Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  


BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Marketinga prakses atskaite

mārketings

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILAREMarketinga prakses atskaiteSAIMNIECISKA DARBĪBA.

APRAKSTS.

Es praksi veicu sabiedrība ar ierobežotu atbildību ‘’ Markets ’’.

Šis uzņēmums nodarbojas ar autoriepu un disku tirdzniecību jau kopš 1993. gada, bet es praksi veicu SIA ‘Markets’ ar nekustamajiem īpašumiem saistītaja meitas uzņēmuma, un ta ir atsevišķa SIA ‘Markets’ darbības nozare, kura strada tirgū nedaudz vairak par gadu, bet neatrodas tirgū ilgi.

Meitas uzņēmuma strada 5. cilvēki:

Ø      Viena sekretare.

Ø      Divi cilvēki nodarbojas ar nekustamajiem īpašumiem saistītam darbībam.

Ø      Divi cilvēki nodarbojas ar zemes un gruntsgabalu saistītam darbībam.

Par cik firma ir nesen izveidojusies, tad ta nekustamo īpašumu tirgū aizņem salīdzinoši mazu daļu, bet tas ir perspektīvs uzņēmums ar izaugsmes iespējam.

1999. gadu meitas uzņēmums noslēdza ar Ls 2000 latu lieliem zaudējumiem, jo tika ieguldīta nauda uzņēmuma izveidošana un attīstība, bet tagad jau trīs mēnešus uzņēmums strada ar peļņu.

Uzņēmuma planos bija divus gadus stradat ar zaudējumiem, bet veiksmīgi vadot uzņēmumu, peļņas momentu sasniegt izdevas atrak.

Uzņēmuma tiek izmantotas novatoriskas idejas – tas nozīmē ka ar katru klientu tiek stradats pilnīgi individuali.

Meitas uzņēmuma statūti ir apstiprinati dibinataju sapulcē 1998. gada 2. decembrī un reģistrēti 1998.gada 17.decembrī.

Meitas uzņēmumam ir divi dibinataji – P. Gerhards un J. Ivanovs.

P. Gerhards dibinataju sapulcē tika ievēlēts par meitas uzņēmuma direktoru.

Meitas uzņēmuma revidenta pienakumus pilda S. Stupins.

Meitas uzņēmuma pamatkapitals ir Ls 3000 - kurš ir sadalīts 100 vienadas daļas, katra daļa Ls 30 vērtība. P. Gerhardam sabiedrības pamatkapitala pieder 51.daļa ar kopējo vērtību Ls 1530 , bet direktoram J. Ivanovam pieder 49.daļas

Ls 1470 apjoma.

Dibinataji sedz savu pamatkapitala daļu vērtību ar mantiskajiem ieguldījumiem, kuru vērtību iepriekš ir noteicis novērtētajs.

2. VĒRTĒJUMS.

Saimniecisko darbību kopuma var vērtēt ka ļoti pozitīvu, jo uzņēmums ļoti īsa laika sasniedza peļņas momentu, un tas izdevas pateicoties tam, ka ļoti labi manuprat tika piesaistīti klienti un izvietota reklama.

1999. gads tika beigts ar zaudējumiem, ko var izskaidrot ar to, ka tika ieguldīta nauda uzņēmuma izveidošana un attīstība.

Uzņēmuma organizatoriska struktūra un darba organizacija atbilst pašreizējam vajadzībam, tomēr , paplašinot darbības apjomu, noteikti būtu nepieciešams palielinat darbinieku skaitu.

3. PRIEKŠLIKUMI:

-mans galvenais priekšlikums SIA ‘MARKETS’ darbības uzlabošanai ir sakt praksē nodarboties arī ar apbūvi, restauraciju, remontu un teritoriju labiekartošanu, vai arī sadarboties ar būvfirmam, tadējadi paplašinot darbības specifiku, taču tas prasīs papildu kapitalieguldījumus, bet savukart arī šada veida varētu gūt ievērojamu peļņu.

Vēl varētu pieņemt darba arī dažus cilvēkus, kas nodarbotos tieši ar dzīvokļu maiņu, apmaiņu sakara ar īres un komunalo maksajumu paradiem, jo šobrīd tas ir ļoti aktuali, un tas varētu atvieglot darbu un ļaut ražīgak stradat pašreizējiem darbiniekiem.MARKETINGA DARBĪBA.

APRAKSTS.

Uzņēmuma ar marketingu ka atsevisķu funkciju nenodarbojas. Klientūra nav apzinata, mērķtirgus nenoteikts un tirgus nav segmentēts, tadēļ pirmais uzdevums, ko es veicu marketinga izpētei, bija intervijas. Tas tika veiktas galvenokart uz ielas, dažreiz arī darbavietas. Šo mutisko aptauju mērķis bija uzzinat SIA ‘’MARKETS’’ mērķklientus, to vēlmes, uzņēmuma darbības pozitīvas un negatīvas puses.

Triju dienu laika tika aptaujati 200 cilvēki ar ar dažadu ienakuma līmeni un profesiju. Intervijas uzdevu jautajumus par ienakumiem, profesiju, par to, ar kadu uzņēmumu šie cilvēki sadarbotos, kapēc? Kas tos apmierina vai neapmierina SIA ‘’MARKETS’’ utt.

Pēc interviju rezultatu apkopošanas, novērtējot iegūto informaciju, jau varēja izdarīt vairakus secinajumus, kuri kalpotu par pamatu turpmakajam marketinga aktivitatēm:

uz aptaujas rezultatu pamata es veicu tirgus segmentaciju pēc sociali ekonomiska kritērija, par iedales pamatu ņemot ienakumu līmeni, jo tas, manuprat, ir viens no objektīvakajiem pircēju novērtēšanas faktoriem.

Visus pircējus var iedalīt 3 segmentos:

a)     iedzīvotaji ar ienakumu līmeni līdz Ls 70 mēnesī;

b)    


iedzīvotaji ar ienakumu no Ls 70 līdz Ls 130 mēnesī;

c)      iedzīvotaji ar ienakumu virs Ls 130 mēnesī.

Pasaulē ir pieņemts, ka nekustama īpašuma tirgus ir viens no biznesa veidiem, kura patiešam var gūt peļņu, taču Latvija šis tirgus strada ar zinamu specifiku.

Parsvara mazakam nekustama īpašuma kompanijam vairak jaorientējas uz mazak maksatspējīgiem klientiem, kuri patreiz vēlas samainīt savus dzīvokļus dažadu apstakļu dēļ, un peļņu tas varētu gūt vairak uz apriti, nevis uz kada liela darījuma pamata. Savukart lielas kompanijas vairak orientējas uz turīgakiem klientiem, un cer noslēgt ar tiem grandiozakus darījumus, taču arī lielas kompanijas neaizmirst ka varētu pelnīt naudu arī ar maziem darījumiem.

SIA ‘ MARKETS’ varētu vairak ievietot reklamu lielakajos laikrakstos lai varētu piesaistīt klientus, ka arī varētu vairak ievietot reklamu Radio SWH, kas arī patreiz tiek darīts, un patreiz tiek arī domats par šīm te reklamas lietam.

VĒRTĒJUMS.

Es SIA ‘’MARKETS’’ marketinga darbību vērtēju ka apmierinošu. Protams, uzņēmumam nav ne marketinga stratēģijas, ne marketinga plana, netiek veikti nekadi klientu un tirgus pētījumi. Nav arī darbinieku, kuri nodarbotos ar marketinga problēmam. Daži marketinga elementi, piemēram, cenas, pardošanas metodes, ir uzņēmuma darbība veiksmīgi organizētas.

PRIEKŠLIKUMI.

Javeic klientu aptaujas un tirgus pētījumi. Tas būtu jadara reizi 3 mēnešos, lai laicīgi varētu reaģēt uz izmaiņam klientu vēlmēs un pirmie varētu ieviest nepieciešamos jauninajumus;

Regulari jaievieto reklama laikrakstos un radio, kas informētu klientus par esošajam atlaidēm ;

Tirgus daļas paplašinašanai noteikt nedaudz zemaku cenu līmeni neka konkurentiem.

Students: _____ _______ ______ ____________

/ U. Podnieks /

Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 2263
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved