Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Motora parbaude

tehnika+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Motora parbaude.Automašīnu darbaspējas ir atkarīgas no savlaicīgi veiktajam apkopēm un remonta. Vienalga, vai tas būtu automobiļa motors, spēka parvads, elektriska iekarta, akumulatoru baterija, riteni, riepas vai citas automobiļa daļas, mezgli un agregati — tiem ik dienas japievērš liela uzmanība, lai katru, pat vissīkako, tehnisko defektu varētu savlaicīgi pamanīt un nekavējoties novērst. Savlaicīgi veikts remonts un tehniskas apkopes samazina šo darbu izmaksas, pagarina automobiļa ekspluatacijas ilgumu un saīsina dīkstaves laiku tehnisku iemeslu dēļ.

Lai kvalitatīvi izpildītu apkopes un remontu, automehaniķim japarzina automašīnu visparēja uzbūve, iekartu un mezglu nozīme un darbība, japrot stradat ar tehnisko literatūru, datorprogrammam. Macību prakse veicot motoru apkopi un remontu, pirms sakt darbu, jaatkarto motoru uzbūve un sastavdaļu nozīme. Praktiski jaiepazīstas ar motoru apkopi, dažadiem iespējamo traucējumu cēloņiem un to novēršanu.

Veicot motora remontu, pirms motora demontažas nepieciešams parbaudīt:

eļļošanas sistēmas spiedienu,

eļļas patēriņu,

kompresiju cilindros.

Eļļas patēriņu automašīnai nosaka mērījumu ceļa no ta tilpuma. Ielej motoreļļu līdz tausta atzīmei 'max', pēc tam to atkal parbauda pēc noteikta nobraukuma. Eļļas sadegšana nedrīkst parsniegt 0,6% no degvielas patēriņa. Eļļas noplūdi caur blīvslēgiem aprēķinos neiesaista, citadi nav iespējams noteikt cilindru, virzuļu, gredzenu, varstu katu blīvslēgu un vadīklu nodilumu.

Par eļļas patēriņu liecina arī zilgans, biezs dūmu makonis, kas izplūst caur trokšņu slapētaju. Ja tas notiek starpgazu laika, vainīgi varstu katu blīvslēgi — tie ir izdiluši. Ja dūmi plūst visu laiku, tad vainīgi ir virzuļa gredzeni.

Kompresiju cilindros mēra, lai noteiktu 'cilindru - virzuļu' grupas detaļu stavokli, griežot ar starteri motora kloķvarpstu iesildītam motoram ar izskrūvētam aizdedzes svecēm un pilnīgi atvērtu droseļvarstu, uzstadot izskrūvēto sveču vieta kompresiometru. Spiediens jaunam motoram var būt 10-13 bari, remonts nepieciešams, ja ir zem 8 bari. Izkliede, mērot dažados cilindros, nedrīkst parsniegt 1 baru.

Par motora izdilumu var signalizēt ari eļļas spiediena kontrollampa. Ja ta nedziest pie maziem apgriezieniem (nedaudz augstaki par tukšgaitas), tad, iespējams, ir izdiluši kloķvarpstas pamatkakliņu gultņi, nedarbojas eļļas sūknis.

Jebkura gadījuma nepieciešams ar manometru izmērīt eļļas spiedienu, motoram darbojoties tukšgaita, dažu marku automobiļu motoriem tas nedrīkst būt zemaks par 0,7 bariem, bet pie vidējiem motora kloķvarpstas apgriezieniem (3000 apgr./min.) eļļas spiedienam nevajadzētu būt zemakam par 3,5 bariem, ar noteikumu, ka motora ielieta atbilstošas viskozitates eļļa līdz normalam līmenim, parbaudot pēc atzīmes uz mērtausta. Citu marku automobiļu motoriem pieļaujamas skaitliskas vērtības var būt atšķirīgas.Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 827
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved