Scrigroup - Documente si articole

Username / Parola inexistente      

Home Documente Upload Resurse Alte limbi doc  


BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Kas ir aerobika?

sporta

+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Trimite pe Messenger


Kas ir aerobika?

Nosaukums jau vēstī par to, ka tas ir aerobo spēju treniņš. Tas ir sporta veids jebkuram vecumam. Ir daudzi aerobikas veidi. Aerobika notiek mūzikas ritma. Aerobika ir dinamisks nodarbību veids, kura ķermeņa daļas tiek izkustinatas un muskuļi strada ar šo kustību palīdzību. Lai arī aerobikas veidi šķiet neaptverami, tos var klasificēt. Izglītots treneris aerobika panak, lai sportotaja sirdspuksti būtu aptuveni 130-140 minūtē ( norma ir 70 – 80 ), tad var teikt, ka cilvēks trenējas, viņš kļūst veselaks, izturīgaks. Izturību paaugstina sirds un asinsvadu sistēmas, ka arī elpošanas sistēmas darbības uzlabošanas. Vienlaikus cilvēka iekšējie organi tiek sagatavoti ekonomiskai darbībai, veicot tas pašas funkcijas, ko līdz šim.
Trīs aerobikas veidi.

Steps.

Steps ir atsevišķa vingrošanas sistēma, kuru izstradajis Reebok institūts. Steps radīts, lai cilvēka ķermenis tiktu maksimali nodarbinats, ņemot vēra sporta zales ierobežotos nosacījumus.

Stepa aerobika ir treniņnodarbība, kura ka palīglīdzeklis tiek izmantota trīs līmeņos regulējama stepa platforma jeb soliņš. Stepa aerobikas popularitati skaidro ar iespēju pamattreniņa izmantot daudzveidīgu – vienkaršaku vai sarežģītaku – horeografiju ( dejas elementus ) un pēc vajadzības mainīt elementus grūtības pakapi ( tradicionali: step1- iesacēju līmenis, step2, step3- augstas intensitates nodarbība ). Treniņa procesu iespējams paradīt interesantaku, mainot platformu novietojumu zalē attiecība pret nodarbība iesaistītajiem cilvēkiem. Platformas var novietot paros, kombinēt kvadratos, pa diagonali, līnijas.

Ja aerobika ir vienalga, vienu soli atrak vai vēlak, tad te jau tas var beigties ar traumu, jo lēkajot tiek izmantots stepa soliņš.

Ir arī ļoti zemas intensitates steps, bez lēcieniem, tikai kapšanu augša leja pa stepa soliņu. Patiesība stepa sakums ir kapšana augša pa kapnēm, tas būtu labs sagatavošanas vingrinajums katram.

Steps ir jautraks par aerobiku un kalanētiku. It ka jau klat nacis tikai soliņš, tomēr tas paver tik plašu vingrinajumu klastu, ka atliek tikai pabrīnīties. Arī sviedri paradas atri vien. Kombinēta vidējas un augstas intensitates aerobikas nodarbība.

Stepa ietekmē tiek paaugstinats visparējai fiziskas sagatavotības līmenis , trenēta sirds un asins vadu sistēmas izturība, ka arī treniņa ilgstoši vienmērīgas slodzes iespaida mazinas ķermeņa masa ( liekais svars ). Kļūdains ir uzskats, ka uz kajam vērstas slodzes iespaida pastiprinati attīstas augšstilbu muskulatūra. Tas nenotiek, jo stepa aerobika slodze ir dinamiska, nevis statiska. Muskuļa masas pieaugumi ierobežo treniņa nobeiguma daļa sekojošie stiepšanas vingrinajumi.

Stepa aerobiku ir ieteicams ar lokanības treniņiem ( strečings ), kalanētiku, jogu un dažadiem relaksacijas pasakumiem. Savu kart tiem, kuri iecienījuši treniņus trenažieru zalē, stepa aerobika ka izturības veicinataja ieteicama vienu reizi nedēļa. Ar to nav ieteicams nodarboties cilvēkiem ar ceļu locītavu saslimšanam vai traumam.

Tradicionali treniņš noris pēc šadas shēmas: ķermeni iesildoša daļa, seko stepa aerobikas pamat daļa ( vingrinajumi, izmantojot stepa platformu ), turpinajuma – spēka vingrinajumi, nobeiguma – stiepšanas vingrojumi, relaksacija.

Stundas laika ķermenis ir noslogots ta, it ka cilvēks būtu skrējis 12 – 15 km – tada ir stepa iedarbība uz sirds asinsvadu un elpošanas sistēmu.

Kalanētika

Kalanētika ir statisku vingrojumu komplekss, kura tiek iesaistīts viss ķermenis- no kakla līdz pat kaju pēdam. Kalanētika neprasa tadu spēku , kads nepieciešams aerobika vai trenažieru zalē, bet lielu izturību gan. Atšķirība no citiem vingrošanas veidiem kalanētika netiek izmantots papildu aprīkojums ( hanteles ), lēkašana vai straujas kustības, tadejadi cilvēkiem , kuri nevar nodarbotie ar intensīvu sportu, ta sniedz iespēju uzlabot visparējo ķermeņa tonusu, nostiprinat muskulatūru un attīstīt lokanību, izslēdzot jebkadu traumatisma iespēju. Tapēc šo vingrošanas metodi var izmantot visi.

Kalanētika ir ļoti labs nodarbību veids, ka noslogot muskuļus nesagatavotam cilvēkam. Vingrinajumi notiek statiska režīma, to pamata ir muskuļu stiepšana un spēka vingrinajumi. Vairak tiek trenēta vēdera un muguras muskulatūra. Vieni un tie paši vingrinajumi ir izpildami dažadas grūtību pakapēs, tapēc nodarbība var piedalītie cilvēki ar dažadu sagatavotības līmeni. Katrs vingrinajums tiek daudzas reizes atkartots, cik katram pa spēkam.Trūkums- kalanētika netiek pietiekami trenēta sirds un asins vadu sistēma, kaarī elpošanas sistēma. Taču tagad paradījušies papildinajumi, nodarbības sakuma tiek veikti dinamiskaki, sirdsdarbību stimulējoši vingrinajumi. Kalanētikas pozitīva iezīme tas statiskuma dēļ ir ta, ka treneris var paspēt visus apstaigat un pielabot kustības.

Jasaprot, kas katram vairak nepieciešams. Kalanētika iesacējiem- lieliski, cilvēkiem ar mugurkaula problēmam- lieliski cilvēkiem ar lieko svaru, lai savestu savu ķermeni kartība intensīvakam nodarbībam- lieliski. Tas ir lieliski tiem, kuriem ir problēmas ar ritma izjūtu, ar koordinaciju, aerobikas nodarbības viņi kautrējas, ka nevar ar visiem izlēkat viena ritma.

Ar kalanētiku var nodarboties jebkurš apmēram no 5 gadu vecuma ( kad sak saprast, ko no viņa gaida ) līdz pat 70-80 gadu vecumam, pakapeniski pierodot pie slodzes un izpildot vingrojumus savam vecumam piemērota intensitatē.

Pieci vaidi kapēc janodarbojas ar aerobiku.

Lai neveidotos celulīts uz kajam, lai kajas būtu skaistas.

Lai ķermeņa formas būtu pievilcīgakas un muskuļainakas.

Lai darbotos visas muskuļu grupas.

Lai neveidotos liekais svars un parak daudz tauku.

Lai ada nenokaratos, bet pieguļošaka un elastīga.

Palīglīdzekļi.

Palīglīdzekļi ir: 1)hanteles

2)paklajiņi

3)stepa platformas

4)bumbas


Politica de confidentialitateDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 2260
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2021 . All rights reserved

Distribuie URL

Adauga cod HTML in site