Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE
loading...BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

AdministracjaBajkiBotanikaBudynekChemiaEdukacjaElektronikaFinanse
FizycznyGeografiaGospodarkaGramatykaHistoriaKomputerówKsiążekKultura
LiteraturaMarketinguMatematykaMedycynaOdżywianiePolitykaPrawaPrzepisy kulinarne
PsychologiaRóżnychRozrywkaSportowychTechnikaZarządzanie

Bulbophyllum ambrosia

botanika

+ Font mai mare | - Font mai mic
DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Bulbophyllum ambrosia

Okres kwitnienia: Od listopada do marca
Temperatura:

Roślina o umiarkowanych wymaganiach cieplnych.

W lecie średnia temperatura dnia wynosi 29°C, nocy 21°C, co daje różnicę dobową 8°C. Szeroki zakres wysokości siedlisk naturalnych w Chinach wskazuje, że rośliny te powinny przystosowaćsię do warunków o 2-3°C chłodniejszych niż podane w danych klimatycznych.

Światło: 15000-23000 luksów. Światło powinno być przefiltrowane lub rozproszone, a rośliny nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie słońca w godzinach południowych. Cały czas należy zapewniać silny ruch powietrza.

Podlewanie: Od późnej wiosny do jesieni opady deszczu są obfite, ale w okresie zimy występuje 3-4-miesięczny bardziej suchy okres. W okresie aktywnego wzrostu uprawiane rośliny powinny być utrzymywane ciągle wilgotne, ale podłoże nie może być nasiąknięte, natomiast wokół korzeni należy zapewnić doskonałe napowietrzenie. Późną jesienią podlewanie powinno być stopniowo ograniczane.

Nawożenie: W okresie aktywnego wzrostu rośliny należy nawozić co tydzień 1/4-1/2 zalecanej dawki nawozu dla storczyków. Większość uprawiających te rośliny od wiosny do połowy lata stosuje nawóz wzbogacony w azot, przechodząc na nawóz wzbogacony w fosfor późnym latem i jesienią.

Podłoże: Większość gatunków Bulbophyllum wymaga doskonałego drenażu i dobrej cyrkulacji powietrza wokół korzeni, sadzi się więc je zwykle na podkładkach albo do bardzo płaskich doniczek lub koszyków i stosuje bardzo luźne, szybko przesychające podłoże. Różne ilości utrzymujących wilgoć dodatków, takich jak perlit lub pocięty mech torfowiec, mogą być wymieszane z materiałem podstawowym składającym się z drobnych lub średniej wielkości kawałków kory sosnowej lub włókien paproci drzewiastej. Preferowane są włókna paproci drzewiastej, ponieważ nie rozkładają się tak szybko, jak kora. To oznacza, że rośliny nie muszą być za często przesadzane, co jest o tyle ważne, że wiele gatunków z rodzaju Bulbophyllum bardzo źle reaguje na wszelkie naruszanie bryły korzeniowej. Po dzieleniu lub przesadzaniu rośliny często przez prawie rok wracają do normalnego stanu. Jeżeli podłoże nie uległo rozkładowi ale roślina wyrosła poza pojemnik, można przenieść roślinę z całą bryłą korzeniową i podłożem do większego pojemnika, bez naruszania korzeni. Jeśli przesadzenie jest konieczne, najlepiej przeprowadzić je w momencie, gdy nowe korzenie już zaczynają rosnąć, aby umożliwić roślinie jak najszybsze ukorzenienie się. Rośliny należy jednak przesadzać natychmiast po stwierdzeniu, że podłoże uległo rozkładowi.
Wilgotność powietrza: 80-85% przez większość roku, tylko przez okres około jednego miesiąca zimowego i następnie pod koniec wiosny, spada do 75%.

Okres spoczynku: Zimą średnie temperatury dnia wynoszą 15-18°C, a nocy 6-9°C, z amplitudą dobową 7-9°C. Choć w naturze rośliny przeżywają krótkie okresy spadków temperatur poniżej 0°C, to jednak uprawiane rośliny będą lepiej rosły, jeżeli nie będziemy ich wystawiać na takie ekstremalne warunki. W środowisku naturalnym w zimie opady są niewielkie, ale w całym tym okresie dodatkowej wilgoci dostarcza obfita rosa. Uprawianym roślinom należy pozwolić, aby przeschły nieco przed kolejnym podlaniem, lecz nie wolno dopuścić, aby pozostały suche przez długi okres czasu. Aby zapobiec nadmiernemu wysuszeniu, rośliny należy dość regularnie wcześnie rano zraszać między podlewaniami. Nawożenie należy zredukować lub wyeliminować aż do momentu pojawienia się nowych przyrostów i rozpoczęcia wiosną obfitszego podlewania.loading...


Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1679
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2020 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site