Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Dīzeļlokomotīves mehanisko daļu stavokļa kontrole

tehnika+ Font mai mare | - Font mai micDīzeļlokomotīves mehanisko daļu stavokļa kontrole


Detaļu un montažas vienību defektēšana javeic, lai noteiktu to derīgumu talakai ekspluatacijai atbilstoši noradītajam pieļaujama nodiluma normam, ka arī defektīvo un bojato detaļu atjaunošanas iespējas vai to braķēšanas nepieciešamību.Detaļas un defektēšanai pakļautas to atsevišķas daļas vispirms janotīra, bet detaļas, kuras tiek pakļautas defektoskopijai plaisu atklašanai, janotīra līdz parbaudei un pēc tas.

Plaisu meklēšana detaļas un montažas vienības, atkarība no to gabarītiem un materiala, paredzamas defekta vai bojajuma atrašanas vietas, javeic ar vienu no šadas nesagraujošas kontroles metodēm: ar optiski vizualo, magnētisko pulvera, elektromagnētisko (virpuļstravas defektoskopa), krasaino un luminiscento, ultraskaņas (atstarota signala), uzsitiena-skaņas (apklaudzinašanas), kompresijas (nopresēšanas ar ūdeni vai gaisu) metodi.

Veicot optiski vizualo kontroli, nepieciešamības gadījumos, jalieto lupas, endoskopi, periskopi utt. Sevišķa vērība japievērš virsmam, kuras atrodas augstas termiskas un mehaniskas slodzes zonas, ka arī sasprindzinajumu koncentracijas zonas.

Parbaudot savienojumu un dobumu hermētiskumu, meklējot plaisas, poras u. tml. metinatas vai lietas detaļas ar nopresēšanas metodi, izmēģinašana javeic ar šķidrumu pie spiediena, kas parsniedz darba spiedienu, ja ta lielums nav noteikts šajos Noteikumos. Nopresēšanas ilgums 3-5 min. Pirms nopresēšanas remonta objekta dobumi darba šķidruma cirkulacijai jaattīra no katlakmens, eļļainam nogulsnēm un citiem piesarņojumiem.

Krasaina un luminiscenta metodes jalieto meklējot virsējas plaisas detaļas, kas izgatavotas no magnētiska, ka arī diamagnētiska materiala.

Magnētiska pulvera metode jalieto tērauda un čuguna detaļu stavokļa kontrolei, noguruma un rūdīšanas plaisu, sīkplaisu, svešu ieslēgumu un citu, uz virsmam izejošo, metala defektu atklašanai.

Pēc magnētiskas defektoskopijas ritgultņu detaļas, ka arī jebkuras berzes paru detaļas jaatmagnetizē.

Ultraskaņas (atstarota signala) metode jalieto meklējot detaļu dziļuma atrodošos metala defektus (plaisas, sīkplaisas, sarukuma dobumus, porainumu, izdedžu ieslēgumus u. tml.), kuri neiziet uz virsmam, neatkarīgi no detaļu izgatavošanas materiala. Ar ultraskaņas defektoskopu var parbaudīt ka demontētas, ta arī samontētas detaļas.

Elektromagnētiska metode (izmantojot virpuļstravas defektoskopu) jalieto meklējot uz virsmam izejošus, vai zem virsēja slaņa atrodošos defektus (plaisas, dobumus, irdenumus, poras u. tml.) magnētisko vai diamagnētisko materialu detaļas ka demontēta, ta arī samontēta veida.

Detaļu, atkarība no konstrukcijas, nodiluma lielums un raksturs janoteic mikrometražas ceļa, atbilstoši galveno detaļu mērījumu kartēm vai pēc gaisa vai šķidruma izplūdes.

No velmējuma vai kaluma izgatavoto detaļu šķērsgriezuma samazinašanas korozijas vai tīrīšanas rezultata, vietas, kuras nav pakļautas nodilumam no berzes (ja šī samazinašanas nav atsevišķi normēta), nedrīkst parsniegt 15 % no rasējuma izmēra.

Mērīšanas līdzekļi (instrumenti, aparati un ierīces), kuri tiek izmantoti detaļu nodiluma lieluma un rakstura noteikšanai, pastavīgi jauztur tehniska kartība un noteiktajos termiņos javeic to periodiska parbaude.
Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 326
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved