Scrigroup - Documente si articole

     

HomeDocumenteUploadResurseAlte limbi doc
BulgaraCeha slovacaCroataEnglezaEstonaFinlandezaFranceza
GermanaItalianaLetonaLituanianaMaghiaraOlandezaPoloneza
SarbaSlovenaSpaniolaSuedezaTurcaUcraineana

ēkaģeogrāfijaķīmijaBioloģijaBiznessDažādiEkoloģijaEkonomiku
FiziskāsGrāmatvedībaInformācijaIzklaideLiteratūraMākslaMārketingsMatemātika
MedicīnaPolitikaPsiholoģijaReceptesSocioloģijaSportaTūrismsTehnika
TiesībasTirdzniecībaVēstureVadība

Viesnīca ”Radi un Draugi” - Prakses atskaite

tūrisms+ Font mai mare | - Font mai micDOCUMENTE SIMILARE

Biznesa augstskola Turība

Starptautiska tūrisma fakultate

ST1V1Viesnīca ”Radi un Draugi”

Prakses atskaite

Saturs

Lpp.

Viesnīcas „Radi un draugi” darbības raksturojums.

Viesnīcas „Radi un draugi” interjera un iekartojuma raksturojums

Viesnīcas darbības organizatoriska struktūra..

Viesnīcas darba organizacijas principi augstak minētajos dienestos.

Uzņēmuma vieta tirgu..

Pielikums

Viesnīcas „Radi un draugi” darbības raksturojums.

Anglijas Daugavas Vanagu fondam piederoša viesnīca 'Radi un Draugi' jau 10 gadus atrodas paša Vecrīgas sirdī - ļoti jauka un klusa vieta, kas ir pavisam netalu no Latvijas Nacionalas operas, koncertzalēm, baznīcam, muzejiem, arhitektūras pieminekļiem, ka arī bankam un valsts iestadēm (skat. pielikuma 1.karti).

Viesnīcas „Radi un Draugi” pilnais nosaukums ir „LWF Viesnīca ”Radi un Draugi”. 1994.gada A.Sīlis (Anglijas Daugavas Vanagu fonda priekšnieka vietnieks, latviešu centra “Straumēni” saimniecības parzinis, viesnīcas “Radi un draugi” direktors – rīkotajs) parliecinaja Anglijas Daugavas Vanagu valdi par viesnīcas iekartošanu Rīga, kur arzemju latviešiem apmesties, apciemojot radus un draugus. Ta loģiski radas viesnīcas nosaukums “Radi un draugi”.

Viesnīca „Radi un Draugi” ir saņēmusi trīs zvaigžņu kvalifikacijas kategoriju, atbilstoši Latvijas Valsts Standartam LVS 200-1+A1:2004.

Uzņēmuma juridiskais statuss - Sabiedrība ar ierobežotu atbildību

Dalībnieka pilnais vards - Latvian Welfare Fund ”Daugavas Vanagi”

Uzņēmums dibinats - 2004. gada 16. decembrī.

Adrese - Marstaļu iela 1/3, Rīga, LV 1050.

Viesnīca ir droši, atmosfēra ir draudzīga un patīkama, cenas pieņemamas. Uzņēmuma misija - stradat ta, lai viesi justos nevis vienkarši viesnīca, bet ka pie radiem un draugiem. Viesu kontingents ir ļoti daudzveidīgs, nav noteikts viens konkrēts kontingents. Te uzturas viesi no gan no Anglijas, Francijas, Vacijas, Baltijas valstīm, Ķīnas, Afrikas valstīm. Mazak ir no Krievijas. Daudz padzīvojošu viesu, bet arī ir jaunieši, kuri atbrauc atpūsties pa brīvdienam. Īpaša atmosfēra bija Pasaules hokeja čempionata laika no 04.05.2006.-22.05.2006., kad te uzturējas hokeja fani. Viņi pavadīja viesnīca, praktiski visu čempionata laiku.

Viesnīca piedava 76 istabas (skat. vienu no istabam 1.attēla).

1.attēls Viesnīcas istaba.

Tai skaita:

16 vienvietīgas istabas,

52 divvietīgas istabas,

4 pusluksusa istabas,

4 ģimenes istabas.

Visas istabas ir duša/vanna, WC, talrunis, ledusskapis, TV, kafijas/tējas pagatavošanas iespējas, visas istabas ir bezvadu interneta pieslēgums.

Viesnīca piedava sekojošus papildpakalpojumus: Bagažas glabatuvi, divas konferenču zales 25 (10Ls par izmantošanu) un 10 (7Ls par izmantošanu) personam, atpūtas telpu, katra istaba izmantot seifu, darba vietu ar internetu, par to maksajot 2Ls stunda, baru, restorans un kafejnīca (skat. 2.attēlu), kur darbojas uzņēmums „Moora”, ar kuru viesnīcai noslēgts sadarbības līgums par brokastu pakalpojuma sniegšanu viesnīcas „Radi un Draugi” telpas.

2.attēls Viesnīcas kafejnīca.

Istabu cenas:

Vienvietīga istaba: 37,00 Ls,

Divvietīga: 46,00 Ls,

Pusluksusa: 52,00 Ls (1 vai 2 personam) +12 Ls par katru nakamo personu,

Ģimenes: 52,00 Ls (1 vai 2 personam) +12Ls par katru nakamo personu.

Pasaules Hokeja Čempionata norises laika no 04.05.2006. līdz 22.05.2006. spēka bija specialas cenas. Viesnīcas cena iekļautas brokastis un PVN.
Samaksa: skaidra nauda latos; VISA, Eurocard Mastercard un American Express kartēm.

Viesnīca kopa strada 32 darbinieki. Viesnīcas recepcija strada 5 cilvēki pa maiņam no: 7.00-15.00, 15.00- 23.00 un 23.00-7.00. Direktore ir no 10.00-18.00. Istabeņu darba laiki ir no 8.00 līdz 16.00. Viņas strada pa maiņam, kas nozīmē, ka 4 dienas strada, 2 brīvas. Apsardze darbojas 24 stundas diennaktī.

Viesnīcas „Radi un draugi” interjera un iekartojuma raksturojums.

Viesnīcas „Radi un draugi” interjers pielagots Vecrīgas kopējam koptēlam. Šeit stila izmaiņas ir saistītas ar gadiem. Lai pielagotība būtu ciešaka, būtiski atspoguļot sabiedrības dzīves veida izmaiņas.

Tadēļ telpu forma un telpu savstarpēja sakartojuma parasti ir grūti saskatīt kadai vienai modei vien raksturīgas īpatnības. Toties tas mēdz izpausties arhitektūras formas, telpu apdarē, krasojuma un it īpaši mēbelēs.

Interjers viesnīca pēc savas stilistikas ir daudzu komponentu un ar dažadu stilu sajaukumu. Visbiežak sava starpa saplūst sava starpa tuvi stili: klasiskais stils ar mūsdienu, ka arī art-deko stila priekšmeti klasiska vai mūsdienīga interjera. Tie kopa veido vienotu kompozīciju, kur lietas viena otru pasvītro un harmonē sava starpa.

Stilu sajaukums līdzinas riskantam eksperimentam, kur dažadu stilu priekšmeti ir pretstatījuma viens otram. Katrs stils, piederošs dažadiem laikiem, kļūst par vienu veselu un rada spilgti individualu vidi, kur galvenais ir ērtības un komforts.

Telpa, kur atrodas tik stilistiski dažadi priekšmeti, ļoti svarīgi ir akcentēt uzmanību tieši detaļam, jo tieši tas apvieno šos tik dažados priekšmetus. Šeit ir vieta pielietot dažadu sienu krasojumu: vienas nokrasot baltas, savukart citas bagatīgas krasas, uz kuru fona tad izceļas dekoratīvie elementi. Šī, sava ziņa, krasu kokteiļa radīšana piešķir telpai papildus dziļumu.

Pašlaik moderni ir piesaistīt telpas interjera veidošana interjeristu-dizaineru, ko arī izmantoju viesnīca „Radi un draugi”, piesaistot Margaritu Antonovu. Interjera dizainera pienakums nav izpatikt, bet gan izprast pasūtītaja gaumi un tas robežas izveidot labu interjeru. Viesnīca var izteikusi gan priekšlikumus, gan savas vēlmes viesnīcas iekartošanai. Izmantojot dizaineres M.Antonovas pakalpojumus, priekšrocība ir ta, ka interjers ir profesionali veidots, un ietaupījis liekus, nevajadzīgus, bezgaumīgus izdevumus. Dizains ir vienlaicīgi maksla un zinatne.

Jaunakas interjera modes tendences aicina uz harmoniju viesnīcas dzīvojamas telpas. Ar savstarpēji kontrastējošiem interjera priekšmetiem, krasu un motīvu akcentiem tiek panakta harmonija, kas telpa rada līdzsvarotu, mierīgu un patīkamu atmosfēru.

Interjeros tiek plaši izmantoti dabiskie materiali — koks, stikls, arī metals. Stikls un metals harmoniski kontrastē ar sintētiku.

Viesnīcu interjera ir tīras, skaidras, lakoniskas formas, ar vienkrasainam krasotam tapetēm. Telpas ir neitralas.  Ka akcents kalpo dažada veida gaismas ķermeņi. 

Viesnīca izmanto un pielieto dažada veida jauninajumus, lai akcentētu un padarītu majīgakus viesnīcas numuriņus.

Viesnīcas darbības organizatoriska struktūra.

Viesnīca sastav no valdes, direktora un dienestiem, kuri visi kopa un katrs atsevišķi rūpējas par viesa labklajību, par iespējami augstaku servisu. Panakumu atslēga ir darbs komanda. Viesnīcas misijas pamata ir viesis un viņa vēlmes. Organizacija prasa formalu struktūru, ar kuras palīdzību ta varētu realizēt savu misiju un mērķus. Šī struktūra ir organizacijas shēma, kas atspoguļo sakarus starp atsevišķiem dienestiem, pozīcijam, ka arī norada atbildīga darbinieka atrašanas vietu. Darbinieku atbildība un pienakumi var mainīties atkarība no darbinieku kvalifikacijas un izturības.

Anglijas Daugavas vanagu fonda

valde


SIA „ LWF viesnīca” Radi un Draugi” valde


Viesnīcas direktore

Gramatvedība

 

Valde lemj un dod noradījumu viesnīcas direktorei. Marketinga vadītaja un personala vadītaja funkcijas ir uzņēmuma direktora kompetencē. Gramatvede veic viesnīcas gramatvedības uzdevumu izpildi.

Vissvarīgakais centrs viesnīca ir viesu uzņemšanas dienests. Saimnieciskais, tehniskais dienests kalpo ka atbalsta centri uzņemšanas dienestam. Drošības dienests nav pakļauts direktoram. Uzņēmums noslēdzis līgumu ar apsardzes firmu SIA „Alfa” par pakalpojumu sniegšanu 24 stundas diennaktī. Drošības dienesta pienakumos ietilpst iekšēja patrulēšana, novērošana ar specialam iekartam viesnīcas ieejas, kopuma – viesu, apmeklētaju un darbinieku drošības nodrošinašana.

Viesu uzņemšanas dienests ir visredzamaka nodaļa, un tai ir vislielakais nepastarpinatais konteksts ar viesiem. Viesu uzņemšanas nodaļa strada ar specialu programmu NEW HOTEL (firmas INFOMARCA HOTEL SYSTEMS programma viesnīcam, Portugale).

Saimnieciskais dienests ir cieši saistīts ar viesu uzņemšanas dienestu un ar tehnisko dienestu. Jau no paša rīta uzņemšanas dienests sagatavo dokumentus saimnieciskajam dienestam par detalizēto situaciju viesnīca: rezervējošo uzvardi, aizbraukšanas/izbraukšanas datumi, u.c. Istabenēm tiek izdotas lapas par attiecīgo stavu ar šo istabu statusu. Piektdienas ir darba nedēļas noslogojums, lai sastadītu darba grafiku nakamajai nedēļai. Tapēc ša dienesta darbībai ir nepieciešams sekojošais telpu tīrīšanas inventars: parvietojamie inventara rati, putekļu sūcēji, paklaju mazgajama mašīna, ka arī ķīmiskie tīrīšanas līdzekļi. Saimnieciskais dienests ne tikai sagatavo tīras istabas viesu uzņemšanai, bet arī tīra un uztur visu tada līmenī, lai viesnīca būtu pievilcīga. Uzdevumi, ko saimnieciskais dienests veic ir ļoti svarīgi viesnīcas normalai ikdienas darbībai. Jebkura, pat it ka niecīga problēma kada ķēdes posma šaja savstarpēji ļoti cieši saistītaja darba, var izsaukt paralīzi daudzos citos viesnīcu dienestos.

Izmantojot saimnieciska dienesta datorprogrammas, daudzus darbus var automatizēt un saņemt aktualus, precīzus ziņojumus vienmēr, kad tie ir nepieciešami.

Uzņēmuma ir 5 darba vietas, kas ir aprīkotas ar datoru: direktora, gramatvedības, viesu uzņemšanas nodaļas (2 darba vietas), rezervēšanas dienests.

Visos datoros ir licenzētas programmas – Windows XP, Microsoft Office, tiek izmantota antivīrusu programma - Kaspersky Anti – Virus programm.

Viesiem datoriem ir interneta pieslēgums un 5 e- pasta adresēm. Uzņēmuma ir viens kopētajs un viens faksa aparats.

Istabu uzkopšana un istabenes darba pienakumi.

Pašlaik viesnīca ir paplašinajusies, apvienojot trīs majas viena kopīga. Savstarpēji saistītajas majas strada pa trīs istabenēm, tatad kopa deviņas. Īpašos gadījumos, kad viesu ir ļoti daudz vai kada istabene jaaizvieto, rezervē strada vēl viena istabene. Katrai istabenei diena jauzkopj 12 numuri, vēl papildus koridora grīda, palodzes un trepes. Vienu vai divas reizes gada ir ģenerala tīrīšana, tad ari jamazga sienas utt. Katrai majai ir sava ģērbtuve, savs veļas skapis kur nolikt ratus, tīrīšanas līdzekļu glabašanas vieta un vieta, kur glabajas mineralūdens, tualetes papīrs utt. visi sīkumiņi. Katrai istabenei ir uniforma:

melnas bikses, balts T-krekliņš un virsū apmetnis. Recepcija tiek izsniegtas iepriekš sagatavotas lapiņas:

Room

Type

Room Status

Status

Attentions

Guest

Arrival Departure

DBL

(Dubultais)

Clean

(tīrs)

Arrival

standart

Vards, uzvards

(uzt.per

iod)

TWN

(Divvietīgs, ar divam gultam),

Dirti

(netirs)

Out of Order,

Expected Departures,

SGL  (vienvietigs)

Occupied,  Departure Tomorrow

Pēc šīm lapam ir redzams kada stavokli, kads numurs ir un, ka viņu tīrīt. Numurus istabenes no katras majas dala pašas, lai darbs būtu vienads. Recepcija var aplūkot kuram numuram ir uz vietas atslēga, un tas ir brīvs, lai to varētu uzkopt. Pēc tam jasaliek visi nepieciešamie uzkopšanas līdzekļi ratos (ratos jabūt veļai, miskastes maisiem, maisi netīrai veļai, tīrīšanas līdzekļiem, dažadam švammītēm un birstītēm un lupatiņam u.c.).

Dzīvojama numura veļu jamaina reiz trijam dienas. To var redzēt cik bieži jamaina, izsniegtajas lapiņas. Vajag parbaudīt, lai uz galda būtu mapīte ar drošības instruktažu, lapiņu par viesnīcu, valstu telefona kodi un rakstamas lapas un konverti. Vajag parbaudīt ledusskapis. Vēl numura jabūt paplatei ar krūzi un bļodu un karotīti, glaze un divas paciņas ar kafiju un tēju, 4 cukurgraudi un pudele ar mineralūdeni vienam cilvēkam. Vannas istaba uz plauktiņa jabūt ziepēm, šampūnam un dušas cepurītei.

Tīrīšanas līdzekļu izmantošana viesnīca.

Par tīrīšanas līdzekļiem viesnīca izmanto profesionalos kopšanas līdzekļus no firmas „Taski Room Care Planner”. Latvija tas izplatītajs ir firma SIA „Medconsul Rīga” Sniķeres iela 29, Rīga. Katram līdzeklim ir nosaukums, piemēram, R1 un R6 Toilet Cleaner/ Renovator (tualetēm), R2 Multi Surface Cleaner/ Sanitiser (cietai virsmai, ka flīzēm, palodzēm), R3 Glass Cleaner/ Telephone Sanitiser (spoguļiem, gleznu ramīšiem, telefoniem u.c.), R4 Furniture Pilich (mēbelēm un koka izstradajumiem), R5 – Air Conditioner (gaisa atsvaidzinataji). Vēl ir tadi līdzekļi, kurus nevajag izmantot katru dienu, piemēram, Tiret.

Veļas mazgatavas darbības raksturojums.

Veļu nodod mazgašanai 4 reizes nedēļa. Par to uzskaiti liecina specialas lapiņas – kartiņas. 1 reizi mēnesī notiek pilna inventarizacija veļai. Veļu mazgat ved uz Bauskas mazgatavu divas reizes nedēļa.

Tehniskais dienests ir atbildīgs par kartību viesnīcas teritorija, ka arī par iekartu darbību. Tas rūpējas par preču un produkcijas piegadi, atbild par telpu un teritorijas stavokli, ekspluatacijas un ugunsdrošības noteikumu ievērošanu.

Viesnīcas darba organizacijas principi augstak minētajos dienestos.

Jauna personala atlasi parasti veic uzņēmuma direktors. Pie personala komplektēšanas uzmanība tiek pievērsta arējam izskatam, vecumam, runas veidam, svešvalodu zinašanam, izturēšanas, manierēm, ka arī profesionalajam iemaņam. Ka arī viens no noteikumiem ir ievērot labklajības un laipnības principus, nodrošinat labu darba atmosfēru.

Direktore Iveta Gulbe saka: “Uzskatu, ka, pieņemot darba cilvēku, vērts izmantot arzemju pieredzi un pieprasīt arī rekomendacijas. Rekomendacijas dod zinamas drošības garantijas. Liela daļa no viesnīcas darbiniekiem strada no citam pilsētam.”

Uzņēmuma ir nav daudz darbinieku, te netiek pielietots koleģialais vadības stils. Katrs darbinieks atbild par saviem pienakumiem un kadiem papildus pienakumiem, kurus uzdod mutiska veida. Pašreizējais darbinieku skaits ir atbilstošs darba apjoma veikšanai uzņēmuma.

Uzņēmuma vieta tirgu.

Viesnīcas sevī ietver viesu uzņemšanu un apkalpošanu, tiem nodrošinot atbilstoša līmenī izmitinašanu, ēdinašanu un papildpakalpojumu sniegšanu. Viesnīcas koncepcija ir pakļauta viesnīcas telpu daudzfunkcionalas izmantošanas iespējam, norēķinašanas procedūru efektivitatei, darbinieku profesionalajam iemaņam, iekšējas rekreacijas iespējam, utt.

Viesnīca „Radi un draugi” atrodas Vecrīga un tas konkurenti ir trīs zvaigžņu viesnīcas, kas atrodas netalu no tas ar līdzīgu pakalpojumu līmeni un cenu. Un tas ir: viesnīca ”Konventa Sēta”, ”Centra”, „Viesturs”, „Kolonna”, „Laine”.

Problematiski ir tas, ka viesnīca ”Reval Hotel Latvija”, kas pilnība atbilst četru zvaigžņu standartam, atbilstoši klasifikacijai, ir saņēmusi trīs zvaigžņu kategoriju, bet ne pēc cenas, ne pēc pakalpojuma nav trīs zvaigžņu viesnīca, līdz ar to ir lielaka konkurente.

Viesnīcas „Radi un draugi” noslogojums ir ļoti augsts (skat. pielikuma viesnīca „Radi un Draugi” noslogojuma analīzi), tas ir pateicoties:

Þ    labai atrašanas vietai,

Þ    izdevīgai cenai,

Þ    labajam pakalpojuma sniegšanas līmenim.

Viesnīcas iespējas uzvarēt konkurentus un popularizēt viesnīcu ir investīciju piesaistīšana uzņēmuma attīstībai, ka arī pilnveidot pakalpojuma kvalitati un pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbībai. Viesnīca ir īpaša ar to, ka viesnīca iegūta peļņa tiek ziedota Latvijas cilvēkiem: nopelnītie līdzekļi netiek aizvesti no valsts, bet gan ieguldīti viesnīcas attīstība un labdarība.

Noteikti viesnīcas koncepcijas uzdevums ir kļūt par konkurētspējīgu uzņēmumu, kurš būtu spējīgs apmierinat atbilstoša līmenī savu potencialo klientu vajadzības un gūt peļņu no viņu apkalpošanas, ka arī parstavēt Latvijas tirgus apmešanas iespējas nacionalaja tūrisma tirgū.

Prakse viesnīca deva milzīgu zinašanu loka paplašinašanos, radīja priekšstatu kas un ka daram viesnīca, kada ir tas iekšēja atmosfēra. Turpmakaja macību procesa iegūtas prasmes un iemaņas noderēs apgūstot teorētisko materialu. Kopuma viesnīcas vadības stils un notiekošais uzņēmuma mani apmierinaja, apgūta teorija pieradīja, ka praksē patiešam ir ta ka to apgūst teorētiski pēc gramatam un lektoru stastīta. 

Pielikums

  1. karte Viesnīcas „Radi un draugi” atrašanas vieta Vecrīga.

Mēnesis

2005.gads

2004.gads

Starpība

2004/2005

Janv.

60.50%

43.08%

+17.42%

Februaris

72.90%

61.74%

+11.16%

Marts

81.10%

66.51%

+14.59%

Aprīlis

86.80%

73.60%

+13.20%

Maijs

94.20%

89.64%

+4.56%

Jūnijs

95.21%

94.39%

+0.82%

Jūlijs

96.39%

95.12%

+1.27%

Aaugusts

97.70%

95.25%

+2.45%

Septembris

95.56%

90.35%

5+21%

Oktobris

92.02%

Nav datu

-

Novembris

77.5%

74.70%

+2.8%

Viesnīca „Radi un Draugi” noslogojuma analīze:Politica de confidentialitate | Termeni si conditii de utilizareDISTRIBUIE DOCUMENTUL

Comentarii


Vizualizari: 4227
Importanta: rank

Comenteaza documentul:

Te rugam sa te autentifici sau sa iti faci cont pentru a putea comenta

Creaza cont nou

Termeni si conditii de utilizare | Contact
© SCRIGROUP 2024 . All rights reserved