Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  


BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Ražošanas vadīšana Praktiska darba SIA „Best Cofee”

vadība

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger


Latvijas Universitate

Ražošanas vadīšana

Praktiska darba
SIA „Best Cofee”

Rīga-2009

SATURS

1.Visparīga daļa:

1.1. Uzņēmuma forma..3

1.2. Uzņēmuma pamatdarbības joma.4

1.3. Uzņēmuma atrašanas vieta.4

2. Uzņēmuma detalizētas apraksts

2.1. Uzņēmuma parvaldes organizatoriska struktūra.5

2.2 Uzņēmuma zinatniskais un pētniecības darbs6

2.3.Produktu ražošanas tehnoloģijas projekts.6

2.4 Uzņēmuma atrašanas vieta un tas pamatojums..6

2.6.Uzņēmuma arējais grupu planojums7

2.6 . Uzņēmuma iekštelpu grupu planojums8

2.7.Ražošanas cikls un to iespaidošie faktori..9

2.8. Izstradajumu kvalitatē, tas nodrošinašana un vadīšana..10

3.Uzņēmuma tirgvedības vadīšana

3.1. Izstradajumu pardošanas, vadīšanas un reklamas stratēģijas..11

3.2. Cenu veidošanas politika..13

Uzņēmuma cenu stratēģijas noteikšanas darbības plans..14

Produktu virzīšana tirgū.15

3.4 Produktu realizacijas posmi..16

Uzņēmuma forma

Uzņēmējdarbības formu Latvija var noteikt dažadi faktori:

ja darbības mērķis ir veicinašanas pasakumi vai vietēja tirgus pētījumi, un komercdarbība netiek planota, piemērota forma ir parstavniecība;

ja mērķis ir noteikta projekta realizacija, tad iespējams izveidot arzemju uzņēmuma filiali Latvija. Tadejadi, arzemju bankas var darboties Latvija, izveidojot filiales;

visbiežak izvēlēta forma ir kapitalsabiedrība (uzņēmums ar akciju kapitalu) ka akciju sabiedrība (AS) – obligata uzņēmējdarbības forma bankam un apdrošinašanas sabiedrībam, vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA).

Savai uzņemamai es izvēlos (SIA), jo tas ir vispopularaka komersanta darbības forma Latvija. Ta, ka Sabiedrība ar ierobežotu atbildību ir slēgta kapitalsabiedrība, kuras daļas nevar būt publiskaja apgrozība, taču viena no būtiskakajam priekšrocībam ir ta, ka tas dalībnieku atbildība ir ierobežota ar katra dalībnieka ieguldījuma apjomu sabiedrības pamatkapitala.

Arī šeit nevajag daudz ieguldījumus, lai reģistrēt Sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA), kura minimalais apmērs ir 2000,00 Ls, ka arī ar visu firmas īpašumu, kurš tai pieder atbildības iestašanas brīdī.

Viens no pozitīviem faktoriem ir tas, ka amatpersonas ir atbildīgas ar savu īpašumu par zaudējumiem, kuri ir radušies pilnvaru parsniegšanas, likumu, statūtu, lēmumu, SIA dalībnieku sapulču instrukciju neievērošanas vai nolaidīgu darbību rezultata. Tapēc visi šie faktori mani stimulēja atvērt firmu ar SIA.

Uzņēmuma pamatdarbības joma

Mūsdienas kafijas ražotajs ir nevis tas, kas to audzējis un novacis, bet gan tas, kas to ir apgrauzdējis un iepakojis. SIA” Best Cofee” jauns kafijas ražotais Latvija.
Ka sabiedrība ar ierobežotu atbildību SIA ”
Best Cofee pastav kopš 2007. gada.

Mēs iepērkam zaļas pupiņas no Centralamerikas, Austrum Afrikas, Indijas. No popularakajam rūpnīca izmantotajam arabikas šķirnēm var minēt Kolumbijas, Kostarikas, Gvatemalas, Nikaragvas, Indijas, Kenijas, Ugandas, Brazīlijas u.c. Katrai kafijas šķirnei tiek izmantota piemērotaka grauzdēšanas programma, lai nodrošinatu šķirnes labakas garšas un aromata īpašības.

Apgrauzdēšana ir viens no galvenajiem procesiem labas kafijas iegūšanai. Kafijai „Best Cofee” pupiņu apgrauzdēšana ir roku darbs, process tiek stingri kontrolēts. Kafijas „Best Cofee” pagatavošanai izmanto tikai augstakas kvalitates kafijas pupiņas, tapēc mūsu kafijai ir tik apburoša garša.


Mūsu galvenais princips, piegadat klientam svaigu kafiju, ne ilgak par divam nedēļam no krasns līdz klientam. Mēs stradajam tikai pēc pasūtījuma līdz ar to mūsu kafija pie klienta vienmēr tiek nogadata svaiga. Pie mums jūs atradīsiet vairak, ka 20 Arabikas šķirnes un mēs labprat palīdzēsim  izvēlēties Jums piemērotakas kafijas pupiņas. Ir iespēja ari samalt kafiju.


Mēs piegadajam kafiju vairakiem restoraniem un bariem, ka arī korporatīviem klientiem, mūsu klientu loka ir daudzas pazīstamas Latvija firmas. Lai jūs parliecinat, ka „
Best Cofee” ir vislabaka mēs atbrauksim un prezentēsim mūsu kafiju. Degustacija ir bezmaksas un neuzliek nekadas saistības. Jums atliek tikai pazvanīt mums.

Rūpnīcai ir daudz jaunu un ambiciozu planu, lai iekarotu ne tikai aizvien lielaku tirgus daļu, bet arī pilnveidotu produktu klastu un nodrošinatu nemainīgi augstas kvalitates produktus. Īpaša uzmanība tiks veltīta esošo eksporta tirgu palielinašanai un jaunu apgūšanai.

Uzņēmuma atrašanas vieta

Kafijas ražotne „Best Cofee” atrodas Rīga, raj. Vecmīlgravis. Rūpnīca darbu saka jau 2007. gada. Un ar katru nakamu gadu piesaista vairak un vairak klientus.

Uzņēmuma parvaldes organizatoriska struktūra

Finanšu direktors

Tirdzniecības direktors

Loģistikas vadītajs

Iepirkšanas daļas vadītajs

Administracija

Noliktavas vadītajs

Produktu grupas vadītaji iepircēji

Sekretare

Galvena gramatvede

Inženieru

vadītajs

Marketinga

nodaļas vadītajs

Valdes loceklis


Inženieri

Gramatvede

Kredītu

gramatvede

Uzskaitvedis

Tirdzniecības

asistente

Kkvalitates vadītaja

Komunikaciju un marketinga vadītajaLoģistikas asistente

Biznesa attīstības menedžeri

Personals vadības specialiste


Uzņēmuma zinatniskais un pētniecības darbs

Produktu ražošanas tehnoloģijas projekts

Mūsu labakie specialisti kafijas industrija pēta jaunas tendences un tehnoloģijas visa pasaulē. Mēs tērējam daudz naudas uzlabošanai un inovacijas tehnoloģijai, satiekamies ar zinatniekiem, apmeklējam izstades, runajam ar Mūsas potencialajiem klientiem, ka arī esošiem klientiem, ar to mēs gribam iegūt vislabako garšu un klientu uzticību mūsu brendam. Mūsas stradnieki apmainas darba pieredzē ar mūsu stradniekiem, lai paaugstinatu savu kvalifikaciju. Pēdējais Mūsas jaunais projekts bija ar Itaļu un Vacu kompaniju, kuras piedava mums jaunas iekartas. Rūpnīca ir uzstadītas divas itaļu firma „GO” ražotas grauzdēšanas iekartas. Ar jaunajam tehnoloģijam mēs uzlabojam kafiju, kura trīspakapju maluma regulacijas sistēma ļauj ražot piemērota maluma kafiju gan kafijas automatiem, gan espresso aparatiem, gan gatavošanai krūzēs ar presi. Otra jauna tehnoloģija- uzstadīta unikala firmas BOSCH (Vacija) kafijas fasēšanas iekarta. Izmantojot šo iekartu, kafija tiek iepakota pēc t.s. “mīksta vakuuma” metodes. Ar šo palīdzību mēs uzlabojam kafijas kvalitati un arī samazinam zaudējumus.

Mēs stradajam netiktai ar kafijas uzlabošanu, bet arī ar citiem faktoriem, pēdējais lielakais pētījums bija finanšu sfēra. Tas ir inovatīvs produkts Microsoft Dynamics™ NAV : tas palīdz izprast faktus, kas slēpjas aiz skaitļiem. Jo tieši skaitļi ļauj uzzinat, cik daudz ir padarīts. Ar Microsoft Dynamics™ NAV var viegli konstatēt tendences un gūt ieskatu biznesa aktivitatēs, Var viegli automatizēt daudzas finanšu darbības un procedūras atbilstoši vajadzībam un noteikt nepieciešamo kontroles līmeni, tas ir plašas un funkcionalas iespējas, izmantojot modernas un drošas datu apstrades tehnoloģijas, rada labvēlīgu vidi uzņēmuma attīstības iespējam un efektivitates palielinašanai. Līdz ar šīm visam jaunajam tehnoloģijam, un ar darba vietas paplašinašanu, ir iespējas pieņem darba jaunus specializētus darbiniekus ,kuri nakotnē spēj izpildīt vairak pasūtījumus un noslēgt jaunus kontraktus, ar kuriem uzņēmums gūtu lielaku peļņu.

Uzņēmuma atrašanas vieta un tas pamatojums

Atrašanas vietas izvēle ir ļoti svarīgs jautajums. Tapat ka uzņēmuma tiesiskas formas un uzņēmuma apvienošanas formas izvēle nosaka to kada būs ta uzbūve. Lēmumam par atrašanas vietas izvēli ir ilgstoša iedarbība, jo bieži, it sevišķi lielos uzņēmumos to mainīt ir ļoti grūti. Kritēriji pēc, kuriem vadas izvēloties nacionalaja atrašanas vietas var būt šadas orientacijas:
a) orientēšanas uz materialiem (izejvielam);

b) orientēšanas uz darbu;
c) orientēšanas uz nodokļiem;
d) satiksmes un enerģija orientacija;
e) orientēšanas uz dabu;
f) orientēšanas uz noietu.

Domajot par optimalu atrašanas vietu, jaņem vēra daudz faktoru, kas viens otru ietekmē, un viens ar otru konkurē. Atrašanas vieta vienmēr ir bijusi izšķiršanas starp izmaksu priekšrocībam un realizacijas priekšrocībam. Daudzi faktori ietekmē izvēlēties tieši šo vietu uzņēmuma SIA „Best Coffee” -Rīga, raj. Vecmīlgravis. Transporta izdevumi, rentes, realizacijas iespējas, ar visiem šiem faktoriem var maksimizēt peļņas iegūšanu. Viens no galvenajiem faktoriem ir mazas materialu un gatavo fabrikatu transportēšanas izmaksas. Šaja uzņēmuma sanak gūt vislielako peļņu, ar vislabako ieguldīta kapitala rentabilitati. Uzņēmums ir orientēts uz satiksmi, jo daudzi produkti nak no citam valstīm, tapēc šī vieta ir ļoti nozīmīga, jo tieši Vecmīlgravī ir liela osta. Orientēšanas uz ostu rodas, lai minimizētu transporta izmaksas un preču cenu. Ar ko, ka jau minēju, maksimizēt peļņu.

Uzņēmuma planojums

Arējais grupu planojums

Ofisa telpas

Apsarga telpas

Ražošanas telpas

Iekštelpu grupas planojums

Ražošanas cikls un to iespaidošie faktori

Laika periods, kura materiali, izejvielas atrodas ražošana – laikposms no materialu un izejvielu apstrades sakuma līdz gatavas produkcijas izgatavošanai. Ar ražošanas ciklu var uzstadīt derīgumu, kad vajag ražot preci, risina ar kadu jaudu vajag to izgatavot un ari citus vajadzīgus aspektus. Ražošanas cikls kadai detaļai vai partijai ir kalendara periods, kura sakuma atrodas ražotne līdz pabeigtai izgatavotai detaļai vai partijai.

Ražošanas cikls ietver laiku, ar kuru vajag izdarīt operaciju (darba laiks) un partraukumu.

Ražošanas Cikls

Laiks operacijas izpildīšanai

Laika partraukumi

Palīgs

Pamats (tehnoloģiskais cikls)

Sagatavot

Apstradat

Montēt

Noliktava

Transports

Starpoperaciju

Starp

c i k l s

Partraukumi, kuri saistīti ar darba režīmu
Izstradajumu kvalitatē, tas nodrošinašana un vadīšana

Ka jau visiem ir labi zinams, uzņēmums nedarbojas tikai tadēļ, lai nodarbinatu cilvēkus, bet lai, paralēli tam, gūtu arī peļņu, realizējot produkciju. Bet ka likums ir tas, ka savu produkciju varēsi pardot tikai tad, ja kads to arī vēlēsies pirkt un tieši tadēļ Mūsai kompanija vienu no galvenajiem pamatmērķiem ir izvirzījuši mērķi apmierinat patērētaju vēlmes. Lai mēs varētu apmierinat pircēju vēlmes, tam vispirms janoskaidro, kas pircējam ir svarīgs un šeit vienmēr nakas saskarties ar lielu pretrunu, jo cilvēki vēlas iegadaties preces ar maksimali augstu kvalitati par maksimali zemu cenu (protams, ja neņemam vēra luksus preces, kuras ir īstas Gifina preces, proti, preces, kuras iegadajas imidža celšanai, jo šados gadījumos kvalitate bieži nav tik svarīga ka tieši cena, lai paradītu, ka var atļauties šo preci iegadaties).

Mūsdienas kvalitate ir viena no lietam, kas tiek pieprasīta kontaktējoties ar patērētajiem. Un mēs cenšamies, lai patērētaji uzticas mūsu brendam. Tadēļ mēs ņemam pieredzi no lielajam un pazīstamajam firmam, kuras savu attieksmi pret kvalitati ir izteikušas ar dažadu saukļu palīdzību, ta piemēram, Nestle gan klientiem, gan darbiniekiem ir paziņojusi “kvalitate ir mūsu daba”, savukart firma Otkers (partikas produktu uzņēmums) lieto izteikumu “kvalitate ir labaka recepte”, mūsu firmas sauklis „Mūsu kvalitate- Jūsu uzticība.” Galvenais faktors, kurš ietekmē produktu veiksmes nosacījumus precēm, tas ir mode un vajadzības. Un galvena ietekme ir kreativitatei un aprēķinam.. Galvenie faktori ir :

Izmēra atbilstība (kg; gr; un t.t.)

Kvalitate

Piegades drošība

Pamat estētika

Cena

Uzticamība

Labums

Garša

Noformējums (forma un krasa)

Tomēr lai dabūt viss maksimalu kvalitati ir jaspēj nodrošinat ar uzņēmuma resursiem, pamata tas nozīmē, ka darbiniekiem jabūt spējīgiem to nodrošinat. Šaja ziņa kvalitates instrumentus izprotam ka tirgus apstradi, kas vērsta uz iekšu, jeb darbinieku motivēšana. Mēs motivējam savus darbiniekus ar dažadiem paņēmieniem ka piemēram, lielakas peļņas gūšana balstoties uz labaku kvalitati, augstaku produktivitati, labaku darba organizēšanu, u.c.
Ar visiem šiem vadīšanas metodēm un faktoriem SIA „Best Coffee” gribas dabūt labus kvalitates savai produkcijai un arī ka paaugstinat pieprasījumus.

Izstradajumu pardošanas, vadīšanas un reklamas stratēģijas

Marketinga funkcijas un organizatoriskas formas

Uzņēmuma darbība ir virzīta uz maksimalu klienta vēlmju apmierinašanu un sava saimnieciska labuma gūšanu. Ka jau izriet no marketinga teorijas : pardot īsto preci, īstaja laika un īstaja vieta, par īsto cenu, īstajam pircējam. Tas nozīmē nepartrauktu klienta vēlmju izzinašanu, to apkopošanu un ieviešanu praksē. Tas nozīmē maksimali aktīvu un uzskatamu savas darbības pasniegšanu, lai informētu, atgadinatu un parliecinatu potencialo klientu. Tas liek piemēroties apkartējai situacijai, sekot atbilstošajam aktualitatēm, utt. Tas liek nepartraukti pilnveidoties gan pašiem stradajošajiem, gan arī uzņēmumam.


Preču virzīšana tirgū

Viens no pasakumiem, kam tiks pievērsta galvena uzmanība, būs preču virzīšana tirgū, jo lai preci pirktu, pircējs jainformē par preces esamību un priekšrocībam, cenu un vietu, kur ta nopērkama.
Izstradajot pasakumus šaja darbības virzība, tiks ņemts vēra, ka informēšanai var lietot gan personisku sazinašanos, gan netiešas komunikacijas metodes, piemēram, reklamu, gan īpašus noieta veicinašanas pasakumus, pardomajot informacijas saturu un sazinašanas līdzekļus. Ja informacija ir veiksmīgi sasniegusi mērķi, jabūt atbildes reakcijai, kas var būt pirkums, sūdzība vai sliktakaja gadījuma nepardota prece. Pirkšanu ietekmē daudz un dažadi apstakļi: pakalpojuma īpašības, cena, vieta u.c.
Jaievēro, ka pirms cilvēks izvēlas pakalpojumu, viņš iziet vairakas stadijas:

• sakuma pircējam jasaņem informacija par piedavato pakalpojumu eksistenci;
• pircējs ir jaieinteresē papildinformacijas saņemšana;
• pircējs sakotnēji novērtēs piedavato pakalpojumu un saņemto informaciju, lai izlemtu, vai ta atbilst viņa vēlmēm un vajadzībam.

Ja šis pasakums būs bijis veiksmīgs, tad var cerēt, ka tiks izdarīts pirkums.


Katrs uzņēmums izmanto dažadas reklamas darbības organizatoriskas formas, atkarība no savam iespējam. SIA 'Best Coffee' pat reiz izmanto vizualo reklamu, ka arī dažreiz avīzes un žurnalos 'Час',”Суббота”,”Diena”, ”Privata dzīve” ,” ĢEO”. pakalpojumus. Tapēc būtu lietderīgi izstradat reklamas stratēģiju turpmakajiem gadiem.
Reklamas stratēģija
SIA „Best Coffee” virzīšanai tirgū plaši tiks izmantota reklama un degustacijas pasakumi.
Reklama ka apmaksats, pastiprinats informēšanas veids parasti saistīts ar masu informacijas līdzekļiem, katrs uzņēmums izmanto dažadas reklamas darbības organizatoriskas formas atkarība no savam iespējam. Jebkura gadījuma nepieciešams pieņemt lēmumus par šadam problēmam:
• noteikt reklamas mērķus;
• pamatot reklamas izmaksas;
• noteikt reklamas sludinajuma pasniegšanas paņēmienu;
• izšķirties par masu informacijas līdzekļu izmantošanu;
• novērtēt reklamas efektivitati.

Reklama atšķiras pēc tas veidiem (atkarība no izmantojamiem informacijas parvaldes līdzekļiem), objektiem (atkarība no ta, ko tieši reklamē), funkcijam (atkarība no reklamas nozīmes).
Reklamas mērķi visparīga veida iedalami informējošos, parliecinošos un atgadinošos.
SIA „Best Coffee” galvenais reklamas mērķis ir informēt potencialos klientus par, cenu, kvalitate,par jaunas tehnoloģijas izgatavošanas un parliecinat klientus, ka tieši šī kafija ir un būs vispiemērotaka gan cenas, gan kvalitates ziņa.

SIA „Best Coffee” reklamas klasifikacija pēc tas veidiem, objektiem un funkcijam laika posma no 2007.gada līdz 2010.gadam.

Reklama
Kur reklamē ?
(reklamas veidi) Ko reklamē ?
(reklamas objekti) Kapēc reklamē ?
(reklamas funkcijas)

• Rīgas radio (SWH,TOP RADIO, SKONTO RADIO)
• Vizuala reklama (lielveikalos: Origo, Alfa,   Stockmann, Spice)
• Sludinajumi laikrakstos
• Informacija par cenam
• Jaunu patērētajus piesaiste
Reklamu radio var uzskatīt par efektīvako reklamēšanas veidu Rīga, tapēc turpmak SIA „Best Coffee” varētu izmantot radio pakalpojumus. Līgums varētu tikt slēgts uz gadu, jo tad var saņemt 10-20% atlaides. Vizuala reklama lielveikalos, ta ir tieša reklama potencialiem klientiem, jo tieši šajos veikalos atrodas partīkas veikali, kur var iegadaties mūsu kafiju.
Sakot ar 2007.gadu SIA „Best Coffee” reklamas darbībai patstavīgi saks izmantot avīzes pakalpojumus vienu reizi kvartala, informē un atgadina patērētajiem par mūsu kafiju. Jo, kad jau zinams, kada nebija laba kvalitate un cena, ar laiku var pazaudēt topošas vietu tirgu.
Reklamas izmaksas. Jebkura uzņēmuma japlano reklamas darbības budžets. Uzņēmums SIA „Best Coffee” iepriekš savas reklamas izmaksas nav planojis. Turpmak reklamas darbībai paredzams atvēlēt 10% no preču apgrozījuma. Šīs metodes priekšrocības ir:

1. Reklamas izmaksas ir proporcionalas ieņēmumiem- tatad firma iedala reklamai tik daudz līdzekļus, cik ta var atļauties.
2.Pastav sakarība starp reklamas izmaksam, preču pardošanas cenu un firmas peļņu.
3. Metode veicina konkurences stabilitates uzturēšanu, jo visas konkurējošas firmas reklamai izlieto apmēram vienadu naudas summu.

Cenu veidošanas politika

Viens no pamat faktoriem uzņēmumam lai gūt maksimalu peļņu tas ir, noteikt un aprēķinat, preces cenu. Citiem vardiem - nauda, kadu pircējs ir ar mieru maksat par preci. Cenai jaatbilst patērētaju vajadzībam, citadi pircēji dos priekšroku konkurentu precei. Preces cena veidojas tirgū, no pieprasījuma un piedavajuma savstarpējas attiecības, bet to iespaido daudz un dažadi faktori. Uzņēmējam jaņem vēra šo faktoru iedarbība, jaizpēta tirgus, un visas iespējas ka ietekmēt cenu veidošanos. Pareizi janosaka uzņēmuma cenu veidošanas politika un stratēģija. Parasti uzņēmējs savas preces cenas kalkulaciju uzsak ar izmaksam, tad pieskaita noteiktu peļņas procentu. Šadi izkalkulēta cena bieži vien nav konkurētspējīga un uzņēmējs var nonakt strupceļa. Lai šada situacija neizveidotos, uzņēmējam jaizpēta dažadas cenu veidošanas metodes, jaizvēlas cenu politika un stratēģija, ar kuru palīdzību var noteikt konkrētas preces cenu. Un jaizvēlas tadu metodi, lai spētu apmierinat paša uzņēmēja intereses un ieinteresētu pircējus.

Preces cenas noteikšanas nozīmīgumu apstiprina fakts, ka Latvijas iedzīvotaju pirktspēja ir zema. Iedzīvotaji rēķina un salīdzina katru samaksato latu ar saņemto atdevi. Arvien vairak vērojama tendence, ka daudzi pircēji ir gatavi maksat nedaudz dargak par preci, lai tikai ta atbilstu augstakai kvalitatei un kalpotu ilgak.

Ar katru gadu konkurence Latvijas tirgū pieaug. Uzņēmējam javelta liela uzmanība tirgus izpētei, izmaksu mazinašanai, apkalpošanas un preces kvalitates paaugstinašanai, misijas un mērķa noteikšanai. Bet, lai uzņēmējs ar savu preci iekļūtu, izdzīvotu tirgū un nestu peļņu, noteicošais faktors tomēr ir preces cena.

Lai uzņēmumam SIA „Best Coffee” būtu liels preču noiets, pats galvenais ir noteikt un izvēlēties pareizu cenu stratēģiju. Cenu stratēģija ir ilgstoši darbojošies lēmumi par cenu noteikšanas veidu, paņēmienu un tiem saistītiem principiem.

Uzņēmuma cenu stratēģijas noteikšanas darbības plans

Tirgus pētīšana

Tirgus konjuktūras prognoze

Tirgus moduļa noteikšana

Konkurence

Monopolistiska konkurence

Oligopolija

Monopolija

Preces dzīves cikla noteikšana

Ievadīšana tirgū

Augšana

Briedums

Kritums

Uzņēmuma mērķu noteikšana

Maksimalas peļņas iegūšana

Tirgus daļas ieņemšana

Bez zaudējuma nodrošinajums

Cenu politikas izvēleAktīva stratēģija

Pasīva stratēģija

Ieeja jauna tirgū

Jaunas preces iavadīšana

Pozīciju nodrošinajums

Noieta stimulēšana

Iziešana caur segmentiem

Kompleksas pardošanas veicinašana

Cenu diskriminacija

Apmierinoša izmaksu kompensacija

Atra izdevumu kompensēšana diskriminacija

Sekošana līderimUzņēmumam SIA „Best Coffee” janosaka divi mērķi, tas ir Maksimali palielinat peļņu. Ja salīdzina pieprasījumu un izmaksas ar alternatīvam cenam var izvēlēties to cenu, kas dod iespēju gūt maksimalu peļņu. Un otrais mērķis ,tas ir orientēts uz peļņu. Peļņa ir biznesa “dzīvības asinis”. Peļņa parada, ka firma rīkojas pareizi, jo ieņēmumi parsniedz izdevumus. Kaut arī peļņas maksimizēšana ir saprotama ka ekonomisks jēdziens, sasniegt šo mērķi firmai ir ļoti grūti. Peļņas maksimizēšana varbūt nebūs tik izdevīga, tadēļ firma dos priekšroku “apmierinošai peļņai”. Ka īpašu peļņas mērķi firmai varētu būt “atgriežama” mērķa likme. Ar ko firma grib sasniegt īpašu summu, kuru vēlēsies gūt no pardošanas apjomiem vai ieguldījumiem.

Lai stabilizētu savu produktu tirgus SIA „Best Coffee” izveido Zemas cenas stratēģiju .

Kad prece ir ieviesta tirgū cenu atstaj nemainīgi - zemu. Tas ir nepieciešams, ja paradīsies konkurenti ar līdzīgam vai tadam pašam precēm, vai arī valsts vai sabiedrība traucē cenas paaugstinašanos.

Produktu virzīšana tirgū

Preces virzīšanas tirgū galvenais mērķis ir lai cilvēki pirktu preci vai pakalpojumu. Pircēji tiek iedrošinati pirkt jaunu preci, reklamējot to preses izdevumos, televīzija u.c. Iepazīstinot ar sava uzņēmuma darbību un piedavatajam precēm , reklama un pardevējam jaatklaj šīs preces iegades un lietošanas izdevīgums, tapēc jaievēro vairaki noteikumi:

japarada šīs preces priekšrocības, kas sagaida tas lietotaju;

japarada preces lietošanas process, lai pircējs zinatu, ka ar šo preci ir jarīkojas;

japanak, lai rekomendacijas būtu pircējam pievilcīgas;

jacenšas pamatot preces izdevīgumu, balstoties uz cilvēka uztveres īpatnībam;

nedrīkst aizsegt preces izdevīgumu ar dažadiem blakusefektiem reklama.


Preču virzīšana tirgū sastav no reklamas, propagandas jeb sabiedriskas domas ietekmēšanas, noieta veicinašanas, tiešas pardošanas.
Mūsu tirgus ir kļuvis daudz sarežģītaks, bet pircējs - izvēlīgaks, konkurence kļuvusi spēcīgaka. Tapēc daudz, kas ir atkarīgs no ta, ko par mūsu brendu doma cilvēki. Ta ka reklama ir viens no informacijas līdzekļiem, lai piesaistītu uzmanību, izraisītu interesi, padarītu preci popularu, tad uzņēmuma izdevumos ir atvēlēti līdzekļi reklamai. Lai veicinatu mūsu brendu popularitati un nodrošinatu vizualo informaciju, piesaistot potencialos patērētajus, ir izstradats mūsu brenda dizaina noformējums. Ta ka SIA “Best Coffee” darbības specifika ir kafijas ražotne, tad ir svarīgi vietas kur to pardot. Sadarbība ar lielveikaliem: Rimi, Super Neto, Maxima,Ikki, ir labas naudas ieguldījumi, lai popularizētu savu jaunu brendu Latvija, jo tieši viņi ir liela daļa no visas Latvijas partikas veikaliem. Un, lai stimulētu patērētajus uz kafijas pirkšanu, mūsu firmai ir izdomatas reklamas akcijas, kuru galvenie mērķi ir:

informēt patērētajus par cenu izmaiņam un atlaidēm;

veidot priekšstatu par ražotni;

parliecinat klientus par kafijas kvalitati;

stimulēt pirkšanu ar loterijam izlasēm;

Katrai firmai, kura grib tirgū ieviest jaunu preci, vajag pirmkart izdomat ideju, ar kuru precei būs pieprasījums un otrkart, tas ir jau realizacijas un preču stimulēšana, ar ko var panakt

maksimalu rezultatu.

Produktu realizacijas posmi

Jaunu preču meklēšana

Jaunu preču selekcija


Novērtējums par atbilstību tirgum precei

Konkurētspējas noteikšana

Preču kvalitates nodrošinajums

Tirgus markas izstradašana

Preču iepakojuma izstradašana

Preču dizaina izstradašana

Preču koncepcijas izstradašana

Preču ekonomiska analīze


Politica de confidentialitateDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1222
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2021 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site