Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  


BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Notekūdeņu attīrīšanas paņēmieni

ķīmija

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger


NotekūdeņuSaturs:

Ievads, notekūdeņu klasifikacija;

4.l. Mehaniskas attīrīšanas paņēmieni un iekartas (septiķis), grunts drenaža;

5.l. Smilšu – naftas produktu uztvērēju iekartas;

6.l. Nogulsnēšanas tvertnes, smilts filtrs;

7.l. Bioloģiskas attīrīšanas paņēmieni un iekartas (iekartas ar fiksētu vidi);

8.l. Ka darbojas bioloģiskas attīrīšanas iekartas;

9.l. Bioloģiskas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas;

10.l. Nosēdakas ar infiltracijas lauku;

11.l. Bioloģiskas filtrēšanas visparējs pielietojums;

12.l. Nosēdtvertnes ar dabisko ventilaciju;

13.l. Individualo notekūdeņu attīrīšana (attīrīšanas sistēmas privatmajam);

14.l. Septiķis ar infiltraciju;

15.l. 3 kameru septiķis ar parsūknēšanas funkciju, kombinēta attīrīšanas iekarta;

16.l. Dalīta kanalizacijas sistēma;

Secinajumi;

Izmantotas literatūras un avotu saraksts.

Pilsētas un citas apdzīvotas vietas veidojas ar dažadam vielam piesarņoti notekūdeņi. Tie var būt piesarņoti ar cilvēku un dzīvnieku fizioloģiskiem izdalījumiem, ka arī ar sarņiem, kas rodas izmantojot ūdeni pirtīs, veļas mazgatavas, vannas, dušas, mazgajot partikas produktus, traukus, telpas, ielas u.c.

Notekūdeņu sastavs ir ļoti daudzveidīgs. Organisko vielu saturs izraisa pūšanas procesu un kalpo ka lieliska vide dažadu mikroorganismu, tai skaita arī patogēno, t.i. infekcijas slimību izraisošo, attīstībai.

NOTEKŪDEŅU KLASIFIKACIJA:

Notekūdeņus atkarība no to rašanas veida un piesarņojošo vielu rakstura, iedala:

Sadzīves notekūdeņi – pēc piesarņojuma veida tie iedalas fekalajos, kam galvenokart ir fizioloģisks piesarņojums un saimniecības notekūdeņos. Tiem raksturīgs galvenokart organisks piesarņojums.

Ražošanas notekūdeņi – veidojas, izmantojot ūdeni un piesarņojot to tehnoloģiska procesa. Tos iedala piesarņotos un nosacīti tīros notekūdeņos.

Atmosfēras notekūdeņi – veidojas lietum līstot un sniegam kūstot. Tie satur galvenokart mineralo piesarņojumu.

Mehaniska attīrīšana- septiķis.


Notekūdeņu attīrīšana notiek speciali no polietilēna izgatavota septiķī. Septiķa galvenais uzdevums ir aizturēt un uzkrat rupjo, smago notekūdeņu frakciju.

Septiķim ir trīs kameras, caur kuram plūstot notekūdenim, samazinas ta parvietošanas atrums. Gravitacijas ietekmē, notekūdenī esošas smagas organiskas un neorganiskas vielu daļiņas nogulsnējas. Pirmaja nodalījuma – vairak, otraja – mazak, trešaja – vismazak. Tomēr, izejot cauri visiem septiķa nodalījumiem, daļēji attīrītaja notekūdenī paliek izšķīdušas un ūdenī peldošas piesarņojošo vielu daļiņas, kas sastada 40 – 50% no kopēja notekūdeņu piesarņojuma.

Izgulsnētos piemaisījumus nepieciešams atsūknēt 2 – 3 reizes gada (skatoties no intensitates) un ar asenizacijas transportu izvest utilizēšanai. Veicot atsūknēšanu apmēram 15 – 20 % aizturēto piemaisījumu nepieciešams atstat septiķī, t.s. nakamajam “ieraugam”.

Grunts drenaža - klasisks un pats vienkaršakais pēdējas attīrīšanas veids, kurš parasti dod labu rezultatu. To izmanto zemes gabalos, kur grunts ir smilšaina un gruntsūdeņi atrodas zemu. Grunts drenaža notekūdeņi tiek attīrīti, izmantojot smilšu filtru un ar anaerobo baktēriju palīdzību. Sistēma neizceļas ar lielu jaudu, tadēļ notekūdeņiem drenažas kanalos ir janokļūst nelielos daudzumos, jo citadi nebūs iespējams tos efektīvi padarīt par nekaitīgiem. Tadēļ grunts drenažas garumam ir jabūt proporcionalam notekūdeņu daudzumam un grunts absorbēšanas atrumam. Dziļak neka 1,2 m anaerobo baktēriju nav, tadēļ optimalais grunts drenažas cauruļu klašanas dziļums ir 0,5 m, maksimalais - 0,8 m. Jo dziļak būs caurules - jo labak.

Bez tam, drenažas lauka nevajadzētu atrasties kokiem, jo to saknes traucētu attīrīšanas funkcijam. Absorbējoša aka ir līdzīga grunts drenažas sistēmai. Ta ir neliela vēdinama ierīce, kas domata neliela daudzuma notekūdeņu filtracijai. Tada gadījuma drenažas caurules nevajag. Notekūdeņi no septiķa nokļūst aka, kura ir iebērtas smiltis vai akmens šķembas, tos filtrē, attīra un tie pa siena esošajam spraugam uzsūcas gruntī.


Smilšu - naftas produktu uztvērēju iekartas sastav no 3 nodalījumiem:

1) Dūņu un smilšu uztvērēja nodalījums.


Nodalījums jatīra vismaz vienu reizi gada.
Nodalījums tiek uzskatīts par pilnu, ja tas ir piepildīts ar nogulsnēm 2/3 no tilpuma. Ja nodalījuma ir grozs (rupjam notekūdeņu frakcijam), japarbauda un jaiztīra ta režģis.


2) Eļļas un nogulšņu uztvērēja nodalījums.


Šī nodalījuma apakšēja daļa ir nogulšņu kamera un augšdaļa koalescences filtrs, veidots ka daudzslaņu struktūra no PVH materiala. Piekļuve šim nodalījumam iespējama caur iekartas augšējo lūku.
Nodalījuma apkope javeic vismaz vienu reizi gada, 2 etapos:


- Kad naftas produktu slaņa biezums sasniedz 10 cm, javeic tilpnes atsūknēšana un tīrīšana;
- Koalescences filtra skalošana.


3) Noslēdzoša varsta un parplūdes (obturatora) nodalījums.
Noslēdzoša varsta un parplūdes kameras tīrīšana javeic līdztekus visas iekartas tīrīšanai. Noslēdzoša varsta pludiņa darba stavoklis ir virs ūdens virsmas.

TextSmilšu - naftas produktu atsūknēšanu no iekartam javeic ar specializēto autotransportu, kas var nodrošinat šo produktu utilizaciju. Iekartas iekšpuses tīrīšanu un koalescences filtra skalošanu var veikt ar augstspiediena iekartam. Apkopes laika javeic iekartas iekšpuses vizuala kontrole.
Svarīgi - pēc katras apkopes, pirms iekartas palaišanas visi iekartas nodalījumi japiepilda ar ūdeni un japarbauda, vai noslēdzoša varsta pludiņš atrodas uz ūdens virsmas.Nogulsnēšanas tvertnes

Smilts filtrs paredzēts lielam slodzēm un veiksmīgi var aizstat grunts drenažu. Tas ir ka divstavīga slaņaina kūka, kuras vidū ir drenažas caurules. Sagatavojot filtru ir jaatbrīvojas no dabiskas grunts, kuru nomaina uz smiltīm un akmens šķembam. Notekūdeņi no augšēja stava caurulēm iziet caur filtru, un pēc attīrīšanas tiek izvadīti caur apakšēja stava drenažu uz savakšanas aku. No šejienes sūknis pardzen attīrīto ūdeni gravī. Šaja gadījuma attīrītos notekūdeņus grunts neuzsūc, tad tranšejas dziļumam vajadzētu būt ap 2 m.

Sadzīves notekūdeņu filtrēšanas ierīču projektēšanu, ierīkošanu un ekspluataciju reglamentē atbilstoši noteikumi. Vai blakus majai esoša grunts der konkrēto notekūdeņu filtrēšanai atkarīgs, kads ir grunts sastavs, kada dziļuma atrodas gruntsūdens To var noteikt tikai veicot ģeoloģisko izpētes urbumu.

Bioloģiska notekūdeņu attīrīšana

Text

Iekartas ar fiksētu vidi jeb biofilmu tehnoloģija aktivētas baktērijas piestiprinas pie plastmasas, gumijas, akmensvates, akmens vai kada cita materiala, kur tam tiek radīti apstakļi, lai tas augtu, vairotos un veiktu attīrīšanas procesu. Tiek panakts, ka uz virsmas atrodas pēc iespējas vairak šo baktēriju. Ja ir liels notekūdeņu pieplūdums, pie virsmas esošas baktērijas tik viegli neaizskalosies. Ir pildījumu veidi, kuriem veidojas lieko dūņu pieaugums, un ir sistēmas, kuram šīs pieaugums neveidojas.

Text

Kompaktas bioloģiskas notekūdens attīrīšanas ietaises paredzētas viesnīcu, nometņu, kempingu, skolu u.c. objektu notekūdeņu attīrīšanas vajadzībam. BioStone ir aprīkotas ar notekūdens aeracijas (oksidacijas) sistēmu un notekūdens otrreizējas attīrīšanas filtru. Iekartu ražīgums ir no 5 – 20 m³/dnn.

Text

Ka darbojas bioloģiskas attīrīšanas iekartas?

Bioloģiska notekūdeņu attīrīšana ir metode, kas notekūdeņos izšķīdušo vielu noardīšanai izmanto dzīvos mikroorganismus – baktērijas. Norise ir līdzīga dabīgo ūdenskratuvju pašattīrīšanas procesam, tikai ar to starpību, ka notekūdeņi nepartraukti tiek bagatinati ar skabekli, kas ir priekšnosacījums baktēriju ieaugšanai un funkciju uzturēšanai.

Bioloģiskas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas notekūdeņus attīra līdz tadai pakapei, ka to drīkst ne vien iesūcinat gruntī, bet arī ievadīt notekgravjos vai virszemes ūdenstilpēs. Šīs ietaises ir no plastmasas, izgatavotas ka tvertne, kas iekšpusē sadalīta atsevišķas tehnoloģiskas zonas. Anaeroba daļa ir slēgta ar smaku necaurlaidīgu vaku, pēc tam visa tvertne ir nosegta ar atveramu un aizslēdzamu lūku. Aerobaja daļa ir smalkus burbuļus veidojošs aeracijas elements un gaisa sadales mehanisma savienojošas caurules, kur no gaisa pūtēja (kompresora) ievada gaisu. Kompresors novietots arpus notekūdeņu uzkrašanas un attīrīšanas tvertnes.

Iekartas papildus var komplektēt ar nelielam sūkņu akam, automatiskam kontrolanalīžu ņemšanas un notekūdeņu uzskaites ierīcēm (tas lieliem objektiem, ciematiem).

Bioloģiskas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas iesaka izmantot vietas, kur ir blīva apdzīvotība- pilsētas. Šajas sistēmas attīrīšana notiek nevis infiltracijas lauka, bet jau paša tvertnē.

Lai notiktu attīrīšanas process, tvertnē janodrošina makslīga vai dabiska gaisa pieplūde.

Dažadam iekartam nepieciešams atšķirīgs tilpņu skaits. Ūdeni, kas attīrīts ar bioloģiskam sistēmam, pēc tam var izvadīt atklata ūdenstilpnē, iefiltrēt augsnē, novadīt melioracijas vai lietus kanalizacija.

Sakotnējas attīrīšanas tvertnei var būt viena, divas vai trīs kameras. Tam pat ir dažadi nosaukumi: septiķis, separators vai reaktors. Bieži sakotnējas attīrīšanas etapa, lai sairtu organiskas vielas, tiek pielietotas bioloģiskas piedevas. Tas ir speciali apstradatas anaerobo baktēriju celmi. To izmantošana ļauj panakt gandrīz pilnīgu organisko netīrumu sairšanu gazē, ūdenī šķīstošas vielas un neirstošas nogulsnēs. Tiesa, dažreiz nepieciešams izsaukt specialu mašīnu, lai iztīrītu šīs sistēmas.

Ideali, ja attīrīšanas process notiek pats no sevis, nepielietojot kompresorus vēdinašanai un sūkņus notekūdeņu parpumpēšanai. Šeit darbojas noteikums - vienkaršaka sistēma ir uzticamaka, tadēļ liela nozīme ir tam, ka ierīkota kanalizacija paša maja. Tieši notekūdeņu izejas no majas līmeņa augstums nosaka to, kada dziļuma tiks ierīkots septiķis, bet vēlak bioloģiska vai drenažas filtrēšana. Vislabak, ja ir nodrošinata ūdeņu notecēšana pašplūsma.

Nevajadzētu aizmirst arī to, ka vietēja attīrīšanas sistēma prasa, lai tiktu ievēroti apkopes un ekspluatacijas noteikumi. Sistēmas darbība ir pilnība atkarīga no baktēriju dzīvotspējas. Ja tas iet boja, normals sistēmas darbs tiek traucēts . Tas var iet boja, ja sistēma iekļūs toksiskas vielas, piemēram, aktīvais hlors, kurš ir dažu mazgašanas un tīrīšanas līdzekļu sastava.

Nosēdakas ar infiltracijas lauku notiek bioloģiskas attīrīšanas procesi. Šai sistēmai nepieciešams izbūvēt vismaz trīs tilpnes, kuras tiek nosēdinati notekūdeņi, pēc trešas tilpnes tie ar infiltracijas cauruļu palīdzību tiek novadīti augsnē. Uz vienu iedzīvotaju parasti rēķina 10 līdz 20 metrus garu drenažas posmu.

Sistēma ūdeni attīra tikai daļēji- liela daļa piesarņojuma paliek. Polietilēna rezervuaros nosēžas smagas frakcijas, daļēji attīrīts notekūdens caur infiltracijas lauku nonak augsnē. Infiltracijas lauka, ja tas ir pietiekami irdens, lai pievadītu gaisu mikroorganismiem, notiek bioloģiski attīrīšanas procesi.

Šadas sistēmas darbojas tikai vietas, kur gruntsūdeņu līmenis ir 2,5 metri. Ja konkrētaja vieta nav nepieciešama līmeņa, notekūdeņi diemžēl neattīrīti nonak augsnē. Lai izbūvētu šadas sistēmas, jarēķinas ar salīdzinoši lielu teritoriju, kura izvietot nepieciešamo rezervuaru skaitu. TextBioloģisko filtrēšanu var izmantot ne tikai tad, kad gruntsūdeņi atrodas augstu vai augsne ir malaina, bet arī tad, kad nav vietas lielai drenēšanas sistēmai. Bioloģiskais filtrs ir kompakts un var atrasties rezervuara, kura konstrukcija atgadina septiķi. Taja notekūdeņus attīra anaerobas baktērijas. Bioloģiska filtra tvertne ir piepildīta ar vieglu porainu materialu. Parasti izmanto keramzītu, pucolanu, koksu. Tas ir filtrs un reizē arī anaerobo baktēriju dzīves telpa. Sakotnēji septiķī attīrītie notekūdeņi vienmērīgi sadalas uz filtrējošas virsmas un filtrējoties laižas dibena. Attīrīts ūdens sakrajas aka, no kurienes ar sūkni tiek parpumpēts gravī.

Vietas, kur ir liels piesarņojuma apjoms, lielas notekūdeņu svarstības, tiek izmantota sistēma, kura apvieno aerotanka un biofilmas tehnoloģiju labakas īpašības. Tadam sadzīves notekūdeņu attīrīšanas ierīcēm raksturīgs darbības periodiskums, tas ir automatizētas sadzīves notekūdeņu bioloģiskas attīrīšanas iekartas un var darboties dežūrējoša režīma, jo pielagojas pie nevienmērīga notekūdeņu daudzuma un organiskas slodzes (tas ir īpaši aktuali lauku tūrisma majiņas, atpūtas vietas, kur slodze ir nevienmērīga). Šīs iekartas ir viegli montējamas. Tas izgatavotas no izturīgas polipropilēna konstrukcijas. Viena tvertnē atrodas trīs kameras. Pirmaja kamera ierīkots pirmreizējais nosēdinatajs. Taja notekūdeņi lēni tecēdami kļūst dzidraki, lielaka daļa no notekūdeņos esošajam daļiņam nosēžas rezervuara un tad, iedarbojoties anaerobajam pūšanas baktērijam, tas tiek daļēji sadalītas. Otraja notekūdeņu attīrīšanas kamera notiek denitrifikacijas procesi - no rezervuara esošajiem notekūdeņiem tiek atdalītas vielas, kuras ir īpaši bīstamas vides piesarņošanai. Treša notekūdeņu attīrīšanas kamera ir aeracijas kamera, kura darbojas periodiski. Aeracijas kamera notekūdeņi tiek attīrīti ar aktīvajam dūņam. Notekūdeņu aeracijai šīs kameras dibena ir ierīkots diskveida membranas difuzors, kurš aeracijas kamera vienmērīgi sadala gaisu un samaisa notekūdeņu un aktīvo dūņu maisījumu.

Nosēdtvertnes ar dabisko ventilaciju tiek piebarotas ar baktēriju kultūru. Parasti sistēma sastav no ir 3 polietilēna tvertnēm, kas izvietotas zem zemes. Ekspluatacijas apkopei javelta uzmanība, jo laiku pa laikam būs japievieno specialas baktērijas, japarbauda kompresora darbība, un jaatsūknē dūņas un nogulsnes.

Sakotnēja attīrīšana notiek tikai speciala septiķī (nosēdtvertnē). Notekūdeņos esošas daļiņas nosēžas dibena un ta krajas nogulsnes. Tas lēni fermentējas un pa to laiku daļa netīrumu izšķīst ūdenī, bet atlikušie netīrumi sakrajas septiķa dibena ka neizšķīdušas mineralvielas. Uz septiķa virsmas izveidojas plēve vai putas. Lai šis process būtu efektīvaks, tam būtu janotiek ne mazak ka triju dienu laika. To nosaka attiecīga septiķa tilpuma prasības, ņemot vēra sakotnēji attīramo notekūdeņu daudzumu.

Septiķis domats, lai atdalītu un nosēdinatu nešķīstošas daļiņas, un ar anaerobo baktēriju palīdzību iznīcinatu notekūdeņos esošos organiskos netīrumus. Notekūdeņi, kas iztek no septiķa, ir attīrīti aptuveni par 65 % un virzas uz nakamo attīrīšanu

Pēdēja attīrīšana, pretēji pirmajam etapam, kas notiek tieši septiķī, var notikt atsevišķa tipa konstrukcijas, kuras visas ir paredzētas vienam mērķim - veidot optimalus apstakļus, lai anaerobas baktērijas pilnība attīrītu no septiķa izplūstošos notekūdeņus. Jo ilgak notekūdeņi saņem skabekli - jo labak organiskais un amonjaka slapeklis sadalas nitrītos un nitratos.

Notekūdeņu bioloģiskajai neitralizēšanai anaerobos (bezgaisa) apstakļos pielieto grunts drenažu, smilšu filtru, bioloģiskais filtru vai uzsūcošo aku. To darbības visparējais princips pamatojas uz augsnes dabisko spēju attīrīties. Sakotnēji attīrītie notekūdeņi vienmērīgi un nelielos daudzumos tiek sadalīti uz filtrējamas virsmas, kur uz tiem iedarbojas anaerobas baktērijas. Turpat notiek arī mehaniski bioloģiska attīrīšana ar skabekli. Notekūdeņi, kas iztek no šīs sistēmas, ir attīrīti par 95 % un atbilst sanitarajam normam.

Svarīgi izlemt par sistēmas jaudu. Lai to noteiktu ir jasareizina ūdens daudzums, ko izmanto diennakts laika maja dzīvojošo cilvēku skaits. Piemēram, 4 cilvēki diennakts laika izlieto aptuveni 700 litrus ūdens. Pirmreizējai attīrīšanai notekūdenim septiķī vajadzētu atrasties ne mazak par trim diennaktīm, tadēļ tada gadījuma vajadzētu 2 m3 septiķa. Tapat ļoti svarīgi nekļūdīties izvēloties materialu, no kura ir izgatavots septiķis, jo tam zemē vajadzēs izturēt ne tikai grunts spiedienu, bet arī kustēšanos. Turklat no iekšpuses uz to iedarbosies netīrumu maisījums, kas ar savu agresivitati tiek pielīdzinats jūras ūdenim. Materialam, no kura tiek izgatavota tvertne jabūt izturīgam.

Septiķus izgatavo no dzelzsbetona vai tērauda ar polietilēna aizsargparklajumu. Dzelzsbetons ir higroskopisks, tadēļ netiek atmesta varbūtība, ka gruntsūdeņi varētu iesūkties vai arī tie var tikt piesarņoti. Tērauds baidas no agresīvas vides un atri pakļaujas korozijai, tadēļ to pērkot, ir obligati japievērš uzmanība aizsargajošajam slanim. Bez tam, tvertnes no šiem materialiem ir smagakas un to montēšanai būs nepieciešams krans. Polietilēns ir viegls, tam ir ilgs mūžs, tas nepadodas korozijai un nodrošina drošu visu savienojumu hermētiskumu.

Individuala notekūdeņu attīrīšana

Individuala notekūdeņu attīrīšana

Sadzīves notekūdeņu attīrīšanas sistēmas privatmajam

Arpus apdzīvotam vietam parasti nav sastopami centralizēti ūdensapgades un kanalizacijas tīkli. Šados gadījumos ir jaizveido lokala kanalizacijas sistēma katrai individualai apbūvei. Individualas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas mērķis ir nodrošinat notekūdeņu kvalitatīvu attīrīšanu attiecīga nekustama īpašuma apkartnē, lai neveidotos antisanitari apstakļi un sistēma būtu draudzīga apkartējai videi.

Text

Svarīgi, lai notekūdeņi tiktu attīrīti droša veida, jo pretēja gadījuma tie piesarņo gruntsūdeņus un līdz ar to arī apkartējas ūdenstilpnes. Sistēma, kura darbojas neapmierinoši, vispirms kaitējumu nodara tieši tas īpašniekam. Tapēc ir ļoti rūpīgi jaseko, lai uzstadamas sistēmas montaža notiktu paredzētaja kartība, visas komponentes stradatu nevainojami un sistēma uzstadamo materialu kvalitate atbilstu visaugstakajam prasībam.

Nevainojami stradajoša notekūdeņu attīrīšanas sistēma nozīmē ne vien kvalitatīvakas apkartējas vides radīšanu, bet arī lielaku komfortu. Jūs varēsiet rēķinaties ar zemam sistēmas apkopes izmaksam ilgstoša laika posma. Turklat tad, ja notekūdeņu attīrīšanas sistēma darbojas labi, Jūsu īpašums nezaudē sakotnējo vērtību.

Ja Jūsu notekūdeņu attīrīšanas sistēma ir „nemanama” un nepiesarņo apkartējo vidi, Jūs varat justies droši, jo neattīrīti notekūdeņi viegli nenonaks dzerama ūdens ieguves grunts slaņos un nepadarīs dzeramo ūdeni bīstamu veselībai.

Septiķis ar infiltraciju

Zemais 3 kameru notekūdeņu attīrīšanas komplekts privatmajam

Ja privatmaja neatrodas ūdenskratuves tuvuma, apvidū ar augstu gruntsūdens līmeni (aptuveni 1.80 m vai dziļak) un ja grunts ir ar labu filtracijas spēju, ir iespējams visus notekūdeņus attīrīt, iesūcinot tos gruntī. Šis komplekts ir paredzēts vienas majsaimniecības notekūdeņu attīrīšanai, tos iesūcinot gruntī un līdz nepieciešamajai pakapei attīrot. 

Uponor zemais 3 kameru notekūdeņu attīrīšanas komplekts ar infiltraciju Text

Šaja varianta iepriekšēja attīrīšana notiek septiķa tvertnē, kur no notekūdeņiem atdala sanešus. Talak notekūdeņi tiek attīrīti apkartējos grunts slaņos, tos iesūcinot gruntī. Komplekta ietilpst: Uponor zema 3 kameru septiķa tvertne, sadaloša aka, infiltracijas caurules un filtrējošs aizsargmaterials

Zemais 3 kameru notekūdeņu attīrīšanas komplekts ar parsūknēšanu

Text

Uzstadīšanai gatavs tipveida risinajums, ja grunts vai virsmas augstuma atšķirības rada nepieciešamību parsūknēt attīramo ūdeni. Izvēlas gadījumos, ja infiltracijas lauks ir uzbēruma, ja gruntsūdens līmenis infiltracijas lauka zona ir zems (aptuveni 1.80m vai dziļak) un ja grunts ir ar labu filtracijas spēju. Komplekta ietilpst: Uponor zema 3  kameru  septiķa tvertne, sadaloša aka, infiltracijas caurules, filtrējošs aizsargmaterials, rezervuars sūknim (0.5m3 vai 1m3).

Kombinēta attīrīšanas iekartaNotekūdeņu bioķīmiskai attīrīšanai apdzīvotas vietas, kur ir liels iedzīvotaju blīvums un nav pieejami kanalizacijas tīkli, ka arī ekoloģiski kritiskos apvidos. Izvēlas, ja fekalo notekūdeņu infiltracija nav pieļaujama vai iespējama. Paredzēta 5 cilvēkiem jeb 1,1m3 notekūdeņu diennaktī, viena attīrīšanas cikla apjoms – 170 litri. Iekartas uzstadīšanai un lietošanai nepastav gruntsūdens līmeņa augstuma ierobežojumi.

Text

Pateicoties augstajiem attīrīšanas radītajiem attīrīto ūdeni drīkst izvadīt gravī vai atklata ūdens tilpnē. 

Komplekta ietilpst: 3 kameru tvertne un vadības bloks. Iekarta ir pilnība rūpnieciski nokomplektēta un gatava uzstadīšanai.

Dalīta kanalizacijas sistēma

Gadījumos, kad fekalo notekūdeņu infiltracija nav pieļaujama vai iespējama, ka alternatīvs risinajums apskatams slēgtas, hermētiskas tvertnes jeb krajtvernes uzstadīšana. Šaja gadījuma jau būvniecības procesa iespējams paredzēt fekalo notekūdeņu atdalīšanu no parējiem notekūdeņiem. Fekalos notekūdeņus uzkraj tvertnē, bet parējos notekūdeņus novada uz divkameru nosēdaku un attīra ka iepriekš aprakstīts (sk. Septiķs ar infiltraciju).

Text

Izvēlas, ja fekalo notekūdeņu infiltracija nav pieļaujama, bet grunts uzsūktspēja ir pietiekoša infiltracijas lauka izveidei.

Komplekta ietilpst: krajtvertne ar tilpumu 5.3m³ fekalajiem notekūdeņiem, 2 kameru septiķa tvertne virtuves un vannas istabas notekūdeņiem, sadaloša aka, caurules, filtrējošs aizsargmaterials.

Krajtvertni var izmantot arī atsevišķi, taja uzkrajot gan fekalos, gan vannas un virtuves notekūdeņus - izdevīgs risinajums vasarnīcam.

SECINAJUMI

Pilsētas un citas apdzīvotas vietas veidojas ar dažadam vielam piesarņoti notekūdeņi. Tie var būt piesarņoti ar cilvēku un dzīvnieku fizioloģiskiem izdalījumiem, ka arī ar sarņiem, kas rodas izmantojot ūdeni pirtīs, veļas mazgatavas, vannas, dušas, mazgajot partikas produktus, traukus, telpas, ielas u.c.

Notekūdeņi tiek attīrīti pēc trīs paņēmieniem:

Mehaniska notekūdeņu attīrīšana (redeles, smilšu uztvērēji, nogulsnēšanas tvertnes, specialie vieglo piemaisījumu uztvērēji).

Bioloģiska notekūdeņu attīrīšana (bioloģiskie filtri, bioloģiskie dīķi, filtracijas lauki, aktivēto dūņu ietaises).

Individuala notekūdeņu attīrīšana (septiķi, filtracijas akas).

Mehaniska attīrīšana. Notekūdeņu attīrīšana notiek speciali no polietilēna izgatavota septiķī. Septiķa galvenais uzdevums ir aizturēt un uzkrat rupjo, smago notekūdeņu frakciju. Gravitacijas ietekmē, notekūdenī esošas smagas organiskas un neorganiskas vielu daļiņas nogulsnējas.

Grunts drenaža notekūdeņi tiek attīrīti, izmantojot smilšu filtru un ar anaerobo baktēriju palīdzību. To izmanto zemes gabalos, kur grunts ir smilšaina un gruntsūdeņi atrodas zemu.

Bioloģiska attīrīšana.

Bioloģiska notekūdeņu attīrīšana ir metode, kas notekūdeņos izšķīdušo vielu noardīšanai izmanto dzīvos mikroorganismus – baktērijas.

Iekartas ar fiksētu vidi jeb biofilmu tehnoloģija aktivētas baktērijas piestiprinas pie plastmasas, gumijas, akmensvates, akmens vai kada cita materiala, kur tam tiek radīti apstakļi, lai tas augtu, vairotos un veiktu attīrīšanas procesu.

Bioloģisko filtrēšanu var izmantot ne tikai tad, kad gruntsūdeņi atrodas augstu vai augsne ir malaina, bet arī tad, kad nav vietas lielai drenēšanas sistēmai. Bioloģiskais filtrs ir kompakts un var atrasties rezervuara, kura konstrukcija atgadina septiķi. Taja notekūdeņus attīra anaerobas baktērijas.

Individualas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas mērķis ir nodrošinat notekūdeņu kvalitatīvu attīrīšanu attiecīga nekustama īpašuma apkartnē, lai neveidotos antisanitari apstakļi un sistēma būtu draudzīga apkartējai videi.

IZMANTOTAS LITERATŪRAS UN AVOTU SARAKSTS

https://www.mbakva.lv/bio.htm

https://www.kanalizacija.lv

https://www.swamp-eu.org

https://www.lvif.gov.lv

https://www.uponor.lv

https://www.hidrostandarts.lv/?l=1&mu=4

https://www.amitec.fi

https://www.macies.celotajs.lv

https://1189.lv

https://www.multiprese.eu

https://news.frut.lv

www.artok.lv

https://www.building.lv

https://www.websters-online-dictionary.org

https://savs.sytes.net

https://www.rantan.lv u.c.


Politica de confidentialitateDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 4356
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2022 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site