Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  


BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Boat fuel”

mārketings

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILAREBiznesa augstskola Turība
Ekonomikas katedra


Sabiedrība ar ierobežotu atbildību

“Boat fuel”

B i z n e s a p l a n s

Satura radītajs

Biznesa plana kopsavilkums. 3

nodaļa. Uzņēmuma apraksts 4

nodaļa. Produkcija un pakalpojumi 6

nodaļa. Tirgus analīze 7

nodaļa. Marketinga plans 9

nodaļa. ražošnas plans 10

nodaļa. Uzņēmuma vadība un organizacija 12

nodaļa. Risks un problēmas 13

nodaļa. Finansu plans Error! Bookmark not defined.

Biznesa plana kopsavilkums.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Boat fuel” ir reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra Uzņēmējsabiedrība reģistrēta LR Uzņēmumu reģistra. 1998. gada 15. oktobrī., Rīga, ar reģi stracijas nr. 010364915.

Sabiedrības adrese ir Jūrmala, Lielupes Krasta 1. Sabiedrība darbojas uz statūtu pamata un tas galvenais darbības virziens ir degvielas tirdzniecība ūdens transporta līdzekļiem. Sabiedrība nodarbosies arī ar smērvielu tirgošanu un rezerves daļu tirgošanu un uzstadīšanu ūdens transportam.

Lai arī Rīga degvielas tirgus ir diezgan piesatinats, tomēr neviena cita DUS nepiedava savus pakalpojumus augošajam ūdens transporta līdzekļu īpašnieku skaitam. Konkurences, tatad, degvielas tirdzniecība netrūkst, taču neviena cita DUS nekonkurē tieši, jo apkalpo nedaudz citu klientu loku. Uzņēmējsabiedrība plano pardot degvielu pa tadam pašam (vai līdzīgam) ka konkurenti, iegūstot klientu uzticību uz atrašanas vietas un kvalitates rēķina.

Sabiedrība ir iecerējusi izbūvēt degvielas uzpildes staciju iedeala vieta – paša Lielupes krasta pie sateces ar Buļļupi. Neliela radiusa ap šo vietu ir koncentrējušies gandrīz visi motorlaivu, jahtu un motorjahtu, ūdens motociklu un citu veidu ūdens transporta līdzekļu īpašnieki Lielupē, gan no Rīgas gan Jūrmalas.

Sabiedrības vadītaji ir Aivars Šķēle, Pēteris Peksis un Kristaps Remess, sabiedrība algos vēl 6 personas. Sabiedrība darbosies pēc linearas struktūras.

Uzņēmums reali darbosies 6 mēmešus gada, ,jo klienti uzņemuma paklpojumus izmantos no 1. maija līdz 1.novembrim, šaja laika posma ir ūdens transporta līdzekļu sezona.

Degvielas uzpildes stacija un servisa kopa tiek planots apgrozījums ap 33000Ls mēnesī, kas gada dod gandrīz 50000 tīras peļņas kredīta atmaksai.

SIA “Boat fuel” mērķis ir kļūt par visu Lielupes deltu izmantojošo ūdens transporta līdzekļu īpašnieku vienīgo izvēli degvielas iegadei.

nodaļa. Uzņēmuma apraksts

Pamatinformacija par uzņēmumu

Uzņēmuma pilns nosaukums – sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Boat fuel” (talak teksta SIA “Boat fuel”)

Uzņēmējsabiedrība reģistrēta LR Uzņēmumu reģistra. Reģistracijas nr. 010364915. Reģistracijas datums 15.10.1998.

Uzņēmuma juridiska adrese ir Lielupes Krasta iela 1, Lv-2000, Jūrmala.

Uzņēmējsabiedrības statūtu fonds uz 1998. Gada 26. Oktobri sastada 10000 (desmit tūkstoši) latu, kas sadalas 10 (desmit) daļas. Katras daļas vērtība ir 1000 (viens tūkstotis) latu.

Daļu īpašnieki ir trīs fiziskas personas:

Kristaps Remess – pers. kods

270780-12360, pase LE-8707907; pieder 5 (piecas) daļas ar 5000 (pieci tūkstoši) latu kopējo vērtību;

Aivars Šķēle – pers. kods 130666-65432, pase LD-8580437; pieder 2 (divas) daļas ar 2000 (divi tūkstoši) latu kopējo vērtību;

Pēteris Peksis – pers. kods 010472-77777, pase LE-0016787; pieder 3 (trīs) daļas ar 3000 (trīs tūkstoši) latu kopējo vērtību.

Uzņēmējsabiedrības statūtos noteiktie darbības virziens ir degvielas tirdzniecība. Palīgdarbība: ūdens transporta līdzeķlu tehniska apkope un rezerves daļu tirgošana.

Īpašuma tiesības. Zeme Lielupes Krasta iela 1 pieder Jūrmalas pilsētas domei, ar kuru ir noslēgts īres līgums uz 11 gadiem ar tiesībam zemi izpirkt. Telpas piederēs SIA “Boat fuel”.

Uzņēmuma misija un mērķi.

Uzņēmuma misija ir nodrošinat Lielupi un Buļļupi izmantojošos ūdens transporta līdzekļu īpašniekus ar kvalitatīvu degvielu un palīdzību sava transporta līdzekļa uzturēšana.

Uzņēmuma ilgtermiņa mērķi:

Degvielas uzpildes stacijas (talak teksta – DUS) izbūve;

Patstavīga klientu loka radīšana gada laika pēc DUS būves pabeigšanas;

Apkartnes sakartošana vizuala iespaida un imidža uzlabošanai;

Kļūt par popularu, labi zinamu un prestižu uzņēmumu motorkuģu un laivu īpašnieku vidū.

Uzņēmuma īstermiņa mērķi:

Piesaistīt investīcijas DUS būvniecības izdevumu segšanai līdz 2000. gada 1. jūlijam;

Par iegūtajiem līdzekļiem uzsakt DUS būvniecību 2000. gada jūlija mēnesī. Līdz tam SIA “Boat fuel” vadībai jaizvēlas būvniecības darbu veicējs ka arī būvniecībai nepieciešamo materialu piegadatajs;

Uzņēmuma direktora vietniekam reklamas un sagades jautajumos līdz DUS būvniecības darbu beigšanai jaizvēlas un jaiesaka uzņēmuma vadībai visizdevīgakais degvielas piegadatajs;

Uzņēmuma vadībai jaizvēlas apsardzes nodrošinatajs līdz DUS būvniecības uzsakšanai

Tuvakaja laika iegadaties automašīnu preču un rezerves daļu transportēšanai

Degvielas uzpildes stacijas piestatnes, kuru izmantos DUS klienti, izbūvei nepieciešams piesaistīt līdzekļus 18000 latu apmēra

SIA “Boat fuel” bizness ir sekmīgs un peļņu nesošs, jo piedavatie pakalpojumi ir unikali, taču nepieciešami daudziem klientiem.

nodaļa. Produkcija un pakalpojumi

2.1. Degvielas uzpildes stacija ūdens transporta līdzekļiem.

SIA “Boat fuel” pamatpakalpojums ir degvielas pardošana. Šis serviss tiek orientēts tieši uz ūdens transporta līdzekļu īpasniekiem, kam tiks izbūvēta niepieciešama piestatne Lielupes karasta. Tiks pardots gan A95 gan A98 markas benzīns un dīzeļdegviela. Degviela tiks iepirkta no uzņēmuma “Lido Nafta” (vai cita, ja ta noteik uzņēmuma vadība.) Pardošanas cenas neparsniegs vidējas mazum-tirdzniecības cenas Latvija. Degvielas tirdzniecība notiek no plkst. 8:00 līdz 22:00.

Benzīns

A95E

A95

A98E

Dīzeļdegviela2.2. Ūdens transporta līdzekļu apkope un rezerves daļu tirdzniecība.

Blakus DUS tiks izveidots arī neliels serviss vieglam ūdens transporta līdzekļu tehniskajam remontam. Klienti varēs veikt sava transporta līdzekļa tehniska stavokļa novērtēšanu. Servisa ietvaros būs iespējams iegadaties arī nepieciešamas rezerves daļas:

Produkts

Ražotajs un specifikacijas

Sveces

Bosh

Eļļas

Esso

Pussintētiskas un mineraleļļas divtaktu dzinējiem

 

Sintētiskas, pussintētiskas un mineraleļļas parastajiem (četru un vairak cilindru) dzinējiem

 

Pussintētiskas un mineraleļļas dīzeļa dzinējiem

 

Filtri

Esso, dažadu veidu

Akumulatori

Bosh

Būs iespēja pasūtīt arī citas preces.

nodaļa. Tirgus analīze

3.1. Tirgus visparējs raksturojums.

Rīga atrodas ļoti liels skaits degvielas uzpildes staciju, pat parak liels. Lai arī Jūrmala dabas aizsardzības apsvērumu dēļ pagaidam ir tikai kadas 3 DUS, Jūrmala ar Rīgu ir tik cieši saistītas, ka rodas iespaids par parak lielu DUS skaitu šajas pilsētas.

Taču neviena no šīm daudzajam DUS nespēj kvalitatīvi un ērti apkalpot ūdens transporta līdzekļu loku. Līdz ar iedzīvotaju labklajības uzlabošanos un turīgu cilvēku slaņa izveidošanos rodas arvien augstakas prasības pēc kvalitatīvas atpūtas. Un kas gan var būt skaistaks par izbraucienu ar motorjahtu pa Lielupi un Rīgas jūras līci. Taču šie cilvēki bija spiesti parvarēt lielu šķērsli pirms katra izbrauciena – prava daudzuma degvielas nogadašanu līdz viņu transportlīdzeklim.

SIA “Boat fuel” DUS paša Lielupes krasta varētu piesaistīt līdz pat 90% laivu, jahtu un ūdens motociklu īpašnieku, jo pagaidam esam vienīgie kas stradas tieši ar šo klientu loku.

3.2. Klientu raksturojums.

Uzņēmuma klienti ir cilvēki, kas var atļauties iegadaties sava īpašuma jahtu, laivu vai ūdens motociklu. Lielakoties ar dzinējiem aprīkotajam jahtam, atrgaitas laivam un ūdens motocikliem ir augstas uzturēšanas izmaksas, no kuram ļoti lielu daļu sastada degviela un smērviela. Mūsu klienti, tatad, neiebilst pret augstakam par vidējo cenam, taču pieprasa augstu kvalitati.

Lielaka daļa klientu dzīvo Rīga vai Jūrmalas centra un atbrauc uz upi dienas otra pusē un it sevišķi nedēļas nogalēs, kad ir gaidams vislielakais pieprasījums pēc mūsu pakalpojumiem. Nedaudz citam grafikam seko gados jaunaka klientu daļa, kas ir studenti un pēdējo klašu skolēni. Lielakoties viņi izmanto ūdens motociklus un nodrošinas kaut nelielu pieprasījumu pēc degvielas arī dienas pirmaja pusē.

Konkurences raksturojums.

Uzņēmuma galvenie konkurenti ir popularakas degvielas uzpildes stacijas Latvija, kuras atrodas gan Rīga, gan Jūrmala. Tomēr neviens no konkurentiem nespecializējas tieši ūdens transporta līdzekļu apkalpošana un neviena cita degvielas uzpildes stacija neatrodas tieša ūdens tuvuma.

Konkurenti

Atrašanas vietas

Priekšrocības

Trūkumi

Neste, Statoil, Shell u.c. DUS

Jūrmala un Rīga pie K. Ulmaņa gatves.

Klientiem pazīstams vards, strada visu diennakti, ērti piebraukt ar auto.

Neatrodas tieša ūdens tuvuma, nespecializējas ūdens tr-ta apkalpošana.

Lai arī lielie degvielas pardevēji (Shell, Statoil, Neste, Viada, Latvijas Nafta) jau ir iekarojuši sev pastavīgu klientu loku un tirgus nišu, tie nevar tikt uzskatīti par īstiem konkurentiem, jo neorientējas uz to pašu klientu loku, ko SIA “Boat fuel”. Būs ļoti grūti panakt automašīnu uzpildīšanos mūsu DUS, taču ūdens transportam pagaidam realas alternatīvas nav.

nodaļa. Marketinga plans

4.1. Cenas

Cenas lielakajai daļai produkcijas un it īpaši degvielai tiks noteiktas pēc proporcionalas metodes, jeb tadas paša vai līdzīgas ka citas lielakajas DUS Rīga un Jūrmala. Šī taktika ika izvēlēta lai mūsu klientiem nebūtu iemesla izvēlēties lētaku DUS augstu cenu dēļ. Šī stratēģija nesīs peļņu, jo lai arī apgrozījums DUS (vismaz iesakuma) var nebūt tik liels, tomēr uzturēšanas izmaksas ir mazakas, jo uzņēmums nestradas visu diennakti.

4.2. Sadales kanali

Preces (degviela, smērvielas un rezerves daļas) tiks iegadatas no attiecīgajiem vairumtirgotajiem Latvija. Pagaidam netiek planots meklēt iespēju iepirkt preci tieši no ražotajiem, jo noiets nau paredzēts tik liels, lai tas atmaksatos., taču ja praksē tad dažas no precēm (eļļa, piemēram) ir iespējams pasūtīt tieši no ražotaja.

Degviela tiks pardota DUS “Boat fuel”, kur ta tiek uzglabata speciali tam paredzētas tvertnēs. Arī rezerves daļas tiks glabatas tur pat DUS servisa, jo preču veidu nav ļoti daudz un tas neaizņem daudz vietas. Visias rezerves daļas tiks pardotas servisa piedavajot klientam arī to uzstadi, taču klients varēs izvēlēties to darīt arī pats.

Pardošanu veicinošie pasakumi.

Reklamu paredzēts veidot ka informatīvu. Ar tas palīdzību klienti tiks informēti par jaunu iespēju ērti iegadaties mūsu produktu – degvielu – tieši no viņu ūdens transporta līdzekļa klaja. Reklama iesakuma tiks parraidīta ar radio palīdzību (Radio SWH un SWH+) piecas līdz deviņas reizes diena, taču galvenais reklamas izplatīšanas līdzeklis būs pati DUS. Šads princips ir izvēlēts tapēc, ka gandrīz katrs no potencialajiem klientiem sezonas laika vismaz reizi nedēļa pabrauc garam vietai kur planots izbūvēt SIA “Boat fuel” degvielas uzpildes staciju.

Tiks radītas arī atlaides pastavīgajiem klientiem un vairumpircējiem, ka arī pircējiem kuri izmantos servisa pakalpojumus iegadato rezerves daļu uzstadīšanai.

Ka pardošanas veicinasanas pasakumu varēs izmantot augsto apkalpošanas kvalitati. Katrs klients tiks apkalpots personīgi.

nodaļa. Ražošanas plans

5.1. Uzņēmuma atrašanas vietas raksturojums.

Uzņēmums atrodas Lielupes Krasta iela 1, kas ir Lielupes austrumu krasta ap 1 km no Lielupes ietekas jūra. Šī vieta ir ļoti svarīga arī tadēļ ka praktiski 10m attaluma no uzņēmuma atrodas arī Buļļupe (kura savieno Lielupi ar Daugavu), kuras krasti ir ļoti iecienīta atpūtas vieta motorjahtu īpašnieku vidū. Ap 3km attaluma uz dienvidiem no SIA “Boat fuel” atrodas “Latvijas Jahtklubs” un motorkuģu klubs “Vikings”, kuri kopa veido vienu no lielakajiem ūdens transporta centriem Latvija. Vēl nedaudz augstak pa Lielupi (apmēram 1km) atrodas ūdens motociklu un ūdens slēpošanas klubs “Šarks”. 3 – 5 km radiusa ap DUS atrodas arī visas iecienītakas ūdens motociklu nolaišanas ūdenī vietas Lielupē. Ka redzams no šī saraksta SIA “Boat fuel” DUS atrodas stratēģiski ļoti svarīga vieta priekš izraudzīto pakalpojumu sniegšanas. Vasaras laika Lielupe DUS apkartnē katru dienu parvietojas liels daudzums motorlaivu, kuģu un ūdensmoču, un vienīga vieta kur tieši no sava ūdens tr-ta varēs nopirkt degvielu būs SIA “Boat fuel” degvielas uzpildes stacija.

DUS atrodas pie ceļa, tadēļ arī automašīnu īpašniekiem būs iespējams iegadaties degvielu, taču liels pieprasījums no viņu puses netiek gaidīts, jo vieta nav blīvi apdzīvota.

Izmantojamie resursi un telpas.

SIA “Boat fuel” telpas tiks izbūvētas uz zemes, kuru sabiedrība īrēs no Jūrmalas pilsētas. Jūrmala Lielupe Krasta iela 1 atrodas starp privatmajam, tadēļ naksies izbūvēt tvertni notekūdeņiem, un janoslēdz līgums par to izvešanu. Dzeramo ūdeni varēs iegūt ar artēziska urbuma palīdzību, arī elektrība un sakari ir viegli pieejami.

Lai arī SIA “Boat fuel” DUS atrodas pie autoceļa, tomēr sabiedriska transporta ceļi atrodas talu no un uzņēmuma darbiniekiem būs jaizmanto pašiem savs transports, taču klientu plūsmu tas ietekmēt nevar, jo mērķauditorija ir tieši ūdens (un sauszemes) transportlīdzekļu īpašnieki.

Pamatlīdzekļu raksturojums.

