Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Izjaucamo slīdgultņu darbderīguma atjaunošanas tehnoloģija- Vilces eloktrodzinēja korpuša, dīzeļdzinēja kloķvarpstas,kaņos riteņparu asīs

tehnika+ Font mai mare | - Font mai micIzjaucamo slīdgultņu darbderīguma atjaunošanas tehnoloģija- Vilces eloktrodzinēja korpuša, dīzeļdzinēja kloķvarpstas,kaņos riteņparu asīs.


Rises un koroziju uz velšanas virsmam un gultņu detaļu uzsēdinašanas vietas atļauts notīrīt ar rokam, izmantojot smalkgraudainu šmirgeļpapīru.Citu ritgultņu bojajumu novēršana un remonts, nomainot detaļas normalas sēžas atjaunošanai, javeic atbilstoši spēka esošajiem tehniskajiem nosacījumiem.

Montažas vienību ar ritgultņiem (riteņparu bukšu, vilces elektrisko dzinēju, vilces ģeneratora) tehniska apkalpošana un remonts javeic atbilstoši Lokomotīvju un motorvagonu ritoša sastava mezglu ar ritgultņiem tehniskas apkalpošanas un remonta instrukcijas prasībam;

Līdz visu ekspluatacija bijušo gultņu montažai japarbauda to gaitas vienmērīgums un spraugas starp detaļam. Pieļaujama trokšņa pakape un gaitas vienmērīgums janoteic salīdzinot parbaudamo gultni ar dota tipa etalongultni.

Par derīgiem talakai izmantošanai atzīstami gultņi ar laidenu, bez iesprūšanam, gaitu, nelielu troksni un kuru izmēri un spraugas neiziet no pieļaujamam robežam.


Pieļaujama talaka ritgultņu ekspluatacija, ja tiem ir šadi nenozīmīgi defekti un bojajumi :

ieskrambajumi un rises uz gredzenu sēžas virsmam, kas radušies atslabuma sēža dēļ;

iesitumi, iespiedumi, korozijas pēdas uz separatora, kas netraucē normalu lodīšu un rullīšu kustību;

melni korozijas rakstura plankumi uz detaļu velšanas virsmam, kurus ir iespējams notīrīt;

matēta detaļu velšanas virsma ka normala nodiluma sekas;

sfēriska rullīšu gultņa separatora ligzdu deformacija un izdilums, ko var novērst separatoru apspaidot.

Gultņu gredzenu sēžas (uz varpstam un gultņu ligzdas) uzspīlējuma atjaunošana javeic ar vienu no punkta 2.3.10 noradītajiem paņēmieniem.


Montējot mezglus ar ritgultņiem jaievēro šadas pamatprasības:

uzspīlējumi savienojumos jaietur atbilstoši rasējuma prasībam. Pie tam, ja griežas varpsta-gultņa iekšēja gredzena sēžai jabūt nekustīgai, bet arēja gredzena ligzda – kustīgai (izņemot īpaši paredzētos gadījumus). Ja griežas ligzda (korpuss), tad gultņa arēja gredzena sēžai jabūt nekustīgai, bet iekšēja gredzena - kustīgai (izņemot īpaši paredzētos gadījumus);

varpstu kakliņu ovalums vai mešanas ritgultņu iekšējo gredzenu uzsēdinašanas vietas nedrīkst parsniegt ovaluma vai mešanas lielumus, kadi pieļaujami analoģiskam jaunam detaļam, vairak par 0.02 mm (izņemot īpaši paredzētos gadījumus);

lai arējo gredzenu velšanas celiņi katrreiz nebūtu noslogoti viena un taja paša zona, pirms montažas korpusa, arējie gredzeni japagriež par 45 vai 90ŗ attiecība pret stavokli, kada tie atradas līdz montažas vienības izjaukšanai;

gultņa montaža uz varpstas javeic ar iepriekšēju gultņa vai iekšēja gredzena sasildīšanu līdz 60-100ŗ C temperatūrai, atdzesējot varpstu vai ar preses palīdzību. Pēdēja gadījuma jalieto specialas palīgierīces, kas nodrošina uzpresēšanas spēka darbību pa gredzena asi. Ja gultnis tiek samontēts vienlaicīgi uz varpstas un ligzda, palīgierīcei vienlaicīgi jaatbalstas abu gultņa gredzenu galos.

Gultņus (vai gredzenus) atļauts sasildīt eļļas vanna, elektriskajas krasnīs, ar indukcijas paņēmienu. Elektriskajam krasnīm un indukcijas sildītajiem jabūt aprīkotiem ar temperatūras kontroles ierīcēm. Pirms uzsēdinašanas gultņi jaiztur 60-100ŗ C temperatūra. Iztures ilgums ir atkarīgs no gultņa izmēra.

Aizliegts sasildīt gultņus (vai gredzenus) atklata liesma, uzsēdinat vai noņemt gultni (vai gredzenu) sitot tieši pa detaļam. Pēc uzsēdinašanas uz varpstas, gultnim jaatspiežas tas apcilnī vai montažas vienības rasējuma noradītaja detaļa, bet iesēdinot korpusa – ligzdas nokapē. Ja detaļas tiek sasildītas ar indukcijas sildītaju, pēc uzsēdinašanas tas jaatmagnetizē.

Montažas vienības ar ritgultņiem samontēšanas kvalitate jakontrolē parbaudot varpstas griešanas vieglumu. Pie tam, japarbauda varpstas ar lodīšu gultņiem aksiala brīvkustība un radiala sprauga starp rullīšiem un gredzenu – varpstam ar rullīšu gultņiem. Šiem lielumiem jabūt noteikto normu robežas.

Pēc gultņu (ar konsistento ziedi) samontēšanas tie jaieziež atbilstoši mezglu ar ritgultņiem tehniskas apkalpošanas un remonta instrukcijas prasībam. Atļauts aizpildīt ar ziedi spraugas starp rullīšiem un lodītēm līdz gultņa montažai. Aizliegts sajaukt dažadu marku ziedes vienas montažas vienības gultņu ieziešanai.
Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 8037
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved