Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Laimdonis Grasmanis

māksla



+ Font mai mare | - Font mai mic



DOCUMENTE SIMILARE

Laimdonis Grasmanis



Laimdonis Grasmanis dzimis 1916.gada 12.maija Krievija. Profesionalo izglītību guvis Liepajas Valsts lietišķas makslas vidusskolas Dekoratīvas glezniecības nodaļa (1932-1937). Macījies Latvijas Makslas akadēmija Figuralas glezniecības meistardarbnīca (1937-1942). Latvijas Makslas akadēmiju Laimdonis nebeidza - 1942. gada viņš izstajas no Figuralas glezniecības meistardarbnīcas. Ar vulkanisku temperamentu, parliecību par sevi un Liepaja iegūtajam prasmēm apveltītam, makslas izglītības citadele viņam bija par lēnu un garlaicīgu.

Bijis viens no ievērojamakajiem latviešu skatuves glezniecības meistariem. Veidojis ap 100 skatuves ietērpu dažadiem iestudējumiem - braļu Kaudzīšu „Mērnieku laikiem”, A.Upīša „Zaļa zeme”, A.Čehova „Ķiršu darzs” un c.

Laimdonis Grasmanis bijis galvenais dekorators A.Upīša Akadēmiskaja dramas teatrī (1944-1955), Muzikalas komēdijas teatra dekorators (1954-1957), Rīgas kinostudijas makslinieks inscenētajs (1957-1970). Ar savu radošo līdzdalību palīdzējis tapt vairakam nozīmīgam filmam – „Zvejnieka dēls”, „Kapteiņa Enriko pulkstenis”, „Pie bagatas kundzes”, „Vella kalpi” u.c.

Laimdonis Grasmanis bijis Latvijas PSR Makslinieku savienības biedrs no 1945.gada, Kinematografistu savienības biedrs no 1962.gada.

Izstadēs piedalījies no 1937. gada. Personalizstades Rīga (1943, 1966, 1970, 1978). Piemiņas izstades Rīga (1996, 2006), Liepaja (1997). Piedalījies daudzas latviešu makslinieku grupu izstadēs.

Stradajis eļļas un akvareļglezniecības tehnikas, gleznojis ainavas, klusas dabas, portretus. Psiholoģiska portreta meistars. Portretējis galvenokart aktierus. Gleznojuma maniere - vitala, ar kapinatu ekspresiju un krasainību, izmantoti plaši, sulīgi triepieni. Grasmanis būvē kompozīciju, mijot krasu ar pretkrasu, modelē formu ar plašu triepienu ('Sēņotajs vēl sapņo', 1962). Par modeļiem aicina teatra ļaudis un draugus maksliniekus. Klasicizējoši gludas, ovalas sejas ar smalkiem vaibstiem lL.Grasmaņa otai īsti nepiedien.

Laimdonis Grasmanis miris 1970.gada 2.novembrī Rīga.

“Rīgas iela”

“Laivas”

“Andrejosta”

“Zivis”

Rīgas bulvaris”

“Mangaļsal

audekls/eļļa, 67x81,5

“Regate”

audekls/eļļa, 1962.g

“Dzirnavas kalnos”

“Rīgas torņi”

audekls/eļļa, 81x63 cm



Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizare



DISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1808
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved