Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Prakses atskaite - Viesnīca „Slokas OK Hotel”

tūrisms+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Biznesa augstskola Turība

Starptautiska tūrisma fakultate

STISIOlga Vosloboiņikova

Prakses atskaite

Viesnīca „Slokas OK Hotel”

Saturs

Lpp.

Viesnīcas „Slokas OK Hotel” visparīgs raksturojums

Viesnīcas interjera un iekartojuma raksturojums

Viesnīcas organizatoriska struktūra

Uzņemšanas dienests

Saimnieciskais dienests..

Drošības dienests

Tehniskais dienests

Viesnīcas darba organizacijas principi dienestos

Viesnīcas vieta tirgū

Viesnīcas „Slokas OK Hotel” visparīgs raksturojums.

Slokas iela 12, Rīga, LV-1048

www.okhotel.lv

service@okhotel.lv

„Slokas OK Hotel” trīszvaigžņu tūristu un biznesa klases viesnīca. Atrodas Pardaugava (kreisaja Daugavas krasta) Slokas iela 12, 10-15 minūšu brauciena attaluma no Vecrīgas, lielaka izstažu centra BT-1 Ķīpsala, starptautiskas lidostas, dzelzceļa stacijas un jūras ostas.

Viesnīca ir Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Privatizacijas Sabiedrība”, reģ.Nr. LV 40003232391. Valdes Priekšsēdētaja - ba'as Sabiedr__.___________

as iek noteiktas Latvijas latos, saskaJeļena Kukaine. Viesnīcas direktore – Ilze Griķe.

Viesnīca „Slokas OK Hotel” ir saņēmusi trīs zvaigžņu kvalifikacijas kategoriju, atbilstoši Latvijas Valsts Standartam LVS 200-1+A1:2004.

Sešstavu viesnīca „Slokas OK Hotel” piedava viesnīcas istabas: vienvietīgus numurus, divvietīgus numurus, vienvietīgus un divvietīgus Lukss numurus, divistabu VIP numurus. Tiek piedavati numuri nesmēķētajiem 4 un 5 stava. Viesnīca rūpējas par viesu ērtībam un veselību! Numuru cenas, atkarība no sezonas skat. 1 tabula:

1.tabula Viesnīcas numuru izcenojumi.

Periods

Ziemas sezona

Vasaras sezona

Nedēļas nogales

01.10-04.05

25.05-30.09

tikai 01.01-01.03

Room type

Vienvietīgs

Divvietīgs

Vienvietīgs

Divvietīgs

Vienvietīgs

Divvietīgs

EUR

LVL

EUR

LVL

EUR

LVL

EUR

LVL

EUR

LVL

EUR

LVL

Standarta

Standarda Superior

LUX

Ģimenes* (bez balkona) 

Ģimenes* (ar balkonu)

Papildus gulta

23 EUR / 15 LVL

23 EUR / 15 LVL

16 EUR / 10 LVL

Katra numura ir pieejama kabeļtelevīzija un tieša telefonlīnija. Tiek piedavata konferenču zale ar kondicionieri un mūsdienīgu tehnisko aprīkojumu konferenču, banketu un prezentaciju rīkošanai, specialas telpas, kas piemērotas apspriedēm un parrunu rīkošanai – Ovala zale - ideala vieta parrunam vai privatam vakariņam.

Restorans (ar 16, 32 un 50 vietam), nakts Loby–bars ar plašu atvēsinatu bezalkoholisko dzērienu un alus klastu, vasaras kafejnīca (skat. 1.attēlu). Tiek piedavats bezmaksas sveiciena dzēriens.

Bezmaksas apsargajama autostavvieta (skat. 2.attēlu). Bezvadu interneta pieslēgums (WiFi) visa viesnīcas teritorija. Ka papildus pakalpojumi šeit tiek piedavati: relaksacijas kabinets, trešdienu, ceturtdienu un piektdienu vakaros – dzīva mūzika, viesnīcas un restorana klientu automašīnu mazgašana, masaža, manikīrs, pedikīrs, vaksacija, ķīmiskas tīrītavas, veļas mazgatavas un gludinašanas pakalpojumi, bezmaksas bibliotēka.

Restorana darba laiks: 7:00-24:00.

Trešdienu, ceturtdienu un piektdienu vakaros skan dzīva mūzika.

Apkalpošana numuros no restorana un bara notiek no 7:00-24:00.

Bara strada divi barmeņi, divas oficiantes. Viņu darba laiks ir no 11.00 -20.00 (viena diena strada 1 barmenis un 1 oficiante. Vēl ir 'rīta oficiantes' – divi cilvēki, kas strada kopa no 6.30-11.00.).

Viesu sastavs daudzveidīgs. Viesnīca uzturas dažadu valstu un tautību tūristi un biznesa parstavji. Visvairak to ir no Lielbritanijas, Krievijas, Vacijas, Lietuvas un Skandinavijas.

Viesnīca uzskata savus klientus par viesiem un cenšas nodrošinat tadu viesmīlības gaisotni, kas parsniedz viņu cerības. Viesnīcas devīze: “Viesiem vienmēr ir taisnība”. Šajos vardos ir izteikts maksimals izaicinajums: nodrošinat tadu viesu uzņemšanas servisu, kas atbilstu vienmēr mainīgajam viesu vajadzībam un prasībam.

1.attēls. Kafejnīca.

2.attēls. Autostavvieta.

Viesnīcas interjera un iekartojuma raksturojums.

Viesnīcas „Slokas OK Hotel” izceļas ar oriģinaliem dizaina elementiem un mūsdienīgu interjeru (skat. 3.attēlu).

3.attēls. Iekštelpu dizains.

Dizaina galvenas detaļas tiek izmantots koks, ka arī dažada veida apgleznojumi uz sienam. Gaismas ķermeņi telpam piešķir fascinējošu nokrasu un rada majīgu biznesa atmosfēru. Variējot ar visdažadakajiem interjera elementiem iespējams panakt efektu, ko viesnīca atzīst par pieņemamu. Ērtībai tiek izmantots galvenais nosacījums – lai cilvēkam nebūtu jaapiet citas mēbeles, lai nonaktu līdz vannas istabai, vai jataustas gar lampam, lai paceltu telefona klausuli. Interjera galvenais uzdevums ir piesaistīt viesus.

Viesnīcas organizatoriska struktūra.

Organizacija prasa formalu struktūru, ar kuras palīdzību ta varētu realizēt savu misiju un mērķus. Šī struktūra ir organizacijas shēma, kas atspoguļo sakarus starp atsevišķiem dienestiem, pozīcijam, ka arī norada atbildīga darbinieka atrašanas vietu. Darbinieku atbildība un pienakumi var mainīties atkarība no darbinieku kvalifikacijas un izturības. Uzņēmuma priekšgala ir prezidents, tam pakļauta viesnīcas direktore. Savukart direktorei pakļaujas marketinga direktors, sekretare, gramatvedes un visi viesnīcas dienesti.

Marketinga direktora galvenais uzdevums – veikt personala atlasi, veicinat radošu pieeju darbam un rūpēties par pozitīvu darba vidi.

Gramatvedes ir divas. Pastavīgi strada viena, otra ir uz pusslodzi, t.i. 1 dienu strada, 1 brīva.

Saimniecības daļa iekļaujas vairaki darbinieki, kas rūpējas par preču un produkcijas piegadi, atbild par telpu un teritorijas stavokli, ekspluatacijas un ugunsdrošības noteikumu ievērošanu.

Šoferi rūpējas par klientu bagažu.

Istabenes katru dienu uzkopj viesu guļamistabas un vannas istabas.

Veļas mazgatajas mazga un gludina veļu.

Sētnieks veic sētnieku darbus.

Uzņemšanas dienests.

Uzņemšanas dienests ir pirmais, kas nonak personiska kontakta ar cilvēkiem. Katram viesim, kas ierodas viesnīcas uzņemšanas dienesta ir savas atšķirīgas vajadzības un cerības, bet viesnīcas uzņemšanas dienesta sakas to piepildījums. Uzņemšanas dienesta personalam (kopa 4 cilvēki) javeic reģistracija, jaapkalpo viesu rēķini, jaatvieglo norēķinašanas process. Recepcija katru dienu strada 1 darbinieks. Viņu darba laiks: Diennakti strada, 1 diena brīva, nakamo nakti strada, tad 2 diennaktis atpūšas. Darba laiks 2 maiņas no 8.00-20.00 un no 20.00-8.00.

Saimnieciskais dienests.

Saimnieciskais dienests ir uzņemšanas dienesta svarīgaka atbalsta nodaļa. Dienests parbauda viesnīcas numurus pirms to izdošanas klientu lietošana. Saimnieciskaja dienesta ir lielaks darbinieku skaits neka parējas nodaļas.

Saimnieciska darbība vērsta uz ilglaicīgu pastavēšanu un nepartrauktu paplašinašanos, tapēc uzņēmums iegadajas tikai augstakas kvalitates produkciju, kuras vērtības noteikti atmaksasies nakotnē.

Uzņēmuma ir nedaudz darbinieku, plašs pakalpojumu klasts, nav pielietots koleģialais vadības stils. Katrs darbinieks atbild par saviem pienakumiem un kadiem papildus pienakumiem, kurus uzdod mutiska veida.

Prezidentam tieši pakļauti marketinga direktors, gramatvedes un sekretare, netieši – visi parējie darbinieki.

Saimnieciskais dienests ne tikai sagatavo tīras istabas viesu uzņemšanai, bet arī tīra un uztur visu tada līmenī, lai viesnīca būtu pievilcīga.

Istabu parvaldīšanas dienests.

Viesnīca strada 4 istabenes, viena no ta ir vecaka. Pirma maiņa strada no 6.30 - 14.30, otra no 14.00 - 22.00. Vecaka istabene strada no 8.00-17.00. Tiek piedavats papildpakalpojums: bezmaksas nakts serviss ('night servis', strada no 19.00 - 21.00) - numura sagatavošana naktij (vakaros tiek noņemti parklaji no gultam). Personalam ir iedalītas specialas telpas, kuras atrodas telpu uzkopšanas inventars.

Aizņemta numura uzkopšana tiek atvēlētas 20 – 25 minūtes, dažreiz tas ilgst pat līdz 30 minūtēm.

Pēc uzkopšanas numurus parbauda saimniecības daļas vadītaja.

Lai, kopjot istabiņu gūtu labus rezultatus, nepieciešams izmantot tīrīšanas un kopšanas līdzekļus, kas ir atbilstoši izvēlētam materialam. Tadēļ viesnīcas istabiņas uzkopšanai ir izvēlēti profesionalie līdzekļi:

Sinetti Saniterti – līdzeklis tualetes podu tīrīšanai. Šim līdzeklim piemīt arī dezinficējošas īpašības;

Exotol – vannu, izlietņu, flīžu ikdienas tīrīšanai. Šis līdzeklis salīdzinoši nav dargs, ka arī deva vienai reizei ir neliela – 10 ml/5 litriem ūdens;

Prodesan – Konzentrat – dezinfekcijas līdzeklis sanitarajam mezglam (koncentrēts līdzeklis, kurš nepieciešams mazos daudzumos);

Spectra – līdzeklis logu, spoguļu un citu stikla priekšmetu tīrīšanai. Lēts un nepieciešams nelielos daudzumos;

Metal – Peets – metala virsmu tīrīšanas līdzeklis. Neskrapē virsmu un ir nepieciešams nelielos daudzumos;

Universal Cleaner – universals tīrīšanas līdzeklis visa veida virsmam (stiklam, plastmasai, kokam, metalam);

Interior – mobelglans – līdzeklis koka un mēbeļu pulēšanai (izmanto ģeneraltīrīšana);

Carp – Akril – līdzeklis paklaju tīrīšanai (piemērots sintētisko šķiedru paklajiem). Šo līdzeklī var izmantot arī mīksto mēbeļu tīrīšanai.

Nepieciešamie darbarīki:

Birste logu tīrīšanai – mazgajot logus ar šo specialo darbarīku, tiek ietaupīts laiks un enerģija;

WC birste – darbarīks tualetes podu tīrīšanai;

Mops – grīdu tīrīšanai speciali paredzēts darbarīks. Ar to var veikt slaucīšanas, mazgašanas darbus. Protams, var izvēlēties atsevišķi birsti grīdas slaucīšanai, birsti grīdas mazgašanai, taču tas ir neekonomiskak;

Grīdas šruba – nepieciešama, lai notīrītu kaļķu nogulsnes un traipus;

Lupatiņa – virsmu tīrīšanai;

Vannas švammīte – nepieciešama, lai izmazgatu vannu no kaļķu nogulsnēm un traipiem;

Putekļsūcējs George – cieta grīdas un paklaja seguma sūkšanai, iespējams sausais un mitrais režīms;

Darba rati.

Racionala darbu secība:

  1. Pieklauvēšana, sasveicinašanas (gan pie ardurvīm, gan pie sanitara mezgla durvīm). Ja viesis uzlicis zīmi DND (do not disturb), iekša iet nedrīkst.
  2. Parliecinašanas par istabas statusu.
  3. Kopšanas inventara, darba ratu novietošana. Novieto ta, lai netraucētu viesim.
  4. Aizkaru, logu atvēršana, atkritumu nokopšana. (ziema logu atver tad, kad tiek tīrīts sanitarais mezgls). Jaatceras, ka durvis jaatstaj vaļa!
  5. Gultas veļas noņemšana, uzklašana. Noteikti parbauda arī, vai nevajag nomainīt segu, spilvenu vai matraci.
  6. Vannas istabas uzkopšana.
  7. Virsmu notīrīšana, putekļu slaucīšana. (noslauka putekļus, koka virsmas nopulē, notīra stikla virsmas).
  8. Logu aizvēršana, elektrības parbaudīšana, materialu papildinašana.
  9. Paklaja izsūkšana.

10. Durvju aizvēršana, aizslēgšana, ja nepieciešams – pielieto gaisa atsvaidzinataju.

Istabu parvaldīšanas dienesta parraudzība ir arī, ta saucama, veļas maja. Veļu viesnīca maina ik pēc 3-4 dienam, dvieļi mainas uzreiz, ja tie ir slapji, netīri vai mētajas uz grīdas. Veļas mazgašanai ir atvēlētas 3 istabas. Viena istaba mazga veļu, otra – gludina, loka, šķiro, un treša – skapju telpa, kura veļa atrodas jau izdalīšanai.

Tiek ievērota veļas plūsma:

veļas savakšana;

nogadašana veļas maja;

šķirošana (pēc gabarītiem, netīrības pakapēm, auduma);

mašīna programmas;

gludinašana;

locīšana;

nogadašana;

šķirošana;

sadalīšana.

Veļas inventarizēšanu veic katru mēnesi, taja piedalas gan istabenes, gan saimnieciskas daļas vadītajs.

Drošības dienests.

Viesnīca iekšējais drošības dienests darbojas 24 stundas diennaktī un sastav no 4 darbiniekiem, kas strada katrs diennakti. Arējais drošības dienests viesnīcai ir apsardzes firma „Evor”.

Tehniskais dienests.

Tehniskais dienests ir atbildīgs par kartību viesnīcas teritorija, ka arī par ugunsdrošības, ūdensapgades iekartu darbību. Šeit strada viens darbinieks 8 stundas diena.

Viesnīcas darba organizacijas principi dienestos.

Viesnīcai ir nozīmīga loma cilvēku savstarpēja saskarsmē, jo taja var rīkot tikšanas dažadam biznesam, ka arī vietējam un nacionalam kompanijam. Viesnīca var kalpot par apkartējas sabiedrības saieta vietu. Tapēc ļoti nozīmīgs priekšnoteikums ir iekšēja personala savstarpēja saskaņa, kas arēji izpaužas ka laipnība, komforta sniegšana viesiem. Jau psihologi ir skaidrojuši, ja cilvēks kolektīva jūtas drošs par sevi, parliecinats, tad viņš to arēji izpaudīs arī pret saviem klientiem. Tapēc viesnīca „Slokas OK Hotel” šis noteikums tiek stingri ievērots. Arī jaunais personals tiek ievadīts un apmacīts pamatojoties uz šiem principiem.

Jauna personala atlasi parasti veic uzņēmuma direktors un menedžeris. Ka galvenais kritērijs tiek uzskatīta darba pieredze, arējais izskats, vecums, runas veids un izturēšanas. Ka arī viens no noteikumiem ir ievērot labklajības un laipnības principus, nodrošinot labu darba atmosfēru.

Viesnīca pašlaik strada augsti kvalificēts personals, kas zina savus pienakumus un saistības. Personals ir nokomplektēts pilnība, tas reti kad mainas, jo algu apmērs ir apmierinošs, kas notur personalu pie konkrētas viesnīcas.

Arī izejot praksi šaja viesnīca man radas iespaids, ka personals ir apmierinats gan ar darbu, gan darba samaksu. Nebija neviena darbinieka, kas kurnētu uz vietas un neko nedarītu. Teorētiskas zinašanas pielietojot praksē, parliecinajos, ka viesnīcas organizatoriska un vadoša funkcija ir tieši tada par ko macījos lekcijas un gramatas.

Viesnīcas vieta tirgū.

Jebkuras viesnīcas, arī viesnīcas „Slokas OK Hotel”, koncepcijas uzdevums ir kļūt par konkurētspējīgu uzņēmumu, kurš būtu spējīgs apmierinat atbilstoša līmenī savu potencialo klientu vajadzības un gūt peļņu no viņu apkalpošanas, ka arī parstavēt Latvijas tirgū.

Viesnīca skaidri apzinas savu tirgu un dara visu, lai sasniegtu augstu pakalpojuma līmeni, tas ir garants, ka iespējamais viesis atgriezīsies vēlreiz. Viesnīcas mērķi ir sekojoši: palielinat viesnīcas noslogojuma līmeni par 2% salīdzinajuma ar iepriekšēja gada noslogojuma līmeni; palielinat atkartoto viesu skaitu; samazinat iereģistrēšanas un izreģistrēšanas laiku par 2 minūtēm; samazinat viesu sūdzību skaitu par 20%. Ar šada veida koncepciju viesnīcai ir lielas iespējas izkonkurēt blakus vai tuvuma esošas viesnīcas – „NB”, „ABC”, „Maritim”.Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 3239
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved