Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  

CATEGORII DOCUMENTE





Alimentatie nutritieAsistenta socialaCosmetica frumuseteLogopedieRetete culinareSport

Fitness

REGULI SPECIFICE SI PROGRAMELE DE CONCURS ALE CAMPIONATELOR NATIONALE DE SENIORI, JUNIORI SI COPII LA INOT

Sport

+ Font mai mare | - Font mai mic







DOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger
Rolul proceselor cognitive in activitatea sportiva
Planificarea pe termen lung a antrenamentului sportiv
TEHNICA, METODICA SI REGULAMENTUL PROBELOR DE SARITURI
Directii si tendinte de dezvoltare in tenisul modern
Simularea si informatica in antrenament si concurs
STADIILE DE INSTRUIRE - VOLEI
Adaptarea jocului de baschet pentru cei cu disabilitati
LUCRARE DE ATESTAT - REZISTENTA forme de manifestare, factori determinanti, metode de dezvoltare
METODICA INVATARII TEHNICII ALERGARII DE STAFETA
DOCIMOLOGIA ACTIVITATILOR MOTRICE

REGULI SPECIFICE SI PROGRAMELE DE CONCURS ALE CAMPIONATELOR NATIONALE DE SENIORI, JUNIORI SI COPII LA INOT

CAMPIONATUL NATIONAL IN BAZIN ACOPERIT OPEN



(seniori + juniori primavara)

PARTICIPANTI: au drept de participare toti sportivii seniori, juniori I si II legitimati la sectiile de inot.

CONDITII TEHNICE: concursul se desfasoara dupa sistemul seriilor eliminatorii si finale; la probele unde sunt inscrisi minimum sasesprezece inotatori se vor organiza 2 finale.

CLASAMENT: individual si pe sexe, un singur clasament OPEN.

TITLURI SI PREMII: castigatorii individuali si echipele de stafeta clasate pe primele trei locuri vor primi titlul de CAMPION NATIONAL pentru locul I, medalie si diploma, iar pentru locul II si III medalii si diplome.

Se vor acorda cupe pentru cele mai bune performante dupa tabela internationala de punctaj la masculin si feminin.

PROBELE CONCURSULUI: probele olimpice

PROGRAMUL CONCURSULUI:

ZIUA I-a


REUNIUNEA I-a, ora 10.00

1.      50 m fluture feminin

2.      50 m fluture masculin

3.      400 m liber feminin

4.      400 m liber masculin

5.      100 m spate feminin

6.      100 m spate masculin

7.      100 m bras feminin

8.      100 m bras masculin

REUNIUNEA a-II-a, ora 17.00

Finalele probelor 1 8

9.      4x200 m liber feminin

10.  4x200 m liber masculin


ZIUA a-II-a


REUNIUNEA a-III-a, ora 10.00

11.  50m bras masculin

12.  50 m bras feminin

13.  100 m fluture masculin

14.  100 m fluture feminin

15.  200 m mixt masculin

16.  200 m mixt feminin

17.  1500 m liber masculin

18.  800 m liber feminin

REUNIUNEA a-IV-a, ora 17.00

Finalele probelor 11 16

19.  4x100xm mixt masculin

20.  4x100 m mixt feminin


ZIUA a-III-a


REUNIUNEA a-V-a, ora 10.00

21.  50m liber feminin

22.  50 m liber masculin

23.  200 m bras feminin

24.  200 m bras masculin

25.  200 m spate feminin

26.  200 m spate masculin

REUNIUNEA a-VI-a, ora 17.00

Finalele probelor 21 26

18. 800 m liber feminin

17. 1500 m liber masculin


ZIUA a-IV-a


REUNIUNEA a-VII-a, ora 10.00

27.  100 m liber masculin

28.  200 m liber feminin

29.  200 m fluture masculin

30.  200 m fluture feminin

31.  800 m liber masculin

REUNIUNEA a-VIII-a, ora 17.00

Finalele probelor 27-30

  1. 4x100 m liber masculin
  2. 4x100 m liber feminin

32.1500 m liber feminin

ZIUA a-V-a


REUNIUNEA a-IX-a, ora 10.00

  1. 50 m spate feminin
  2. 50 m spate masculin
  3. 100 m liber feminin
  4. 200 m liber masculin
  5. 400 mixt feminin

REUNIUNEA a-X-a, ora 17.00

Finalele probelor 35 40

32. 1500 m liber feminin - finala

31. 800 m liber masculin - finala


  1. 400 mixt masculin

CAMPIONATUL NATIONAL DE POLIATLON COPII

PARTICIPANTI: fete 11, 12 ani si baieti 11, 12, 13 ani legitimati la sectiile de inot.

CONDITII TEHNICE : competitia se desfasoara dupa sistemul seriilor contracronometru. Inotatorii sunt obligati sa participe la toate probele categoriei lor de varsta, inclusiv la stafeta.

Sectiile de inot pot inscrie in concurs maximum 2 echipe alcatuite fiecare din minimum 2 si maximum 4 inotatori la fiecare categorie de varsta si sex. Sectia care are inscrisa o echipa completa compusa din 4 inotatori, poate inscrie si o a doua echipa formata din 4, 3 sau chiar 2 inotatori. Pot fi inscrisi in concurs si sportivi individuali, dar acestia nu puncteaza pentru echipele sectiei din care fac parte. Nu sunt admisi in concurs sportivi de 10 ani.

Nu se admit rezerve la echipe; un inotator inscris si neprezentat la concurs din diferite motive, poate fi inlocuit la sedinta tehnica cu alti sportivi de aceeasi varsta, care sa participe la probele la care s-a facut inscrierea.

Pentru retrageri nemotivate din concurs, sectia va fi penalizata cu -10 puncte pentru fiecare sportiv neprezentat la proba. Cazurile de boala vor fi certificate de medicul concursului.

PUNCTAJ: din totalul sportivilor inscrisi la fiecare grupa de varsta si sex, se va calcula cati sportivi se claseaza in primii 80% din totalul concurentilor si cati in ultimii 20%. Primul procentaj va fi punctat pozitiv, iar cel de-al doilea negativ.

Punctajul pozitiv se stabileste astfel: ultimul sportiv din cei 80 % primeste un punct, penultimul 2 puncte, antepenultimul 3 puncte, crescand in continuare cu cate 1 punct pentru fiecare sportiv clasat mai bine, pana la cel care ocupa locul III, acesta primind cu 2 puncte mai mult decat cel clasat pe locul IV; sportivul clasat pe locul II va primi cu 3 puncte mai mult decat cel clasat pe locul III, iar cel clasat pe locul I va primi cu 5 puncte mai mult decat cel clasat pe locul II.

Punctajul negativ pentru cei 20 inseamna acordarea de 1 punct primului, -2 puncte celui de-al doilea, -3 puncte celui de-al treilea si tot asa in continuare pana la ultimul clasat.

Stafetele vor primi punctaj dublu celui din probele individuale ale grupei de varsta respective.

Stabilirea punctajului se va face dupa sedinta tehnica, unde se opereaza inlocuirile si retragerile si va fi comunicata inaintea primei reuniuni de concurs, Retragerile ulterioare, datorita accidentarilor sau imbolnavirilor din timpul concursului nu vor mai afecta sistemul de punctaj stabilit.

PENALIZARI: sportivii descalificati vor fi penalizati cu 10 puncte, iar stafetele dublu, -20 puncte.

CLASAMENTE:

A.1. Individual pe fiecare proba, varsta si sex.

A.2. Individual cumulat, prin aditionarea punctelor din toate probele la care sportivul a concurat.

A.3. Pe baza cumularii punctelor sportivilor unei echipe se va intocmi clasamentul pe echipe la fiecare grupa de varsta si sex.

B. In ordinea ocupata la fiecare categorie de varsta si sex se va puncta in continuare dupa sistemul 11, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, puncte ordinea primelor 10 echipe. Restul echipelor nu vor intra in clasamentul de mai sus.

C. Dupa sistemul de punctaj de la alin.B se va alcatui clasamentul pe sectii.

C.1. Pe grupe de varsta si sex.

C.2. Pe grupe de varsta prin cumularea punctelor la ambele sexe.

C.3. Total general, prin cumularea punctelor de la toate categoriile de varsta si sex; in cazul in care o sectie inscrie 2 echipe, acestea puncteaza si se claseaza separat in mod independent.

TITLURI SI PREMII: sportivii clasati pe primul loc in probele individuale si stafete vor primi titlul de castigatori ai probelor respective si diplome. Sportivii clasati pe primul loc in clasamentul general individual vor fi declarati CAMPIONI INDIVIDUALI LA POLIATLON pentru categoria de varsta respectiva, iar primii 3 clasati vor primi diplome.

Echipa clasata pe primul loc al clasamentului general (C.3.) va primi titlul de ECHIPA CAMPIOANA LA POLIATLON pe anul respectiv si va fi premiata cu o cupa si cu o diploma. Echipele clasate pe locurile 2 si 3 vor primi diplome.

In cazul in care 2 sau mai multe echipe se afla la egalitate de puncte, castigatoare va fi echipa care a ocupat mai multe locuri I, iar daca egalitatea persista se iau in considerare locurile II, III, etc.

PROBELE COMPETITIEI:

Baieti si fete 11 ani 50 m, 100 m, 4x50 m liber; 50 m bras, 50 m spate, 50 m fluture, 4x50 m mixt.

Baieti 12 ani 50 m, 100 m, 200 m, 4x50 m, 4x100 m liber, 50 m bras, 50 m spate, 50 m fluture, 200 m mixt, 4x100 m mixt.

Baieti 13 ani, fete 12 ani 50 m, 100 m, 200 m, 4x50 m, 4x100 m liber, 100 m bras, 100 m spate, 50 m fluture, 200 m mixt, 4x100 m mixt.

PROGRAMUL CONCURSULUI:

ZIUA I-a


REUNIUNEA a-I-a, ora 10.00

1.      50 m liber baieti 13 ani

2.      50 m spate baieti 12 ani

3.      100 m spate fete 12 ani

4.      100 m liber fete 11 ani

5.      100 m liber baieti 11 ani

6.      100 bras baieti 13 ani

REUNIUNEA a-II-a, ora 17.00

7.      200 m liber baieti 13 ani

8.      100 m liber fete 12 ani

9.      100 m liber baieti 12 ani

10.  50 m bras fete 11 ani

11.  50 m bras baieti 11 ani

12.  4x100 m mixt fete 12 ani


ZIUA a-II-a


REUNIUNEA a-III-a, ora 10.00

13.  50 m bras baieti 12 ani

14.  100 m bras fete 12 ani

15.  50 m spate baieti 11 ani

16.  50 m spate fete 11 ani

17.  100 m spate baieti 13 ani

18.  200 m liber baieti 12 ani

19.  200 m liber fete 12 ani

REUNIUNEA a-IV-a, ora 17.00

20.  50 m liber fete 11 ani

21.  50 m liber baieti 11 ani

22.  50 m liber fete 12 ani

23.  50 m liber baieti 12 ani

24.  100 m liber baieti 13 ani

25.  4x50 m mixt fete 11 ani

26.  4x50 m mixt baieti 11 ani

27.  4x100 m mixt baieti 12 ani

28.  4x100 m mixt baieti 13 ani


ZIUA a-III-a


REUNIUNEA a-V-a, ora 10.00

29.  50 m fluture baieti 12 ani

30.  50 m fluture fete 12 ani

31.  50 m fluture baieti 11 ani

32.  50 m fluture fete 11 ani

33.  50 m fluture baieti 13 ani

34.  4x100 m liber baieti 12 ani

35.  4x100 m liber fete 12 ani

36.  4x100 m liber baieti 13 ani

REUNIUNEA a-VI-a, ora 17.00

37.  200 m mixt fete 12 ani

38.  200 m mixt baieti 12 ani

39.  200 m mixt baieti 13 ani

40.  4x50 m liber fete 11 ani

41.  4x50 m liber baieti 11 ani

42.  4x50 m liber fete 12 ani

43.  4x50 m liber baieti 12 ani

44.  4x50 m liber baieti 13 ani


CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI II (PRIMAVARA)

PARTICIPANTI: pot participa fete de 13,14 ani si baieti 14,15,16 ani legitimati la sectiile de inot.

CONDITII TEHNICE: concursul se va desfasura dupa sistemul seriilor eliminatorii si finale, cu exceptia probelor de 400 m mixt individual, 800 m liber fete si baieti 14 ani si 1500 m liber baieti 15, 16 ani si a probelor de stafeta care se disputa contracronometru.

In serii fetele de 13 si 14 ani sunt repartizate in functie de timpii de creditare, netinandu-se cont de varsta. Finalele se vor desfasura pe ani de nastere, respectiv finala separata pentru fetele de 13 ani si finala separata pentru fetele de 14 ani.

La baieti, in serii se concureaza in functie de timpii de creditare netinandu-se cont de varsta. Finalele se vor desfasura pe ani de nastere, respectiv finala separata pentru baietii de 14 ani, finala separata pentru baietii de 15 ani si finala separata pentru baietii de 16 ani.

Stafetele se pot alcatui din inotatori de aceeasi varsta sau varste diferite, sportivul cu varsta cea mai mare stabilind varsta stafetei.

TITLURI SI PREMII: castigatorii individuali si componentii echipelor de stafeta vor primi titlul de CAMPION NATIONAL DE JUNIORI II la proba si categoria de varsta respectiva.

Primii trei clasati in probele individuale si in stafete vor primi medalii si diplome.

PROBELE COMPETITIEI:

Baieti de 14 ani: 50m, 100m, 200m, 400m, 800m, 4x100m, 4x200m liber;

50m, 100m, 200m bras; 50m, 100m, 200m spate; 50m, 100m, 200m fluture, 200m, 400m, 4x100m mixt.

Fete 13,14 ani si

Baieti 15, 16 ani 50m, 100m, 200m, 400m, 800m, (fete), 1500m (baieti), 4x100m, 4x200m liber; 50m, 100m, 200m bras; 50m, 100m, 200m spate; 50m, 100m, 200m fluture; 200m, 400m, 4x100m mixt.

PROGRAMUL CONCURSULUI:

Ziua I Reuniunea 1 Ora 10:00

101 100m bras F 13-14

102 100m bras M 14-16

103 50m liber F 13-14

104 50m liber M 14-16

105 200m mixt F 13-14

106 200m mxt M 14-16

107 800m liber F 13-14 serii slabe

18 800m liber M 14-14 serii slabe

108 1500m liber M 15-16 serii slabe

Ziua I Reuniunea 2 Ora 17:00

Finalele probelor 101 - 106

107 800m liber F 13-14 seria tare

18 800m liber M 14-14 seria tare

108 1500m liber M 15-16 seria tare

Ziua II-a Reuniunea 3 Ora 10:00

109 50m fluture M 14-16

110 50m fluture F 13-14

111 200m liber M 14-16

112 200m liber F 13-14

113 100m spate M 14-16

114 100m spate F 13-14

115 400m mixt M 14-16 serii slabe

116 400m mxt F 13-14 serii slabe

Ziua II-a Reuniunea 4 Ora 17:00

Finalele probelor 109 - 114

115 400m mixt M 14-16 seria tare

116 400m mixt F 13-14 seria tare

117 4x100m liber M 14-16

118 4x100m liber F 13-14

Ziua III-a Reuniunea 5 Ora 10:00

119 50m bras F 13-14

120 50m bras M 14-16

121 100m liber F 13-14

122 100m liber M 14-16

123 200m spate F 13-14

124 200m spate M 14-16

125 200m fluture F 13-14

126 200m fluture M 14-16

Ziua III-a Reuniunea 6 Ora 17:00

Finalele probelor 119 - 126

127 4x200m liber F 13-14

128 4x200m liber M 14-16

Ziua IV-a Reuniunea 7 Ora 10:00

129 50m spate M 14-16

130 50m spate F 13-14

131 400m liber M 14-16

132 400m liber F 13-14

133 200m bras M 14-16

134 200m bras F 13-14

135 100m fluture M 14-16

136 100m fluture F 13-14

Ziua IV-a Reuniunea 8 Ora 17:00

Finalele probelor 129 - 136

137 4x100m mixt M 14-16



138 4x100m mixt F 13-14

CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR DE INOT

PARTICIPANTI: sportivi in varsta de 12, 13 si 14 ani si fete si baieti.

CONDITII TEHNICE: Concursul se va desfasura dupa sistemul seriilor contracronometru.

O sectie poate inscrie in concurs un numar maxim de 4 sportivi pe categorie de virsta si sex,

respectiv un numar total de 24 sportivi pe sectie. Stafetele vor fi alcatuite numai din sportivi

de aceeasi varsta. In cazul neprezentarii la concurs, din motive obiective, a unuia din cei 4 sportivi

inscrisi initial, acesta poate fi inlocuit la sedinta tehnica a concursului cu un alt sportiv.

PUNCTAJ: se puncteaza primii 8 clasati in fiecare proba individuala dupa sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte. respectiv se vor atribui cite 9 puncte citstigatorilor de probe individuale, 7 pct. ocupansilor locurilor II, 6 pct. pentru locul III,. s.a.m.d. Stafetele vor puncta DUBLU.

CLASAMENTE - PREMIERI: Clasamentele se vor face separat pe ani de nastere si sexe. La finalul competitiei se va alcatui un Clasament general pe sectii, prin cumularea punctelor din probele individuale si stafete. Castigatorii individuali si componentii echipelor de stafeta vor primi diplome si medalii. Se vor premia locurile I III in probele de 100m liber, 100m spate, 100m bras si 100m fluture la fete si baieti, cu premii in bani sau obiecte.

PROBELE COMPETITIEI: 50m, 100m, 4x50m liber; 50m, 100m bras; 50m, 100m spate; 50m, 100m fluture; 4x50m mixt, fete 12,13,14 ani si baieti 12, 13, 14 ani.

PROGRAMUL CONCURSULUI


REUNIUNEA I-A

1.      50 m liber baieti 12 ani

2.      50 m liber baieti 13 ani

3.      50 m liber baieti 14 ani

4.      50 m liber fete 12 ani

5.      50 m liber fete 13 ani

6.      50 m liber fete 14 ani

7.      100 m bras baieti 12 ani

8.      100 m bras baieti 13 ani

9.      100 m bras baieti 14 ani

10.  100 m bras fete 12 ani

11.  100 m bras 13 ani

12.  100 m bras fete 14 ani

REUNIUNEA a-II-a

13.  100 m spate baieti 12 ani

14.  100 m spate baieti 13 ani

15.  100 m spate baieti 14 ani

16.  100 m spate fete 12 ani

17.  100 spate fete 13 ani

18.  100 m spate fete 14 ani

19.  50 m fluture baieti 12 ani

20.  50 m fluture baieti 13 ani

21.  50 m fluture baieti 14 ani

22.  50 m fluture fete 12 ani

23.  50 m fluture fete 13 ani

24.  50 m fluture fete 14 ani

25.  4x50 m mixt baieti 12 ani

26.  4x50 m mixt baieti 13 ani

27.  4x50 m mixt baieti 14 ani

28.  4x50 m mixt fete 12 ani

29.  4x50 m mixt fete 13 ani

30.  4x50 m mixt fete 14 ani



REUNIUNEA a-III-a

31.  100 m liber fete 12 ani

32.  100 m liber fete 13 ani

33.  100 m liber fete 14 ani

34.  100 m liber baieti 12 ani

35.  100 m liber baieti 13 ani

36.  100 m liber baieti 14 ani

37.  50 m bras fete 12 ani

38.  50 m bras fete 13 ani

39.  50 m bras fete 14 ani

40.  50 m bras baieti 12 ani

41.  50 m bras baieti 13 ani

42.  50 m bras baieti 14 ani

43.  4x50 m liber fete 12 ani

44.  4x50 m liber fete 13 ani

45.  4x50 m liber fete 14 ani

46.  4x50 m liber baieti 12 ani

47.  4x50 m liber baieti 13 ani

48.  4x50 m liber baieti 14 ani

REUNIUNEA a-IV-a

49.  50 m spate fete 12 ani

50.  50 m spate fete 13 ani

51.  50 m spate fete 14 ani

52.  50 m spate baieti 12 ani

53.  50 m spate baieti 13 ani

54.  50 m spate baieti 14 ani

55.  100 m fluture fete 12 ani

56.  100 m fluture fete 13 ani

57.  100 m fluture fete 14 ani

58.  100 m fluture baieti 12 ani

59.  100 m fluture baieti 13 ani

60.  100 m fluture baieti 14 ani

CAMPIONATUL NATIONAL DE 10 ANI

PARTICIPANTI: pot participa copii de 10 ani, fete si baieti. Nu au voie sa participe sportivi de 9 ani nici in completarea stafetelor.

O sectie poate inscrie in concurs un numar maxim de 10 fete si 10 baieti.

CONDITII TEHNICE: probele se desfasoara dupa sistemul seriilor contracronometru. O sectie poate inscrie 1 2 stafete.

PUNCTAJ: se vor acorda puncte primilor 8 clasati in probele individuale dupa sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte, iar pentru stafete punctaj dublu.

CLASAMENTE: individual pe probe si sexe. Pe echipaje, prin cumularea punctelor obtinute de sportivi in probele individuale si stafete.

PREMII: primii trei clasati in probele individuale si stafete vor primi diplome. Echipa clasata pe primul loc va primi o cupa si titlul de ECHIPA CAMPIOANA NATIONALA DE COPII 10 ANI. Echipele clasate pe locul ii si III vor primi diplome.

PROBELE COMPETITIEI: 50 m liber, 50 m spate, 50 m bras, 50 m fluture, 4x50xm liber, 4x50 m mixt.

PROGRAMUL CONCURSULUI:

ZIUA I-a


REUNIUNEA I-a, ora 10.00

1.      50 m liber baieti

2.      50 m liber fete

3.      50 m bras baieti

4.      50m bras fete

REUNIUNEA a-II-a, ora 17.00

5.      50 m fluture fete

6.      50 m fluture baieti

7.      4x50 m liber fete

8.      4x50 m liber baieti


ZIUA a-II-a

REUNIUNEA a-III-a, ora 10.00

9. 50 m spate baieti

10 50 m spate fete

11 4x50 m mixt baieti

12 4x50 m mixt fete

CAMPIONATUL NATIONAL DE SENIORI SI JUNIORI

(Bazin descoperit vara)

PARTICIPANTI: seniori, juniori I si juniori II, legitimati la sectiile de inot.

CONDITII TEHNICE: concursul se desfasoara dupa sistemul seriilor eliminatorii si finale; la probele unde sunt inscrisi minimum 16 inotatori se vor organiza 2 finale.

CLASAMENTE: individuale si pe sexe, separat pe seniori si juniori. Clasamentul juniorilor I va fi alcatuit in ordine din finala A, finala B si restul din serii.

TITLURI SI PREMII: castigatorii individuali si echipe de stafeta clasate pe primul loc vor primi titlul de CAMPION NATIONAL, tricou de campion, medalie si diploma la seniori, iar la juniori I titlul de CAMPION NATIONAL, medalie si diploma; locurile II si III la seniori si juniori I vor primi medalii si diplome.

Se vor acorda cupe la primele trei performante dupa tabela internationala de punctaj la masculin si feminin, atat la seniori cat si la juniori.

PROBELE SI PROGRAMUL DE CONCURS:

ZIUA a I-a


REUNIUNEA I-a, ora 10.00

1.      50 m fluture feminin

2.      50 m fluture masculin

3.      400 m liber feminin

4.      400 m liber masculin

5.      100 m spate feminin

6.      100 m spate masculin

7.      100 m bras feminin

8.      100 m bras masculin

REUNIUNEA a-II-a, ora 17.00

Finalele probelor 1 8

9.      4x200 m liber feminin

10.  4x200 m liber masculin


ZIUA a II-a


REUNIUNEA a-III-a, ora 10.00

11.  50 m bras masculin

12.  50 m bras feminin

13.  100 m fluture masculin

14.  100 m fluture feminin

15.  200 m mixt masculin

16.  200 m mixt feminin

17.  1500 m liber masculin

18.  800 m liber feminin

REUNIUNEA a-IV-a, ora 17.00

Finalele probelor 11 16

19.  4x100 m mixt masculin

20.  4x100 m mixt feminin


ZIUA a III-a


REUNIUNEA a-V-a, ora 10.00

21.  50 m liber feminin

22.  50 m liber masculin

23.  200 m bras feminin

24.  200 m bras masculin

25.  200 m spate feminin

REUNIUNEA a-VI-a, ora 17.00

Finalele probelor 21 26

18. 800 m liber feminin

17. 1500 m liber masculin


26.  200 m spate masculin

ZIUA a IV-a


REUNIUNEA a-VII-a, ora 10.00

27.  100 m liber masculin

28.  200 m liber feminin

29.  200 m fluture masculin

30.  200 m fluture feminin

31.  800 m liber masculin

REUNIUNEA a-VIII-a, ora 17.00

Finalele probelor 27 30

  1. 4x100 m liber masculin
  2. 4x100 m liber feminin

32.1500 m liber feminin

ZIUA a-V-a


REUNIUNEA a-IX-a, ora 10.00

  1. 50 m spate feminin
  2. 50 m spate masculin
  3. 100 m liber feminin
  4. 200 m liber masculin
  5. 400 m mixt feminin

REUNIUNEA a-X-a, ora 17.00

Finalele probelor 35 40

32. 1500 m liber feminin

31. 800 m liber masculin


40.400 m mixt masculin

CAMPIONATUL NATIONAL AL COPIILOR

PARTICIPANTI: baieti 11, 12 si 13 ani

fete 11 si 12 ani

legitimati la sectiile de inot

CONDITII TEHNICE: probele se desfasoara dupa sistemul seriilor contracronometru. Sportivii pot lua startul numai la categoria lor de varsta, inclusiv la stafete.

Nu sunt admisi in concurs sportivi de 10 ani nici in completarea stafetelor.

PUNCTAJ: se puncteaza primii 8 clasati in fiecare proba individuala dupa sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte. In probele de 200 m mixt si stafete punctajul va fi dublu.

CLASAMENTE: individual pe probe, varste si sexe. Pe sectii prin cumularea punctelor obtinute de sportivi.

TITLURI SI PREMII: sportivii si echipele de stafeta clasate pe primul loc vor primi titlul de CAMPION al probei respective. primii trei clasati in probele individuale si primele trei stafete vor primi diplome.

PROBELE COMPETITIEI:

Baieti:

11 ani - 50 m, 100 m, 200 m, 4x50 m liber; 50 m, 100 m bras; 50 m, 100 m bras;

50 m, 100 m spate; 50 m fluture; 200 m mixt, 4x50 m mixt.

12 ani 50 m, 100 m, 400 m, 4x50 m liber; 4x100 m liber; 50 m, 100 m bras, 50 m, 100 m

spate; 50 m fluture; 200 m, 4x50 m mixt.

13 ani 50 m, 100 m, 400 m, 800 m, 4x50 m, 4x100 m liber; 100 m, 200 m bras;

100 m, 200 m spate; 50 m, 100 m fluture; 200 m, 4x100 m mixt.

Fete:

11 ani 50 m, 100 m, 200 m, 4x50 m, 4x100 m liber; 50 m, 100 m bras; 50 m,

100 m spate; 50 m fluture; 200 m, 4x50 m mixt.

12 ani 50 m, 100 m, 400 m, 4x50 m, 4x100 m liber, 100 m, 200 m bras; 100 m,

200 m spate; 50 m, 100 m fluture; 200 m, 4x100 m mixt.

PROGRAMUL CONCURSULUI

ZIUA I-a


REUNIUNEA I-a, ora 10.00

1. 50 m fluture fete 12 ani

2.      100 m spate baieti 11 ani

3.      100 m bras fete 11 ani

4.      400 m liber baieti 12 ani

5.      100 m bras fete 12 ani

6.      800 m liber baieti 13 ani

REUNIUNEA a-II-a, ora 17.00

7.      50 m fluture baieti 13 ani




8.      50 m liber baieti 11 ani

9.      100 m liber fete 11 ani

10.  50 m bras baieti 12 ani

11.  100 m bras baieti 13 ani

12.  400 m liber fete 12 ani

13.  4x50 m mixt baieti 11 ani

14.  4x50 m liber baieti 12 ani


ZIUA a-II-a


REUNIUNEA a-III-a, ora 10.00

15.  50 m liber baieti 12 ani

16.  100 m spate fete 11 ani

17.  100 m bras baieti 11 ani

18.  200 m spate fete 12 ani

19.  200 m spate baieti 13 ani

20.  4x50 m liber fete 11 ani

21.  4x100 m mixt fete 12 ani

22.  4x100 m liber baieti 13 ani

REUNIUNEA a-IV-a, ora 17.00

23.  50 m liber fete 12 ani

24.  100 m liber baieti 11 ani

25.  50 m liber fete 11 ani

26.  100 m bras baieti 12 ani

27.  100 m fluture baieti 13 ani

28.  200 m bras fete 12 ani

29.  4x100 m liber fete 11 ani

30.  4x50 m mixt baieti 12 ani

31.  4x50 m liber baieti 13 ani


ZIUA a-III-a


REUNIUNEA a-V-a, ora 10.00

32.  50 m spate fete 11 ani

33.  50 m spate baieti 12 ani

34.  100 m liber baieti 13 ani

35.  100 m liber fete 12 ani

36.  200 m liber baieti 11 ani

37.  50 m bras fete 11 ani

38.  50 m fluture baieti 12 ani

39.  4x100 m mixt baieti 13 ani

REUNIUNEA a-VI-a, ora 17.00

40.  50 m bras baieti 11 ani

41.  100 m spate fete 12 ani

42.  50 m liber baieti 13 ani

43.  200 m liber fete 11 ani

44.  100 m liber baieti 12 ani

45.  100 m spate baieti 13 ani

46.  50 m fluture baieti 11 ani

47.  4x50 m mixt fete 11 ani

48.  4x100 m liber fete 12 ani


ZIUA a-IV-a


REUNIUNEA a-VII-a, ora 10.00

49.  200 m bras baieti 13 ani

50.  100 m fluture fete 12 ani

51.  100 m spate baieti 12 ani

52.  50 m fluture fete 11 ani

53.  50 m spate baieti 11 ani

54.  400 m liber baieti 13 ani

55.  4x50 m liber fete 12 ani

56.  4x100 m liber baieti 12 ani

57.  4x50 m liber baieti 11 ani

REUNIUNEA a-VIII-a, ora 17.00

58.  200 m mixt baieti 11 ani

59.  200 m mixt fete 11 ani

60.  200 m mixt baieti 12 ani

61.  200 m mixt fete 12 ani

62.  200m mixt baieti 13 ani


CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI II (VARA)

PARTICIPANTI: pot participa fete de 13,14 ani si baieti 14,15,16 ani legitimati la sectiile de inot.

CONDITII TEHNICE: concursul se va desfasura dupa sistemul seriilor eliminatorii si finale, cu exceptia probelor de 400 m mixt individual, 800 m liber fete si baieti 14 ani si 1500 m liber baieti 15, 16 ani si a probelor de stafeta care se disputa contracronometru.

In serii fetele de 13 si 14 ani sunt repartizate in functie de timpii de creditare, netinandu-se cont de varsta. Finalele se vor desfasura pe ani de nastere, respectiv finala separata pentru fetele de 13 ani si finala separata pentru fetele de 14 ani.

La baieti, in serii se concureaza in functie de timpii de creditare netinandu-se cont de varsta. Finalele se vor desfasura pe ani de nastere, respectiv finala separata pentru baietii de 14 ani, finala separata pentru baietii de 15 ani si finala separata pentru baietii de 16 ani.

Stafetele se pot alcatui din inotatori de aceeasi varsta sau varste diferite, sportivul cu varsta cea mai mare stabilind varsta stafetei.

TITLURI SI PREMII: castigatorii individuali si componentii echipelor de stafeta vor primi titlul de CAMPION NATIONAL DE JUNIORI II la proba si categoria de varsta respectiva.

Primii trei clasati in probele individuale si in stafete vor primi medalii si diplome.



PROGRAMUL CONCURSULUI:

Ziua I Reuniunea 1 Ora 10:00

101 100m bras F 13-14

102 100m bras M 14-16

103 50m liber F 13-14

104 50m liber M 14-16

105 200m mixt F 13-14

106 200m mixt M 14-16

107 800m liber F 13-14 serii slabe

18 800m liber M 14-14 serii slabe

108 1500m M 15-16 serii slabe

Ziua I Reuniunea 2 Ora 17:00

Finalele probelor 101 - 106

107 800m liber F 13-14 seria tare

18 800m liber M 14-14 seria tare

108 1500m M 15-16 seria tare

Ziua II-a Reuniunea 3 Ora 10:00

109 50m fluture M 14-16

110 50m fluture F 13-14

111 200m liber M 14-16

112 200m liber F 13-14

113 100m spate M 14-16

114 100m spate F 13-14

115 400m mixt M 14-16 serii slabe

116 400m mixt F 13-14 serii slabe

Ziua II-a Reuniunea 4 Ora 17:00

Finalele probelor 109 - 114

115 400m mixt M 14-16 seria tare

116 400m mixt F 13-14 seria tare

117 4x100m liber M 14-16

118 4x100m liber F 13-14

Ziua III-a Reuniunea 5 Ora 10:00

119 50m bras F 13-14

120 50m bras M 14-16

121 100m liber F 13-14

122 100m liber M 14-16

123 200m spate F 13-14

124 200m spate M 14-16

125 200m fluture F 13-14

126 200m fluture M 14-16

Ziua III-a Reuniunea 6 Ora 17:00

Finalele probelor 119 - 126

127 4x200m liber F 13-14

128 4x200m liber M 14-16

Ziua IV-a Reuniunea 7 Ora 10:00

129 50m spate M 14-16

130 50m spate F 13-14

131 400m liber M 14-16

132 400m liber F 13-14

133 200m bras M 14-16

134 200m bras F 13-14

135 100m fluture M 14-16

136 100m fluture F 13-14



Ziua IV-a Reuniunea 8 Ora 17:00

Finalele probelor 129 - 136

137 4x100m mixt M 14-16

138 4x100m mixt F 13-14


CAMPIONATUL NATIONAL DE COPII 10 ANI (IARNA)

PARTICIPANTI: fete 10 ani si baieti 10, 11 ani

CONDITII TEHNICE: concursul se desfasoara dupa sistemul seriilor contracronometru. Nu se admit in concurs copii de 9 ani nici in completarea stafetelor. Stafetele vor fi alcatuite numai din sportivi de aceeasi varsta. Un sportiv poate participa intr-o reuniune numai la doua probe individuale si o stafeta.

PUNCTAJ: se puncteaza primii dupa sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte, iar stafetele dublu.

CLASAMENTE: individual pe probe si sexe. Pe sectii prin cumularea punctelor obtinute de sportivi in probele individuale si stafete.

TITLURI SI PREMII: castigatorii probelor individuale si componentii stafetelor clasate pe primul loc vor primi titlul de CAMPION si diploma. Sportivii clasati pe locurile ii si III vor primi diplome.

PROBELE COMPETITIEI:

Fete si baieti 10 ani: 50m, 100m, 4x50 m liber; 50 m bras; 50 m spate; 50 m fluture;

4x50 m mixt.

Baieti 11 ani: 50 m, 100 m, 200 m, 4x50 m liber, 50 m, 100 m bras, 50 m, 100 m

spate; 50 m fluture, 4x50 m mixt.

PROGRAMUL CONCURSULUI:

ZIUA I-a


REUNIUNEA I-a, ora 10.00

1.      50 m spate baieti 11 ani

2.      100 m liber fete 10 ani

3.      100 m liber baieti 11 ani

4.      100 m liber baieti 10 ani

REUNIUNEA a-II-a, ora 17.00

5.      50 m liber fete 10 ani

6.      50 m liber baieti 10 ani

7.      50 m bras baieti 11 ani

8.      50 m bras fete 10 ani

9.      50 m bras baieti 10 ani

10.  200 m liber baieti 11 ani


ZIUA a II-a


REUNIUNEA a-III-a, ora 10.00

11.  50 m fluture baieti 11 ani

12.  50 m fluture fete 10 ani

13.  50 m fluture baieti 10 ani

14.  100 m spate baieti 11 ani

15.  4x50 m liber fete 10 ani

16.  4x50 m liber baieti 10 ani

17.  4x50 m liber baieti 11 ani

REUNIUNEA a-IV-a, ora 17.00

18.  50 m liber baieti 11 ani

19.  50 m spate fete 10 ani

20.  50 m spate baieti 10 ani

21.  100 m bras baieti 11 ani

22.  4x50 m mixt fete 10 ani

23.  4x50 m mixt baieti 10 ani

24.  4x50 m mixt baieti 11 ani


CAMPIONATUL NATIONAL DE JUNIORI II

FETE 11 13 ANI SI BAIETI 12 14 ANI

PARTICIPANTI: au drept de participare fetele de 11, 12, 13 ani si baieti de 12, 13, 14 ani legitimati la sectiile de inot.

CONDITII TEHNICE: concursul se desfasoara dupa sistemul seriilor contracronometru. Nu se admit in concurs fete de 10 ani si baieti de 11 ani nici in completarea stafetelor. Un inotator poate participa intr-o reuniune numai la doua probe individuale si o stafeta.