Uzņēmuma īpašuma ir sekojoši pamatlīdzekļi:

Pamatlidzekïi

Daudzums

Cena

LVL

Motorlaiva “VIKING”Ûdens motocikls “YAMAHA”

Dators “Intel Pentium 200mmx”

Tirzdnieciba Ēka

Degvielas tvertne ar sûkòiem

VW Transporter 2.0TD

Kases aparats

Radio telefons ”Panasonic GF399”

Televizors “SONY Super Trinitron”

Satelit televizijas antena

Radio aparats “SONY CDZ-223”

Biroja iekartas

Sagades un uzglabašanas process

Degvielu SIA “Boat fuel” iegadasies no vairumtirgotaja Latvija, kurš arī nodrošina piegadi. Uzņēmējsabiedrība plano iegadaties autobusiņu rezerves daļu, eļļas un citu preču transportēšanai un nogadašanai DUS.

Degviela tiks uzglabata tam speciali paredzētas tvertnēs, kuras ir pieslēgtas pie degvielas sūkņiem, kas atļauj degvielas tiešu parpumpēšanu no tvertnes klienta transporta līdzekļa baka.

Servisa telpas tiks paredzēta vieta ēļļas mucu novietošanai. Tiks atvēlēta vieta arī nelielas noliktavas izveidei, lai tur uzglabatu parējas preces (akumolatori, sveces, filtri u.c. preces).

nodaļa. Uzņēmuma vadība un organizacija

6.1. Uzņēmuma organizatoriska struktūra.

Uzņēmums stradas pēc linearas struktūras:

Direktors

Vietnieks sagades un reklamas jautajumos

Galvenais gramatvedis

Vietnieks realizacijas jautajumos

Pardevēji

Serviss

Uzņēmuma vadītajs (direktors) ir Aivars Šķēle. Direktora pienakumos ietilpst: veikt takstisko planošanu nosakot īstermiņa mērķus un parraudzīt šo mērķu izpildi; slēgt līgumus uzņēmuma varda un veikt cita veida uzņēmuma parstavniecība; parraudzīt gramatvedības darbību; parraudzīt kredīta(u) atmaksu; rūpēties par uzņēmuma nepartrauktu attīstību. A. Šķēle ir guvis augstako izglītību ekonomika LU ekonomikas fakultatē. Uzņēmuma direktora sakotnējais atalgojums ir noteikts 200Ls mēnesī.

Direktora vietnieks sagades un reklamas jautajumos ir Kristaps Remess. Šī vietnieka pamatuzdevumi ir izvēlēties visizdevīgako piegades ceļu un piegadataju, parraudzīt pašu produkscijas sagadi; izveidot reklamas stratēģiju, izvēlēties visefek-tīgakos reklamas veidus, izvedot un pilnveidot uzņēmuma reklamas saukļus un logo; dibinat kontaktus ar iespējamajiem arvalstu piegadatajiem un partneriem.Kristaps Remess ir Biznesa augstskolas Turība students. Šī amata sakotnējais atalgojums ir 150Ls mēnesī.

Direktora vietnieks realizacijas jautajumos ir Pēteris Peksis. Viņa tieša pakļautība atrodas pardevēji un servisa darbinieki. Šī amata pienakumos ietilpst: darbinieku pieņemšana darba un to atlaišana; klientu plūsmas un pardoto preču apjoma pētīšana ka arī citi ar marketingu saistīti jautajumi. P. Peksis ir ieguvis augstako izglītību marketinga. Sakotnējais šī amata atalgojums ir noteikts 100Ls apmēra.

Galvenais gramatvedis darba vēl nav pieņemts. Paredzamais atalgojums ir 120Ls.

Personals.

Amata vieniba

Mēneša

Alga

Vienibu

slaits

Summa

mēnesi

Summa

Gada

Direktors

Dir. Vietnieks

Dir.Vietnieks

Gramatvedis

Pardevējs

Degvielas uzpilditajs

Sagadnieks

ApkopējaKopa:

nodaļa. Risks un problēmas

Riska veids

Paradība

Riska mazinašanas pasakumi

Dabas paradības

Plūdi

Apdrošinašana

Dabas/sabiedriskas paradības

Ugunsgrēks

Apdrošinašana

Sabidriskas paradības

Zadzības, rekets

Apsardze un signalizacijas

Cilvēku faktors

Darbinieku uzvedība

Cieša, individuala parraudzība

Sabidriskas paradības

Konkurenti

Daudz izdevīgaka atrašanas vieta

Bilance

Aktīvs

Pasīvs

Pamatlīdzekļi

Pamatkapitals

10000Ls

Tehnoloģiskas iekartas un mašīnas

5000Ls

Nauda

5000Ls

Bilance

10000Ls

Bilance

10000Ls

Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1133
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved