Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  


BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

“IVARS” BIZNESA PLANS

mārketings

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger
SABIEDRĪBA AR IEROBEŽOTU ATBILDĪBU

“IVARS”

BIZNESA PLANS

Jūrmala, 200

Saturs

Saturs…………………………………………………………………………………..

Kopsavilkums 3

Pamatojums 4

1. Uzņēmuma apraksts 5

1. 1. Misija un mērķis 5

1. 2. SIA “IVARS” telpu raksturojums un atrašanas vieta 5

2. Preces un pakalpojumi 5

3. Vadība un personals 6

4. Tirgus un marketings 8

4. 2. Konkurences analīze 8

4. 3.Tirgus pētījumi 9

5. Finanses 9

5. 1. Planota izdevumu tame 9

5. 2. Planota naudas apgrozījuma parskats uz 6 mēnešiem (uz 30 dienam mēnesī) 10

5. 3. Peļņas un zaudējuma aprēķins 11

5. 4. Planota bilance uz atvēršanas brīdi 11

5. 5. Bezzaudējuma punkts 12

Kopsavilkums

Šis biznesa plans ir izveidots, lai stadītu priekša SIA “IVARS” jaunizveidoto uzņēmumu. Jaunizveidotais uzņēmums ir bistro jeb atras apkalpošanas ēdinašanas uzņēmums. Uzņēmums 100 % pieder vienai personai. Kapitalu uzņēmuma iegulda pats īpašnieks. Galvena kontaktpersona ir IVARS TILTIŅŠ. Ēdinašanas uzņēmuma adrese ir Artilērijas iela 3, Jūrmala, LV – 2011, Latvija. Telefona numurs ir 67730164. Biznesa plana sastadīšanas mērķis ir SIA “IVARS” vadības lietošanai un vajadzības gadījuma, lai to varētu parstradat un izveidot kredīta pieteikumu.

Galvenie mērķi ir apmierinat viesu vēlmes un vajadzības, kas nodrošinatu augstu servisa līmeni un piedavatu produktu, šaja gadījuma ēdienu, par konkurētspējīgam cenam, salīdzinot ar citiem pilsēta esošajiem ēdinašanas uzņēmumiem. Iegūt augstas kvalitates ēdienus, kuri ražoti galvenokart no Latvija izaudzētam ekoloģiski tīram izejvielam. 5 gadu laika kļūt par uzņēmumu, kurš iekarojis vietējo tirgu ar kvalitati, apkalpošanas atrumu, daudzveidīgako un interesantako ēdienu klasta piedavajumu, viesmīlīgu atmosfēru un profesionalu personalu.

Uzņēmums atrodas jaunizveidotajas dzīvojamas ēkas telpas, kura ir privatizēta. Ēkas saimnieks izīrē šīs telpas, jo pats nav kompetents ēdinašanas uzņēmuma jautajumos, un izsludinaja konkursu, piedavajot kadam citam uzņēmējam, atvērt šeit ēdinašanas uzņēmumu. Iepriekš šajas telpas bija diennakts veikals un ceļot šīs telpas, bija domats par to, lai tas atbilstu ēdinašanas uzņēmuma prasībam. SIA “IVARS” īpašnieks par saviem līdzekļiem ir veicis atbilstošu telpu rekonstrukciju un kapitalo remontu, iegadajies un uzstadījis vajadzīgas ražošanas cehu un tirdzniecības zales iekartas.

Ēdinašanas uzņēmums piedavas latviešu nacionalo virtuvi, jo ka zinams, latviešiem patīk vienkarši un labi paēst, it īpaši, tas ir raksturīgs pilsētas, kur cilvēki tomēr dod priekšroku mūsu pašu latviešu virtuvei, kura ir tik daudz garšīgu un baudamu ēdienu. Ta ka ēdinašanas uzņēmums atradīsies tuvu Slokas dzelzceļa stacijai svarīgi, lai arī arzemju viesi, kas šeit viesosies, varētu nobaudīt tieši Latvijas virtuvei raksturīgo. Visa ēdinašanas uzņēmuma piedavata produkcija būs bez ķīmiskam piedevam un bez konservantiem, ka arī tiks veltīta īpaša uzmanība, lai ta būtu vienmēr svaiga un baudama. Ēdieniem nepieciešamas izejvielas tiks iepirktas no lauku rajonos dzīvojošajiem zemniekiem, kas nodarbojas ar Latvijas lauku labumu audzēšanu.

Uzņēmuma tiks organizēts pilns ražošanas cikls, sakot no produktu pirmapstrades, lai uzņēmums varētu piedavat vairak darba vietas un nodarbinat vairak cilvēkus, tadējadi, samazinot bezdarbu Jūrmala, jo tiks radītas jaunas darba vietas.

Uzņēmums būs atvērts no 11.00 – 24.00 visas septiņas dienas nedēļa.

Galvena mērķauditorija, kas apmeklēs šo ēdinašanas uzņēmumu būs vietējie iedzīvotaji, un, ka zinams, Sloka dzīvo 10 tūkstoši cilvēku. Otrkart, skolnieki, jo netalu ir skola, ka arī pilsētas viesi. Bez tam vieta, kur atrodas uzņēmums ir ļoti izdevīga, pats pilsētas centrs, dzelzceļa stacijas tuvuma, kur apgrozas dienas laika ļoti daudz cilvēku, piekļūšana ļoti ērta, gan ar mašīnu, jo ir iekartota autostavvieta, gan cilvēkiem bez mašīnas.

Pamatojums

Šobrīd pasaulē par vienu no perspektīvakajam ekonomikas nozarēm atzīst tūrismu. Pasaules tūrisma organizacija prognozē būtisku tūrisma pieaugumu Baltijas jūras reģiona. Tadējadi arī Latvijai ar tas neparblīvēto dzīves telpu, mēreno klimatu, bagato dabas un kultūras mantojumu, maz parveidoto dabu, kūrortu tradīcijam, kvalificētiem specialistiem paveras plašas iespējas kļūt par pievilcīgu tūrisma galamērķi.

Latvijas maksajuma bilances 2000. gada dati rada, ka tūrisma pakalpojumu eksporta īpatsvars IKP Latvija ir 1,6 %. Tūrisma tieši nodarbinato īpatsvars kopēja nodarbinato skaita Latvija ir 0,34 %, bet tieši nodarbinato skaits sasniedz aptuveni 5 %.

2001. gada valstī pavisam darbojas 274 viesnīcas un tūristu mītnes jeb par 18 % vairak neka iepriekšēja gada. Raksturojot tieši sabiedriskas ēdinašanas tīkla pamatradītajus, var secinat, ka 2001. gada Latvija ir 3505 ēdinašanas uzņēmumi. Visvairak, tas ir 57 %, ir restorani, otraja vieta, tas ir 22 %, ir bari, trešaja vieta, tas ir 12 %, ir slēgtas ēdnīcas, un 9 % ir citas ēdinašanas formas. Ja to visu parvērš skaitļos, tad Latvija uz 2001. gadu ir 2014 restorani, 752 bari, 431 slēgtas ēdnīcas un 308 citas ēdinašanas formas. Restoranu, baru un slēgto ēdnīcu skaits vidēji uz 10 000 iedzīvotajiem ir 14. Iedzīvotaju skaits uz vienu ēdinašanas uzņēmumu ir 694.

Pavisam šajos visos ēdinašanas uzņēmumos kopa ir 106 tūkst. vietu. Vidēji uz vienu uzņēmumu ir 30 vietas. Var secinat, ka, ja vidēji iedzīvotaju skaits uz vienu uzņēmumu ir 694, bet vietu skaits vidēji ir 30, tad uzņēmumam ir pietiekoši apmeklētaju, un šī niša biznesa ir ļoti perspektīva, jo cilvēks vienmēr gribēs labi paēst, un viesu nekad netrūkst, ja vien ēdinašanas uzņēmums macēs piesaistīt un noturēt savu mērķauditoriju.

Svarīgi ir piesaistīt saviem uzņēmumiem tieši arzemju viesus, kas apmeklē Latviju. Procentuali visvairak tūrisma pakalpojumus ir izmantojuši 2001. gada ceļotaji no Somijas (16% no kopskaita), Vacijas (15% no kopskaita) un Krievijas (9% no kopskaita).

Ir nepieciešams labi parzinat citu valstu ēšanas tradīcijas, jo, ja vēlas piesaistīt arī arzemju tūristus, ir ļoti svarīgi ēdienu piedavajuma klasta iekļaut arī pasaulē slavenus ēdienus, ko varētu atpazīt katrs arzemju viesis. Jo uzņēmums piedavas daudzveidīgakas un savdabīgakas ēšanas iespējas ēdinašanas uzņēmuma, jo būs lielakas iespējas piesaistīt vairak viesu, līdz ar to palielinasies apgrozījums un arī peļņa, kas ir pats svarīgakais uzņēmējdarbība.

Katram cilvēkam ir nepieciešams apmierinat savas pamatvajadzības, pie tam pieder arī ēdiens, un šī vajadzība ir visiem cilvēkiem neatkarīgi no sabiedrības struktūras vai ietekmes, kadai visi mēs esam pakļauti. Šīs sekundaras vajadzības atri var parvērsties par vēlmēm, kad cilvēks vēlas noteiktu produktu baudīt speciali sagatavotu. Piemēram, zivs vīna mērcē vai grillēti vistu sparniņi mīkla. Lai to cilvēks varētu nobaudīt, ir nepieciešamas labas zinašanas pavarmaksla, bet, ja tadu nav, svarīgi, lai būtu kads, kas varētu šīs cilvēka vēlmes apmierinat. Tapēc ir vērts uzsakt uzņēmējdarbību, kas saistīta ar ēdinašanas iespēju nodrošinašanu. 

1. Uzņēmuma apraksts

Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “IVARS” ir mērķis atvērt nelielu atras apkalpošanas ēdinašanas uzņēmumu jeb bistro. Kapitalu uzņēmuma ieguldīs pats īpašnieks. Uzņēmums 100 % piederēs vienai personai.

Uzņēmuma nosaukums ir SIA “IVARS”. Adrese ir Artilērijas iela 3, Jūrmala, LV – 2011, Latvija. Telefona numurs ir 67730164. Uzņēmuma īpašnieks ir IVARS TILTIŅŠ, SIA ”IVARS” prezidents. Biznesa plana sastadīšanas mērķis ir SIA vadības lietošanai un vajadzības gadījuma, lai to varētu parstradat un izveidot kredīta pieteikumu.

1. 1. Misija un mērķis

Izveidot atras apkalpošanas ēdinašanas uzņēmumu Jūrmala, jaunizveidotajas dzīvojamas ēkas telpas.

Apmierinat viesu vēlmes un vajadzības, kas nodrošinatu augstu servisa līmeni un piedavatu produktu, šaja gadījuma – ēdienu, par konkurētspējīgam cenam, salīdzinot ar citiem pilsēta esošajiem ēdinašanas uzņēmumiem.

Iegūt augstas kvalitates ēdienus, kuri ražoti galvenokart no Latvija izaudzētam ekoloģiski tīram izejvielam.

5 gadu laika kļūt par uzņēmumu, kurš iekarojis vietējo tirgu ar kvalitati, apkalpošanas atrumu, daudzveidīgako un interesantako ēdienu klasta piedavajumu, viesmīlīgu atmosfēru un profesionalu personalu.

1. 2. SIA “IVARS” telpu raksturojums un atrašanas vieta

Ēdinašanas uzņēmuma birojs, ražošanas telpas un ēdinašanas uzņēmuma tirdzniecības telpas izvietotas jaunizveidotas dzīvojamas ēkas telpas, kura ir privatizēta. Ēkas saimnieks izīrē telpas un savukart, SIA “IVARS” šīs telpas īrē, lai izveidotu jaunu, perspektīvu bistro Jūrmala. Iepriekš šajas telpas bija arī veikals, un ceļot šīs telpas, bija domats par to, lai tas atbilstu ēdinašanas uzņēmuma prasībam.

SIA “IVARS īpašnieks par saviem līdzekļiem ir veicis atbilstošu telpu rekonstrukciju un kapitalo remontu, iegadajies un uzstadījis vajadzīgas ražošanas cehu un tirdzniecības zales iekartas.

2. Preces un pakalpojumi

Galvenais mērķis ir atvērt ēdinašanas uzņēmumu. Ēdinašanas uzņēmuma atrašanas vieta Jūrmala, jaunajas telpas. Mērķis ir izveidot ēdinašanas uzņēmumu, kura katrs pilsētas iedzīvotajs, ka arī viesis, kas apmeklē Jūrmalu, varētu atrast to, par ko varbūt visu dzīvi viņš ir sapņojis, tadējadi, lai to īstenotu ir nepieciešams būt informētam par viesu vēlmēm un vajadzībam.

Blakus jau pilsēta esošajiem ēdinašanas uzņēmumiem ir nepieciešams īstenot ideju par ideala uzņēmuma izveidošanu. Jarēķinas ar to, ka Sloka dzīvo 10 tūkstoši cilvēku, un tie tad parsvara būs mērķauditorija, kas šo uzņēmumu apmeklēs.

Ēdinašanas uzņēmums būs izveidots jau esoša ēka, kura paris gadus atpakaļ bija veikals. Zale, kas paredzēta viesu uzņemšanai ir diezgan plaša, tadēļ ir pietiekoši vietas, lai iekartotu majīgas sēdvietas viesiem, ka arī organizēt viegli parredzamu ēdienu klastu, ko viesis jau, ieejot ēdinašanas uzņēmuma varētu apskatīt. Apkalpošana būs organizēta ta, lai pats viesis varētu izvēlēties, ko pasūtīt, staigajot pa īpaši aprīkotu telpu, kura atradīsies šaja diena piedavatie ēdieni. Tas sekmēs atru apkalpošanu, kas mūsdienas cilvēkam ir ļoti svarīgi.

Ēdinašanas uzņēmums piedavas latviešu nacionalo virtuvi, jo, ka zinams, latviešiem patīk vienkarši un labi paēst, it īpaši, tas ir raksturīgs pilsētas, kur cilvēki tomēr dod priekšroku mūsu pašu latviešu virtuvei, kura ir tik daudz garšīgu un baudamu ēdienu. Ta ka ēdinašanas uzņēmums atradīsies jaunas telpas, svarīgi, lai arī arzemju viesi, kas šeit viesosies, varētu nobaudīt tieši Latvijas virtuvei raksturīgo. Visa ēdinašanas uzņēmuma piedavata produkcija būs bez ķīmiskam piedevam un bez konservantiem, ka arī tiks veltīta īpaša uzmanība, lai ta būtu vienmēr svaiga un baudama. Ēdieniem nepieciešamas izejvielas tiks iepirktas no rajona dzīvojošajiem zemniekiem, kas nodarbojas ar Latvijas lauku labumu audzēšanu.

Uzņēmuma tiks organizēts pilns ražošanas cikls, sakot no produktu pirmapstrades, lai uzņēmums varētu piedavat vairak darba vietas un nodarbinat vairak cilvēkus, tadējadi, samazinot bezdarbu Jūrmala, jo tiks radītas jaunas darba vietas.

Bez ikdienas ēdinašanas, bistro tiks organizēta arī ēdienu piegadašana pusdienlaika firmam, kas, pa telefonu pazvanot, varēs pasūtīt, ka arī iespēja pasūtīt banketus uz vietas un izbraukuma banketus.

3. Vadība un personals

Galvena vadības komanda

Prezidents – Ivars Tiltiņš

Izpilddirektore –

Vadības izglītība

Ivars Tiltiņš – Tūrisma un viesmīlības

uzņēmuma vadītajs, kvalifikacija – būs

________________ kvalifikacija - būs

Administratīva atbildība:

Ivars Tiltiņš – rīkotajdirektors un direktors

sagades lietas, ražošanas vadītajas

___________________ – izpilddirektore, galvena

finansiste un pardošanas direktore,

gramatvede

Personals:

Pavare – Ilze Karste

Pavare – Inga Krūma

Pavare – Sanita Tiltiņa

Pavare – Anita Lapiņa

Barmenis – Janis Lapiņš

Barmenis – Atis Akmens

Viesmīle – Ginta Rozīte

Viesmīle – Liene Rieksta

Viesmīle - Marīte Liepa

Viesmīle – Kristīne Kalna

Apkopēja – Inta Zale

Apkopēja – Ieva Driķe

Trauku mazgataja – Indra Krastiņa

Trauku mazgataja – Iveta Oša

Personala algas:

Uzņēmums būs atvērts no 11.00 – 24.00 visas septiņas dienas nedēļa, taču darba diena, skatoties pēc konkrētas situacijas ēdinašanas uzņēmuma, ja nav vakara cilvēku, vadītajs var aizvērt to atrak. Katru dienu uzņēmums stradas 13 stundas. Darbiniekiem būs maiņu darbs, būs dienas un vakara maiņas. Katru nedēļu, ņemot vēra darbinieku vēlmes tiks sastadīts attiecīgajai nedēļai darba grafiks, katram uzņēmuma stradajošajam cilvēkam. Pavariem, viesmīlēm un barmeņiem stunda maksas 0, ___ Ls. Nedēļa janostrada 40 h, nedēļa darba samaksa būs 40*0.____ = ____ Ls, bet mēnesī 40*4*0.___ = _____ Ls. Bez ta visa par labu darbu, uzņēmuma noieta veicinašanu, būs iespējams darbiniekiem saņemt prēmijas. Darbinieki tiks vērtēti ar kvalitates koeficientu, kas, sakot darbiniekam stradat būs vienads ar viens, bet, paradot sevi ka profesionalu specialistu, var pieaugt līdz 1.5, un tas nozīmē to, ka tad darbinieks saņems nevis _____Ls mēnesī, bet gan 40*4*0.__*1.5 = _____ Ls. Tas ir par _____ Ls vairak.

Apkopējam, ta ka viņas restoranu naks uzkopt agri no rīta, pirms ta atvēršanas, būs noteikta konkrēta darba samaksa – 160 Ls mēnesī. Trauku mazgatajam alga būs 170 Ls mēnesī.

Viena mēnesī samaksata nauda par algam

Darbinieki

Aprēķins

Summa par darba algu mēnesī

4 pavari

4*160 Ls

640 Ls

2 barmeņi

2*160 Ls

310 Ls

4 viesmīles

4*160 Ls

640 Ls

2 apkopējas

2*160 Ls

310 Ls

2 trauku mazgatajas

2*170 Ls

340 Ls

2 vadītaji2*250 Ls

500 Ls

Kopa:

2740 Ls/mēnesī

Viena gada samaksata nauda par algam

Darbinieki

Aprēķins

Summa par darba algu mēnesī

4 pavari

4*160 Ls*12

7680 Ls

2 barmeņi

2*160 Ls*12

3840 Ls

4 viesmīles

4*160 Ls*12

7680 Ls

2 apkopējas

2*160 Ls*12

3840 Ls

2 trauku mazgatajas

2*170 Ls*12

4080 Ls

2 vadītaji

2*250 Ls*12

6000 Ls

Kopa:

33 120 Ls/gada

4. Tirgus un marketings

4. 1. Mērķtirgus un tirgus potencials

Galvena mērķauditorija, kas apmeklēs šo ēdinašanas uzņēmumu būs vietējie iedzīvotaji, un, ka zinams, Sloka dzīvo 10 tūkstoši cilvēku. Bez tam vieta, kur atrodas uzņēmums ir ļoti izdevīga, pats pilsētas centrs, kur apgrozas dienas laika ļoti daudz cilvēku, piekļūšana ļoti ērta, gan ar mašīnu, jo ir iekartota autostavvieta, gan cilvēkiem bez mašīnas. Netalu ir arī Jūrmalas 1. ģimnazija, un Slokas pamatskola ka zinams, daudzi skolnieki neēd skolas ēdnīca, bet par vecaku iedoto naudu, lai paēstu pusdienas, būtu arī viena no lielakajam mērķauditorijam pusdienlaika un arī pēc skolas. Bez tam arī viesi, kas apmeklēs Jūrmalu, būs šī bistro viesi. Ka pētījumi rada, Jūrmalas sadraudzības pilsēta ________________un ļoti bieži tieši vacieši viesojas Jūrmala, un viņi neapšaubami dievina latviešu nacionalo virtuvi, kur ir tik daudz garšīgu un baudamu ēdienu.

4. 2. Konkurences analīze

Jūrmala ir vairaki citi ēdinašanas uzņēmumi. Šie uzņēmumi visi ir diezgan līdzīgi, piedava vienu un to pašu ēdienu klastu. Apkalpošana ir ļoti neprofesionala, var teikt pat nelaipna, neparzina apkalpojošais personals galvenos viesmīlības pamatus, ēdiens jagaida ļoti ilgi, un ne vienmēr viesis ir apmierinats ar ēdiena garšu un piedavajuma klastu. Pilsēta jau gadiem trūkst ēdinašanas uzņēmuma, kas piedavatu vienkaršus latviešu nacionalas virtuves ēdienus, kuri būtu profesionali sagatavoti un baudami, un viesim, apmeklējot šo uzņēmumu, vēlētos atgriezties vēl un vēl, jo viņš sajustu, ka viņu tur gaida un ka personals sniedz profesionalu un atru apkalpošanu, kas mūsdienas cilvēkam ir ļoti svarīgi

4. 3.Tirgus pētījumi

Patērētaja pieprasījums

Bistro piedavajums

1. Kvalitate

Ēdieni no Latvija ražotam izejvielam, no vietējiem zemniekiem, svaigi, veselīgi, bez konservantiem un ķimikalijam

2. Cena

Konkurētspējīgas cenas, cenas noteiktas pētot tirgus segmentus un mērķauditorijas pirktspēju

3. Sortiments

Noteikts, pētot cilvēku vēlmes un vajadzības, latviešu tradicionala virtuve ar tas īpatnībam

4. Kvalitatīva apkalpošana

Profesionals, zinošs personals ar atbilstošu izglītību, parzina viesmīlības apkalpošanas īpatnības un likumus

5. Atrašanas vieta

Pilsētas centrs, viegla piekļūšana, autostavvieta bez maksas

6. Atrums

Ēdinašanas uzņēmums veidots ka bistro, atras apkalpošanas ēdinašanas uzņēmums, devīze atri apkalpot un ar augstu servisa līmeni

5. Finanses

5. 1. Planota izdevumu tame

Telpu kapitalais remonts

25000 Ls

Ražošanas cehu iekartas

36000 Ls

Tirdzniecības zales iekartojums

24000 Ls

Visa zales un virtuves inventara (trauki, galda piederumi, glazes, dekori) iegade

23000 Ls

Izejvielu iegade ēdienu pagatavošanai, atvēršanas nedēļai

21900 Ls

Kopa:

129 900 Ls

5. 2. Planota naudas apgrozījuma parskats uz 6 mēnešiem (uz 30 dienam mēnesī)

1.mēn (jūlij.)

2.mēn

(aug.)

3.mēn

(sept.)

4.mēn

(oktobr.)

5.mēn

(novembr.)

6.mēn

(decembr.)

Viesu skaits vidēji diena

Vid. ēd. tēriņš

Ls

. Ls

. Ls

. Ls

. Ls

Ls

Vid. dzēr. tēr.

. Ls

. Ls

Ls. Ls

Ls

. Ls

Sakuma atlikums

Naudas ieņēmumi:

Ēdienu apgrozījums

=

* =

* =

* =

*=

101* * =

Dzērienu apgrozījums

* =

85* * =

* =

* =

108* * =

101* * =

Kopējie ieņēmumi:

+ =

+ =

+ =

+ =

+ =

+ =

Naudas izdevumi:

Partikas iepirkšana

Dzērienu iepirkšana

Darbinieku algas

Algas nodoklis (darba devēja daļa 24,09 %)

Citi izdevumi(īre, komunalie maksajumi utt.)

Kopējie izdevumi:

Atlikums:

5. 3. Peļņas un zaudējuma aprēķins

1.mēn

2.mēn

3.mēn

4.mēn

5.men

6.mēn

Ieņēmumi

Ražošanas izdevumi:Izejvielas

Algas

Socialais nodoklis

Citi izdevumi

Peļņa vai zaudējumi pirms arkartas posteņiem un nodokļiem

Uzņēmuma ienakuma nodoklis (22%)

Neto peļņa

5. 4. Planota bilance uz atvēršanas brīdi

Aktīvi  Pasīvi

Iekartas

Pašu kapitals

Inventars

Privatie ieguldījumi

Celtniecības objektu izmaksas

Piegadataju kredīts

Izejvielas

Debitoru paradi

Naudas līdzekļi

Kopa:

Kopa:

5. 5. Bezzaudējuma punkts

Klienti mēnesī

Vidējais tēriņš

Ls

Fiksētas izmaksas

Ls/mēnesī

Mainīgas izmaksas

MI/1

Ls

Ieguvums/1

Ls

Izmaksas kopa

Ls

Bezzaudējuma punkts

Mēnesī nepieciešamo klientu skaits

Paskaidrojums

Atras ēdinašanas bistro ir līdz 2880 klientu mēnesī.

Vidējais tēriņš ir ______Ls/mēnesī

Fiksētas izmaksas ir ______Ls/mēnesī

Mainīgas izmaksas ir 40% no apgrozījuma jeb no ________Ls, tas ir _________/mēnesī

Mainīgas izmaksas uz 1 vienību ir 40% no ___ Ls, tas ir, _____ Ls

Ieguvums uz 1 vienību ir 5 –2= ___ Ls

Izmaksas kopa = _____+40% no _______= _______Ls/mēnesī

Bezzaudējuma punkts ir _______/____ Ls = 1072 (klienti)

Lai uzņēmums varētu stradat sekmīgi, ir mēnesī nepieciešami 1072 klienti.

Politica de confidentialitateDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1154
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2023 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site