Stafetele trebuie alcatuite obligatoriu din sportivi cu acelasi an de nastere.

PUNCTAJ: la fiecare proba individuala se puncteaza primii 8 clasati dupa sistemul 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 puncte, iar la stafete dublu.

CLASAMENTE: pe ani de nastere, individual pe probe, pe sexe si pe sectii prin cumularea punctelor obtinute de sportivi.

TITLURI SI PREMII: castigatorii probelor individuale si componentii echipelor de stafeta clasati pe primul loc vor primi titlul de CAMPION in probele respective medalie si diplome. sportivii clasati pe locurile II si III vor primi diplome si medalii.

PROBELE COMPETITIEI:

Baieti 12 ani si fete 11 ani: 50m, 100 m, 400 m, 4x200 m liber, 100 m, 200 m bras;

100 m, 200 m spate; 50 m, 100 m fluture; 200 m mixt,

4x100 m mixt.

Baieti 13 ani si fete 12 ani: 50 m, 100 m, 400 m, 800 m, 4x100 m, 4x200 m liber;

100 m, 200 m bras; 100m, 200 m spate; 50m, 100 m

fluture; 200 m, 400 m mixt, 4x100 m mixt.

Baieti 14 ani si fete 13 ani: 50 m, 100 m, 400 m, 1500 m, 4x100 m, 4x200 m liber;

100 m, 200 m bras; 100 m, 200 m spate; 100 m, 200 m

fluture; 200 m, 400 m mixt, 4x100 m mixt.

 

PROGRAMUL CONCURSULUI:

ZIUA I-a


REUNIUNEA I-a, ora 10.00

1.      100 m spate fete 12 ani

2.      100 m spate baieti 13 ani

3.      100 m fluture fete 11 ani

4.      100 m fluture baieti 12 ani

5.      100 m spate fete 13 ani

6.      100 m spate baieti 14 ani

7.      400 m mixt fete 12 ani

8.      400 m mixt baieti 13 ani

9.      400 m liber fete 11 ani

10.  400 m liber baieti 12 ani

11.  1500 m liber fete 13 ani

12.  1500 m liber baieti 14 ani

REUNIUNEA a-II-a, ora 17.00

13.  50 m liber baieti 14 ani

14.  50 m liber fete 13 ani

15.  50 m fluture baieti 13 ani

16.  50 m fluture fete 12 ani

17.  50 m liber baieti 12 ani

18.  50 m liber fete 11 ani

19.  100 m fluture baieti 14 ani



20.  100 m fluture fete 13 ani

21.  100 m liber baieti 13 ani

22.  100 m liber fete 12 ani

23.  200 m bras baieti 12 ani

24.  200 m bras fete 11 ani

25.  200 m bras baieti 14 ani

26.  200 m bras fete 13 ani

27.  4x200 m liber baieti 13 ani

28.  4x200 m liber fete 12 a


ZIUA a II-a


REUNIUNEA a-III-a, ora 10.00

29.  50 m fluture fete 11 ani

30.  50 m fluture baieti 12 ani

31.  100 m bras fete 13 ani

32.  100 m bras baieti 14 ani

33.  100 m fluture fete 12 ani

34.  100 m fluture baieti 13 ani

35.  100 m bras fete 11 ani

36.  100 m bras baieti 12 ani

37.  200 m fluture fete 13 ani

38.  200 m fluture baieti 14 ani

39.  400 m liber fete 12 ani

40.  400 m liber baieti 13 ani

41.  4x200 m liber fete 11 ani

42.  4x200 m liber baieti 12 ani

43.  4x200 m liber fete 13 ani

44.  4x200 m liber baieti 14 ani

REUNIUNEA a-IV-a, ora 17.00

45.  50 m liber baieti 13 ani

46.  50 m liber fete 12 ani

47.  100 m liber baieti 12 ani

48.  100 m liber fete 11 ani

49.  200 m mixt baieti 14 ani

50.  200 m mixt fete 13 ani

51.  100 m bras baieti 13 ani

52.  100 m bras fete 12 ani

53.  100 m spate baieti 12 ani

54.  100 m spate fete 11 ani

55.  400 m liber baieti 14 ani

56.  400 m liber fete 13 ani

57.  200 m spate baieti 13 ani

58.  200 m spate fete 12 ani


ZIUA a-III-a


REUNIUNEA a-V-a, ora 10.00

59.  100 m liber fete 13 ani

60.  100 m liber baieti 14 ani

61.  200 m bras fete 12 ani

62.  200 m bras baieti 13 ani

63.  200 m spate fete 11 ani

64.  200 m spate baieti 12 ani

65.  200 m spate fete 13 ani

66.  200 m spate baieti 14 ani

67.  4x100 m mixt fete 12 ani

68.  4x100 m mixt baieti 13 ani

69.  4x100 m mixt fete 11 ani

70.  4x100 m mixt baieti 12 ani

71.  4x100 m mixt fete 13 ani

72.  4x100 m mixt baieti 14 ani

73.  800 m liber fete 12 ani

74.  800 m liber baieti 13 ani

REUNIUNEA a-VI-a, ora 17.00

75.  200 m mixt baieti 12 ani

76.  200 m mixt fete 11 ani

77.  200 m mixt baieti 13 ani

78.  200 m mixt fete 12 ani

79.  400 m mixt baieti 14 ani

80.  400 m mixt fete 13 ani

81.  4x100 m liber baieti 13 ani

82.  4x100 m liber fete 12 ani

83.  4x100 m liber baieti 14 ani

84.  4x100 m liber fete 13 ani


CAMPIONATUL NATIONAL AL JUNIORILOR

PARTICIPANTI: juniori I si juniori ii legitimati in sectiile de inot.

CONDITII TEHNICE: probele de 50m. si 100m. se desfasoara dupa sistemul serii,

semifinale si finale.Probele de 200 m si 400 m. se vor desfasura numai

serii si finale, probele de 800 m. si 1500 m. contracronometru

cu seriile slabe dimineata si seria tare dupa-amiaza,

iar stafetele contracronometru dupa-amiaza.

CLASAMENTE: individuale si pe sexe.

