Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE
loading...BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

БудівництвоЕлектроннийМедицинаОсвітаФінансигеографіяекономіказаконодавство
косметикамаркетингматематикаполітикаправопсихологіярізнийсоціологія
технікауправлінняфізичнийхарчуванняінформаціюісторія

ВИМІР У СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ ПРАВА

соціологія

+ Font mai mare | - Font mai mic
DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messengerв и м і р процедуру приписування за певними правилами числових значень тим чи іншим обєктам, явищам і процесам. в и м і р у отримати числову модель, дослідження якої могло б замінити дослідження самого обєкта.

(від лат. іndicator покажчик). В експериментальній ситуації індикатори замінюють, виявляють інші характеристикиш к а л и

характеризується як в тому випадку, коли варіанти відповідей у загальному віялі не повязані один з одним (між двома сусідніми варіантами не передбачається проміжно-перехідного варіанта, наприклад, відповіді на запитання про національність).

ш к а л и

шкали розподіляють на Усі шкали є д и с к р е т н и м и, м н е п е п о с і д а ю т ь п р о м і ж н е с т а - н о в и щ е. Одним з аналітичних завдань дослідника є визначення міри дискретності порядкової шкали. Важливо підкреслити, що позначення шкал проводиться до початку обробки даних, і результати вносяться до ключової анкети (навпроти кожного пункту запитання анкети, зазначений тип шкали).

Тому інформація для обробки вводиться здебільшого у вигляді чисел (відповідним кодом). Наприклад, запитання анкети Ваша стать? супроводжується двома варіантами відповідей: 1 чоловіки; 2 жінки.

операцій, якщо шкала має позначку номінальна. Проте для зручності обробки використовується звичайний порядок чисел. При цьому не передбачається, що чоловіки в якому-небудь бки для аналізу можливо поміняти їх місцями.

Коли шкала номінальна, цифри означатимуть лише найменування відповідної категорії, а не число, яким позначений код. Уведена цифра не має свого числового значення (наприклад, 7 і 9 або 20 і 30). Однак для зручності обробки використовують звичайний порядок чисел. Важливо памятати, що при аналізі даних за номінальною шкалою ми відмовляємося від числових маніпуляцій з нею. Згадане особливо важливо памятати у випадку, коли дані стосуються мотивів того чи іншого вчинку або відносин. Прикладом такої помилки досить часто є аналіз відповідей на запитання: В якій мірі ви довіряєте N?. Це необхідно пояснювати респондентам, якщо дослідження проводяться в місцях позбавлення волі і треба виявити відносини між вязнями чи засудженими й адміністрацією або працівниками цих установ. Припустимо, що набір відповідей формується так: 3 4 5 .називають шкали, в яких код відповіді є не більш ніж найменування категорії. Ці шкали відбивають лише якості рівноправності обєкта. За допомогою таких шкал вимірюються ознаки стать, національність, віросповідання, мотиви того чи іншого вчинку тощо. Числа тут вживаються тільки для того, щоб відрізнити один обєкт від іншого.

а л ь т е р н а т и в н і й в а р і а т и в н і (багатоваріантні). Перші припускають можливість лише однієї відповіді на поставлене запитання (стать, національність тощо), другі можливість кількох відповідей. Наприклад, на запитання про причини, за якими респондент здійснив злочин, може бути кілька варіантів відповідей.

спондент міг закінчити не один навчальний заклад. Тому автор анкети повинен або внести відповідні (уточнюючі) характеристики до формулювання запитання, або позначити шкалу як варіантну. У деяких випадках необхідно скласти додаткові інструкції до запитань анкет, при цьому конкретний варіант інструкції дослідник визначає залежно від тієї інформації, яку він здобув, інтерпретуючи результати. Важливо, щоб така інструкція обовязково була наявна у формулюванні запитання, якщо його постановка має на увазі багатоваріантну відповідь.

Н о м і н а л ь н а ш к а л а при введені до неї відношень упорядкування між категоріями перетворюється в ш к а л у п о р я д к у, яка встановлює відношення рівності між явищами в кожному класі й відношення послідовності в поняттях > і < між усіма без винятку класами. Тобто порядковою шкалою є така послідовність відповідей на запитання, за якої кожний наступний варіант відповіді характеризує подальше рангове місце в континуумі значень (наприклад, льки й не згоден, упевнений, що так, вважаю, що так, важко відповісти, думаю, що не так, упевнений, що не так).

у певному порядку. Тут обовязково є критерій континууму (своєрідна лінійка), уздовж якої розташовані варіанти відповідей: у першому прикладі це рівень освіти, у другому міра задоволеності. Ми завжди можемо сказати, що вища освіта за рівнем більша від середньої, а середня більша від початкової.

Залежно від міри неперервності одні порядкові шкали можуть розглядатися як , інші як . Такий поділ здійснюється на підставі визначення дистанції між варіантами відповідей.

нцію (інтервал) між позначеними категоріями, вони мають істотну обмеженість щодо застосування різноманітних математичних процедур.у м о в н о і . Під час підготовки оперативного емпіричного дослідження відпрацювання інтервальності не завжди доцільне, через час тривання процедури (один, два роки). Працюючи над варіантами відповідей, навіть в оперативному дослідженні, автор прагне так сформулювати їх, щоб дистанція між варіантами сприймалася респондентами як рівні інтервали. До такого типу шкал належать варіанти відповідей на запитання щодо задоволеності, рівня довіри тощо. Під час вивчення подібних ознак дослідник часто відходить від вербальних формулювань і одразу пропонує респондентові оцінити своє ставлення в балах. Наприклад, після запитання Якою мірою Ви довіряєте? пропонується інструкція: Зазначте свій варіант відповіді на шкалі, де 1 бал означає повну недовіру, а 5 балів повну довіру. Така форма подання віяла відповідей має на увазі умовне позначення інтервальності: відстані між інтервалами відповідей встановлюються в один бал.

(і н т е р в а л ь н а) шкала з, безумовно, рівними значеннями інтервалів між позиціями відповідей. Метрична шкала завжди має одиницю виміру, вимірюється відстань між позиціями (зарплата, стаж, вік, прибуток, час, який витрачається на ті чи інші види діяльності).

Ш к а л а в і д н о ш е н ь відрізняється від інтервальних шкал лише тим, що має нульову точку відлучення, яка вказує на повну відсутність якості, що вимірюється.loading...


Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1875
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2020 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site