagalbos.
Pastaruoju laiku draugė labai sulyso, bet tvirtina, kad yra stora (anoreksija arba bulimija).

Nešioja plačius Drabužius (anoreksija arba bulimija).

Ji vis¹ laik¹ mankštinasi (anoreksija arba bulimija).

Skaičiuoja kalorijas (anoreksija arba bulimija).

Jai dingo mėnesinės (anoreksija arba bulimija).

Nemėgsta valgyti draugijoje (anoreksija arba bulimija).

Geria laisvinamuosius vaistus arba kaskart vos pavalgiusi bėga į tualet¹ (bulimija).

Sugalvoja įvairiausių pasiteisinimų, kad tik nereikėtų valgyti; slepia arba išmeta maist¹ (anoreksija).

GARSENYBĖS, PAKLIUVUSIOS Į LIGOS SP„STUS

Visos žvaigždės nori būti grakščios. Deja, kartais nutinka, kad lieknėdamos persistengia ir suserga bulimija arba anoreksija

Džeri Holivel

Džeri Holivel, išgarsėjusi kaip viena spaisių (Džindžer Spais), 1999m. išleido autobiografinź knyg¹ „If only“, kurioje aprašo savo nelaiming¹ vaikystź, bendradarbiavim¹ su „Spice Girls“ ir kov¹ su bulimija.

Kalista Flokhart

Kalista Flokhart, vaidinanti populiari¹j¹ Eli Makbyl, atrodo, serga anoreksija. 165 cm ūgio moteris sveria tik 45 kg. Aktorė griežtai neigia šias kalbas, tačiau išvaizda byloja k¹ kit¹

Diana

Princesė Diana, žuvusi per autokatastrof¹, ne vienerius metus kovojo su bulimija. Jai ilgai pavyko nuo visų slėpti savo lig¹, tačiau 1988m. princesė pagaliau nutarė gydytis.loading...


Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1009
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2020 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site