Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE
loading...BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

AdministracjaBajkiBotanikaBudynekChemiaEdukacjaElektronikaFinanse
FizycznyGeografiaGospodarkaGramatykaHistoriaKomputerówKsiążekKultura
LiteraturaMarketinguMatematykaMedycynaOdżywianiePolitykaPrawaPrzepisy kulinarne
PsychologiaRóżnychRozrywkaSportowychTechnikaZarządzanie

Magnetyzer samochodowy(paliwo,gaz)

technika

+ Font mai mare | - Font mai mic
DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger

Magnetyzer samochodowy(paliwo,gaz)

Jak już wiesz co i jak, należy wkleić ospowiednią stroną magnes do obejmy jak na rysunkach.Magnesów może być oczywiście więcej,tak jak na rysunkach poniżej.Zamiast obejmy można zastosować kawałek cienkiej blachy a w niektórych przypadkach można zastosować plastik lub izolację.Dysponujac nożycami do blachy wiertarką i wiertłem np.3mm,można wykonać magnetyzery tak jak na rysunkach 1-7.
UWAGAW przypadku zastosowania jednego magnesu,po drugiej stronie powinien być kawałek metalu(tak aby magnes przyciągał metal),dzięki temu magnes się aktywuje.Jeżeli są np.dwa magnesy(przyciągają się) zamiast opasek metalowych można zastosować kawałki pastiku lub izolacji.Gdzie co, i jak zastosować opisano na rysunkach.
UWAGA
Ważne jest aby obejmy górna i dolna się nie stykały,dobrze by było gdyby odległość między końcowymi krawędziami obejm była nie mniejsza niż 1,5cm.

Sposoby wykonania magnetyzera paliwa lub gazu.
Na poniższych rysunkach przedstawiono schematy wykonania magnetyzerów,oczywiście w przypadku zastosowania zwykłej blachy zamiast obejm,nie trzeba wyginać blachy dokładnie tak jak na schematach,ważne jest tylko odpowiednie ustawienie biegunów magnesów. Zobacz TU jak może wyglądać magnetyzer z użyciem kawałków metalowych płytek.
UWAGA NA NIEKTÓRYCH RYSUNKACH WIDAĆ ŻE MAGNESY SIĘ DOTYKAJĄ KRAWĘDZIAMI,ALE NIEPOWINNY SIĘ DOTYKAĆ!
wersjawersja
wersjawersja
wersjamocowanie
efekt
Na ostanim rysunku widać końcowy efekt z jednym magnesem wykonany 'profesjonalnie'.Natomiast klikając TU możesz zobaczyć jak wygląda wersja z dwoma magnesami.


Magnetyzer powietrza

Nie wiem jak do tego podejść,jedni producenci uważają że to element dodatkowy wzmacniający efekt działania magnetyzera paliwa,a inni uważają że nic on nie daje.Mimo wszstko zamiesczam schemat budowy magnetyzera powietrza, należy tylko zanaczyć że magnesy do przewodu należy skierować biegunem północnym(-),dodatkowo należy rozstawić je(symetrycznie),dobrze by było gdyby było ich kilka.
magnetyzertak
Gdzie montować magnetyzery?

Magnetyzer paliwa montujemy możliwie blisko gaźnika,układu wtryskowego tak samo magnetyzer powietrza. Zobacz też tutaj https://www.mago.aplus.pl/page2.html
UWAGA
W przypadku magnetyzerów samochodowych (paliwo,gaz) powinno się unikać ich montażu na przewodach z oplotem metalowym. Najlepiej do montażu nadają się przewody gumowe lub pastikowe,gdyż są obojętne dla pola magnetycznego.
Magnetyzer płynu chłodniczego

Silnik się przegrzewa?Najlepiej usunąć osad odpowiednim środkiem(ja testowałem ocet,daje b.dobre rezulaty) dotępnym w sklepach motoryzacyjnych.Później można zapobiegać odkładaniu się kamienia i osadów poprzez założenie magnetyzera takiego samego jak do przewodów paliwowych(rys.1-7).
tak
Magnetyzer oleju silnikowego

Jeżeli chociaż raz osobiście wymieniałeś olej to pewnie zauważyłeś ze w korku spustowym są(może nie w każdym)magnesy które wychwytują różne zanieczyszczenia.Do tego celu przydałby się magnes w postaci np.okrągłego krążka(może być z głośnika),tutaj zalecam zastosowanie magnesu ferrytowego gdyż ten jest odporniejszy na wyższe temperatury,co do mocowania na razie nie wiem,jak będzie mocny i lekki to nie powinien odpaść,chociaż niewiadomo czy pod wpływem drgań silnika nieodpadnie.Dlatego wymyśliłem takie oto mocowanie magnesu do filtra,potrzebne będą blaszki,nity,nitownica,śruba z nakrętką,nity można zastąpić małymi śrubkami.Magnes należy zamocować na górnej części filtra,dzięki czemu zanieczyszczenia które dają się magnesować, a są tak małe że przechodzą przez filtr,zostaną przyciągnięte do górnej ścianki i nie będą krążyć z olejem.Powinno działać.
magnetyzerRozmiar:
Magnetyzer za O ZŁ!

To co będzie potrzebne to duży magnes ze starego głośnika(nie warto zawracać sobie głowy magnesami np.z szafek!),kilka blaszek,wiertło,opaski.Magnetyzer po ustaleniu biegunowości można wykonać według już opisanych schematów.Taki właśnie mam w swoim samochodzie,pomiary robiłem kilkakrotnie,zużycie gazu spadło o 0,5l/100km(z 8,5l na 8l),mam też magnetyzery powierza.


Linki do stron o 'domowej' konstrukcji magnetyzera:
https://auto121.webpark.pl/tuning/mag/swoj/samorubka.html

Jeżeli zauważysz efekty działania takiego amatorskiego magnetyzera to może warto zakupić profesjonalny?Przypuszczam że mają o wiele lepsze parametry. Z ilością montowanych magnetyzerów np.w domu nie należy też przesadzać i nie montować ich gdzie się da, i ile się da,trzeba zadecydowć gdzie 'coś takiego' by się przydało.


loading...


Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 2190
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2020 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site