Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE
loading...BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

БудівництвоЕлектроннийМедицинаОсвітаФінансигеографіяекономіказаконодавство
косметикамаркетингматематикаполітикаправопсихологіярізнийсоціологія
технікауправлінняфізичнийхарчуванняінформаціюісторія

ІНДИВІДУАЛІЗОВАНА ОЦІНКА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ ДІТЕЙ НА ПІДСТАВІ ОКУЛОДИНАМІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗОРОВОЇ АФЕРЕНТАЦІЇ

Освіта

+ Font mai mare | - Font mai mic
DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe MessengerМетодологія і принципи дослідження загальних властивості нервової системи та особливостей поведінки людини (конкретного індивідуума) базуються на врахуванні її типологічних особливостей і до цього часу залишаються актуальними, але недостатньо розробленими. Відмінності між людьми за максимальними досягненнями традиційно в психофізіології повязують з вивченням здібностей, які розглядаються як відмінності в ступеню прояву окремих визначених властивостей індивідуумів (якісних сторін прояву різноманітних функцій людини). Функції, зокрема вегетативні перцептивні, мнемічні, інтелектуальні, рухові характеризуються якісними сторонами, тими властивостями, які відрізняють індивідуумів одного від другого (наприклад за руховими властивостями сила, точність, швидкість, координованість рухів).

Тому увагу дослідників притягують такі методи, які дозволяють оперативно і інформативно оцінити психофізіологічний статус людини на базі тих методик яки дозволяють обєктивно визначати особливості психо-емоційного стану і психомоторної функції людини, яка, у свою чергу, забезпечує усі види психічної діяльності. Індикаторними перемінними психофізіологічного статусу мають бути такі, що базуються на обєктивних характеристиках, які визначають якісні особливості психомоторної функції людини, зокрема окулодинамічні параметри зорової аферентації.

До того ж прості рухальні акти, сенсорні пороги і швидкості добре підлягають вимірюванню, є генетично детермінованими і онтогенетично стабільними; вони константні за параметрами, і характеризують межіндивідуальну варіатівність психологічних ознак людини з високим рівнем корелятивного звязку з загально прийнятими психо-діагностичними тестами [4].

Що стосується окулодинамічних показників функціонування зорової сенсорної системи, які реєструються методом пупілографії, то вони стали використовуватися в сучасних дослідженнях психомоторики людини, бо надають можливість в короткий термін здійснити інтегральну оцінку психофізіологічного стану за патерном індивідуальної специфічної реактивності організму (метод є фізіологічно адекватним і цілком безпечним) [5,6].

Враховуючи те, що розробка інформативних та обєктивних скринінгових методик оцінки психофізіологічного статусу дітей та підлітків з метою своєчасного виявлення психопатологічних зрушень ще на до клінічній стадії розвитку психопатологічних розладів є вельми актуальним в сучасному суспільстві, доцільним є використання з такою метою обєктивних параметрів окулографії, яка здійснюється на сучасному апаратно-програмному комплексі ОК-2 [7].

Відомо що реєстрація реакції зіниці на світловий стимул визначається в підручнику з психофізіології, як обєктивний тест оцінки психофізіологічного стану організму [9].

В монографії В.В. Никандрова [2] занотовано, що пупілографія вимірює внутрішні рухи гладкої мускулатури радужки (зіничний рефлекс) і ці не тільки відіграють значну роль в формуванні таких елементарних, але важливих психічних функції людини як відчуття та сприйняття, а й завдяки тому, що зіставляють провідну нейрофізіологічну компоненту складних психомоторних функцій в організмі людини забезпечують ефективне психічне віддзеркалювання зовнішнього світу.параметрів зорової аферентації може бути використано в рамках розробки проблеми індивідуальності в психофізіології для вирішення актуальних питань клінічної психології, дефектології, неврології, спортивної медицини та профорієнтації.

Суть розробки полягає в тому, що індивідуальна оцінка психофізіологічного статусу дітей визначається на підставі аналізу уніфікованого патерну ISR на світловий стимул завдяки обєктивній реєстрації окулодинамічних характеристик зорового сприйняття. Розроблений патерн складається з чотирнадцяти окулодинамічних параметрів зорової аферентації, які зокрема враховують такі важливі показники, як площа і положення зіниці, час затримки початку звуження зіниці і час початку її відновлення після зняття стимулу, швидкість активного відновлення зіниці, та флуктуація площі зіниці. Методика дослідження включає регістрацію впродовж 30 сек прямої та співдружної реакції зіниці на сполох, змінення площі зіниці у процесі акомодації також на протязі 30сек, і змінення площі зіниці в темряві впродовж 5 10 хвилин.

Окулодинамічні параметри патерну індивідуальної специфічної реактивності (ISR

Smax SmaxOD SmaxOS

A Smax Smin

S OD S OS S Smax Smin I

Амплітуда відхилень (флуктуацій) площі зіниці від середньої у темряві, Smax Smin I

F Smax IV Smin IV

t t t

t t tt t t

V = (Smax-act Smin-act)/(t4 t3)

V Smin-VII Smin-V)/(t8 t7)

Повний (розрахунковий) час відновлення зіниці до початкової площі,

t t t

r>0,5-0,7) між показниками, що характеризують індивідуальні особливості психоемоційного статусу дитини і окулодинамічними параметрами зорової аферентації, що характеризують індивідуальну реактивність організму на світловий стимул.

Аналіз параметрів пупілографічної кривої за такими показниками як кількість флуктуацій і амплітуди флуктуацій пупілографічної кривої у темряві і при дії світлового стимулу, а також регістрація кількісті миготінь дозволяє визначати особливості психо-емоційного стану індивідуума (тривожність, психичне перенапруження чи гальмування). Співставлення окулодинамічних параметрів зорової аферентації на правому і лівому оці дозволяє отримати обєктивні показники, що належать до індивідуального латерального профілю особистості дитини(провідна рука-око-вухо).ISR

ISR

Равич-Щербо И.В., Марютина Т.М., Григоренко Е.Л. Психогенетика. // М.: Аспект-пресс, 2000. 447 с.

V Костюківских читань Психологія у ХХІ столітті: перспективи розвитку- К., 2003.- Т.ІІ- С. 189-194.

.

.

VI

Марютина Т.М., Ермолаев О.Ю. Введение в психофизиологию. М: МПСИ: Флинта, 2002. 400 с.

Комплексна оцінка психофізиологічного статуса шкільників 6-ти років з використанням методу пупілографії. 4-5 20-23.loading...


Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1498
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2020 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site