Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Remonta objektu demontaža un izjaukšana, Remonta objekta attīrīšana. Attīrīšanas veidi un pielietojums

tehnika+ Font mai mare | - Font mai micRemonta objektu demontaža un izjaukšana, Remonta objekta attīrīšana. Attīrīšanas veidi un pielietojumsIzjaukšanas darbi javeic ar darbderīgiem instrumentiem un palīgierīcēm, lai netiktu bojatas detaļas. Demontētas montažas vienības un detaļas (sevišķi ar elektrisko izolaciju) janovieto, pasargajot no sitieniem.Pirms montažas vienību izjaukšanas:

japarbauda, vai uz detaļam ir paredzētais marķējums. Ja marķējuma nav vai tas ir sajaukts, marķējums jaatjauno atbilstoši rasējuma prasībam vai jaiezīmē ar krasu;

jaizmērī spraugas, detaļu brīvkustība, janoteic berzes detaļu nodiluma raksturs un lielums darba stavoklī, t. i. tada stavoklī, kada tas bija sastiprinatas un piestradajušas ekspluatacijas procesa; janoteic detaļu formas izkropļojuma pakape (ovalums, koniskums u. tml.);

japarbauda vizuali (pēc eļļas un rūsas paradīšanas, plaisam, taja skaita krasojuma slanī; spīduma no berzēšanas u. tml.) un apklaudzinot, vai nav detaļu atslabuma sēža;

neizjaucamo (metinato, kniedēto) vai nekustīgo savienojumu, ar garantētu uzspīlējumu, detaļas, ja nav to atslabuma pazīmju; var izšķirt tikai gadījuma, kad ir nepieciešama atsevišķu detaļu nomaiņa vai remonts.

Regulējošas starplikas un fiksējošas tapas, kuras izmanto objekta centrēšanai un fiksēšanai, to montējot un uzstadot, nepieciešamības gadījuma, pirms noņemšanas, jaiezīmē un jasaglaba, bet montējot jauzstada savas vietas. Derīgas sastiprinašanas detaļas (bultskrūves, tapskrūves, uzgriežņi utt.) pēc notīrīšanas un to stavokļa kontroles jašķiro pēc izmēriem.

Saparotas detaļas, kuras montējot savstarpēji japielago vai jaapstrada ar vienu uzstadīšanu, nedrīkst izšķirt, ja tas nav janomaina. Pie tadam detaļam parasti attiecinamas dīzeļdzinēja bloka, kloķvarpstas un sadales varpstas gultņu, klaņu, reduktoru korpusu detaļas u. tml.


Remonta objekta attīrīšana. Attīrīšanas veidi un pielietojums.


Montažas vienības ir janotīra divreiz : pirms un pēc izjaukšanas. Iepriekšēja tīrīšana nepieciešama, lai nodrošinatu tīrību darba vietas.

Lielgabarīta metinatas vai lietas detaļas, melno un krasaino metalu detaļas, atkarība no to piesarņojuma rakstura, janotīra ar abrazīviem (ar pneimoabrazīvo vai hidroabrazīvo paņēmienu), izvarot mazgašanas šķīduma, saļu kausējuma, ar strūklu paņēmienu mazgajamas mašīnas un kameras ar šķīduma piespiedu cirkulaciju. Atsevišķos gadījumos detaļas var notīrīt ar mehanisko instrumentu palīdzību vai apslaucīt tas ar rokam.

Ka cietos abrazīvus ieteicams izmantot kvarca smiltis, dažadu plastmasu granulas, porcelana vai kauliņu smelkni, stiklsfēru (stikla lodītes) utt. Pēc abrazīvas tīrīšanas detaļas rūpīgi janomazga.

Precīzi apstradatas, slīpētas vai pulētas detaļu virsmas, kuras ir pakļautas korozijai, pēc notīrīšanas japarklaj ar eļļu. Montažas vienības vai detaļas, kuras izgatavotas no metala ar elektrisko izolaciju, atkarība no piesarņojuma pakapes un rakstura, janotīra appūšot ar gaisu, ar strūklu (dušas) paņēmienu, šķīdinataja tvaikos vai ar mīkstiem abrazīviem. Atsevišķas daļas atļauts notīrīt noslaukot tas ar benzīna vai spirta samērcētam salvetēm vai tamponiem.

Ka mīkstos abrazīvus ieteicams izmantot smalku kauliņu smelkni, alumīnija oksīdu u. tml. Elektrisko aparatu virsmu (bez izolacijas parklajuma) tīrīšanai atļauts izmantot cietos abrazīvus. Tīrīšanas kvalitate japarbauda šadi:

atklato virsmu – vizuali apskatot;

slēgto dobumu – ar optiski vizualo metodi, pēc šķidruma caurteces laika, pēc šķidruma tilpuma izmaiņam.

Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 1505
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved