Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  


BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

BT-2001 - Stenda instalacija

informācija

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger


Stenda instalacija

Darba mērķis

Savienot apmacību stenda BT-2001 tehniskos mezglus, instalēt programmatūru un izveidot normalu komunikaciju starp stenda abam iekartam.2. Teorija

BT-2001 ir apmacību stends, lai teorētiski un praktiski apgūtu Bluetooth tehniku un programmatūru. Bluetooth ir inovatīva mobilas komunikacijas tehnoloģija tuvajam distancēm. BT-2001 stends ir izstradats studentu apmacībai, ka arī pielietojamiem pētījumiem elektronika, datoru komunikacijas un programmnodrošinajuma, kas balstas uz Bluetooth tehnoloģijas pielietojumu.

Bluetooth stends sastav no divam vienlīdzīgam sistēmam; kur datu komunikacija tiek vadīta no datoru un balss komunikacija no austiņam. Tas ļauj stenda lietotajam raidīt/saņemt datus un balsi caur Bluetooth savienojumiem. Stenda BT-2001 iemontētais RF modulis atbilst Bluetooth standartam 1.1, un 2 klasei ar 0 dBm izejas jaudu un nodrošina stabilu komunikaciju, pat ja raidoša daļa ir 10m attaluma no uztvērēja.

2.1 Aparatūras funkciju parskats

Katra BT-2001 stenda daļa sastav no matesplates un Bluetooth RF moduļa (1.1 attēls.). RF modulī ir iebūvēta CSR BlueCore02 mikroshēma, ka arī tas sastav no joslas filtra, LNA, TX/RX slēdža, flešatmiņas, kristala oscilatora, un SMA-tipa arējas antenas. Matesplate ir aprīkota ar UART virknes portu, USB, SPI interfeisu, CODEC, un barošanas un austiņu pieslēguma ligzdam.

1.1 attēls. BT-2001 Matesplate

Kopuma uz matesplates ir izvietotas astoņas gaismas diodes [P0 – P7]. To funkcijas ir aprakstītas 1.1. tabula.

tabula

Gaismas diode

Apzīmējums

UART

USB

LED 0

PIO 0

Nav savienojuma

Nav savienojuma

LED 1

PIO 1

Asinhrona (ACL/LMP) datu parraide

RESUME

LED 2

PIO 2

Sinhrona (SCO) datu parraide

DISCON

LED 3

PIO 3

Virknes (UART) datu parraide

TX

LED 4

PIO 4

Nav savienojuma

Nav savienojuma

LED 5

PIO 5

Asinhrona (ACL/LMP) datu uztveršana

PU

LED 6

PIO 6

Sinhrona (SCO) datu uztveršana

ON

LED 7

PIO 7

Virknes (UART) datu uztveršanaRX

BT-2001 stenda arhitektūra ir paradīta 1.2 attēla. Tas ietver jaudas daļu, RF moduli, ka arī UART, USB, SPI interfeisus, gaismas diodes un CODEC mezglu.

1.2 attēls. BT-2001 blokshēma

1) Jaudas daļa

Barošanas adapters – 300 mA, tiek pievienots matesplatei caur CON 4-spaiļu DC (līdzstravas) barošanas spraudni, ar izejas spriegumu 9 V. Adaptera ieeja tiek paredzēts 220-230V maiņspriegums (50 - 60 Hz). Adaptera izejas spriegums uz matesplates tiek reducēts uz 3,3V un tiek lietots ka matesplates barošanas avots. Taisngrieža shēma ietver U40 un U41 moduļus. U40 baro RF moduļa apkartējos elementus, kamēr U41 baro tikai Bluetooth RF moduli. Stenda barošana var tikt veikta arī tikai caur USB kabeli. Ja tiek lietots USB interfeisa savienojums, tad nav obligati jalieto barošanas bloks.

2) RF modulis

Par Bluetooth RF moduli ir nosaukta ta iekartas daļa, kas ietver Bluetooth mobilajas komunikacijas lietotas radiodetaļas.. BT-2001 RF modulis sastav no BlueCore02 mikroshēmas, flešatmiņas (flash ROM), no arējas atmiņas, kristala oscilatora, pastiprinataja ar zemu trokšņa līmeni (LNA) un antenas.

3) HCI interfeiss

HCI interfeiss

Komunikacija starp HCI kontrolers un HCI vadības daļu teik realizēta caur USB vai UART interfeisu. Pēc Bluetooth RF moduļa restartēšanas, Bluetooth HCI kontrolers var komunicēt caur UART vai USB interfeisu. Šis aparatūras aprīkojums automatiski izstrada vienu HCI interfeisu, kurš var tikt apstiprinats no USB - SHUTDOWN terminal.

UART

BT-2001 ir iestradats interfeiss, kas nodrošina komunikaciju ar RF modulī iebūvēto HCI kontroleri caur UART interfeisu. UART interfeiss tiek savienots datoram caur UART virknes kabeli, paredzētu CON1 (apzīmējums uz BT-2001). Ta ka tikai pieļauti tikai 3.3 V DC TTL signalu līmeņi, tiek lietota RS232 IC mikroshēma, lai parveidotu datora ieejas (un izejas) signala līmeni no +12V DC EIA uz TTL līmeni. Šaja gadījuma RX, TX, RTS, CTS un GND tiek marķēti atbilstoši Bluetooth RF moduļa standartam; RX apzīmē datu plūsmu no datora uz RF moduli, bet TX pretējo - no RF moduļa uz datoru. Papildus RTS un CTS tiek lietots datu plūsmas kontrolei un nodrošina komunikaciju ar Bluetooth ierīcēm.

USB

BT-2001 ietver arī USB interfeisu, lai atbalstītu HCI kontroleri atrdarbībai ar Bluetooth RF moduli. BT-2001 atbilst USB1.1 standartiem un ir ideala USB funkcijas vadošajam datoram. Barošana terminalam var tikt pievadīta arī caur USB interfeisu. Pat ja USB funkcijas netiek lietotas, to tapat var izmantot terminala barošanai, ja vien USB ir pieslēgts.

4) SPI

SPI savienojums

Ar SPI interfeisu BT-2001 var modificēt PS (President Store) lielumus no Bluetooth RF modulī iebūvētas flešatmiņas, vai arī ievadīt sistēmas programmatūru. SPI interfeiss tiek realizēts caur spraudni CON3, (apzīmējums uz BT-2001). Datora gadījuma, LTP ports formē līdzīgu savienojumu ar standarta DB25 (spraudnis) savienotaju. SPI interfeiss ir sastadīts no 5 signalu līnijam; MOSI; MISO; CSB; CLK; un RESET. MOSI un MISO ir marķēti atbilstoši RF moduļa standartiem. MOSI rada, ka terminalī tiek ievadīti dati no datora uz RF moduli. MISO uzrada pretējo – ka dati tiek rakstīti no RF moduļa uz datoru.

RESET

BT-2001 ir spējīgs tieši formēt RF moduļa sakuma uzstadīšanas signalu. Attiecīgais RESET uzstadījuma slēdzis ir apzīmēts ka SW2. Programmas ceļa sakuma uzstadījumu var veikt arī, izmantojot SPI interfeisu.

5) CODEC

AUDIO savienošana

Bluetooth iekarta ir spējīga raidīt balss signalu no viena uz otru. BT-2001 izmanto PCM CODEC metodi un shēmtehniku, lai mikrofona dzirdamo analogo balsi parveidotu digitala signala ta talakai parraidei. Bez tam CODEC var arī parvērst digitalaja PCM forma iekodēto balss informaciju atpakaļ analogaja balss signala, kas pēc tam tiek atskaņots uz austiņam.

2.2 Programmnodrošinajums

BT-2001 programmnodrošinajums kopuma ir iedalams divas daļas: praktiska programmatūra ir izstradata Man & Tel Co. LTD, savukart pielietojuma programmatūra ir firmas CSR izstradata.

2.2.1 Praktizēšanas programmatūra

BT-2001 Blueetoth stenda iekarta tiek lietota lai praktizētos Bluetooth protokolos. Praktizēšanas programmatūra atļauj vizualizēt/parraudzīt (monitorēt) pakešu analīzes programmēšanu, ka arī praktizēties emulacijas programmēšana Blotooth protokoliem RFCOMM, SDP, L2CAP, un HCI. Monitorēšanas paka analizēšanas praktiski ir saprast arhitektūru Bluetooth protokolam iekļaujot HCI, L2CAP, RFCOMMn un SDP steka. Monitorēšanas programmatūra ir paredzēta, lai praktizētos secību un notikumu programmēšana pašos protokolos. Emulacijas programmatūra ir paredzēta, lai pareizi saprastu secības plūsmu Bluetooth protokola stekiem un apgūtu programmēšanas procesu realai komunikaciju nodrošinašanai.

Demonstracijas programmatūra

ļauj demonstrēt Bluetooth daudzas dažadas funkcijas;

ļauj demonstrēt balss komunikaciju, teksta sūtīšanu, datu parraidi, utt.

3. Laboratorijas darba aprīkojums un materiali

- Dators ar Windows operaciju sistēmu un iebūvētu Visual C++ kompilatoru

- Bluetooth apmacību stends (BT-2001)

- Pielietojumprogrammatūras CD

- Austiņas

- UART, USB, SPI kabeļi

- 9V, 300mA tīkla adapteris

4. Darbu secība

4.1 Aparatūras instalēšana

UART

Izņemt no BT-2001 somas divus UART virknes kabeļus un pievienot 9-izvadu DB (ligzdu) savienotaju datora COM portiem. Pievienot virknes kabeļa 9-izvadu DB (spraudni) savienotajus abu divu BT-2001 stendu UART portiem.

BT-2001 soma esošas divas austiņas pieslēgt BT-2001 austiņu ligzdam.

Kad Bluetooth praktizēšanas un pielietojuma programmatūras instalēšana ir pabeigta, pievienot stendiem DC adapteri.

USB

Izņemt no BT-2001 somas divus USB kabeļus un savieno 4-izvadu A-tipa savienotajus datora USB portiem. Pievienot USB kabeļu B-tipa savienotajus abu divu BT-2001 stendu USB portiem.

BT-2001 soma esošas divas austiņas pieslēgt BT-2001 austiņu ligzdam.Kad Bluetooth praktizēšanas un pielietojuma programmatūras instalēšana ir pabeigta, pievienot stendiem DC adapteri.

Ja USB draiveris nav uzinstalēts, WinXP to atpazīs un paradīs brīdinajuma ziņojumu. Skatīties lietotaja rokasgramata detalizētaku instalēšanas informaciju.

4.1 Praktizēšanas programmatūras instalēšana

4.2.1 Programmu instalēšana

(Iepazīties arī lietotaja rokasgramatas 15 un 27 lpp. ar detalizētaku informaciju)

Nospiest Setup.exe ikonu, lai ar stenda BT-2001 komplekta esošo CD uzinstalētu programmas. Piezīme: Ja vēlama mape, kura programma tiks instalēta, ir mainījusies, programma var tikt uzinstalēta nepareizi.

Pieinstalē parējas vajadzīgas programmas (pstool.exe, chattool.exe,), bet kabeļi netiek pieslēgti;

Noņemt visas vecas draivera versijas (neattiecas uz pirmas reizes instalēšanu);

Pievienot USB kabeli abu izmantoto datoru USB portiem.

Pievienot abiem BT-2001 komplektiem (marķētiem ar `a` vai `b` tieši aiz to sērijas numuriem uz komplektu priekšēja paneļa plates) USB kabeļus un barošanas adapterus. Pēc tam ieslēgt iekartas ar PWR slēdzi. Automatiski japaradas USB savienojumam pēc USB kabeļa piespraušanas. Ja interfeiss neatpazīst jaunas iekartas savienojumu, prakstiski neparadas uz ekrana „Found New Hardware”, tad instlēšana talak nav vairs lietderīga.

Izvēloties zem „Found New Hardware Wizard” izvēloties „Install from a list or specific location (Advanced)” un pēc tam spiež Next”;

Izvēlēties „Search for the best drivers in these locations”, izvēlēties „Include this location in the search” un izvēlēties 5. usbdriver v1.17 mapi no diska un spiest „Next”;

Spiest „Continiue Anyway” Harware installation loga

Kad pabeigta instalacija var spiest „Finish”;

Kad iekartu pieslēgšana un instalēšana ir pabeigta, nospiest uz displeja redzamo Bluetooth.exe ikonu. Tad nospiest Monitor ikonu.

Text

Port Setting loga izvēlēties porta savienojumu, kuram ir pieslēgts BT-2001 un spiest OK. (Šaja brīdī jums jau vajadzētu būt uzstadītam USB – detalizētak skatīt 7.lpp. lietotaja rokasgramata).

 

4.2.2 Praktizēšanas programmu pielietojums

2) Demonstracijas režīms

Šaja režīma var tikt testētas Bluetooth funkcijas, stenda pogas automatiski iedarbina atbilstošas funkcijas. (detalizētak skatīt 22. un 28.lpp. lietotaja rokasgramata).

  1. Vispirms nospiest “Reset” pogu “Slave” pusē.
  2. Nospiest izvēlētas funkcijas pogu “Master” pusē, pēc tam, kad poga ir nospiesta “Slave” pusē. Var nospiest gan FTP, chatting (čatošanas), vai voice (balss) pogas, bet nespiest disconnect (atvienošanas) pogu. (Ja tas tomēr ir noticis, izvēlētas opcijas tiks atvienotas. Būs jaatgriežas atpakaļ un jauzstada “Master” un “Slave” atkartoti). Pēc pogu nospiešanas “Master” meklēs tam apkart esošos “Slave” (attēlojot to arī loga uz ekrana). Izvēlēties vienu no “Slave” adresēm šaja loga.
  3. Nospiest funkcijas pogu. Tur būs ziņojums loga ekranam pa vidu. Paradīsies „Connection complete” (savienojums veikts) un vardi uz pogam mainīsies - ‘Chatting’ uz „Find” (atrodi) un „Voice” uz „Send” (raidi) (priekš FTP). Šaja brīdī izvēlēties nosūtamo failu, nospiežot „Find”. Nospiežot „Send” fails tiks nosūtīts otram terminalim.

Čatošanai: sarunvalodas logs atvērsies ekrana apakša, ievadiet savu tekstu šeit un nospiežiet “Enter”, lai to nosūtītu.

Balsij: Pēc tam kad savienojums ir veikts, paradas ziņojums, noradot lietotajiem pievienot austiņas Bluetooth iekartas terminalam. Tagad var tikt veikta savstarpēja komunikacija starp terminaliem balss režīma.

Piezīme: Lomu opcijas uzstadamas tikai vienreiz, kad tiek palaista programma. Taču, ja jūs vēlaties mainīt lomu, nospiežiet “Disconnect” (atvienošanas) pogu demonstracijas režīma un atkaroti uzstadiet lomas. “Slave” iekarta nospiest “Reset” pogu. “Master” iekartai nospiest izvēlētas funkcijas pogu.

Kontroljautajumi:


Politica de confidentialitateDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1182
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2022 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site