TITLURI SI PREMII: castigatorii individuali si echipele de stafeta clasate pe primul loc vor primi titlul de CAMPION NATIONAL DE JUNIORI, tricou de campion, medalie si diploma, iar sportivii clasati pe locurile ii si III vor primi medalii si diplome.

PROBELE COMPETITIEI: 50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800m (fete), 1500 m (baieti), 4x100 m, 4x200 m liber; 50 m, 100 m, 200 m bras; 50 m, 100 m, 200 m spate; 50 m, 100 m, 4x100 m mixt.

ZIUA I-a


SERII, ora 10.00

1.      200 m liber M

2.      50 m bras F

3.      100 m fluture M

4.      100 m liber F

5.      100 m bras M

6.      200 m fluture F

7.      50 m spate M

8.      400 m mixt F

9.      400 m mixt M

10.  100 m spate F

11.  4x100 m liber M

12.  4x200 m liber F

SEMIFINALE FINALE ora 17.00

207. 50 m spate M semi.

202. 50 m bras F semi.

101. 200 m liber M FINALA

204. 100 m liber F semi.

203. 100 m fluture M semi.

106. 200 m fluture F FINALA

205. 100 m bras M semi.

108. 400 m mixt F FINALA

109. 400 m mixt M FINALA

210. 100m spate F semi.

107. 50 m spate M FINALA

102. 50 m bras F FINALA

111. 4x100 m liber M FINALA

112. 4X200 m liber F FINALA


ZIUA a-II-a


SERII, ora 10.00

13.  50 m liber M

14.  200 m bras F

15.  400 m liber M

16.  50 m fluture F

17.  200 m spate M

18.  4x200 m liber M

19.  800 m liber F serii slabe

SEMIFINALE FINALE ora 17.00

213. 50 m liber M semi.

216. 50 m fluture semi.

103. 100 m fluture M FINALA

104. 100 m liber F FINALA

105. 100 m bras M FINALA

114. 200 m bras F FINALA

115. 400 m liber M FINALA

110. 100 m spate F FINALA

117. 200 m spate M FINALA

116. 50 m fluture F FINALA

113. 50 m liber M FINALA

119. 800 m liber F seria tare

118. 4x200 m liber M FINALA


ZIUA a-III-a

ZIUA a-IV-a

SERII, ora 10.00


SERII, ora 10.00

20.  50 m spate F

21.  21. 100 m spate M

22.  100 m bras F

23.  50 m bras M

24.  100 m fluture F

25.  200 m fluture M

26.  400 m liber F

27.  100 m liber M

28.  4x100 m liber F

SEMIFINALE FINALE, ora 17.00

220. 50 m spate F semi.

223. 50 m bras M semi.

222. 100 m bras F semi.

221. 100 m spate M semi.

126. 400 m liber F FINALA

227. 100 m liber M semi.

224. 100 m fluture F semi.

125. 200 m fluture M FINALA

Continuare la SEMI-FINALE si FINALE

ZIUA III 120. 50 m spate F FINALA

123. 50 M BRAS m FINALA

128. 4X100 m liber F FINA

29.  50 m liber F

30.  200 m bras M

31.  200 m spate F

32.  200 m mixt M

33.  200 m mixt F

34.  50 m fluture M

35.  200 m liber F

36.  4x100 m mixt M

37.  4x100 m mixt F

38. 1500 m liber serii slabe

SEMIFINALE FINALE, ora 17.00

229. 50 m liber F semi.

234. 50 m fluture M semi.

133. 200 m mixt F FINALA

130. 200 m bras M FINALA

135. 200 m liber F FINALA

127. 100 m liber M FINALA

122. 100 m bras F FINALA

121. 100 m spate M FINALA

124. 100 m fluture F FINALA

132. 200 m mixt M FINALA

131. 200 m spate F FINALA

134. 50 m fluture M FINALA

129. 50 m liber F FINALA

138. 1500 m liber M seria tare

137. 4x100 m mixt F FINALA

136. 4X100 m mixt M - FINALA


CAMPIONATUL NATIONAL DE SENIORI SI JUNIORI IN BAZIN DE 25 m

PARTICIPANTI: seniori, juniori I si juniori II, legitimati la sectiile de inot.

CONDITII TEHNICE: concursul se desfasoara dupa sistemul seriilor eliminatorii si finale; exceptie probele de 400 m mixt, 800 si 1500 m liber si a stafetelor care se vor desfasura contracronometru.

CLASAMENTE: individuale si pe sexe, separat la seniori si juniori. Clasamentul juniorilor va fi alcatuit in ordine din finala A, finala B si restul din serii.

PREMII: primii 3 clasati in probele individuale si de stafeta, vor primi medalii si diplome, conform clasamentelor de seniori si juniori. Primelor trei performante individuale la seniori masculin si feminin si juniori masculin si feminin, dupa tabela internationala de punctaj, li se vor acorda cupe.

PROBELE SI PROGRAMUL CONCURSULUI:

 

Ziua I Reuniunea 1 Ora 10:00

1 400m liber M

2 50m fluture F

3 200m fluture M

4 100m bras F

5 50m bras M

6 100m liber F

7 100m liber M

8 400m mixt F serii slabe

9 100m mixt M

10 200m spate F

11 50m spate M

12 800m liber F serii slabe

Ziua I Reuniunea 2 Ora 17:00

Finalele probelor 1- 7

8 400m mixt F - seria tare

Finalele probelor 9-11

12 800m liber F - seria tare

13 4x50m liber F

Ziua II-a Reuniunea 3 Ora 10:00

14 400m liber F

15 50m fluture M

16 100m fluture F

17 100m bras M

18 200m bras F

19 200m liber M

20 50m liber F

21 200m mixt M

22 100m mixt F

23 200m spate M

24 100m spate F

25 1500m liber M serii slabe

Ziua II-a Reuniunea 4 Ora 17:00

Finalele probelor 14-24

25 1500m liber M - seria tare

26 4x50m liber M

Ziua III-a Reuniunea 5 Ora 10:00

27 200m fluture F

28 100m fluture M

29 50m bras F

30 200m bras M

31 200m liber F

32 50m liber M

33 200m mixt F

34 400m mixt M serii slabe

35 50m spate F

36 100m spate M

Ziua III-a Reuniunea 6 Ora 17:00

Finalele probelor 27-33

34 400m mixt M seria tare

Finalele probelor 35-36

37 4x50m mixt F

38 4x50m mixt M








Politica de confidentialitate

DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 668
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2019 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site