Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Spēkratu izplūdes gazu normēšana Latvija

tehnika+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Spēkratu izplūdes gazu normēšana Latvija

Pareiza motora regulēšana un optimals, videi nekaitīgs izplūdes gazu sastavs nav tikai automobiļa īpašnieka, autoservisa vai ražotaja iegriba. Izplūdes gazu toksisko vielu maksimalas vērtības stingri reglamentē dažadi ES normatīvie akti, piemēram, direktīvas. Balstoties uz direktīvam izstradati arī atbilstošie Latvijas likumi un noteikumi. Sakara ar to, ka izplūdes gazu normatīvi ir noteikti gandrīz visiem automobiļiem, analizēsim tos, ka arī režīmus, pie kuriem šie normatīvi iegūstami. Latvija izmantojamie atgazu sastava normatīvi apkopoti Ministru kabineta noteikumu Nr. 466 «Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem' pielikumos.Dīzeļmotoriem ir atsevišķi normatīvi atkarība no turbīnas esamības. Motoriem bez turbīnas absorbcijas koeficients k motora brīvas ieskriešanas režīma nedrīkst būt lielaks par 2.5 m'1. Dīzeļmotoriem ar turbopūti absorbcijas koeficients brīvas ieskriešanas režīma nedrīkst parsniegt 3 m'1. Automobiļiem, kas izgatavoti pēc 2008. gada 1. janvara absorbcijas koeficients nedrīkst parsniegt 1.5 m'1. Gadījuma, ja izgatavotajrūpnīcas normatīvs augstaks par noteikumos minēto vērtību, javadas pēc ražotaja datiem. Veciem spēkratiem, kas ražoti pirms 1980. gada 1. janvara izmēģinajumus brīvas ieskriešanas režīma neveic. Tapat no šiem izmēģinajumiem atbrīvoti automobiļi, kam ražotajs nerekomendē brīvas ieskriešanas režīmu sakara ar ta bīstamību motoram.

Dzirksteļaizdedzes jeb Otto motori var būt aprīkoti gan ar benzīna gan gazes degvielas barošanas sistēmu. Ja automobilim uzstadīta gazes iekarta, kontroli veic tikai darba ar gazes degvielu. Parbaudi var veikt divos režīmos -brīvgaitas režīma un pie paaugstinatiem motora apgriezieniem virs 2000 min'1.

Normētas tiek divas Otto motoru izplūdes gazu komponentes - oglekļa oksīds CO un ogļūdeņraži CnHm. CO normatīvi atkarība no automobiļa izgatavošanas gada apkopoti .1. tabula.

1. tabula Otto motoru CO pieļaujamas vērtības

Izgatavošanas laiks vai pirmas reģistracijas datums

CO, %

Līdz 01.01.1970.

No 01.01.1970. līdz 01.01.1988.

No 01.01.1988. līdz 01.01.2001.

No 01.01.2001. līdz 01.01.2003.

brīvgaita

pie paaugstinatiem motora apgriezieniem virs 2000 min'1

Pēc 01.01.2003.

brīvgaita

pie paaugstinatiem motora apgriezieniem virs 2000 min'1

Automobiļiem ar gazes barošanas iekartu, kas izgatavoti līdz

Automobiļiem, kas izgatavoti pēc 01.01.2001. tiek kontrolēts arī gaisa paruma koeficients X, kas nedrīkst atšķirties par ±0.03 no ražotaja noradītas vērtības.

Automobiļiem, kas izgatavoti līdz 31.12.2000. brīvgaitas režīma CnHm nedrīkst parsniegt 1200 ppm (tilpuma miljonas daļas), ja automobiļa motoram nav vairak par 4 cilindriem un 3000 ppm, ja cilindru skaits motoram ir lielaks par 4. Automobiļiem, kas izgatavoti pēc 01.01.2001. CnHm brīvgaitas režīma nedrīkst parsniegt 100 ppm. Ja izgatavotajrūpnīcas normatīvs augstaks par šeit minētajam vērtībam, vadas pēc ta.Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 994
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved